Keresés

Részletes keresés

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.22 0 0 15

Szia

 

Hát úgy látom, mi itt jól elbeszélgetünk.

 

Ezek szerint neked Brother géped van.

A hímzést csak hobbiként üzöd, vagy...?

Egy családban egy idő után csak elfogynak a hímeznivalók, vagy nem?

Miután nekem Bernina gépem van, így a hozzá megvásárolható programon van. Ennek a gépnek a kedvenc kiterjesztése az .art de beolvassa a többit is, ha kell.

Ezzel a téphető vetexszel felkeltetted az érdeklődésemet.

Miután itt a környékemen ilyent nem tudok beszerezni, szivesen élnék a lehetőséggel és kipróbálnám.

 

 

köszönöm

Sue

 

Előzmény: palhen (14)
palhen Creative Commons License 2006.05.20 0 0 14

Hahó!

 

A poló alá síma téphető vetexet rakok, ez nekem tökéletesen bevált. Persze ez a pamut alig nyúlik. Ha sztreccs jersey anyagra hímzek, akkor a fóliát használom.A maradékor kidobom. Általában a vettexet kb géppapír nagyságúra vagdosom, és folyamatosan rakom a hímzés alá,

úgy forgatva, hogy a lehető legkisebb legyen a hulladék.

 

 

A tervező progim neve PE Design. Evvel lehet tervezni, de egy akármilyen gyári kész mintát is tudok módosítani. Emellett van egy keresztszemes hímzőminta készítő progim is, ezzel is sok mintát csináltam. Nagyon sokat használom a progit,  sokoldalú, szeretem.

 

Te milyen gépet, ill milyen progit használsz??

Előzmény: sunbonnetsue (13)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.19 0 0 13

Szia Palhen,

 

Köszönöm az infokat.

Amikor pólókra hímzel, mit, milyen stab.-t használsz, ezt a téphetőt?

Egy réteget? Mit csinálsz a maradékkal? van erre valami ötlet, vagy megy a szemétbe?

MIlyen hímzőprogramot vettél, szabad ezt tudni? És hogy vált be? Szoktál hímzésmintákat is tervezni?

A különböző minták konvertálására fejlesztettek ki egy programot, a neve: CatalogExpress

A demo változat az annthegrann.com-ról letölthető, ismered?

Ugyanakkor rengeteg ingyenes minta is van itt.....

 

Na, több kérdéssel most nem terhellek,

 

várom a válaszodat,

Jó hétvégét!

Sue

 

 

Előzmény: palhen (12)
palhen Creative Commons License 2006.05.18 0 0 12

 

 

A vetexet a Székesfehérvári cégnél vettem, Bp-en volt egy termékbemutató, ott láttam náluk ezt a vetexet, de valami miatt nem vettem meg, így postán rendeltem meg tőlük, Írd meg priviben a címed, küldök egy darabot, próbáld ki!

 

Az öntapadósat kipróbáltam, tényleg jól kifeszíti az anyagot, de én vékony anyag alá raktam, ettől a hímzés is nagyon kemény lett. Az egész túl merev.

 

 

Nagyon sokszor hímzek pólóra, nagyrészt egyfalas pamutra. Óvatosan feszítem a keretbe, inkább hosszanti irányba húzom, a végén keresztbe is húznom kell, hogy feszes legyen, de vigyázok, egyik irányba se torzuljon. Pamutra is használtam a vízben oldodó "fóliát. Ha egy kicsit összehúzza, kivasalom.

 

 

A gépemmel PES formátumot tudok hímezni, de vettem egy hímzőprogit, ami szinte az összes formátumot értelmezi.

 

Kérdezz nyugodtan, ezért találták ki a fórumot.

 

 

pmh@chello.hu

Előzmény: sunbonnetsue (6)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.18 0 0 11

 

Az első munkáim egyike.

Ehhez csak egy egyszerű papirvetexet használtam, mert az anyag maga elég stabil volt.

De mi van , ha az anyag nem ennyire erős?

A hímzés az Aurorával készült.

Ha valakinek egy kis meggyőzésre van már csak szüksége egy ilyen vásárlásához, nagyon szívesen segítek...:c)))))

 

Sue

sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.18 0 0 10

Köszönöm a címet. Amint módom lesz rá, benézek oda mindenképpen.

 

Ez öntapadós stabilizátor, ami olyan esetekben használatos, mikor a hímzendő anyagot nem szabad kifeszíteni, vagy kisebb, mint a keretünk és mindenképpen akarunk rá hímezni. Állíttólag olyan erősen tapad, mintha befogtam volna a keretbe.

De még nem mertem kipróbálni....gondoltam hátha van valakinek már tapasztalata....:c)))

Előzmény: katafa (9)
katafa Creative Commons License 2006.05.18 0 0 9

Burda-bolt a József krt. 21-ben van (RÁkóczi térnél). Egyszer valamikor letöltöttem egy pdf file-t a Freudenberg oldaláról (?), amiben benne van az összes fajta, plusz az alkalmazása, plusz használati utasítás.

 

Amúgy én himzésügyben teljesen hülye vagyok - öntapadós flízről nem hallottam még. Mihez ajánlják?

Előzmény: sunbonnetsue (8)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.18 0 0 8

szia Katafa,

 

hol van( nak ) ezek az ún. Burda boltok?

A Sulky vízben oldhatóját már használtam. Én megpróbáltam csipkét hímezni rá, ami több-kevesebb sikerrel működött is, de..... nem ez volt az ideális, mert a rengeteg öltés során szépen, lassan elvágta a minta mellett a fóliát. Valószínű ennél sokkal erősebbet kellett volna hozzá használni.Vagy másfajtát....

Most már tudom, hogy elkövettem más hibát is, mégpedig, hogy a keretben egyszerre többet (azaz 2 elemet) is kivarrtam. A fellelt dokumentáció alapján minig csak egyet varrunk egyszerre és mintának megfelelő legkisebb keretben!!!

 Most beszereztem néhány faja ( különböző ) stabilizátort, csak még azt kell kitapasztalni, hogy melyik mihez optimális.

A Patchwork Equisityben vettem öntapadós stab.-t, használát már ilyent?

 

 

szia

Sue

Előzmény: katafa (7)
katafa Creative Commons License 2006.05.18 0 0 7

Esetleg én is tudok válaszolni. A Freudenberg gyártja az összes olyan flízt, ami a Burda-boltban kapható (és ezeket más néven hozza forgalomba az USA-ban).

 

A téphető az a Stickvlies, én sűrű cikkcakkos applikáció alá is szoktam tenni.

 

Mosásra eltűnőt még nem láttam a B-boltban, viszont az Oktogonnál van a Sulky nevű cég Water Soluble variációja.

Előzmény: sunbonnetsue (6)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.18 0 0 6

szia Pahlen,

 

Köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólásodat.

Hogy hívják ezt a téphető vetexet és hol szerzed be?

 

A neten csodákat hallottam a Freudenber cég által gyártott Vilene stabilizátorairól.

Tudom, hoy ebből is van téphető, levágható és vizben oldható. De még sohasem próbáltam ki, mert nem tudtam ilyent beszerezni.Igaz, hogy német termék, de leginkább csak amerikai oldlakon láttam.

 

Próbáltál már hurkolt, azaz pólóanyagra is hímezni? Nem húzza össze nagyon?


Milyen formátumú hímzésmintákat tudsz kivarrni?

 

Még lenne sok-sok kérdésem, de nem akarom az összeset rád zúdítani.

 

szia

Sue

Előzmény: palhen (5)
palhen Creative Commons License 2006.05.17 0 0 5

szia. Tehát én stabilizálónak olyan vetexet használok, amit tépni lehet, tehát a hímzés körül le tudom tépni. Hasznéltam olyan fólia-szerűt is, azt általában csipke mintához ajánlják, de én már vékony anyaghoz is kipróbáltam.Ez az a fólia, ami vízzel eltünik.

 

Én bevallom, hosszú ideig ugyanavval a tűvel varrok, akkor cserélem, ha sérül.

 

A coats hímzőcérnáját használom, nekem ez az elérhető és szép lesz a hímzés is. Van sok féle, de nekem ez elérhető.

 

Nyugodtan kérdezz, szívesen válaszolok.

Előzmény: sunbonnetsue (1)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.17 0 0 4

Kedves Márta néni,

 

úgy érzem , a kettő nagyon szorosan és sok helyen kapcsolódik egymáshoz. Mindenképpen folytatom a foltvarrást- már úgysem tudom abbahagyni - de nagyon jól kiegészítik a hímzésék, még szebbek, még " profibbak" lesznek a remekművek.

A honlapomon már láthattok ilyen kombinációkat. ( sajnos, még nem került fel mind, .....lassú a WEB mester...:c))))

Nem ismeretlen előttetek, hogy imádom a táskákat. Már nem egy készült hímzéssel kiegészítve.

És nagyon büszke vagyok rájuk!!!

 

Tehát aggodalomra semmi ok!!

 

Sue

Előzmény: Márta néni (3)
Márta néni Creative Commons License 2006.05.17 0 0 3
De ugye nem leszel hűtlen a foltvarráshoz se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: sunbonnetsue (-)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2
vagy a kíváncsi emberek...:c)))
Előzmény: Törölt nick (0)
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.17 0 0 1

Az első kérdésem, hogy mihez milyen stabilizátort , ill. hímző cérnákat kellene használni , hogy a hímzés szép, sima és tökéletes legyen.

Valóban akkora jelenetősége van, hogy mindig új, megfelelő tüvel varrjunk?

Lenne még rengeteg kérdésem, de kezdésnek ez is elég.

 

Várom a javaslatokat

 

Sue

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.17 0 0 0
Éljenek a nullázók!

0
sunbonnetsue Creative Commons License 2006.05.17 0 0 topiknyitó

Üdvözlet mindenkinek!

 

Érdekelne minden, ami a gépi hímzésekkel ( hobby, amatőr szinten) kapcsolatos.

 

Örülnék, ha jelentkeznének olyanok , akiknek ebben már nagyobb tapasztalatuk van és gondokat, problémákat , amik menetközben felvetődnek, meg tudnánk beszélni , oldani.

 

Sue

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!