Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2006.06.08 0 0 48

?????

A tervezésért kell ennyit fizetni?

Ennyi pénzért megtanulom a tervezést!!

Előzmény: Gladiolusz (47)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.06.08 0 0 47
Szép! :) Bár nem egy "kispályás" elképzelés :)
Találtam neked a neten néhány magyarországi vállalkozást, akik egyedi hímzéstervezéssel is foglalkoznak. Ez az egyik linkgyűjtemény, itt a gépi hímzések alatt vannak magyar hímzők. Ez pedig a másik. Esetleg közűlük lehetne valakiket akár emailban is megkeresni és megbeszélni az elképzelésedet. Számíts azonban arra, hogy az ábrádat elnézve, ha ez egy A/5-ös méret, nem lesz egy olcsó mulatság :( arra tippelek, hogy kb. 40000 öltéssel lehet előzetesen kalkulálni és a mintatervezők árai általában 1 Ft/öltés körül mozognak.
Előzmény: rferi (46)
rferi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 46

Például egy ilyen?

 

Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 45
Az bizony! :)

Várjuk az elképzelésedet és hátha van valakinek éppen a tarsolyában is valami hozzá hasonló mintája, ami esetleg neked is megfelelne! :)
Előzmény: rferi (44)
rferi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 44

Hát akkor ez nagyon okos masina!

Teljesen beindult a fantáziám! :)

Előzmény: Gladiolusz (43)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 43
Az öltésirányokat és hosszakat teszőlegesen lehet meghatározni, bár az öltéshosszt azért bizonyos határok között érdemes tartani, a túlságosan nagy "áthúzások" a hímzés képének rovására mehetnek. A vastagság nem okoz különösebb gondot, ezek a gépi hímzések meglehetősen vékony cérnával készülnek, nem lesznek olyan "plasztikusak" mint a kézi hímzések.
Előzmény: rferi (41)
rferi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 42

Jahogy az link!

Arra emlékszem, a lepkésre!

Nagyon tetszett az ötlet!

Előzmény: rferi (41)
rferi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 41

Erre nem emlékszem, de nagyon szép!

És azt meg lehet-e adni valahogy és valahol, hogy az öltések iránya és hossza mekkora legyen?

Mert virágosakat szeretnék, és a levelek erezete illetve a szirmok jó lenne ha megfelelő irányban lennének öltve.illetve jól belegondolva még a szár is, azaz az egész! :)))

(nagy öltésszámot éppen nem akartam, vékonyat szeretnék, gondolom a nagy öltésszám vastagítja is a mintát az anyagvastagság irányában)

Előzmény: Gladiolusz (40)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 40
A gépi hímzés technológiájában ezek a könyvkötő vásznak is inkább papírként kezelendők, mert nem lehet őket a hagyományos módon a hímzőkeretbe belefeszíteni, de gond nélkül meg lehet őket hímezni. Emlékszel talán az én könyveimre?
Ezt mutattam a könyves topikon is

De ez is így készült



A fantáziádat bátran el lehet engedni, mert azt hiszem bármit ki lehet varrni :) Egy szempontot érdemes szem előtt tartani, hogy ne legyen túlságosan sok az öltésszám, mert egy határon túl azért félő, hogy átszakad az anyag.
Előzmény: rferi (39)
rferi Creative Commons License 2006.05.31 0 0 39

Nem papírral, hanem vászonnal!

 

Hát igen, a mintától félek, de egye fenyő, gondoltam meg kell érte szenvedni.

Egyelőre konkrét mintám azért nincs, mert arra gondoltam, hogy a mintát biztosan befolyásolják a technológiából adódó kényszerűségek!

Minek tervezzek repülőt - vízre!

De majd ötletadót mutatok, és majd megmondjátok megvalósítható-e.

Előzmény: Gladiolusz (38)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.31 0 0 38
Szia!

Könyvet szeretnél kötni a hímzett papírral? Én szívesen segítenék neked, bár nem vagyok budapesti. Nagyobb gondot okoz viszont a minta tervezés számomra, az én "kőkorszaki" szoftveremmel rendkívül időigényes egy-egy ábra elkészítése, magamnak is kész mintákból szoktam elsősorban válogatni. Nagyon bonyolult az ábra amit szeretnél megcsináltatni? Talán mutasd meg itt, hátha valaki, akinek újabb programja van kedvet kapna az elkészítésére!
Előzmény: rferi (37)
rferi Creative Commons License 2006.05.29 0 0 37

Kedves hölgyek! (legalábbis gondolom :)) )

 

Tudna nekem valaki segíteni gépi hímzés ügyben, Budapesten?

Konkrétan arról lenne szó, hogy mintát kéne hímezni egy spec vászonanyagra, aminek egy vékony papírréteg van kasírozva az egyik oldalára, és viszonylag stabil vászonanyag, könyvkötéshez használt.

Az érdekelne, hogy megcsinálná-e nekem valaki a hímzést, ha hozom az ábrát, amit természetesen a megfelelő instrukciók alapján készítenék el?

A végeredmény csak egy oldalról  látszana, mosás később sosem lesz rajta, és több színű kéne.

Ahol ilyen hímzéseket csinálnak, mindenhol elhajtottak, mert hozott anyagra nem dolgoznak.

A költségeket persze megtérítem.

Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.27 0 0 36
El is hiszem, hogy kedves darabod lett, tényleg nagyon mutatós! A táskáid szintén nagyon tetszenek és igazad van az ilyen kis hibák, mint a kontúr elcsúszása, csak egyedibbé tesz valamit :) Megnézegettem a web oldaladat is és őszintén emelem kalapom a munkáid előtt!

Nem tudom ismeritek-e ezt az oldalt, érdemes talán egy kicsit belenézegetni van benne néhány hasznos fogás.
Előzmény: sunbonnetsue (34)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.27 0 0 35
Én is örülök neked! Nincsenek fotóid az elkészült darabokról, szívesen megnézném őket!
Előzmény: palhen (32)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.26 0 0 34

Szia Gladiolusz,

 

 

 

 

Én ezt a Sulky  vízben oldható fóliájával készítettem, de már tudom, nem volt jó választás.

 

A kismasnikkal eltakartam az apró találkozási hibákat.

Valószínű, ezt más nem látja, de én tudom..:c(((((

 

Ettől függetlenül a polc ékessége. Ebben az esetben kimondotta jól jött, hogy a fólia kimosása után kicsit keményebb lett, mert olyan szépen megáll, jó tartása lett.

 

szia

Sue

Előzmény: Gladiolusz (28)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.26 0 0 33

Megkaptam a téphető stab.-t , nagyon szépen köszönöm, ki fogom próbálni!!!

 

A kontúrhiba kiváló példáját megmutatom, a mellékelt képen jól látható.

A nagyobbik gomba kalapja rendben, d e a kicsinél már nem oda került, ahova kellett volna. Hát én most ezt hívom: a művészi szabadságnak....:c)))))

Maga a táska így néz ki

 

 

palhen Creative Commons License 2006.05.25 0 0 32

Szia!Örülök, hogy idetaláltál.

 

Kontur:egyszer a műszerészt megkérdeztem, ő mondta, hogy a rugalmas anyagok a hímzés közben összeugranak, azért  mozdul el a kontur. Tényleg kipróbáltam vászon, vagy valami más "fix" anyagon, és ott jó volt a kontúr. Tehát az esetek nagy százalékában alaposan ki kell feszíteni az anyagot.Kivétel az ingyenes free minták egy része, ami lehet hibás.

 

A fóliát én két rétegben használtam, Gladiolusz ajánlotta régebben. Sőt, én úgy próbálom, hogy egymáson elforgatva rakom. Lehet, semmi jelentősége nincs, de hátha.

Előzmény: Gladiolusz (29)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.25 0 0 31

Rendes vagy , köszi!!

 

Szinte biztos voltam benne, hogy a hiba nem BENNEM van.....:c)))))

Sajnos , én már úgy is jártam, hogy a minta egy bizonyos részén stimmelt a kontúr, máshol nem.

Már rájöttem, hogy mindig megnézem a mintát, milelőtt nekilátnék!

De azt hiszem , ehhez is kell egyfajta rutin, hogy kiszúrjad azokat a mintákat, amik még sem alkalmasak.

 

Sue

Előzmény: Gladiolusz (29)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.25 0 0 30

Nagyon szépek, látom te is csak elcsábultál....

 

A kérdésedre a választ kicsit messzebbről kezdem.

Van egy két super amerikai oldal ( majd mellékelem a linket) ahol áradoztak erről a vliesről. Ott nem is volt drága, több féle kiszerelésben ( tekercs, felvágva) és esküdtek rá, hogy erre kell csipkét hímezni.

Addig addig nézegettem az oldalt, mig tudatosult bennem, hogy ez a Freudenberg cég terméke, ami ugye német. Hát miért vegyek innen, ha van közelebb is. Majd megnéztem a cég hivatalos oldalát és meglepődve tapasztaltam, hogy van magyarországi képviseletük.

Az első dolgom volt, hogy irjak nekik mailt, amire nagyon készsésgesen válaszoltak is. De sajnos , ők csak nagymennyiséget ( azaz végeket) árusítanak. Ilyen földi halandó, mint mi csak valóban a Burda boltokban tud ilyent venni.

A lényeg, hogy sikerült ilyent beszereznem és kipróbálhattam és örömmel mondhatom, hogy tényleg jó és szép lett a csipke rajta.

 

 

a linkek: http://www.advanced-embroidery-designs.com/index.html

http://www.skeldalehouse.com/ ezt is érdemes megnézni.

 

 

szia

Sue

Előzmény: Gladiolusz (28)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.25 0 0 29
Ismerős:)
Szerintem elsősorban a minta hibája, a tervező nem vette figyelembe, hogy ha minimálisan is, de összehúzódik az anyag a minta varrásánál. Ha megnéztem a számítógépen a mintát, tökéletesen a helyén volt csak éppen a varrás során ment el.
Tapasztalatom szerint érdemes próbadarabot varrni, mielőtt élesben nekiállsz, és ha nagyon ragaszkodsz a mintához, akkor esetleg a szoftver segítségével lehet rajta igazgatni.
Előzmény: sunbonnetsue (26)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.25 0 0 28
Én azt olvastam anno ezekről a fóliákról, hogy több rétegben (2-3) kell őket használni és bizony egy "mumus" volt mindig, mert voltak olyan minták, amit egyszerűen nem tudtam még így sem megcsinálni. Ezért már most hálás vagyok a tapasztalatodért. Ezt a Vilene D102-as vliest is a Burda boltban lehet beszerezni?
Ilyeneket azért sikerült vele csinálni.:)
Előzmény: sunbonnetsue (25)
Adali Creative Commons License 2006.05.25 0 0 27

Igen ebben igazad lehet nekem is merev lett a hímzés a rugalmas anyagon,mást kell kiróbálni.És a kontur is el csúszik nagyon sokszor engem is érdekelne ,hogy mit csinálok rosszul.

 

Előzmény: palhen (20)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.25 0 0 26

A következő kérdésem lenne:

 

Mit tegyek akkor, -persze azon kívűl, hogy kétségbe esek,- hogyha a mintát gyönyörűen kihímezte, de a végén a kontúr elcsúszik????

 

Ez program hiba? egy user hiba? vagy miért csinál ilyent?

Jártatok már így?

 

kíváncsian várom az ötleteiteket

 

szia

Sue

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.25 0 0 25

Szia Gladiolusz,

 

Hát még én mennyire örülök, hogy megtaláltál bennünket!! Szükségünk van a tapasztalatodra...

A csipkéhez először én is egy vízben oldható fóliát használtam ( Sulky), de azért nem volt jó, mert a csipke hímzése( varrása) során a minta szélénél a sok-sok öltés miatt 

szépen lassan elvágta a fóliát és igy nem áll szororsan a keretben , ill. az öltések egy idő után természetesen nem a megfelelő helyre kerültek.

Ezért kerestem egy másik megoldást, amit meg is találtam a Freudenberg cég termékében, a neve Vilene D102

Ez is vízben oldható, de nem fólia, hanem vlies. Gyönyörűen tudott vele dolgozni.

Más tapasztalat?

 

 

szia

Sue

Előzmény: Gladiolusz (23)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.25 0 0 24

szia Palhen,

 

hát ez már kész, de egyet-kettőt szívesen megnéznék....

 

Előzmény: palhen (22)
Gladiolusz Creative Commons License 2006.05.25 0 0 23
Sziasztok!

Nagy örömmel fedeztem fel ezt az új topikot! Jó tíz éve használom a gépemet (Pfaff), mára már inkább csak kedvtelésből hímzek.
Stabilizátornak én legtöbbször a sima vasalós vetexet haszálom, textilekhez általában a papírt, textil alapút inkább a papír hímzéséhez. A vízben oldhatóak közül én a Madeira Avalon nevű termékével próbálkoztam szabad csipke hímzésnél, ill. laza kötött anyagokra való munkánál, hogy a minta ne "süllyedjen el".
palhen Creative Commons License 2006.05.24 0 0 22
nem kell hozzá baby redwork minta???Aranyos mintáim vannak.
Előzmény: sunbonnetsue (21)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.24 0 0 21

Szia Palhen,

 

a tegnapi napig még nem, sajnos, de várom.

 

Addig is tegnap este kipróbáltam a legújabb "szerzeményemet": az ebay-n vásárolt hímzőcérnáimat.

A géppel együtt Mettler cérnákat vettem. Én már azoktól is el voltam ájulva.

De ( mint kiderült Marathon nevű hímzőcérnát vettem) ezek nagyon szép fényesek, sokkal jobban látszanak. Fehérszínnel tűztem sárga mintás anyagra és csak úgy csillognak!!

Előre mondom, nem fémszálas cérnák!!

Te milyen cérnát  használsz?

Egy baby takarót készítek, amire " hímeztem", amolyan 'Red Work' szerű mintát.

Majd hozok képet róla.

 

 

szia

Sue

Előzmény: palhen (19)
palhen Creative Commons License 2006.05.23 0 0 20
Nekem is ajánlották, ki is próbáltam, nem jött be. A hímzés merev lesz, nehéz hímzés után körülvágni, főleg a lágy, puha anyagoknál lesz fura.
Előzmény: Adali (17)
palhen Creative Commons License 2006.05.23 0 0 19

remélem, megkaptad a vetexet!!!!!

 

a gépet nagyon sokat használtam régebben, bébiruhákat gyártottam, ahhoz vettem, Ma már inkább csak hobbi.

 

 

 

ird meg, hogy vált be a vetex!

Előzmény: sunbonnetsue (15)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!