Keresés

Részletes keresés

DannyZuko Creative Commons License 2014.10.06 0 0 13356

Sziasztok!

 

Szeretnék venni egy hímzőgépet pólók, kissebb textíliák stb hobby hímzésére. Nézegettem pár modell brothert stb, de nem tudom melyikvlenne számomra a jó választás. 

 

Jó lenne ha az ára 200 körül megállna Újonan. Érdekelne használt is, ha tudtok helyet ahol lehet venni. Mag x ár menü nagy előny lenne...

 

Javaslatokat előre is köszi.

Stickerei Creative Commons License 2014.10.06 0 0 13355

Szerintem, ha a gép be van állítva és az ember tudja, hogy mit, hogy, mivel kell alátenni, akkor a hímzőprogramon múlik minden. Az meg, hogy tudjuk-e mit kell alá tenni, gyakorlat kérdése.

Előzmény: sunco2 (13350)
fonalas11 Creative Commons License 2014.10.05 0 0 13354

én egy hímző cérnával jártam így. a coats által forgalmazott cotton gépihimzővel. annyira szöszölt, hogy féltem, hogy kárt tesz a gépbe.

 

liptak1 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 13353

Nem igen lehet újdonságnak venni a dolgot , végül is csak a gép bánja ha nem jó az alátét, idézőjelbe téve, de egyébként mi meg a finom kéztörlőt használjuk, a baj amit leírtam alátéttel nem az volt hogy papír hanem hogy régi gagyi volt tele szeméttel , szösszel, nem látszott a dolog míg a gépet ki nem kellett takarítani.

Előzmény: fonalas11 (13352)
fonalas11 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 13352

Én azokhoz a mintákhoz, ahol nem látszik a másik oldal  sima sütőpapírt használok.  Ezt az ötletet itt olvastam a régiektől, de nekem bevált. Hiszen a kereten alul a papírt és az anyagot együtt fogatom be és a papír adja a feszességet. varrás után a mintától is függ igaz szépen ki lehet szedni. ez egy tapasztalat. de a gunoldos tépőset is használom finomabb dolgokhoz. képzeljétek én már  a kinaiaknál már láttam olyat is , hogy újságpapír volt alulra téve.

liptak1 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 13351

Azzal volt a baj, hogy a majom esetébe kerültem , fogni akartam a banánt is meg menni is akartam. Van egy hely ahol viszonylag olcsón lehet mindenfélét venni. Na itt vettem ezt a papírt, látszatra jónak tűnt, később mikor már gond volt vele akkor jöttünk rá a bibire. Tanulság: van amivel nem szabad spórolni. Jó anyag, jó segéd anyag, jó gép, odaadó munka. Igaz így kisebb a haszon de legalább olyan amilyennek kell lennie.

Előzmény: sunco2 (13349)
sunco2 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 13350

Annyira azért nem! Én másfél éve csinálom, fél év alatt az alapokat meg lehet tanulni! Előtte még varrógépet is csak messziről láttam! Mondjuk a jó hímzőprogram is nagyon sokat számít főleg ha a saját gépedhez van optimalizálva, de mondjuk az is csak 30-40% a végtermékhez viszonyítva. 

Előzmény: May Gizi (13348)
sunco2 Creative Commons License 2014.10.03 0 0 13349

Én a gunoldtól vettem nagy gurigás papírt, ár érték arányban nagyon jól kijön!

Előzmény: liptak1 (13347)
May Gizi Creative Commons License 2014.10.03 0 0 13348

Hát nehéz kenyér kereset az biztos :(

 

Előzmény: Stickerei (13301)
liptak1 Creative Commons License 2014.10.02 0 0 13347

Ez bosszantó, mi papír vetexet használtunk (használunk) legtöbbször alátétnek de egy alkalommal sikerült úgy belenyúlni, hogy a végén csak pénzkidobás lett belőle mert az asszony az első minta után nem merte használni annyira szöszölt.

Előzmény: maccski (13345)
Hucsika Creative Commons License 2014.10.02 0 0 13346

Matyó mintát és kalocsait én is kérek szépen :) Ha valakinek van kisebb 10x10 azt nagyon megköszönöm ,cserébe bármit kérhettek rengetek más mintám van .

Előzmény: maccski (13344)
maccski Creative Commons License 2014.10.01 0 0 13345

Megpróbáltam, sajnos nem vált be, szervíz lett a vége. Nagyon szöszös volt.

Előzmény: liptak1 (13331)
maccski Creative Commons License 2014.10.01 0 0 13344

Ó! Én is szeretnék kalocsai, matyó mintát. Köszönöm annak aki küld nekem is :)

alinyuszi@freemail.hu

Előzmény: Balage101 (13334)
sunco2 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 13343

Sziasztok!

 

Nekem is szükségem lenne a magyar címerre! Megköszönöm ha valaki elküldi! Ha esetleg lehet .EMB kiterjesztés is lehet vagy .exp

Nagyon köszi előre is!

üdv

Sunco

Előzmény: Hucsika (13338)
Kiskata1959 Creative Commons License 2014.09.29 0 0 13342

Szia Liumia!

 

Az Artista 185-ös elég régi típusa a Berninának. Nekem 640-esem van és már az sem kapható újként.  Ezért gondolom hogy használtat szeretnél venni. A használati utasítás innen letölthető  http://www.bernina.com/en-US/Support-5/Machines-en/BERNINA-artista-4  Sajnos csak angol nyelven találtam.  Itt mind két pdf-et bogarászd át, mert az egyik a varrógépé, a másik a hímzőegységé. Szegényes angol tudásom és az én gépem tapasztalata alapján a mintákat vagy kártyán tudod bevinni, de akkor kell hozzá egy kártya író-olvasó, mert nélküle az elég borsos árú gyári hímzőminta kártyákat tudod csak használni, vagy a számítógéphez közvetlenül kapcsolhatod, de akkor kell hozzá egy progi ami ezt lehetővé teszi. Ahogy utána néztem, a bernina honlapjáról ingyenesen letölthető ArtLink6-os progi jó erre a célra.  Arra figyelj, hogy a hímzőegységhez hozzáadják, a kereteken, vagy kereten kívül a speciális bobint ( alsó orsó tartó tok) ami abban különbözik a varráshoz használttól, hogy van rajta egy icipici csavart vezető. külsőre olyan mint egy pici rugó, de nem az. és a hímzőtalpat ha jól emlékszem 15-ös a száma.

Remélem elég érthető volt a leírásom, ha kérdésed van, ha tudok szívesen segítek

 

 

 

liptak1 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 13341

Van sima varrógéped? aAszomszéd církuszol? Ha nem akkor ezzel se igen fog , de azért van hangja, de ha veszel egy whirpool 6-ik érzék mosógépet garantálom a szomszéd örülni fog ha csak a hímzőgép megy:)

Előzmény: Hucsika (13340)
Hucsika Creative Commons License 2014.09.28 0 0 13340

Szia Lilumia !

Én ezt ugy oldottam meg ,hogy egy vékony szivacs van alatta ami kell is ,de attol függetlenül van hangja de nem hangosabb egy sima háztartási gépnél .Viszont szerintem hosszu távon az nem jó neki ha egész nap megy ....néha pihennie is kell ,más az ipari gép az arra van hogy egész nap megy de nekem például melegszik is igaz hogy már 10 éves de nem adnám oda semmi pénzért sem :) Lehet ,hogy panellakásba hallaná a szomszéd ha nagyon nagy csend van .

Előzmény: Lilumia (13339)
Lilumia Creative Commons License 2014.09.28 0 0 13339

Sziasztok!

 

Mennyire hangos a hímzőgép? Van valakinek bármilyen infója hogy hímzés közben hány decibellel zajoskodik?

Itt arra gondolok, hogy ha a lakásban ahol lakom, egész nap menne, nagyon zavaró lenne a szomszédoknak? A szigetelés félig-meddig jó.

A másik pedig hogy szerintetek Bernina Artista 185 mennyire jó, van-e valakinek? 

Mi a tapasztalata? Stb...

 

Köszönöm!

Hucsika Creative Commons License 2014.09.27 0 0 13338

sziasztok magyar cimerre lenne szükségem ,elöre is köszönöm szépen :)

[img][/img]

horikati Creative Commons License 2014.09.27 0 0 13337

Sziasztok!

Manchester United mintára lenne szükségem, ha lenne valakinek!

Előre is nagyon köszönöm!

Kati

Linda67 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 13336

Igen, 3 réteg vékony fóliára varrtam,mert még csak ez van itthon.Már tudom tőletek hogy nem ilyenre kell csipkét varrni. Sajnos nekem meg itt ezt adták a boltban,hogy arra való,több rétegben használjam.De már nem bírtam ki hogy ne próbálkozzak.:)

Előzmény: Kiskata1959 (13335)
Kiskata1959 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 13335

Ahogy a képen látom, te a vékony fóliát használtad. Ahogy a képen a fólia ráncot vet abból gondolom. Ez nem alkalmas csipkére. Bár lehet hogy csalóka a kép.

Előzmény: Linda67 (13332)
Balage101 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 13334

Sziasztok! Nagy segítség kellene, akinek van esetleg tudna küldeni nekem kalocsai mintákat? Sajnos két gyerek mellett nem sok idő marad a tervezésre..:) balage001@gmail.hu

Köszönöm Mindenkinek aki küld!

Marcsi_ka Creative Commons License 2014.09.24 0 0 13333

Én is végig próbáltam ezeket  a fóliával,aztán megrendeltem a GUNOLD-nál a vastag fóliát,és azóta minden oké. A papírt még nem próbáltam ki,de van aki arra esküszik. Szóval a vékony fólia több rétegben (még 4 réteg sem )nem olyan mint a vastag egy rétegben. 

Előzmény: Linda67 (13332)
Linda67 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 13332

Úgy lett ahogy írod.

Ma kipróbáltam 3 rétegre hímezni egy FSL mintát,egy hattyút.Az elég jól sikerült.Igaz a fólia eltüntetése után már látható volt rajta 1-2 hiba,de ez még csak a legelső munkám volt.A második mintánál már varrás közben elvágta a fóliát a minta szélénél és félbe is kellett hagynom a varrást.Úgy hogy fólia kilőve,veszek azt amit Te ajánlottál.

Örülök hogy vagytok,mert tudtok tanácsokat adni,tapasztaltabbak vagytok.

Előzmény: Kiskata1959 (13329)
liptak1 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 13331

próbálj meg egy kicsit vastagabb cérnát végighúzni a felső szál útvonalán, , ha szerencséd van akkor valahol van egy szép kis porcica, ezt ha kiszedi akkor elvileg vissza kéne állnia a helyére, ha mégse teszi akkor gond van mert vagy szerelő vagy csinálsz egy olyan tartót mint az ipari gépekhez van és húzatod a szálat fentre vele(mi ezt tettük mikor nem jutottunk semmire, azóta is szépen megy)

Előzmény: maccski (13325)
liptak1 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 13330

a telepítő lemezt hozzá kellett volna kapnod, bár ha usb-és akkor látnia kell a számítógépnek, ha nem látja mégse akkor sérült az egység, vagy annyira régi géphez van, hogy a mostani windows egyszerűen nem kezeli

Előzmény: dokiodon (13319)
Kiskata1959 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 13329

Látom mire én a géphez ültem már feltették a linket. A hőre keményedő alátétet én még nem próbáltam ugyan, de ismeretségi körömben volt olyan aki megpróbálkozott vele, ő nem ajánlotta senkinek. Több a gond vele mint a haszna. nem kiporlad belőle az anyag, hanem becsomósodik, alig lehet a csipke közül kitisztítani, ráadásul a fehér cérnát besárgította. Ismétlem ez nem az én tapasztalatom, ezak után én már ki sem próbáltam. Sajnos a szlovákiai helyzetet nem ismerem, de itt a Gunold linkje a címmel http://www.gunold.hu/hu/1.3.php nekik már írtam és küldtek alátét mintákat, próbáld a kapcsolat címszó alatt.  Az én tapasztalatom az hogy a Solvyt sokszor 3 rétegben is feltéve, sokszor elnyíródik a minta kerete, főleg ha nagyon sűrű az öltésszám. Én mindenképpen a vízben oldódó papírt javaslom, már csak anyagi megfontolásból is, hiszen még nagyon sűrű minta esetén sem volt szükségem két rétegnél többre (általában egy réteget használok belőle) A másik amiért javaslom a fóliát nagyon el kell zárni a nedvességtől (légmentesen) különben kikeményedik és használhatatlan lesz, a papír ezzel szemben nem olyan kényes, tehát ha esetleg nagyobb mennyiséget veszel is belőle sokáig használható. Én két éve vettem egy nagy tekercset és csak egy nylon tasakba van beletekerve és semmi baja. A kimosásnál langyos majdnem meleg vizet kell használni, kicsit lassabban oldódik (talán ezért nem olyan kényes a tárolásra)

 

Az ArtLink 6-os progival kapcsolatban szinte minden gyakori kiterjesztést felismer, kivéve a jef-et, ezt nem látja és nem is menti.

Előzmény: Linda67 (13315)
Mal924 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 13328

Akkor passz, csak a lámpatakarót tudod levenni, meg fenn kipattintani az a mélyedést, és onnan belepiszkálni a feszítőhöz. De ha valami be van koszolódva, akadva, akkor elvileg azt onnan látod...

Előzmény: maccski (13327)
maccski Creative Commons License 2014.09.23 0 0 13327

Süllyesztve volt..

Előzmény: Mal924 (13326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!