Keresés

Részletes keresés

Uazmentős Creative Commons License 2017.08.27 0 0 9696

Az MN 1480 katonái bajtársi találkozót tartottak Tapolcán 2017.07.09-én. A képen 1971 február 

és 1975 október között az  I.zászlóalj törzs századánál szolgáló katonák, valamint a század-

parancsnok ás a kidolgozó szakaszparancsnok látható.

Pálfi Endre, Tófeji Béla, Bagó Gyula, Kiss János, Kucserka Károly sz. pk., Bruchner János,

Parély József kid. szak. pk.,Both László, Róka János, Németh László.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.04 0 0 9695

Uraim!

Keresem Sturtz Ferencet, aki 1981-ben vonult be az MN1480-hoz, később híradóként szolgált. 

Törölt nick Creative Commons License 2017.06.24 0 0 9694

Tapolcára a képzettek szoktak kerülni, lévén magasabb egység volt. Lehet, a fiatalok képzettsége és aránya így alakította a sorozást.

Legyen fele-fele! Volt, aki a bevonulásig - a sorozást kivéve - életében nem hagyta el a faluját, max. ált.isk. végzettséggel. Aztán bejött. Maradt is. Beadta a csövet. Nem nagyon örültek neki a leendő munkatársai sem. (1982.)

Előzmény: cucu (9690)
cucu Creative Commons License 2017.05.13 0 0 9693

Nyugodjék békében, int ahogyan életében is a békére törekedett.

Előzmény: kabeles661 (9692)
kabeles661 Creative Commons License 2017.05.12 0 0 9692
vabor67 Creative Commons License 2017.03.16 0 0 9691

Igen, ez is lehet egy ok.

Üdv Neked is.

Előzmény: cucu (9690)
cucu Creative Commons License 2017.03.15 0 0 9690

Nem tudok erre mit mondani, nyilván meg van ennek is az oka.

Tapolcára a képzettek szoktak kerülni, lévén magasabb egység volt. Lehet, a fiatalok képzettsége és aránya így alakította a sorozást.

Én szintén februári vagyok, csak 79-81-ig voltam.

Üdv

Előzmény: vabor67 (9689)
vabor67 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 9689

Kedves Cucu!

Ebben igazad van, viszont azt még értem, hogy Veszprém megyéből oda vonultatták be az embereket, mert közel volt. Budapestről oda is, mert sokan voltak, jutott ide is. De a többi megyét mintha sorsolták volna? Mert ott, azonkívül, hogy Komárom-Esztergom messze van, Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár és Békés is messze van, nem látok logikát. Viszont hol egyik, hol másik megyéből soroztak legalábbis a nyolcvanas években. Mintha mindig két megyéből Veszprémen és Budapesten kívül.

Előzmény: cucu (9688)
cucu Creative Commons License 2017.03.15 0 0 9688

Hát... voltak erre szakosodott szervezetek, mint pl. a Hadkiegészítő parancsnokság (KIEG)

Amit kérdezel, egy bonyolult társadalmi, szociológiai kérdéskör, meg van benne tudatosság is, amolyan pszichológiai, hogy a katona megszokja, hogy nem a lakóhelye mellet szolgál, hanem attól távol.

Előzmény: vabor67 (9687)
vabor67 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 9687

Egy kérdés:

Amikor én vonultam Tapolcára, akkor a bevonulók az alábbi megyékből tevődtek össze:

- Veszprém

- Budapest

- Hajdú-Bihar

Az eggyel korábbi bevonuláskor még Komárom-Esztergom megyeiek is vonultak. Amikor ők leszereltek, akkor meg Békés megyéből érkeztek katonák. Előttünk, ahogy kiderült, voltak Borsodból, Fejérből, Nógrádból, Szabolcsból. Mi alapján dőlt ez el, hogy melyik laktanya mikor honnét fogad katonákat?

vabor67 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 9686

Kedves Cucu!

Én is üdvözöllek! Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: cucu (9685)
cucu Creative Commons License 2017.03.15 0 0 9685

Szép bemutatkozó írás...

Üdv a topicban!

Előzmény: vabor67 (9684)
vabor67 Creative Commons License 2017.03.15 0 0 9684

Erőt! Egészséget! Végh Gábor (al)honvéd jelentkezem!

Két hete főleg a topikot olvastam. 1988. február 26-a és 1989. augusztus 15-e között szolgáltam a dandárnál. Először a "H" alegységnél szolgáltam, 1988. augusztusáig. Utána leszerelésemig a "D" alegységnél.

Végigolvasva a topikot sokféle véleménnyel találkoztam. Olyanokkal, akik büszkék az itt eltöltött sor- és/vagy hivatásos katonai időszakukra. Bennem kavarognak az élmények. Pozitívak és negatívok egyaránt. Sajnos az utóbbiból van több. Viszont akik itt meghatározták a topik hangulatát, mint hivatásos katonák, azok előtt a legmélyebb tisztelettel emelem meg a fejemet. Volt aki újonc koromban kiképzőm volt /Tűzkaró/. Mint kiképző és újonc  kölcsönösen nem kedveltük egymást. Benne is tisztelem a kemény, hivatásának élő katonatisztet. (Ha a fórum még él, akkor kibeszéljük). Ami a laktanyával és sokakkal /mindenekelőtt Árpapával/történt, elkeserítő.

Most nem írok többet. De ha van, ki bekapcsolódik, akkor igen. Vállalom, hogy sokakkal nem fogok egyetérteni. De állok elébe a korrekt vitáknak. El fogom ismerni, ha tévedtem.

Mindenkinek tisztelettel,

Végh Gábor

apets Creative Commons License 2016.12.07 0 0 9683

Sziasztok!

Ha van valakinek régi kiktervről (kb. 20 éves) fotója legyenszíves rakja fel.

Gyermekeimnek szeretném megmutatni hogy írnokként miket csinált az apjuk.

cucu Creative Commons License 2016.10.24 0 0 9682

Nem vigyorgott szerintem, de ő az! 

Előzmény: kovacs istvan koji (9681)
kovacs istvan koji Creative Commons License 2016.10.24 0 0 9681

Az a Forró aki mindig vigyorgott ?? Ha az, akkor igazad van !

Előzmény: Törölt nick (9626)
andora58 Creative Commons License 2015.10.05 0 1 9680

További infót a Face..on találsz a Tapolcai szlalom-nál.????!!!!

Előzmény: cucu (9679)
cucu Creative Commons License 2015.10.04 0 0 9679

Ez komoly? 

Előzmény: andora58 (9678)
andora58 Creative Commons License 2015.10.04 0 0 9678

ÜDV! Volt katonák.

2015-10-10-én. ismét szlalom verseny lesz a Dobó-ban.

Meglehet tekinteni a volt szállásunkat.!!!

09-h-tól....

Előzmény: andora58 (9660)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2015.08.24 0 0 9677

A Régi MN III-as bázis MN központi műhely a Haláp hegy lábánál ismerős valakinek? 

Előzmény: köszörűs XXI Che (9676)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2015.08.24 0 0 9676

üdv 

Mi van most Dörögdön? valaki 86-87 ből? Bigetc Hadnagy Csorba- Papp törzsőrmesterek ? ?

86-87 ig voltam sorállományú keresem a társaimat

Előzmény: Ridley4Lev (9669)
labés Creative Commons License 2015.08.16 0 0 9675

GYÁSZHÍR!
Elhunyt Szöllősi Sándor, "Rókamiki"

Emlékét megőrizzük!

Nyugodj Békében Sanyi !

cucu Creative Commons License 2015.08.16 0 0 9674

Ja, azt kifelejtettem, hogy Klepe Misi őrmester volt a rádió végén.

Mivel azt mondtátok, hogy azóta már meghalt, nyugodj békében Misi...

Előzmény: cucu (9673)
cucu Creative Commons License 2015.08.16 0 0 9673

Éjszakai lövészeten voltunk, nyomjelzőssel lőttünk mozgó célra 300 méterről. Egyszer csak megjelent a távolban a cél, jobbról balra haladva. Nagyjából célba vettem, aztán kinyomattam rá az összes skulót. (15 db.) Aztán jött rádión a hír, hogy kiválót lőttem. 3 nap szabi járt érte.

Ma sem hiszem el...:)

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.16 0 0 9672

Posztok máshonnan, ahol nem dicshimnuszokat zengenek a megboldogult MN-ről:

Én is azok közé tartozom, akik szerint a katonai szolgálat nem árt meg senkinek, de a sorkatonaság annak idején – esetemben a 80-as években – nem kínált elegendő és értelmes(!) “foglalatosságot”. Magam híradó voltam, és pl. hiába tudtuk elsőre normaidőre telepíteni a Deimoszt ( R-142 rádióállomás), egy egész nap el tudott telni ennek ismételgetésével. Hogy az állandó körlettakarításról ( ld. falevelek zöldre festése), meg fegyvertisztításról ( volt olyan AMD-nk, amiben hibás volt az ütőszeg, de csak az számított, hogy a rugó csili-vili legyen) ne is beszéljünk.
És, igen, sokat adtak a látszatokra:
Egyszer éjszakai lövészeten voltunk – télen, koraeste – midőn is egy AMD-vel kellett (volna) fekvő helyzetben leküzdeni valami távolban pislákoló célt. Küzdöttem, küzdöttem – alpvetően már a célzással is – de bizony nem találtam el semmi olyat, ami leküzdendő lett volna. Küszködésem közepette – egy hadnagy képében – hírnök jő, hogy azonnal menni kell a pk. épületbe, mert apám látni kíván. Ehelyütt meg kell valljam, hogy apám ht. állományú volt , így aztán viszonylag hamar átjátszotta magát a ( nem alvó) kapuőrségen és még az ÜTI-t is megdumálta. Persze, nem lettünk volna a hadseregben, ha csak úgy ripsz-ropsz odamegyünk a pk. épületbe a családi “beszélőre”, be kellett tartani a szolgálati utat. Ennek során előbb a zpk-i épületbe vittek, ahol a ZNTI kérdezte tőlem, hogy hol voltam. Mondtam, éjszakai lővészeten. És milyen eredményt ért el honvéd et.?- kérdezte a ZNTI
Már vettem a levegőt, hogy pironkodva jelentem gyalázatos teljesítményemet, mikor is az engem “előállító” hadnagy megszólalt: megfeleltet lőtt a honvéd et.
Csak néztem. A ZNTI átvett és mentünk az ezred ÜTI-hez. Természetesen az ZNTI már azt jelentette, hogy jót(?!) lőttem, majd mire összejött a családi találkozó, apám már arról értesült az ÜTI-től hogy kiváló eredménnyel teljesítettem a lőgyakorlatot. Utóbb, mikor egyedül maradtunk, mondtam neki, hogy én nem tudom, hogy itt mik a lőgyakorlat – úgy tűnik, folyamatosan változó – követelményei, de én bizony semmilyen célt nem küzdöttem le.
És ekkor nem az volt, hogy nahát, a hadnagy, a ZNTI meg az ÜTI össze-vissza – legyünk árnyaltak – képzelődtek, hanem én lettem le…( tudjuk, milyen szó illik ide), hogy miért nem tudok rendesen lőni, pedig már kicsi korom óta jártunk mindenféle lőterekre. ( Ez, mondjuk igaz volt, de azért az AMD-t nem lehetett hazahozni.)
Ekkor eldöntöttem, hogy nem terhelem többet apámat alulnézeti katonaélményeimmel.:-)

Tanulságos írás.
Lehet, hogy én vagyok hibás gondolkodású, de soha nem fogom megérteni, hogy a céltalan és értelmetlen szopatás miért is az életre készít fel? Milyen életre?
Inkább csak arra jó, hogy egy rakás szűkagyúval elhitesse, hogy egy csipetnyi hatalommal bármit megtehet. És aztán meg is teszi… Érdekes lenne megnézni, hány potenciális tahóból nevelt igazi tahót a haderő. Persze ők nem írnak és kommentelnek ide, így nehéz velük találkozni:-)

Az ésszerűség normája. Ennek klasszikus fölszámolási módját mindenki ismeri: a stokizásról van szó. A bevonulás napjának estéjén mi már stokiztunk, legalábbis azok, akik este nyolc-kilenc felé körletképes állapotban voltak. A stokizást nem kell elmagyaráznom, csak a mércéjét: ez pedig vala a gyufásskatulya, annak is a legrövidebb dimenziója. Ennyire kellett lelapítani a szembenéző oldalon a stokira hajtogatott ruhadarabok rétegeit, szükség esetén úgy, hogy egy másik, fölfelé fordított stokit tettünk rá, s ráálltunk. A dolog abszolút dedóba való, alapkiképzés után nem is foglalkozott vele senki; gondolom, a célja éppen az volt, hogy egy másik, szürreális világba vezessen át bennünket.

Normális ember ezek után nem vágyakozik.

cucu Creative Commons License 2015.08.12 0 0 9671

Miről írjunk?

Ezért áldoztam fel 2 évet az életemből Tapolcán, hogy így éljek most, miközben ez ellen harcoltunk...

Előzmény: nyagyrádiós (9670)
nyagyrádiós Creative Commons License 2015.08.12 0 0 9670

Nagyon régen írt ide bárki! Úgy tűnik kifulladt az oldal.

Ridley4Lev Creative Commons License 2015.07.28 0 0 9669

Újdörögd a mai napig üzemel, én pár nappal később voltam ott egy nemzetközi gyakorlaton. 

Előzmény: Törölt nick (9667)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.11 0 0 9667

Tisztelt  Katonatársaim !

Voltam annyi év után /1972-74 /-                                                                Újdörögdön  nem engedtek be  mert  őrzött,- katonák

őrzik. Különben szépen rendbe tartott. Minden épület ugyanúgy  megvan./de kihalt / A volt főbejárat ma  zárt,- a  főbejárat a valamikori  VV melletti bejárat  lett.  /lehet hogy  beengedtek volna csak nem volt ott a  " főnök " de  csak lehet..                                                                                                                             

Ez lett a főbejárat          A volt főbejárat              Felderítők szd.épület      ÜTI-től szemben a Ráf                                                                                                                    épülete

ÜTI közelről, és a fogda.

Szemben a Cseket./-nem  mehettünk fel, zárt terület /

Údörögd  Járőrbajnokság l.hely / bal2 én /

Előzmény: köszörűs XXI Che (9666)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2015.05.10 0 0 9666

Tavaly  zavartak le a Cseketről a mai marconák :) Hú de mérgesek voltak :) a volt III bázisnál mentem be , tárva nyitva minden, a harckocsi ringató trafójánál. teljes pusztulat erre kiderül, hogy még müxik minden és őrzik.

Előzmény: Törölt nick (9663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!