Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

DannyZuko 12 órája Creative Commons License 13629

Én nem veszek külön alsószálat. Amivel dplgozom, abból csavarok fel alsót. 90%ban isacord.

nv2200 21 órája Creative Commons License 13628

A hímzőcérnám Mettler és Isacord, az alsó szál Brother, Madeira, és próbáltam a Rheingold-ot is. Szervizben volt, elvileg mindent megolajoztak, minden csavart újrahúztak, de sajnos nem lett tökéletes. Most éppen jó, de tegnap megint csinálta, és nincs rá recept, hogy melyik hímzőcérna-alsószál-textil kombó nem fekszik neki. :(

Előzmény: DannyZuko (13621)
Mal924 2 napja Creative Commons License 13627

Ennyire nem néztem utána, de nekem csak az 1500-as van...

Előzmény: mikornyicki (13625)
banyek2009 2 napja Creative Commons License 13626

Szia gunold alsó a tuti szerintem mi az ipari gépeknél is ezt használjuk meg a decon is bevált nekem

Előzmény: mikornyicki (13625)
mikornyicki 2 napja Creative Commons License 13625

Ténylegesen csak az 1500m-es dob van belőle (meg az előre orsózott és az 500m-es)?

3000-5000m-es dobokkal kicsit tovább húznám és nem kellene annyi "kicsi" dobot "kerülgetni".

Előzmény: Mal924 (13624)
Mal924 2 napja Creative Commons License 13624

Szintén a Madeira Bobbinfill-t használom.

Tényleg messze a legjobb, mit eddig próbáltam.

Előzmény: mikornyicki (13623)
mikornyicki 2 napja Creative Commons License 13623

Milyen alsó szálat használtok?

Nekem a Madeira Bobbinfil műszálas alsószál vált be.  Nem olyan kemény mint a többi, a gép orsózással szépen az orsón marad és nem akar visszapöndörödni.

Próbálkoztam valami A betűs szintén műszálas cuccal. Annak szokása volt (főleg, amikor már fogyott az orsó) pöndörödni és lazulni az orsón. Olyankor előszeretettel csinált is gubancot odalett.

A Medeira-val az egy gondom, hogy 1500m-es dobot találtam csak eddig. Ha ebből éppen be tudok rendelni 3-5 dobot, akkor negyed cirka évre jó vagyok, de nem tudok mindig rendelni.  Vagy ebből kellene egy biztosabb forrás, mint a varrógép centrum, esetleg nagyobb dobos kiszerelés vagy valami másik márka, ami szintén hozza ezt a minőséget.

Előre is köszi!

Mal924 2 napja Creative Commons License 13622

Ezt hol olajozod? Nekem néha piszkosul zörög benne a bobbin, és néha mintha meg-megakadna.

Most látszik jól, mert freelance mintát csinálok fóliára, és ugye úgy látszik a bobbin hímzés közben.

DannyZuko 3 napja Creative Commons License 13621

Minőségi gépi hímzőcérnát használsz? Nekemvhasonlot a deco akkor csinált, amikor az alsó szál amiben forog ház, elkezdett kiszáradni. Kis olaj és ment. Néha gubancol... Olyankor ujrafűzöm a felső szálat. Szerintem ott van valami. Megjavul általában. Okot ne kérdezd. 

Előzmény: nv2200 (13617)
Annabella M 4 napja Creative Commons License 13620

Szia! Az alsó szálat próbáltad már valami nagyon jó minőségűre cserélni? Nekünk a Janome MB4 is ezt csinálta, és ez segített.

Előzmény: nv2200 (13617)
Annabella M 4 napja Creative Commons License 13619

Üdvözlök mindenkit! Nemrégiben nagy örömmel vettük át az új Janome MB4 típusú hímzőgépünket. Szoftvert keresünk hozzá. Aki tud ezzel kapcsolatban segíteni kérem írjon. Köszönöm. :)

Stickerei 4 napja Creative Commons License 13618

Hány darabról van szó?

Előzmény: DannyZuko (13616)
nv2200 4 napja Creative Commons License 13617

Sziasztok!

Van egy Brother Innov-ís 2200 Laura Ashley hímzőgépem. Szinte új, kb. 1,5 millió öltéssel. Pár hete sajnos előjött egy hibája. Teljesen véletlenszerű időközönként gubancos alsó szálra, vagy görbe tűre hivatkozik és leáll. Volt már szervizben tisztításon, átnézésen, ott próbaképpen hímeztek vele és jól működött. Hazahoztam, majd újra elkezdett szórakozni velem. Volt már valakinek hasonló gondja? Valami tippet tudnátok mondani mit csináljak vele? Előre is köszönöm!

DannyZuko 5 napja Creative Commons License 13616

Baseball sapkára tud hímezni valaki? Van valakinek kerete? Lenne rá igény, de nekem a deco 340 nem tudja.

banyek2009 5 napja Creative Commons License 13615

Szia sajna semmit nem tudok semmit küldeni telorol ha van vmi kész azt kitudom venni

Előzmény: DannyZuko (13613)
DannyZuko 5 napja Creative Commons License 13614

Sziasztok!

Szükségem volna Son Goku mintára. Akadna valakinek?

DannyZuko 5 napja Creative Commons License 13613

Szia!

Írd meg a mailemre miről lenne szó és küld el a mintát. Megnézem és megbeszélhetjük...

Előzmény: banyek2009 (13612)
banyek2009 5 napja Creative Commons License 13612

Sziasztok bajba vagyok mert a laptop megadta magát és mist mentik a mintákat . Van esetleg valakinek szupermen jele bármilyen bármekkora köszike előre is

Nikolett385 5 napja Creative Commons License 13611

Egy újszerű, hobbi szinten használt hímzőgép, Singer Futura xl 400-t tudok eladót, még van rá fél év garancia és nagyon jó árért ...nekem is az van, meg vagyok elégedve vele. Az új tulajdonosnak a hímzés keretén belül sok mindenben tudok segítséget nyújtani.

László Koocsis 6 napja Creative Commons License 13610

Sziasztok!

Valaki vállal hímzést? Kellene nekem egy klub címerét hímezni. A címer meg van vektrografikus formában. Maximum 8cm átmérőjű kellene felvarható formában. Egyelőre pár darab, de ha meg tudunk egyezni akkor több darab is érdekelne!

Várom a jelentkezőket itt a fórumon! Relatíve sürgős lenne.

Köszönöm!

Stickerei 6 napja Creative Commons License 13609

Én azt szoktam csinálni ha nagyobb feliratot kell hímeznem mint a hímzőmező, hogy a felirat második részében benne hagyom az első rész utolsó betűjének az egyik sarkának mondjuk kettő öltését. Amikor indítom az új hímzést, elmegy a gép arra a két öltésre, ott megállítom a gépet és bepozicionálom a hímzőkeretet úgy, hogy az új öltések pont az előzőleg hímzett öltéseken legyenek. Tuti siker.

Előzmény: DannyZuko (13602)
Mal924 2014.12.10 Creative Commons License 13608

Köszönöm, van benne tökéletes! :)

Előzmény: Nikolett385 (13607)
Nikolett385 2014.12.09 Creative Commons License 13607

Küldtem dinnyéket.

Előzmény: Mal924 (13606)
Mal924 2014.12.09 Creative Commons License 13606

Sziasztok!

Valakinek bármilyen görögdinnyéje van...? :)

Köszönöm előre is!

sotetvoros kukac gmail.com

Nikolett385 2014.12.09 Creative Commons License 13605

Szia,

én ilyen estben használok négyzetes áttetsző fóliát, melyet ráhelyezek a keretbe beszorított anyagra, és a gépen beállítom, hogy  megjelenjen a négyzetes alapon a minta. Majd ez alapján kiszámítom és oda illesztem a képernyőn a mintát, ahova szeretném az anyagon is.

Előzmény: DannyZuko (13602)
piizmiz 2014.12.08 Creative Commons License 13604

Sziasztok!

Nincs meg véletlenül valakinek ez a minta (Kb 7 cm átmérőben, dst lenne az ideális, de ha másban van, az is jó)?

Nagyon kellene és nagyon gyorsan :(

Előre is köszönöm,

Izabella

Nyulocsi 2014.12.08 Creative Commons License 13603

Hello.

Lehet engem erdekelne a gep felteve ha megirod hogy mennyibe kerul, es hogy mennyi oltes van a gepben.. :-)

Előzmény: krisa60 (13601)
DannyZuko 2014.12.08 Creative Commons License 13602

Volna egy olyan melóm, hogy egy pólóra  kell 20centinél hosszabb feliratot csinálnom. Hogy lehet ezt frankón illeszteni, hogy egyenes legyen stb? Mi a rutin ebben?

krisa60 2014.12.08 Creative Commons License 13601

Sziasztok!

Tudom, hogy ez nem hírdető oldal, de szeretnék tanácsot kérni, hol érdemes meghírdetnem Brother pe-100 gépemet és Ped-Basic kártyaolvasómat. Jó lenne még karácsony előtt eladnom:)

DannyZuko 2014.12.06 Creative Commons License 13600

Volna egy olyan gondom betűk hímzésénél, hogy egy nagy méretű betűnek, ami akár 10cm magas, a szára is megvan vagy 2cm vastag... Namost... Ezt a távolságot egy öltésben csinálja meg a gép, ami néha egyenletlen lesz és a nagy öltés miatt nem a legfeszesebb a leöltött cérnaszál. Jobb lenne ha több lépésben csinálná. Illetve vannak betűk, pl T betű, ahol a vizszintes és a függőleges szár lehímzve nem ér össze. Tervezéskor pedig igen. PE design 8at használok, windows-os betűkészletekkel.