Keresés

Részletes keresés

Beer Monster Creative Commons License 2017.11.22 0 0 276

Sziasztok,

Tudtok olcsó tanusítót Bp-en?

Palási Creative Commons License 2016.11.23 0 0 275

Viszont egy lakás hőtechnikai ismerete nagyon fontos lehet. Főleg annak aki benne lakik.

 

 Ezért figyelni kell a fogyasztást, főleg a gázfogyasztást  a fűtéshez.  És némi elemzés azért nem árt.

 

 

 Miheztartás végett  :  a házak  és lakások   fűtési energia felhasználására vannak azért fajlagos jellemzők. Ilyen pl. az 1 nm -re vetített   fűtési energia felhasználás, az a kWóra/nm/szezon  szám.

 

 ez  a passzív házaknál állítólag  15  kWóra/nm/ szezon  és ez felmehet magas értékre is. Vajon mennyi ez ? Lakás épülte válogatja. egy beton vagy  acél építményre jellemző lehet akár az 500 -600 kWó/nm/ szezon érték is. igaz az ilyen építmények nem embernek valók.  Extrém értékek.

 de a magyarországi hagyományos téglaházak a szokásos / ma már korszerűtlen falakkal  is úgy  250 -300 kWóra/ nm/szezon értékűek lehetnek. de ezek is rosssz értékek. Az átlag azért ennél jobb. talán a 200 kWóra/nm/szezon érték körül van az átlag. Ami szintén nem kevés.

 

  Itt még a kezdetekben feldobta valaki, hogy akkor jó  hőtechnikailag egy ház, ha a fajlagos gázfogyasztása  5 m3 gáz/  lakásköbméter/ év ÉRTÉK ALATT VAN.

 

 Utána néztem. Ez megállja a helyét.

 Tehát mit kell tudni ?  Mit kell ismerni ?  Minimum a ház alapterületét és belmagasságát  és ebből a fűtendő légköbmétert  és az átlagos évi gázfogyasztást. Ha valaki ezt sem tudja, annak sokat nem mond az a tanúsítás.

Előzmény: Csavarhúzós (274)
Csavarhúzós Creative Commons License 2016.11.23 0 0 274

Általában nem drága, csak a valósághoz nem sok köze van a tanúsítványnak. 
Ami amúgy jellemző, amikor eladtam és vettem lakást, mindkettőnek hibás volt a tanúsítványa, olyan szinten, hogy a falazatok rétegrendje, méretei mások. Pedig amikor az általam eladottról kértem a tanúsítványt, még excelben küldtem is egy komplett kész számítást. De aki csinálta, valószínűleg nem értett magához a tanúsításhoz, csak hogy egy szoftver milyen bemenő adatokat vár (alapterület, építés éve). 

Mondjuk nem érdekel senkit, csak hogy az adásvétel mehessen, arra jók ezek a kamu tanúsítványok.

Előzmény: Palási (273)
Palási Creative Commons License 2016.11.23 0 0 273

"Ne várjon, tartsa kezében 1 óra múlva az energiatanúsítványt!"

 

 Micsoda  kényelem !!!

 Kérdés mennyit ér ez ??

a tömeg az tömeg Creative Commons License 2016.11.18 0 0 272

Konkrétan egyébként azt jelenti, hogy  a követelményeknél jobb.

 

 

 

 

 

 ha megadod a korábban kért értékeket megmondom , hogy igaz e .

Előzmény: night88100 (270)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2016.11.18 0 0 271

Elvileg az egy jó érték lenne.  Ha .... ha a tanúsító  nem svindlizett volna. Mert ezek szerint csak nem annyi az !!

 

 Amúgy az épület fizika az egy összetett  valami.

 Attól, hogy az egyik szoba fala  hideg, főleg annyira hogy ott páralecsapódás keletkezik, a lakás összességében még lehet jó is.

 

 Tehát mennyi az éves fűtési gázfogyasztás ? Mekkora a lakás lapterülete, ha ezt közlöd ,  talán előrébb jutunk.

Előzmény: night88100 (270)
night88100 Creative Commons License 2016.11.17 0 0 270

Valaki megtudná mondani, hogy mit takar konkrétan a "B" energiabesorolás? Vásároltunk egy ingatlant, ahol tavaly tél folyamán lett elkészítve az energetikai besorolás. Most szembesülünk azzal, hogy a sziloplaszttal azért volt körbehúzva az ablakoknál, mert dől be a hideg. Penészesedik a fal és annak a szobának a falai jég hidegek, a fűtés ellenére. Ja, kombinált gázkazán van felszerelve. Az ikerház 2009-ben épült.

 Előre is megköszönöm, ha válaszol vki.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.26 0 0 269

Ez mit jelent magyarra lefordítva?

 

A vizsgálathoz KELLENEK a szorpciós izoterma ADATOK!

egyensúlyi állapot a diffúziós időszak alatt ki tud alakulni (feltöltési idő: -1908 nap). A szerkezet szárad. Az izotermával nem rendelkező rétegek figyelmen kívül lettek hagyva, a tényleges feltöltési idő hosszabb a számítottnál.

1. (faforgácslap 1) 75%-NÁL MAGASABB a relatív páratartalom! A vizsgálathoz KELLENEK a szorpciós izoterma ADATOK!

 

ppancs Creative Commons License 2015.01.26 0 0 268

Üdvözlök Mindenkit!

 

Elnézést, hogy csak így ide csöppenek és minden eddigi hozzászólást figyelembe nem véve felteszem a kérdésem.

Egy borászati ÜZEM épület energetikai tanúsítványát kell elkészítenem és érdekelne, hogy a kedves kollégák ehhez az épülethez a referencia épület adatait hogy határoznák meg (mivel ugye a három fő kategóriába - lakó, oktatási, iroda - ez nem sorolható).

(Winwatt programmal dolgozom)

 

Válaszaikat előre is köszönöm.

c-stahl Creative Commons License 2014.07.11 0 0 267

Aranyos dolog, hogy nem fogadják el.

Előzmény: KömKel (266)
KömKel Creative Commons License 2014.07.11 0 0 266

Nekem jó programom van hozzá (ArchiPHYSIK), de a Winwattal sem sokkal bonyolultabb.

Kézi módszerrel vérhugyozós, de azt meg nem is fogadják már el a központi rendszerben.

Előzmény: c-stahl (265)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.11 0 0 265

Akkor megvan a rutin.

Többre időre gondoltam, az adatbevitelre vonatkozólag.

 

Előzmény: KömKel (264)
KömKel Creative Commons License 2014.07.11 0 0 264

Én kb 200 tanúsitást csináltam az elmúlt 2 évben.

Gyakorlatilag nincs olyan rétegrend, ami ne szerepelne már valamelyik épületben, igy lényegében csak át kell másolni a megfelelőt az új tanúsitványba.

 

Viszont az épület tényleg fel kell vinni minden egyes alkalommal, mert a hűlő felület/fűtött térfogat aránya adja az egész számitás alapját.

Nem ördöngösség egyébként, én 1 óra alatt megvagyok egy tanúsitvánnyal (és rendesen megcsinálom).

Előzmény: c-stahl (263)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.11 0 0 263

Igen, én is arra gondoltam, hogy egy épületet bevinni, korrektűl...

De ha vki ezt minden egyes alkalommal megteszi... :-)

Határoló szerkezetekről meg nem egy listás kigyűjtés látható csupán?

Számítástechnika egyik varázsa, hogy mindent lehet másolni, kézzel felülírni :-)

gondolom nem véletlenül hintették el, a köztudtaban, hogy szúrópróbaszerűen ellenőrzik a a tanúsításokat.

Előzmény: KömKel (262)
KömKel Creative Commons License 2014.07.11 0 0 262

Nem lehet egy kaptafára megcsinálni, mert irtózatosan kilóg a lóláb.

Pont egyébként a szerkezetek hőátbocsátása/rétegrendje a legkisebb rész az egészben, az épület hűlő felületeit bevinni (méretben, égtájban, hőhidasságban) sokkal nagyobb feladat.

 

A legszarabb az az egészben egyébként, hogy amit a központi rendszerbe feltöltesz, és egy hiteles számmal "visszaad" a gép, azt már nem tudod javitani. Nálam volt pl elirás benne, elütöttem a hrsz-t, és utána vettük észre. Nincs mód a javitásra, újra fel kellett tölteni megint, és új számot kaptunk.

(Viszont ilyenkor a számlát az új kapott számú energetikára irom meg, a régi meg benne van a rendszerben, de nincs ellentételezése)

Előzmény: c-stahl (261)
c-stahl Creative Commons License 2014.07.11 0 0 261

gondolom akkor rentáblis ilyen összegért megcsinálni, ha színvonalon lazít vki. kaptafára készüljön a tanúsítás: megrendelő, cím, alapterület átírása.

Előzmény: _kip_ (260)
_kip_ Creative Commons License 2014.07.11 0 0 260

Persze,de akkor ezt úgy is csinálhatnánk, hogy ki sem jön, csak adjál 20eFt-t "csak" címen nem?

 

Pl mi a te szakmád? Nem végzed el a munkádat a hónapban, de fizetés napkor meg sorba állsz a borítékért?

 

Ha már mindenféle grafikonnnal, meg számítással magyrázza a ház energia igényét, akkor vegye a fáradságot és nézze már meg miről beszél és ne fikív adatokkal számoljon.

Előzmény: Ofenbau (259)
Ofenbau Creative Commons License 2014.07.10 0 0 259

 Csinálnak neked egy komoly vizsgálatot is  ha  ... ha leperkálsz mondjuk 130 eft -ot.

 Mint ahogy a katonaorvos is 3 perc alatt megállapította (régen abban a szép világban ) a delikvensről, hogy alkalmas, így van ez ennél is. Természetesen egy CT vizsgálattal lényegesen többet ki lehet deríteni, de annak a költsége is  jóval magasabb.

Előzmény: _kip_ (258)
_kip_ Creative Commons License 2014.07.10 0 0 258

 

Mi értelme az anyagi lehúzáson kívül az energetikai tanusítványnak?

 

Megcsináltattam és nem nagyon tudok egyet érteni a minősítéssel. Azért mert "ezek a házak ilyenek szoktak lenni" nem kielégítő válasz számomra :-(

 

Pl:

két éve beépített bejárati ajtóra amiről én vakartam le az üvegről a K=1.0 matricát azt írja a szakértő, hogy 2,5

ugyanakkor beépített 5 kamrás műanyag ablak, szintén én vakartam le az üvegről a K=1.0 matricát és azt írja a szakértő, hogy 2,5

 két éve felújított konyhában víz + 10cm lépésálló hőszigetelés + új aljzat beton van erre a szaki: homokfeltölés-kavicsbeton-burkolat NEM megfelelő szigetelés.

 

Elmennek a p*csába.

 

Hasraütésre adja ki a bizonylatot.

 

Kb annyit ér mint az eredetiségvizsga az autóknál= lopott autóra is megcsinálják, max az okmány irodában szólnak, hogy majd jön a police lefoglalni és nem kerülhet a nevedre.

LimDom Creative Commons License 2013.03.26 0 0 257

Kedves matthiasii!


 

A követelménynek megfelelő elnevezés betűjele: "C",

meghatározott értéke: 96-100 kWh/m2/év

 

Csatolok egy ábrát, hol a törvény szerint érvényben lévő 10 kategória látható.

 

 

Részletesebb infók: http://www.energetikaitanusitas.net

 

Ha további kérdés merül fel energetikai tanúsítás témájában;

telefonszámom: nullahat-húsz-hatszáhatvanhárom-hetvennégy-hatvan.

Előzmény: matthiasii (254)
Alapi42 Creative Commons License 2012.11.01 0 0 256

 Rá bukkantam egy VGF cikkre.  2012 nyár.

 Ezt a témát boncolgatja.

 

 

 

 "Hat éves a 7/2006 TNM rendelet"

 

 

Hát nem a rendeletek gyöngye  !

 De érdemes elolvasni !! 

matthiasii Creative Commons License 2012.09.28 0 0 255

 Átolvasgattam  L.Á. honlapját ajánalatait többször is. Jó összeállítás és nagyjából korrekt is.

 Általában épületekről beszél és valóban minden épületnél törekedni kell a hatékony minél jobb energia fellhasználásra.

 Ez nem egyszerű dolog.

 Na de ne a meglévő sok sok kis tulajdonos házaival kezdjük.

 És egyidézet :

 

 

 " Mi az energetikai tanúsítás értelme?Az energetikai tanúsítás során megismerheti épületének energetikai besorolási osztályát: A+ A B C osztályoktól egészen az I osztályig. Ez önmagában nem biztos, hogy sokat mond.  "

 

 

 

 

 Milyen igaza van a Gusztinak !

 

 Guszti !

 Pont ilyen nevű közvetítőtöl /segítségével vettem a legútóbbi lakásomat. Hol Gusztávnak, hol Augusztinnak nevezte magát-.

 A lakást amít kínált,   végül bevált. De ilyenről, hogy mennyi energiát fogyaszt majd, fel sem merült - igaz én külön elmentem a gázszolgáltatóhoz és ők készségesek voltak, mivel 9 évre visszamenőleg megmondták a gázszámlát és a fogyasztott mennyiséget.

 Ez alapján csak annyit tudtam megállapítani, hogy kiugróan nem rossz a lakás. A semminél ez is több. De ez csak egy szempont volt a másik 14 ből.



Előzmény: l.agoston (245)
matthiasii Creative Commons License 2012.09.28 0 0 254

 Ez csak 5 , de van 28,  ez a 28.

 És a tanúsítás egy haszontalan dolog !!

 

 

 A hozzáértőkhöz : mennyi a követelményeknek megfelelő ?

 Egyáltalán mik a követelmények (azonkívül, hogy a legjobb a nulla energia felhasználású ház - igaz olyan csak a mesékben van  ).

 

 

 

 Nos az én szerény megítélésem szerint ha valaki kifog egy  70 -90 kWó/m2/ szezon értékü házat / lakást,  elégedett lehet.

 Pesze van jobb is, de a többség ennél lényegesen rosszabb.

Előzmény: KömKel (250)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.26 0 0 253

 Akkor emelni kell az árakat !

 

 

 

 "mint ingatlanközvetitő kb, és egymást tapossák le minél alacsonyabb árakkal."

 

 

 Az ingatlanközvetítés egy nehéz kenyér. Sokat kell talpalni. Az árakat egyébként az eladó határozza meg. A közvetítő csak terelgetni tudja.

 Ja a napi szórakozásom a  közvetített lakások nézegetése. Van lakás amit eccere 4 közvetitő is hirdet.

 Itt a  4 -ből három biztos hoppon marad !

Előzmény: KömKel (252)
KömKel Creative Commons License 2012.09.26 0 0 252

Mert engem is idegesit, hogy bárki aki ide beir egyből letámadod az állandó "hülyeség"-ezéseddel.

 

Egyébként meg hirdethet itt nyugodtan, tuti nem innen kap megrendelést. Annyi tanúsitó van már ebben az országban, mint ingatlanközvetitő kb, és egymást tapossák le minél alacsonyabb árakkal.

Egy 15e Ft-os tanúsitáson marad 6-7e Ft haszon csak, ennyiért ki kell menni, felmérni, elkésziteni, kinyomtatni. Aki ettől remél megélhetést, az nem normális...

(idén több mint 80 tanúsitást csináltam már, nem a levegőbe beszélek)

Előzmény: Vernichter (251)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.26 0 0 251

 Miért nem a hirdetővel foglakozol  kelemen !

Előzmény: KömKel (250)
KömKel Creative Commons License 2012.09.26 0 0 250

Csak szólok, hogy Émile, SolesN, Vernichter, KalásziM, Zoltanuss ugyanaz a személy (nézd meg a központozást a szövegekben), és végtelenül tudják nyomni a saját igaznak vélt dolgaikat.

 

Nem kell velük foglalkozni, és kész...

Előzmény: tanatusz (248)
Vernichter Creative Commons License 2012.09.26 0 0 249

   "Annyi nemnormális ember van, hogy az már durva."

 

 A csapatban benne vagy ??

Előzmény: tanatusz (248)
tanatusz Creative Commons License 2012.09.26 0 0 248

Kicsit már gyerekes ez a - nem is tudom minek nevezzem - nagy értetlenség a tanúsítással kapcsolatban.

 

Miért kötelező? Mert az és kész! Ha a fejed tetejére ugrálsz, akkor is az lesz. Kötelező a például kocsinál a műszaki vizsga. Vagy az eredetiség vizsgálat. Kötelező áfát fizetni. Kötelező illetéket fizetni különböző eljárásoknál. Soroljam még a sok marhaságot? Sokminden kötelező. Jól kibaltáznak velünk. Most meg még ez is az lett. Most mi a szart lehet tenni??? Kötelező és kész! Meg kell csináltatni.

Nem érted mit tartalmaz? "Laikus" vagy? Akkor kérdezz, ne egyszerre mérgelődj. Annyi nemnormális ember van, hogy az már durva. Ha valamit nem tudok, kérdezek!

 

 

Előzmény: KalásziM (246)
KalásziM Creative Commons License 2012.09.26 0 0 247

 A napokban hallgattam a Kossuth adót MR1.

 Ott a fehérvárúti új és régi FMH  (fővárosi művelődési házról ) volt szó.

 Nagyjából dicséret volt a köbön. Ok. Elhangzott egy olyan megjegyzés is, hogy az új épület energetikailag kitűnő , sőt így : majdnem passziv ház szerű. Ha már majdnem, akkor illene megjegyezni konkrétan, hogy az mennyi, már mint mennyit számolt a tervező  !

 És azt kifüggeszeteni az épületben jól látható helyen. Nos mennyi az az annyi ?

 20 kWó/m2/szezon ?   29 kwó/m2/szezon, vagy 40 kWó/m2/szezon.

 Aztán majd az élet eldőnti, hogy mennyi az annyi. Nyilván mérni fogják a  fűtési gázfogyasztást !!

 

 

 Egy másik média meg  lehúzta az épületet a sárga földig. Gyakorlatilag semmi sem tetszett nekie !!

 Tán az index ?? lényegtelen !

 

 szarakodnak a Kuncsorbai ház/lakás eladóknál, hogy készítessenek energiatanúsítást - kötelezően , ugyanakkor meg a középületekben megy az energia pocsékolás ezerrel !!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!