Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 3 napja 0 0 1764

Nálam a mellékhatás csak a fáradtságban jön elő, erre a házidokim B vitamint ajánlott, hogy szedjem, de valszeg sz..t sem fog érni.
Hogy 75 évesen a kanyi kókadt, az nálam nem gond , amúgy is egyedül élek.A lényeg, hogy el tudjam látni magamat.

Egyszer már abbahagyhattam a bogyók szedését, de nem emlékszem, hogy javult volna az erőállapotom, talán egy kicsit.

Na fel a fejjel mindenkinek és főleg jobbulást.

Dagadt_58 Creative Commons License 3 napja 0 0 1763

Szervusz.

 

Hát most akkor izgulhatok! Nekem csak 19 hónap múlva indul a "14" hónap.

Nem is tudom várom-e? Minden nap eggyel kevesebb, és nem tudom, hogy a végén lesz-e

visszatérés? Nekem blokkolással is 29 a hormon szintem, miközben a terápiás cél a 

20 alatti! A hivatalos (jogi) határ 50, az alatt vagyok. Ma sem lettem optimista, miközben kezdenek a mellékhatások elhatalmasodni.

 

Jobbulást mindenkinek, Neked pedig egy kalapnyi tesztoszteront!

 

Dagadt 

 

 

Előzmény: Diótörő (1759)
pusztafaszi Creative Commons License 3 napja 0 0 1762

Nagyon lassú emelkedés van, de még a minimum értéket sem érik el. A tesztoszteron szintén.

Előzmény: Diótörő (1761)
Diótörő Creative Commons License 3 napja 0 0 1761

És 14 hónappal a kúra leállása után még maradnak az értékek? Azért ez katasztrófa.

Előzmény: pusztafaszi (1760)
pusztafaszi Creative Commons License 4 napja 0 0 1760

14 hónappal az injekció "kúra" befejezése után,hasonló értékeim vannak.Szinte állva is eltudok aludni. A miértjét még nem vizsgálták,egyelőre örülünk a nulla psa.nak.

Előzmény: Diótörő (1759)
Diótörő Creative Commons License 4 napja 0 0 1759

Kíváncsi lennék azon társaknál, akik szintén szedik a hormonbogyókat ( vagy szuriban kapják ), történt-e laborvizsgálat a fáradékonyság miatt.

Nálam most történt  és a vörösvérsejt 4,01 M/ul lett a határérték 4,50.

A hematokrit 0,379 , határ 0,410.

devzero Creative Commons License 2024.04.20 0 0 1758

Legyen már valami pozitívabb hsz is :-) Tényleg útálom a mellékhatásokat. De van munkám, a kollégáim, főnököm megértenek - volt úgy, hogy napközben szunyókáltam egyet, mert dőltem le a székről. Örülök az unokámnak, jó kis papás programjaink vannak.
Talán kicsit sietősebb vagyok: nem tudom, hány év jár még nekem, de kevesebb, mint régebben gondoltam. Jobban megbecsülöm az időt.
Elkezdtem kertészkedni: valahogy a közelebb érzem a természetet - ezzel együtt az elmúlást is. De nem fájdalmasan, inkább az élet részeként. 
Isten kezében vagyunk, Ő adta, Ő is veszi el. 

Diótörő Creative Commons License 2024.04.19 0 0 1757

Most jöttem be az udvarról, mert pár perc favágás után pihennem kellett, de a fűnyírás már elmarad.

Hát ez van, de valahogy ki lehet bírni.

Nálam az öngyilok még gondolatban sincs. ( egyenlőre )

pusztafaszi Creative Commons License 2024.04.19 0 0 1756

Én is úgy látom,hogy ebből meggyógyulni nem lehet! Max. tünetmentes lehet az ember amit a psa szintre értenek. Egyéb téren viszont már soha nem élhetünk teljes életet,sajnos. Testileg lelkileg szép lassan kikészül az ember.

Előzmény: Dagadt_58 (1755)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.04.19 0 0 1755

Szia!

Nekem 17 hónapja megy a "blokkolás". A nejem már az idegösszeroppanás szélén. Nyugger vagyok, (a diagnózis volt a nyugalmazási ajándék), de szerencsére találtam melót, így kevésbé megyek saját agyamra. Ott hallottam egy konkrét, megnevezett kórházi urológiai osztályvezető főorvosról, aki miután prosztatarákot kapott, nem kért semmilyen kezelést, mert ő nem akarja élete filmjét a továbbiakban fekete-fehérben megélni. Béke poraira!

Ő látta, hogy mindez mivel jár. Egyre inkább megértem. És aki önhyilkos lesz, az gyógyultnak számít! (Prosztatarákosok közt ötször annyi az öngyilkosság! Az ember fia beteg, de nem abban hal meg!)

 

A dokim azt mondta, valamit-valamért. De miért? Ezért?

 

És nincs megoldás!

 

Bőrdíszműves

 

 

 

 

Előzmény: pusztafaszi (1749)
pusztafaszi Creative Commons License 2024.04.19 0 0 1754

Utána rendszeres psa kontroll! Ha az rendben van,akkor nem csinálnak egyebet.Legalább is nálam igy van.Jelenleg fél évente kell mennem,kivéve ha közben valami panaszom lenne.

Előzmény: devzero (1751)
pusztafaszi Creative Commons License 2024.04.19 0 0 1753

Nekem 3 évre tervezték az injekció kúrát,de kettő év után abbahagyták,mert jók voltak az eredményeim. Azt mondta a doki,hogy nem akar tovább kinozni.Viszont azóta csak vérvételekre járok,illetve mióta a sugarat kaptam/lassan 3 éve/ csak psa-t meg valami tumormarkert néznek.

Előzmény: Diótörő (1752)
Diótörő Creative Commons License 2024.04.19 0 0 1752

Mekkora önzetlenség, ha a másik hasonló baja megnyugtatja az embert :-)

Én egyedül élek, ezért lényeges, hogy el tudjam látni magamat. Ez azért sikerül. Délutánokra jobb az erőnlétem és akkorra időzítem a napi feladatokat.

Érdekes, hogy mind a ketten injekcióban kapjátok a mannát, nekem meg bogyóban kell beszednem.

Azért ha egy újabb mri után sem lenne áttét, talán egy időre abba lehetne hagyni a hormonkúrát.

Előzmény: devzero (1751)
devzero Creative Commons License 2024.04.19 0 0 1751

Júniusban kapom az utolsó adag tesztoszteronelnyomó szurit. Külső-belső sugárterápia után kapom. Eddig a PSA minimális. A mellékhatások, mint amit leírtatok.
Örülök, hogy már látszik a kezelés vége, de mi lesz utána? Valaki van a vonalban, aki megosztaná a tapasztalatot?

A doki azt mondta, hogy 10 év kiújulás nélkül jelenti azt, hogy meggyógyultál.

Előzmény: Diótörő (1744)
pusztafaszi Creative Commons License 2024.04.18 0 0 1750

Ez sajnos ezzel jár! 2 évig kaptam hormonblokkolót injekció formájában. Tesztoszteron szint lement nullára,erőnlét szintén,vérszegénység,folyamatos fáradtság,alvás nap közben,alvás munka közben. Nekünk ez jutott,másnak meg más! Jobbulást!

Előzmény: Diótörő (1744)
pusztafaszi Creative Commons License 2024.04.18 0 0 1749

Szia! "Bőrdiszműves" Ez jó,és találó! Nálam 14 hónapja hagyták abba a két évig tartó tesztoszteron blokkolást. Múlt héten voltam vérvételen, a psa mérhetetlen,a tesztoszteron még mindig a minimum alatt van. Tehát "jók" az eredmények! Aggódom,ha a teszto elkezd emelkedni akkor felélednek az esetlegesen /39 alkalmas sugár után/ életben maradt kis rohadékok. Teszto nélkül viszont csak álmomban vagyok a régi.Ezzel 63 évesen elég nehéz megbarátkozni,főleg annak tudatában,hogy ez már csak rosszabb lehet. Teljesen megértem az elkeseredésedet! Nekem a doki azt mondta ennek az egész procedúrának a lényege,hogy ne prosztatarákban pusztúljunk,hanem valami másban.A különbözö kezelésekkel igyekeznek időt nyerni. Ma már akár 10 évvel is ki tudják tolni a túlélést.Meg azt is mondta,hogy,igen vannak akik meggyógyultak. Arra nem tért ki,hogy a zsugorodott "főhős",hogy lesz ismét bevethető állapotban.Kitartás!

Előzmény: Dagadt_58 (1748)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.04.18 0 0 1748

Szia!

 

Hát többek közt az is. (Bőrdíszműves lettem.) Én délutánra leszek használhatatlan. Vércukrom az egekben, gyógyszerrel is, vérnyomásom és koleszterin szintem dupla gyógyszerrel van rendben. A súlyom csak erős koplalással tartható. És a tököm tele az egész mindenséggel.

És a ráksejtek szépen kasztrációrezisztensé válnak. 

 

Ez van.

 

Dagadt 

 

 

Előzmény: Diótörő (1746)
Diótörő Creative Commons License 2024.04.18 0 0 1747

Ja és még valami. Napközben neked is javul az erőnléted?

Nekem reggel, felkelés után a legrosszabb,délutánra javul a helyzet.

Előzmény: Dagadt_58 (1745)
Diótörő Creative Commons License 2024.04.18 0 0 1746

Mi az a más? Mert ha laza a fütykös, az engem nem érint ( 74+ ) :-(((

Előzmény: Dagadt_58 (1745)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.04.18 0 0 1745

Szia!

 

Én másfél éve kapom injekcióban. A mellékhatások stimmelnek, illetve -nekem- más is van. Nekem 3 évre írták ki, és most kezd "bekeményedni". Ez van. Avagy ahogy a dokim mondta: "valamit valamiért"!

 

Dagadt

Előzmény: Diótörő (1744)
Diótörő Creative Commons License 2024.04.18 0 0 1744

Nem tudom, hogy akad itt valaki, akinek - mint nekem - prosztirákja volt és hormon gyógyszert kell szednie.

Én most ismét november óta szedem, aminek valszeg a kellemetlen mellékhatása a vérszegénység ( hétfőn kell laborba mennem ).

Nagyon fáradékony vagyok, főleg délelőtt, délutánra már jobb a helyzet.Május közepén kell mennem kontrollra, meglátjuk, hogy mi lesz a döntés.

Na vigyázzatok magatokra.

metal 32 Creative Commons License 2024.03.27 0 0 1743

Szevasz. Voltam az orvosnál,nekem is 3 hónap múlva psa,6 hónap múlva újból psa és control. Tehát növekszik, vagy csökken érték és mennyivel.

A szövettan nekem is szinte ugyanaz  mint a tied,  Gleason 3+4 , T: T2c  perineuralis terjedés

van és egy vágási szél érintett. Engem nem küldtek urulógiai centrumba,de én is gondolkodtam hogy  elmegyek, a Szent Istvánban is van. Én csak  évente csontszintigráfiára megyek ami negativ és hat havonta controlra a mütő orvoshoz. Nem adtál meg e-mail elérhetőséget  az enyém a nevem alatt van, ha gondolod oda is irhatsz.

Előzmény: Módocila (1740)
matador01 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 1742

Szia még egyszer! Nos az ONKO-team javaslata a következő: "ADT (optimális lenne 24 hónapig)+ definitív sugárkezelés javasolt? ADT esetén a kevésbé kardiotoxikus Firmagon optimálisabbnak tűnik?" Nos ez a javaslat és majd ápr. 4.-én kell bemennem Szegedre személyes megbeszélésre a doki hölggyel. Ebből még sokat nem tudtam meg!?

Előzmény: Diótörő (1736)
matador01 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 1741

Szia! Ma délután megyek az ONKO-team véleményezéséért! Majd megírom! Még most sem tudom hogy mit akarok sajnos!????

Előzmény: Diótörő (1736)
Módocila Creative Commons License 2024.03.24 0 0 1740

Szia!

Kaptam Onko-Team véleményt, ami az volt, hogy követés javasolt, és az onkológiai véleménnyel keresem fel a Dél-Pesti onkológiai ambulanciáját. Megmutattam az engem műtó orvosnak, és azt mondta, nem kell mennem sehova. A műtét napján készült szövettan: Lap.rad prostatect szövettan fagyasztás neg, adenoca prost Gleason 3+4 pT2C perineuralis terjedés van egy gócban lymphovasc terjedés, egyebekben neg szélek.

Ebből sokat nem tudtam kiköveztetni, de úgy voltam vele, ha az orvosom, aki talán a legjobb urológus az országban, mondja, hogy nem kell mennem sehova, akkor rendben van minden. Kíváncsi vagyok, neked mit mond az urológus, írd már meg légyszi!

Előzmény: metal 32 (1739)
metal 32 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 1739

Szevasz. Az jó ha csökkent, de követni kell. Nekem 6 honapja volt az előző mérés akkor 0.00 volt,de korábban volt 0.01 is  Jövő héten meglátom mit mond az orvos.A mütét utáni szövettani (patológiai) leletet te láttad vagy az orvos mondta,hogy  az rendben van.

Előzmény: Módocila (1738)
Módocila Creative Commons License 2024.03.23 0 0 1738

Szia!

Voltam egy újabb PSA-n most 0,03 lett. Az előző 0,04 volt. Várok megint 3 hónapot, és meglátom a változást. Ha emelkedik, akkor felkeresem a z urológust. Ha nem, akkor tovább figyelgetem. Neked a 0,03 előtt mennyi volt?

Előzmény: metal 32 (1737)
metal 32 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 1737

Szevasz. Voltál PSA vizsgálaton,mi lett az eredmény?

Urulógust felkested? Nekem is most  a mütét után 20 hónappal

0.03 lett a PSA, jövő héten megyek a dokihoz.

 

Előzmény: Módocila (1705)
Diótörő Creative Commons License 2024.03.12 0 0 1736

Mi újság? Mi lett az eredmény?

Előzmény: matador01 (1732)
Diótörő Creative Commons License 2024.03.10 0 1 1735

Attól még állhat a cerka, csak a végén olyan, mintha szárazon tüsszentenél.

De gondolom, gyereket már nem akarsz csinálni, mert ha már arra jár a sebész, az ondóhólyagot is kipiszkálja.

Szóval el tudsz durranni, csak nem jön ki semmi.

Műtét nélkül bent marad a rákos cucc, úgy hogy semmi sem gátolja, hogy áttétet képezhessen.

Szerintem mindent kipucolni, aztán a maradékot gyógyszerrel, vagy sugárral pusztítani.

Ezzel a témával életünk végéig követni kell minket ( staging ).

Előzmény: matador01 (1733)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!