Keresés

Részletes keresés

pusztafaszi Creative Commons License 8 órája 0 0 1750

Ez sajnos ezzel jár! 2 évig kaptam hormonblokkolót injekció formájában. Tesztoszteron szint lement nullára,erőnlét szintén,vérszegénység,folyamatos fáradtság,alvás nap közben,alvás munka közben. Nekünk ez jutott,másnak meg más! Jobbulást!

Előzmény: Diótörő (1744)
pusztafaszi Creative Commons License 8 órája 0 0 1749

Szia! "Bőrdiszműves" Ez jó,és találó! Nálam 14 hónapja hagyták abba a két évig tartó tesztoszteron blokkolást. Múlt héten voltam vérvételen, a psa mérhetetlen,a tesztoszteron még mindig a minimum alatt van. Tehát "jók" az eredmények! Aggódom,ha a teszto elkezd emelkedni akkor felélednek az esetlegesen /39 alkalmas sugár után/ életben maradt kis rohadékok. Teszto nélkül viszont csak álmomban vagyok a régi.Ezzel 63 évesen elég nehéz megbarátkozni,főleg annak tudatában,hogy ez már csak rosszabb lehet. Teljesen megértem az elkeseredésedet! Nekem a doki azt mondta ennek az egész procedúrának a lényege,hogy ne prosztatarákban pusztúljunk,hanem valami másban.A különbözö kezelésekkel igyekeznek időt nyerni. Ma már akár 10 évvel is ki tudják tolni a túlélést.Meg azt is mondta,hogy,igen vannak akik meggyógyultak. Arra nem tért ki,hogy a zsugorodott "főhős",hogy lesz ismét bevethető állapotban.Kitartás!

Előzmény: Dagadt_58 (1748)
Dagadt_58 Creative Commons License 16 órája 0 0 1748

Szia!

 

Hát többek közt az is. (Bőrdíszműves lettem.) Én délutánra leszek használhatatlan. Vércukrom az egekben, gyógyszerrel is, vérnyomásom és koleszterin szintem dupla gyógyszerrel van rendben. A súlyom csak erős koplalással tartható. És a tököm tele az egész mindenséggel.

És a ráksejtek szépen kasztrációrezisztensé válnak. 

 

Ez van.

 

Dagadt 

 

 

Előzmény: Diótörő (1746)
Diótörő Creative Commons License 18 órája 0 0 1747

Ja és még valami. Napközben neked is javul az erőnléted?

Nekem reggel, felkelés után a legrosszabb,délutánra javul a helyzet.

Előzmény: Dagadt_58 (1745)
Diótörő Creative Commons License 18 órája 0 0 1746

Mi az a más? Mert ha laza a fütykös, az engem nem érint ( 74+ ) :-(((

Előzmény: Dagadt_58 (1745)
Dagadt_58 Creative Commons License 19 órája 0 0 1745

Szia!

 

Én másfél éve kapom injekcióban. A mellékhatások stimmelnek, illetve -nekem- más is van. Nekem 3 évre írták ki, és most kezd "bekeményedni". Ez van. Avagy ahogy a dokim mondta: "valamit valamiért"!

 

Dagadt

Előzmény: Diótörő (1744)
Diótörő Creative Commons License 21 órája 0 0 1744

Nem tudom, hogy akad itt valaki, akinek - mint nekem - prosztirákja volt és hormon gyógyszert kell szednie.

Én most ismét november óta szedem, aminek valszeg a kellemetlen mellékhatása a vérszegénység ( hétfőn kell laborba mennem ).

Nagyon fáradékony vagyok, főleg délelőtt, délutánra már jobb a helyzet.Május közepén kell mennem kontrollra, meglátjuk, hogy mi lesz a döntés.

Na vigyázzatok magatokra.

metal 32 Creative Commons License 2024.03.27 0 0 1743

Szevasz. Voltam az orvosnál,nekem is 3 hónap múlva psa,6 hónap múlva újból psa és control. Tehát növekszik, vagy csökken érték és mennyivel.

A szövettan nekem is szinte ugyanaz  mint a tied,  Gleason 3+4 , T: T2c  perineuralis terjedés

van és egy vágási szél érintett. Engem nem küldtek urulógiai centrumba,de én is gondolkodtam hogy  elmegyek, a Szent Istvánban is van. Én csak  évente csontszintigráfiára megyek ami negativ és hat havonta controlra a mütő orvoshoz. Nem adtál meg e-mail elérhetőséget  az enyém a nevem alatt van, ha gondolod oda is irhatsz.

Előzmény: Módocila (1740)
matador01 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 1742

Szia még egyszer! Nos az ONKO-team javaslata a következő: "ADT (optimális lenne 24 hónapig)+ definitív sugárkezelés javasolt? ADT esetén a kevésbé kardiotoxikus Firmagon optimálisabbnak tűnik?" Nos ez a javaslat és majd ápr. 4.-én kell bemennem Szegedre személyes megbeszélésre a doki hölggyel. Ebből még sokat nem tudtam meg!?

Előzmény: Diótörő (1736)
matador01 Creative Commons License 2024.03.25 0 0 1741

Szia! Ma délután megyek az ONKO-team véleményezéséért! Majd megírom! Még most sem tudom hogy mit akarok sajnos!????

Előzmény: Diótörő (1736)
Módocila Creative Commons License 2024.03.24 0 0 1740

Szia!

Kaptam Onko-Team véleményt, ami az volt, hogy követés javasolt, és az onkológiai véleménnyel keresem fel a Dél-Pesti onkológiai ambulanciáját. Megmutattam az engem műtó orvosnak, és azt mondta, nem kell mennem sehova. A műtét napján készült szövettan: Lap.rad prostatect szövettan fagyasztás neg, adenoca prost Gleason 3+4 pT2C perineuralis terjedés van egy gócban lymphovasc terjedés, egyebekben neg szélek.

Ebből sokat nem tudtam kiköveztetni, de úgy voltam vele, ha az orvosom, aki talán a legjobb urológus az országban, mondja, hogy nem kell mennem sehova, akkor rendben van minden. Kíváncsi vagyok, neked mit mond az urológus, írd már meg légyszi!

Előzmény: metal 32 (1739)
metal 32 Creative Commons License 2024.03.24 0 0 1739

Szevasz. Az jó ha csökkent, de követni kell. Nekem 6 honapja volt az előző mérés akkor 0.00 volt,de korábban volt 0.01 is  Jövő héten meglátom mit mond az orvos.A mütét utáni szövettani (patológiai) leletet te láttad vagy az orvos mondta,hogy  az rendben van.

Előzmény: Módocila (1738)
Módocila Creative Commons License 2024.03.23 0 0 1738

Szia!

Voltam egy újabb PSA-n most 0,03 lett. Az előző 0,04 volt. Várok megint 3 hónapot, és meglátom a változást. Ha emelkedik, akkor felkeresem a z urológust. Ha nem, akkor tovább figyelgetem. Neked a 0,03 előtt mennyi volt?

Előzmény: metal 32 (1737)
metal 32 Creative Commons License 2024.03.22 0 0 1737

Szevasz. Voltál PSA vizsgálaton,mi lett az eredmény?

Urulógust felkested? Nekem is most  a mütét után 20 hónappal

0.03 lett a PSA, jövő héten megyek a dokihoz.

 

Előzmény: Módocila (1705)
Diótörő Creative Commons License 2024.03.12 0 0 1736

Mi újság? Mi lett az eredmény?

Előzmény: matador01 (1732)
Diótörő Creative Commons License 2024.03.10 0 1 1735

Attól még állhat a cerka, csak a végén olyan, mintha szárazon tüsszentenél.

De gondolom, gyereket már nem akarsz csinálni, mert ha már arra jár a sebész, az ondóhólyagot is kipiszkálja.

Szóval el tudsz durranni, csak nem jön ki semmi.

Műtét nélkül bent marad a rákos cucc, úgy hogy semmi sem gátolja, hogy áttétet képezhessen.

Szerintem mindent kipucolni, aztán a maradékot gyógyszerrel, vagy sugárral pusztítani.

Ezzel a témával életünk végéig követni kell minket ( staging ).

Előzmény: matador01 (1733)
RudiH68 Creative Commons License 2024.03.10 0 1 1734

65 éves volt a szobatársam. Őneki is nyilt műtétje volt. Egy hét után távozhatot katéterrel. Sok szerencsét kívánok holnapra! 

Előzmény: matador01 (1733)
matador01 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 1733

Lemaradt hogy 65 éves vagyok és .......!

Előzmény: matador01 (1732)
matador01 Creative Commons License 2024.03.10 0 0 1732

Köszönöm a részletes tájékoztatásodat! Holnap, 11.-én kell mennem megbeszélésre, de még nem döntöttem véglegesen!

Előzmény: devzero (1729)
Diótörő Creative Commons License 2024.03.10 0 0 1731

Pardon, a lényeg lemaradt:-(

Nekem radikális eltávolítás után két részletben jön a hormonterápia ( Bicalutemide a bogyó neve ), nálam csak a fáradtság a rossz, más bajom nincsen.

Nálad mit jelent ez a rosszabb, mint a sugár?

Előzmény: Diótörő (1730)
Diótörő Creative Commons License 2024.03.10 0 0 1730

" Utána jön hormonterápia, átlag 2 évig. Hát ez sz@r, rosszabb, mint a sugá "

Előzmény: devzero (1729)
devzero Creative Commons License 2024.03.09 0 1 1729

Jó esetben mindenki maga választ, de legyen itt egy a sugárterápia mellett.
A sugárterápia rengeteget fejődött az elmúlt években. Nagyon pontosan tudnak célozni, külső és belső (brachyterápia) kezeléssel hatalmas dózist tudnak leadni a szervre. A legújabb statisztitkák már csak néhány százalékpontos előnyt mutatnak a radikális prosztataeltávolítás javára. Ezek a statisztikák ugye csalókák, mert mindenkit 20+ éves túlélés érdekel, de 20 éve még nem volt ennyire fejlett a technika. No meg a helyi áttétes páciensek is belerondítanak a sugár statisztikákba, ti. ők már nem műthetők. A túlélés szempontából prosztateltávolítás ugyanaz, mint régen, illetve pár százalékpontos javulást a kiegészítő sugárkezelés ad. A laparoszkópos, robotizált műtétek -nyílt műtéttel szemben- csak műtét utáni felépülésben segítenek, a túlélési esélyekben nem. Az életminőség kérdését elég szemérmesen kezeljük. Az impotencia elég magas százalékban előfordul mindkét esetben. Prosztataeltávolítás után, ha nem műxszik a cerka, hát, azután se fog. Sugárterápia, hormon után van esély, hogy visszaáll a működőképesség.
És a leggázabb dolog: inkontinencia. Ilyen szempontból a sugárterápia magasan jobb választás. Ne mondja nekem senki, hogy tuti dolog pelenkában lenni.
B+, inkább élek kevesebbet, de fiatal vagyok, nem akarok pisiszagú bácsi lenni.
A külső sugárkezelés engem fáradtá tett, ennyi. A brachyterápia 2 napos bennfekvés, kibírható, a hólyagkatéter kivétele volt a legkellemetlenebb.
A OOI-ben mesterei ezeknek a kezeléseknek. Utána jön hormonterápia, átlag 2 évig. Hát ez sz@r, rosszabb, mint a sugár, de így teljes a terápia. Ezzel gyakorlatilag ugyanazok a túlélési esélyek, mint a prosztataműtét esetétben.
A sugár közel sem akkora megterhelés, mint a műtét. Akinek társbetegsége van, simán vállaható.
A "gyógyszer", az hormonterápia, önálló terápiaként nem használják. Ill. komoly áttétek esetén, amikor már a sugár sem alkalmazható.

Előzmény: matador01 (1728)
matador01 Creative Commons License 2024.03.09 0 0 1728

Köszönöm mindenkinek a "javaslatát"! Sajnos nekem vannak más társbetegségeim és ezért van gond a "hogyan tovább"-al! Van-e vajon olyan lehetőség hogy az otthonomban, "csak" gyógyszeres kezelést kapjak, az életminőség "szinten tartására", amíg .......!? Egy szó mint száz! Nem szeretnék műtétet látva egy volt horgásztársam műtét utáni állapotát a "végletig"! Bocsi a "lehangoló" szövegért, de ....!

RudiH68 Creative Commons License 2024.03.08 0 0 1727

Én is a műtétet javaslom. Műtét után PSA értékem kimutathatatlan. A túlélési (várható élettartam) statisztikák jobbak a műtét esetén, a lehetséges mellékhatások meg azonosak. 

Előzmény: matador01 (1724)
Módocila Creative Commons License 2024.03.07 0 1 1726

Ha van lehetőséged rá, műttesd meg magad, nekem ez a véleményem. Nekem a szomszédom mondta, figyelj ne szórakozz vele, műttesd meg magad, ne járj úgy, mint szegény Laci. Laci a férje volt, szintén rosszindulatú prosztatával. Nem vágott bele, sugárkezeléssel kezdte. Mikor rosszabbodott az állapota, megműtötték, de akkor már késő volt. A szakirodalom is nagyobb esélyt ad a túlélésre a műtéttel, mint a sugárkezeléssel. Az orvosok mindig felteszik a kérdést, mit szeretne. Ők nem beszélnek rá senkit erre, vagy arra. Mi is csak a véleményünket mondhatjuk el!

Előzmény: matador01 (1724)
Dagadt_58 Creative Commons License 2024.03.05 0 1 1725

Szia!

Sugárterápia, hormonterápiával, vagy anélkül. Én ezeket kapom, de csak azért, mert a műtét ellenjavalt volt. Ezek sem sétagalopp! Amíg tokon belül van, legjobb kidobni. Jobb a túlélés esélye, és kisebb az impotencia rizikója. (Feltételezve az idegkímélő műtétet.)

Dagadt

Előzmény: matador01 (1724)
matador01 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 1724

Hali mindenkinek! Ha netán úgy döntenék hogy nem műttetem meg a rosszindulatú prosztata daganatot, van-e rá lehetőség és valamilyen kezelés?!

PentaxMan Creative Commons License 2024.03.03 0 0 1723

A vizeletemben nagyon sok baktérium van, ezért az orvosom felírta a Nitrofurantoin-Q Pharma tablettát. Szedte ezt már közületek valaki? 

mmnn Creative Commons License 2024.03.03 0 0 1722

.

Előzmény: menya003 (1721)
menya003 Creative Commons License 2024.02.27 0 1 1721

Szia! Fórumos segítséggel (amit nagyon köszönök) most intézem a robottechnikás  műtétet, küldj egy elérhetőséget és szívesen megosztom a tapasztalatimat.

Előzmény: mmnn (1709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!