Keresés

Részletes keresés

adrienne1 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11714

Akkor én leszek az, aki ruhasszekrénnyel a hatan érkezik:DDD

 

(Amugy valszeg csalodott lennél, mert a ruhataram nagy részét mégiscsak a jo öreg 501es Levi's-ek teszik ki polokkal meg pulcsikkal... inkabb a cipöimet kérd, cipömanias vagyok ui:)))

Előzmény: Törölt nick (11709)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11713
engem kissé sokkolt a felismerés, hogy a 36-38-ról már a 40-esre kellett átállnom. de közben persze vigyorogtam is, szerintem még senki olyan boldog nem volt attól, hogy többé nem megy rá föl a szokásos gatyaméret, mint én:)

cipôt ne is mondd, olyan nálam nincs, hogy méret. fazontól függôen 4 szám eltérés is van a csukáim között.
Előzmény: adrienne1 (11700)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11712

 Tömör borzalom lehetett...

 A holokausztnak igencsak kiterjedt irodalma van, én csak kevés ilyen könyvet olvastam. Merlétől a Mesterségem a halál az egyik kedvencem, elképesztő egy mű.

Előzmény: Törölt nick (11704)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11711
én meg - minthogy rez gyurcsibohóc mintaképének titulált múltkor - szekfűcsokorral, pirosban lejtek be... (vagy ki tudja, úgyis 11-én este kapok ki valamit a szekrényből...)
Előzmény: morticia addams (11708)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11710
már nem merek.. vajh, mi jöhet még?:)
Előzmény: Törölt nick (11707)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11709
elhozhatod a ruhatáradat a szekrényembe.... :-)
Előzmény: adrienne1 (11700)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11708
vizit én is biztosan felismerem:) ô meg engem, te vizit, úgyhogy lehetünk az elsôk. majd kérünk egy rántottát, az asztal közepére állítjuk, beleszúrunk egy gyertyát és kiirjuk, h in memoriam 7 milliárd tojás.
az lesz az ismertetôjelünk.
Előzmény: adrienne1 (11696)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11707
akkor most szépen törölgesd le a monitort, végy mély lélegzetet...
Előzmény: morticia addams (11701)
adrienne1 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11706
Van az amazonon, de sajnos csak angolul, ugyhogy nem vehetem meg (ide a gimibe csak olyat vehetek, ami legalabb feliratos:(((
Előzmény: Törölt nick (11699)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11705

 Pontosan! :-DDDDDD

 Jelzem, hogy Lukácshoz hasonlóan nekem is a vizsgaidőszak végén ki fognak égni a jogi áramköreim, szóval, inkább csak a közös vihogásban leszek profi. :-)

Előzmény: Törölt nick (11697)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11704
Egyszer olvastam egy könyvet (nem regény, dokumentumkönyv): Dr. Mengele kórboncnoka voltam.
Az sem piskóta. Végigborzongtam.
Előzmény: Törölt nick (11699)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11703
...

:(
Előzmény: Törölt nick (11699)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11702

 Az alkatom biza ilyen, amikor egyetemre mentem, túlságosan is sovány voltam, mert egy évvel korábban kissé beteg voltam, és lefogytam. *ja, meg a szerelmes állapot is csökkentette az étvágyamat ;-)* Tehát nem véletlenül jött az vissza, de a gond az, hogy túl is szárnyaltam a megengedhető súlyt.

 Voltaképpen nekem megfelelne egy középszint, amit mindenképpen el akarok érni. Az biztos, hogy a pár hónappal ezelőtti súlyom hosszútávon nem tesz jót a szervezetemnek.

Előzmény: morticia addams (11695)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11701
:DDD

vazzeg, muszáj volt most miattad leprüszkölnöm a monitort???????
Előzmény: Törölt nick (11697)
adrienne1 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11700

Nem, csak tudod az a baj, hogy én pl. 42-44es ruhakat hordok, és pl. az elöbbiböl sokkal nagyobb a valaszték (azért nem mindent varrok magam). A 40esröl nem is beszélve...

 

Ue. lenne a probléma a cipömérettel is, de abba mar beletörödtem, hogy 41es labam van, kész:)))

Előzmény: morticia addams (11695)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11699

 http://us.imdb.com/title/tt0311210/

 

 Ahogy elnézem, tényleg igaz történet. És el is felejtettem, hogy a doktornő magyar volt.

 

Porrá zúzott álmok (Out of the Ashes) (J, M, K, EF)

 

Amerikai játékfilm, 2002
Rendezte: Joseph Sargent
Forgatókönyv: Anne Meredith
Fényképezte: Donald M. Morgan
Zene: Charles Bernstein
Főszereplők: Christine Lahti, Johnathan Cake
Irodalom: Dr. Gisella Perl: Orvos voltam Auschwitzban
90 perc, színes

 

Tartalom – Gisella Perl szegedi orvosnőt 1944 nyarán a szegedi gettóból egész családjával együtt deportálják. Fia, férje, testvére, szülei, minden családtagja a táborba érkezést követően elpusztul. Orvosként, a náci hóhérok minden gaztettével szembesülve, túléli Auschwitzot, és Amerikába emigrál. Az állampolgárságról döntő esküdteket egy túlélő értesíti, hogy dr. Gisella Perl az egyik gyengélkedő orvosaként egyrészt terhes nők százain hajtott végre magzatelhajtást, másrészt tisztázatlan kapcsolatban állt dr. Mengelével, az auschwitzi koncentrációs tábor hírhedt orvosával, aki a szó legszorosabb értelmében véve élet és halál ura volt.

    A filmben a három esküdt kérdései nyomán idézi fel a doktornő a megrázó történetet. A frissen érkezett magyar női foglyok közül a német őrség és Mengele doktor pánik nélkül akarja kiválogatni és gyorsan megsemmisíteni a terhesen érkezett nőket. Gisella Perlt akaratán kívül használja fel a tábori vezetés arra, hogy meggyőzze a terhes anyákat arról, hogy a saját érdekükben önként menjenek egy terhesgondozó otthonba. Az anyák hallgatnak a magyar doktornő szavára, és felmennek az értük jövő vöröskeresztes teherautóra, amely rögtön a gázkamrákba viszi őket.
    Gisella Perlt fogolytársai döbbentik rá, hogy milyen szörnyű tömeggyilkossághoz asszisztált. Ekkor elhatározza, hogy minden terhes nőt rábeszél arra, hogy szabaduljon meg magzatától, mivel így megnő az esélye arra, hogy túlélje Auschwitzot, a holokauszt poklát. 1944 őszén-telén nem teljesen alaptalan az a remény, hogy a tábort vagy az oroszok, vagy a szövetségesek felszabadítják. Az esetleges túlélő nők kiheverve a rettenetes megpróbáltatásokat még szülhetnek újabb zsidó gyermekeket, és így meghiúsulhat a holokauszt lényege, a zsidó nép elpusztítása.
    A tábori kórházban minden gyógyszer és komolyabb orvosi műszer nélkül kell gyógyítani a zsidó orvosnőknek, kápók és minden emberi vonást elvesztett német katonanők felügyelete mellett. Gisella Perl a hozzá kerülő betegek között a túlélési esélyeket mérlegelve kénytelen „rangsorolni”, annak a betegnek helyet biztosítani, akit még meg lehet menteni. Ebből iszonyafftos konfliktusokat kénytelen megélni a doktornő. Olyan tettekre is rákényszerül, amely a hippokratészi eskü betűjének, szellemének megsértése, megtagadása. Amikor az esküdt bírákból álló bizottság tagjai kérdőre vonják azokért a tettekért, amelyekről ő maga is tudja, hogy normális viszonyok között megengedhetetlenek, az orvosi hivatással összeegyeztethetetlenek, az esküdtek arcába vágja, hogy csak az értheti meg tetteit, aki megélte Auschwitzot, a holokauszt borzalmát. Gisella Perl története azt példázza, hogy egy embertelen, ordas eszme által vezérelt világban milyen iszonyatos nehéz összeegyeztetni a fizikai túlélést az emberségre, a morális tisztaságra alapozott világ erkölcsi szabályrendszerével.
    Gisella Perlt az esküdtek nem találják bűnösnek, s megkapja az amerikai állampolgárságot. Az erkölcsi vád alól felmentik, ő maga azonban, noha tudja, hogy nők százait mentette meg, egy életen át nem tud szabadulni a saját és mások túlélése érdekében elkövetett borzalmak erkölcsi terhétől. Perl doktornő elhatározza, hogy további életét annak szenteli, hogy minél több szabad zsidó gyermek születhessen, s teljesedjen be a bibliai parancs. A film záró képsorában egy Amerikában élő, szegedről kivándorolt fiatal anya szülését vezeti le, akinek gyermekét ő vette el Auschwitzban, s mivel a magzat már életképes volt, ő ölte meg s tüntette el annak érdekében, hogy édesanyja túlélje a tábort.
    Gisella Perl hosszú életet élt, Amerikában és később Izraelben gyermekek ezreit segítette világra. A film címe azonban arra utal, hogy az egykori hippokratészi esküt letevő fiatal orvosnő életről és munkáról szőtt álmait – a megannyi világra segített gyermek élete ellenére – széttörte egy őrült, emberellenes eszme. (A filmismertetést Schüttler Tamás írta.)
Előzmény: morticia addams (11691)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11698
És én hallgatok rád, vizi!:)))
Előzmény: vizinikk (11676)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11697
ha látunk néhány vihogó nőcit, komoly szaktekintélyekkel övezve, valamint egy fapofa sóbálványt életnagyságú kereszttel, amiről küretkanál lóg, na az vagytok Ti, és oda menjek. Életszerű volt?
Előzmény: morticia addams (11693)
adrienne1 Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11696

Föleg ha tényleg lebeszéljük, hogy melyik helyen is talalkozunk...:)))

Nekem viziröl van képem, öt biztos felismerem, a többieket nem tudom...

Előzmény: morticia addams (11693)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11695
én mán nem rinyálok...azt hiszem, feladtam:-)

mér akarsz te megszabadulni a kilóktól? ha pl. tanulás nélkül is felment volna rád, akkor lehet, hogy te olyan alkat vagy, így vagy szép, és kész:)
különben is erôsen kétlem, hogy valami csábosan zörgô gebe lenne az ideál.
Előzmény: Törölt nick (11681)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11694
jól van, Te sem vagy normális! :-))))))))
Előzmény: rutilus (11674)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11693
jessz!:)

szerintem meg fogjuk ismerni egymást...még nem tom hogy, de biztosan.:)
Előzmény: Babco (11683)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11692
Kálvin téren, a Szabó ERvin könyvtárral átellenben
Előzmény: Törölt nick (11690)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11691
sejtettem, hogy ô is fogoly volt, más nem vállalkozott volna ilyesmire.
sejthetôen nem is érzéstelenítéssel végezték a mûtéteket...:( ha igaz a történet, akkor ebbôl is látszik, hogy mi mindenre képes egy nô, hogy a nem kívánt terhességet megszüntesse. akár a saját élete árán is. (igaz, egy ilyen környezetben kiélezettebb volt a dolog: valószínûleg sejtették, hogy így is, úgy is meghalnak, de nem akartak még egy gyereket is kitenni az egész szörnyûségnek)

(jól tudod: Mengelét nagyon érdekelték az ikrek és a velük való kísérletek)

én ezt a nôt bármikor, bárhol szívesebben engedném praktizálni, mint jópár álszent, kenetteljes szarrágót. ennek a nônek kitüntetést adtam volna az emberségéért, bátorságáért és lelkierejéért. meg azoknak a szerencsétlen asszonyoknak is...ha túlélték egyáltalán.

Előzmény: Törölt nick (11680)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11690
Te és a környéken hol lehet parkolni? van valami parkolóház? Hilfe!
Előzmény: vizinikk (11646)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11689
kis mazsola, akkor ő még csak alszik,eszik, alszik. eszik. :-))
Előzmény: Törölt nick (11637)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11688

 mert most nem vagyok allergiás, majd augusztus közepétől szeptember közepéig a meleg lesz a legkisebb problémám. Örülök, ha levegőt kapok.

 

 Jééé, de ismerős. :-)

Előzmény: Babco (11685)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11687
 Szeretem az EU-s jogot, Kraus-ügy, hmm, ennek most utána kell néznem. :-))))
Előzmény: Égensétáló Lukács (11573)
morticia addams Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11686
az úgy nem lesz jó. nem akarja inkább a másolatot magánál ôrizni, és az eredetit a lovagteremben hagyni? (múltkor egy másolt kulccsal próbálkoztu...izé, próbálkoztam, de beletörött)
cserében felôlem elrejtheti a "Bûnbánó Magdolna, spanglival a szájában napfelkeltekor pezsgôspohár-cserepeket szedeget " címû festmény mögé. majd gyakran nézek a képre.
Előzmény: rutilus (11674)
Babco Creative Commons License 2006.06.27 0 0 11685
Csak a joggal kapcsolatosakat? Én már csak az alapvető életfunkcióimat igyekszem fenntartani. Bár egy büdös szóval sem panaszkodhatok, mert most nem vagyok allergiás, majd augusztus közepétől szeptember közepéig a meleg lesz a legkisebb problémám. Örülök, ha levegőt kapok.
Előzmény: Égensétáló Lukács (11656)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!