Keresés

Részletes keresés

Őszinte Ököl Creative Commons License 2023.07.09 0 0 50

A Bruno Söhnle és a Jaques Lemans karóra márkákról mi a véleményetek?

GUB60.1 Creative Commons License 2021.01.06 0 0 49

Üdv mindenkinek!

 

Hozzájutottam egy EDITIA PRIMA karórához. . Sajnos nem működik, de remélem életre tudom kelteni. Szerintem gyönyörő darab, kb 30-40-es évekből valónak gondolnám. Fix füles 38mm ( szerintem a legjobb méret) tok, hibátlan számlap,  unitas 145 werk. Ha jól tudom STOWA-val megegyező. Szerintem megéri a fáradozást.

Kérdéseim:

-Valaki tud többet a márkáról? 

- Sikerült hozzá szereznem egy donor werket, de nem tudom hogy a szerkezeten látható eltört csavar jobb vagy balmenetes lehet? Nem szeretném ha ez is beletörne bontáskor. Ismeri valaki ezt a werket? 

 

Bocs a fotóért, telefonnal lámpafénynél készült.

menut Creative Commons License 2020.04.12 0 0 48

https://www.tutuora.hu/ironannie/5168-2.html?fbclid=IwAR00lYks9EzS4kvPmeQHVC2-MGdNsiz4bPx-K-FgRMq92_w4YzgzQ-cXio4

 

Itt ez a német óra, japán werkkel. Időben kb. mikor volt az utoljára, amikor pl. ezekben, vagy hasonló német márkákban saját (vagy svájci... az majdnem német :) ) szerkezet volt?

bosijani Creative Commons License 2020.03.28 0 1 47

ahogy mondták,7 évenete kell. a modern olajok kb addig birják.

Előzmény: _koko_ (46)
_koko_ Creative Commons License 2020.03.28 0 0 46

Sziasztok,

 

segítsetek,adott egy Junghans Ambassador, ami évente kb 5x 1-1 napra van használva, egyébként a fiókban csücsül, nincs forgatva. A boltban anno azt mondták 7 évente kellene karbantartani, ez már eltelt (2 éve), de ilyen alacsony használat mellett kell-e ill. mikor érdemes szervizelni?

köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.26 -1 0 45

Szegények gazdagok

téritök és papok

Katonák és polgárok

Most az egyszer mindrám hallgasatok

 

A ruhám bör és nem ballon 

Az arcszeszem is csak Pitrálon

De jegyezdmeg jól míg

A föld kerek

Mindig lesznek ROCKEREK 

ROCKOSOK ROCKOSOK

WÁÁHJU ÁÁH

 

Rock a lekem közepének a közepe 

És ez addja nékem a löketett

Mert ha ez nincs meghalok

Nélküle holttomban sem nyughatok

 

A Rockot ne nézd le 

Hallgasd meg, tanít 

Müvel, átnevel 

S egy szebb holnapot índit el.

 

Rockerek(osok) mindent bele!!!

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.19 0 0 44

Nem nagyon van mozgás a topicban, ahogy észrevetem sajnos.

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.16 0 0 43

A Junkers bauhaus illetve spitzberger quartzok mennyire jók?

vizimi Creative Commons License 2017.09.04 0 0 42

Sziasztok!

Nomos Orion 38 dátumos órát nézegetek.

Van köztetek olyan aki ismeri, használja, aki hiteles infót tudna mondani róla?

Nem befektetésre szeretném, hosszú távra keresek tartós pontos órát (mennyire pontos).

Köszi :)

lamberjack Creative Commons License 2016.03.18 0 0 41

Ezt nem egészen értem, hogy nem szemből olyan mintha használt lenne, de ha nem fogott meg akkor nem fogott meg, ennyi.

Nálam fordítva van, szerintem élőben szebb mint képen, részletgazdag, fantasztikusak az arányai, nagyon eltalálták. Hibátlan. 

 

Gondolkodtam rajta, hogy beleépítek valamilyen 10,5 léniás automatát vagy kézi felhúzásút, de nem bántom, így jó ahogy van. 

 

 

Előzmény: MortalWombat (40)
MortalWombat Creative Commons License 2016.03.18 0 0 40

Egyelőre nem. Tervben van az óravétel, de nem élvez prioritást.

Amúgy pont ez a Zeppelin volt pár napig 38.400.-Ft-ra leértékelve.

Aztán megnéztem élőben is, és arra jutottam, hogy a képeken sokkal szebb, mint élőben. 

Ha nem teljesen szemből nézed, akkor olyan érzésed van, hogy egy használt óra.

 

A Stürhlingről azt olvastam, hogy még véletlen sem svájci szerkezet van benne. Full kínai az egész óra, pedig nagyon szép órákat gyárt. Akkor kezdett gyanús lenni, amikor ebay-en már 18 eFt-ért is találtam órát.

 

Előzmény: lamberjack (39)
lamberjack Creative Commons License 2016.03.18 0 0 39

Találtál megfelelőt? 

Előzmény: MortalWombat (37)
lamberjack Creative Commons License 2016.02.26 0 0 38

Ez volt az első óra amibe beleszerettem és azóta is rajongok érte. 

Zeppelin 7046-2

Ronda 515 kvarc szerkezet van benne és svájci elem, ami pont 2 évig bírta. 

A kvarcüveg meglepően jól bírja, komolyan. 40 ezer forint körül cserélték volna zafírüvegre a Mammutban, de semmi szükségét nem látom saját magamnál. 

 

Kegyetlen szép óra, és kényelmes. Nemrég láttam egy Omega DeVille-t, ami megközelíti. :) 

 

 

 

Előzmény: MortalWombat (37)
MortalWombat Creative Commons License 2016.02.22 0 0 37

Urak!

 

Van egy Festina 16170/7-esem van, nagyon szeretem, nekem tetszik, 4 év után kellett benne elemet cserélni, maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Illetve nem: fémcsattal nehéz, meg nem is az a klasszikus finom darab. Van hozzá bőrszíj is, de azt nem teszem rá. Nyáron, nyaraláskor nagyon jó, hogy mehetek vele strandra, bárhova, nem kell levenni, mindig tudom az időt. De télen hideg a szíj.


De szeretnék egy "finomabb", elegánsabb darabot.

Ami a lényeg:

- csak kvarc szerkezetű lehet. Ugyanis hétvégenként nem szoktam hordani órát. Azt meg nem szeretném, ha leteszem két napra, akkor megáll.

- csak fekete számlapú lehet fehér mutatóval, vagy fordítva. Eredetileg az órám az 16170/1-es volt, de ha ránéztem, akkor hosszabban kellett néznem, hogy mennyi az idő. Fehér számlapon fehér mutató: nekem nem működött. Aztán számlapcserét kértem, azóta tökéletes. Csak rápillantok, és rögtön tudom az időt.

 

Amire szükségem lenne: sima, mezei kvarc szerkezetű karóra, bőr szíj, semmi chronográf, semmi dualtime, max. dátum (de még ez sem kell).

Amiben találtam nekem tetsző darabokat: Zeppelin 7046, 7642, Stührling Classique 645, Stührling Cuvette Panache,Decor

Az átmérő - a karom vastagsága alapján - 40-42 mm.

Mi lenne a véleményetek?

Válaszotokat előre is köszönöm.

 

Üdv:MW

w221 a szerzetes Creative Commons License 2016.02.07 0 0 36

Glashütte Spezimatic megvan még?  Csak most olvastam...

Előzmény: glashuette_xx (28)
Busanka Creative Commons License 2015.02.15 -1 0 35

Üdv. Lehetne egy ilyenem:

Legyen ? Ha nem szinkronizál, miért nem ? Ha az ,, Lo,, villog, akkor nem is fog, mert le van merülve ? A dupla gombnyomásra sem resetel. Nem értek hozzá, és annyira nem is érdekel, de ha meg lehet gyógyítani, elhozom, mert aki, annak kell a lóvé. De ha hulla, akkor koloncot nem szeretnék. Elöre is köszi a válaszokat!! És...! Kezelési, magyarul, vagy nem németül..van ? :-)

dészáz Creative Commons License 2015.01.28 0 0 34

lehet,pontosan nem tudom.

van az orosz órák fórumán egy glashütte nickű tag,ő profi ebben.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=133477702&t=9173773

Előzmény: mathias1 (33)
mathias1 Creative Commons License 2015.01.28 0 0 33

Köszönöm! Ezek szerint csak a gyártási évet jelenti?

Előzmény: dészáz (32)
dészáz Creative Commons License 2015.01.27 0 0 32
Előzmény: mathias1 (31)
mathias1 Creative Commons License 2015.01.27 0 0 31

Üdv mindenkinek! Birtokomba került egy Glashütte 75-752-es szerkezettel. Mit lehet erről tudni, sehol nem találok 752 jelzésű verket.

Zotya2891 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 30

És a legújabb :-)

Zotya2891 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 29

Az új szerzemény!

glashuette_xx Creative Commons License 2014.11.06 0 0 28

Sziasztok,

Fájó szívvel eladóvá vált óragyűjteményem néhány darabja:

- egy Nomos Ludwig, dobozzal és papírokkal

- egy Glashütte Spezimatic

- valamint egy Bulova 14K zsebóra

 

Komoly érdeklődők ajánlatait a glashuette@icloud.com email címre várom.

 

Képeket itt találhattok: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=132359268&t=9207431

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 27

Amit még találtam :

http://www.bergmann-uhren.de/klassik_uhr_1976.html
Gehäuse Ø ca. 37 mm, Zifferblatt mit Sonnenschliff, Sekundenzeiger mit grüner Spitze, watch.ag-Quarzwerk mit Datumsanzeige, gewölbtes Mineralglas, Einzelnummerierung, schwarzes PU-Lederarmband in Reptildesign, in edlem Etui.

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.27 0 0 26

Tiszteletem az olvasóknak!

 

Az alábbi órával kapcsolatban, ha bármilyen infótok van kérlek titeket, osszátok meg velem.

Ér-e valami, ha igen mennyit?

Hogyan deríthetem ki /kevés költséggel/ , hogy működik, csak elemet kell cserélni benne, vagy halott?

Bevihetem-e egy óráshoz, aki kideríti, hogy működik-e és csak elem kell bele, vagy mindenképpen kifizettetik velem az elem árát?

 

 

Holecz László Caprilaci Creative Commons License 2013.04.06 0 0 25

Holecz László Caprilaciválasz | megnéz | könyvjelző2013.04.06 10:34:03 © (11306)

Eladó egy Glashütte Spezimatic Automata karóra, 26-köves,14 karátos vörösaranyplakett,rozsdamentes-acél szerkezet, akril üveg, dátumos, működik de késik,tehát beállítást ill. javítást és felújítást igényel.Szíja nincs már meg.Számlapján a felirat kopottas. 1973 Áprilisban gyártották.felújítva 120.000-200.000 HUF az értéke.Egy példa,egy felújítottra,Itt meg lehet nézni:

 

 http://www.chrono24.hu/glashuetteoriginal/spezimatic-automatik-original-herrenuhr-cal-75-tonneau--id2339410.htm


A legjobb ajánlatért vihető.Chronograph típusú órát 10,000-ig beszámítok.A Héten 30,000 HUF-ért vihető külföldi elutazás miatt!!

 

Holecz László  0620 968 34 65

                       hetfield976@gmail.com

 

Több kép e-mailban a felbontás miatt...

 

tjszele Creative Commons License 2012.11.27 0 0 24

Szervusz! Svájci ETA szerkezet van benne, egy kicsit módosítva. Gyönörű az óra élőben! tj

Előzmény: Törölt nick (17)
zenith1976 Creative Commons License 2012.07.17 0 0 23

Kedves Topikba írók és azt olvasók!

 

Kezdő karóragyűjtőként szeretném kérni a segítségeteket. A hozzászólásokat olvasva van itt egy-két komolyabb szakember és nagyon sok lelkes hozzáértő, én viszont szívesen veszek minden jó tanácsot. Az óragyűjtésem apropója, hogy most született meg a kisfiam és neki akarok majd a későbbiekben kedveskedni egy ilyen gyűjteménnyel; egyelőre még teljesen más dolgokat értékel J

 

A gyűjtési szempontjaim: 70-es éveknél idősebb, svájci és német mechanikus karórák, mindenképpen eredeti számlap és szerkezet, felújítás egyelőre nem zavar, bőr szíjas, min 34mm tok átmérő korona nélkül, analóg kijelző, cseppmentes elég, klasszikus formák, működő szerkezetek, kizárólag kisebb sérülésekkel, hordásra is alkalmas kell legyen.

 

Természetesen elkövettem a kezdők összes hibáját: vatera/ebay ezerrel, minden különösebb utána olvasás nélkül, csak fénykép alapján, mindenféle gyűjtési szempontok nélkül… Azóta már túl vagyok két-három órás meglátogatásán, pár kukaként definiált orosz és német „csoda” megvásárlásán, szíjcseréken, szervízeléseken, tokjavításon, google keresésen, Óra magazin olvasáson; ahogy a jó tanulónak azt kell… :/

 

Ami maradt azok viszont számomra szép és az órások szerint is használható órák, bár értékben kevesebbet érnek kb 20%-al, mint ahogy vásároltam őket, pedig én azt hittem óriási üzleteket csináltam J Jelenleg 13 db „antik” (1919-1970) karórám van ( 2 doxa, 3 glashütte, zenith, cornavin, zentra, marvin, bwc, eberhard, delbana, universal) és szép óradobozom is, azt hiszem ez mindent elmond J

 

Amiben konkrétan szeretném kérni a segítségeteket:

-          milyen fórumokat ajánlotok

-          milyen könyveket ajánlotok

-          milyen újságokat ajánlotok

-          milyen honlapokat ajánlotok

-          milyen márkákat ajánlotok

-          milyen óravásárlási helyszíneket vagy eladókat ajánlotok?

 

Nem célom, hogy órás legyek, de lenne igényem többet olvasni szerkezetekről, manufaktúrákról és jó esetben negyedévente venni egy normálisabb antik órát. Ahogy néztem az árakat a nagyobb márkák sajnos teljesen kizártak, de közép kategóriákig jó vagyok. Oda kéne eljutnom, hogy egy amatőrnél jobban tudjak minőségi és értékesebb órákat vásárolni és ne csak agytalanul az árat és a fényképet figyelve.

 

Ha valaki nem sajnálja rám azt a 10 percet és ad támpontokat a fentieknek megfelelően, azt előre is köszönöm!

Üdv:

Zenith1976

Jason123456 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 21

Hello mindenkinek! A Steinhart most egy német cég, amely swiss made jelzésu órákat gyárt-tehát svájcban gyártja és a cég maga német, nemde?

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.12 0 0 17
Ebben nemet vagy svajci szerkezet lehet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!