Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.28 0 0 126719

Szívből remélem, hogy azóta már akár kettő is "besikerült":-)!

Előzmény: borzimorzi (126714)
borzimorzi Creative Commons License 2013.03.18 0 0 126717

Köszi!

 

Üdvök:

b

Előzmény: Gabiiiiii (126715)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126715

ne bosszant,nekem 3 boven eleg,oreg vagyok en mar bohocnak:)

ujabb gyerek helyett beszereztem egy kutyat,azzal most elvagyok megint vagy 10-15 evig:)

 

de neked szoritok

Előzmény: borzimorzi (126714)
borzimorzi Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126714

Gratula! Attól tartok, legkésőbb a 10. óra végén térden csúszva  könyörögnék a császárért. Vagy a kegyelemdöfésért? De bár már ott tartanánk!

 

No, mindegy, az addig tiszta sor, hogy még párszor nekifutok a dolognak, mert szerintem nem élet az élet babci nélkül, na. Azért Neked is drukkolok, mert az elsőnél csak a sokadik a jobb! Jó pár olyan unokanővérem van, akik szerint a negyedik után család  a család. Hát, izééé. Erről már lemondhatok. De 1-2 talán még belefér.

 

Annak is örülök, hogy van, amiben egyetértünk.

 

Üdv:

b

Előzmény: Gabiiiiii (126712)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126713

a masodik bekezdeseddel meg szorol-szora egyetertek,tudod hogy olvaslak mashol is:)

Előzmény: borzimorzi (126711)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126712

na latod,rolam viszont nyomtalanul eltunt 2 honap mulva..Meg 2 gyerek utan is kockas volt a hasam...Ne felj,a harmadik utan mar nem az:)

 

de ez valoban nem szempont,de nem tudhattam elore,hogy belolem alkatilag kiesik a gyerek,az elsot is megszultem 3,5 ora alatt...De lehetett volna 48 oras kinkeserves vajudasom is,ki tudta ezt elore:)

Előzmény: borzimorzi (126710)
borzimorzi Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126711

Abban egyetértünk, hogy az AB szükséges rossz. Ugyanakkor azonban az anyai szervezet károsodásának veszélye sok esetben nagyobb az AB miatt, mint amekkora veszélyt egy terhesség és egy szülés jelenthet. Tehát a magam részéről akkor is inkább szültem volna, amikor még nem engedhettem meg magamnak, ha netán úgy alakul. Pusztán az eü. kockázatok mérlegelése alapján.  (Más kérdés, hogy családterveztünk. Bár így utólag talán jobb lett volna, ha nem tettük volna. De akkor még nem tudtuk, hogy lesz-emiből, ugye.)

 

Ja, és ez nem személyes. Az állami és nemzeti érdek, hogy legyenek jövendő adófizetők, nem elsősorban privát kérdés. Nyilván senki nem ezért hoz meg egy ilyen döntést a saját életében. De a közpénzeket pontosan a célra kellene allokálni, hogy minél több gyereket lehessen vállalni azon rétegekben, ahol a munka és a rendes adófizetés, vagyis a polgári lét a hagyomány. Most ezt a réteget ronggyá adóztatjuk, hogy felelős gyerekvállalásra alig van esélye. S az ő pénzükből stafírozzuk ki azokat, akiktől sok nyugdíjat vagy kíméletet nem remélhetünk, amilyen hagyományok szellemében gyerekeket nevelnek...

 

A megereszkedett cici meg úgyis jön a korral meg a mérettel. Nekem ne mondja senki, hogy Samantha Foxnak 50 évesen is peckesen állnak...  Sőt, akinek fiatalon kicsik vannak, azoknak is lógós lesz öreg korukra.  :-(  Horribile dictu, van, akinek kicsi is, meg lógós is, már tizenévesen. (Anno egy osztálytársam azért utált, mert szerinte "hogy jövök én ahhoz, hogy nekem nem lóg". Még 10 év, és megvigasztalódhat.)  

 

Szóval nem lehet mindenért a terhességet meg a gyerekeket hibáztatni... Egy  apáca sem 16 éves testtel hal el 76 évesen.

 

Üdv:

b

 

 

Előzmény: Gabiiiiii (126708)
borzimorzi Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126710

Off

 

Hát, ha nem vagy hórihorgas, akkor abszolút tökéletes. Mondjuk, egy 160 centi magas asszonyka szerintem álomszép tud lenni 50 kilósan. Az már normál tartomány, de még egy pettyet alatta van a 20-as BMI-nek. Az én magasságomhoz már igencsak sovánka lenne. úgy 16-os körüli BMI-m  lenne. Ezek csak becslések, de az azendietam.hu szép rendesen kiszámolja neked. 

 

Arról fogalmam sincs, hogy miért pont a pöttöm nők lesznek sokszor hatalmasak, mikor babát várnak. Egyik barátnőm nincs 160 centi, de a csúcs testtömege 127 kg volt a szülése előtt. Egyszerűen így reagált a szervezete arra, hogy terhesen se diétáznia nem volt szabad, se azt az eszement mennyiségű sportot nem engedélyezték neki, amihez a szervezete hozzá volt szokva. Élsport, napi 8-9 óra edzés, alapozó időszakban napi 6000-8000 kalórias edzésmunka. (Összehasonlításképpen: egy bányásznak sem kell 5000 kalóriánál sokkal több.)

 

Egyszerűen csak dagadt szegénykém, mint a lufi. Szülés után aztán ahogy tudott, rohangált, mint a mérgezett egér, de még úgy is csak nagyon nehezen fogyott le. Azóta tudom, hogy az ember metabolizmusa a lényeg, és nem igaz, hogy egyszerűen elég mozogni, meg a többi, hogy csak edd a felét stb. Egy olyan szervezetet, amelyik ekkora edzésmunkához volt szoktatva, gyakorlatilag lehetetlen sport nélkül vagy kevés mozgással lefogyasztani, mert diéta oldalról képtelenség akkora visszavágást elviseltetni a szervezettel. Sajnos, eltelt sok idő, mire megértettem, hogy többfrontos háborút kell viselni. 

 

Üdv:

b

Előzmény: Gabiiiiii (126707)
zsuzsa Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126709

Ha a 2,5 - 3 kg-os magzat stepp-aerobikozik a gyomrodon, lóf..szt se ér a savlekötő.

 

 A terhesség és szülés sokkal kevésbé rizikós, mint elmaradadott országokban, de akkor is benne van az esély, hogy fél évre ágyhoz köti az anyukát, életveszélyes vagy maradandó problémákkal jár, elveszitheti a munkahelyét, egzisztenciális problémát okoz.

 

Mindez OK, ha akarja azt a gyereket, szivesne vállalja a vele járó kockázatokat is,  de ha nem akarja ?  A nem kivánt terhesség egytelen jó alternativája az olcsó, hatékony, biztonságos fogamzásgátlás. Na jó az anya és gyeremkevédelem is de ezen a téren szépen fejlődünk vissza....

 

Az abortusz egy szükséges rossz, de szerencsére egyre csökken a száma.

Előzmény: borzimorzi (126705)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126708

borzi,ne idegesits fel...Ki ne talald,hogy azert akarsz gyereket,hogy legyen a jovoben adofizeto,aki kitermeli a nyugdijadat,mert a kardomba dolok itt nyomban.

 

Ahogy zsuzsa irta..nem tudhatod elore,melyik kategoriaba tartozol,okoz-e maradando egeszsegkarosodast egy gyerek kihordasa,megszulese...Es nem szamolom ide az aranyeret es a megereszkedett hasat-mellet.

De ahhoz mindenkinek joga van,hogy eldontse,hogy vallalja-e egy olyan gyerekert,aki csak pup a hatara...Normal esetben ezek nem szempontok egy varva vart gyereknel,eltorpulnek a gyerekvaras orome mellett,de senkit nem lehet nyugodt lelkiismerettel rabeszelni,hogy szulje meg es adja orokbe,amig ezeket a "negativumokat" nem ismeri es nem tud szamolni vel.

 

Termeszetesen senki nem magasztalja az abortuszt,egy szukseges rossz es semmikeppen nem a fogamzasgatlas egyik eszkoze.

Előzmény: borzimorzi (126704)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126707

50 az extrem alacsony??:)

Előzmény: borzimorzi (126706)
borzimorzi Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126706

Nem lehet, hogy extrém alacsony súlyról indultál? Mondjuk 18-20-as BMI-ről?

 

Üdv:

b

Előzmény: Gabiiiiii (126702)
borzimorzi Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126705

Édes viráxálom, a számomra engedélyezett napi max. 160 g szénidrát mellett hadd ne számoljam ki, hogy hány napig ehetnék egy mozis adag pattogatott kukoricát úgy, hogy mellette semmi más szénhidrátot se... Igaz, nálam szigorúak a szabályok, de tény, ami tény, az én szótáramban egyáltalán enni olyat: zabálás. Na, jó, 2-3 darabkát esetleg...

 

Mellesleg refluxra nem savlekötőt szokás szedni?

 

Üdv:

b

Előzmény: zsuzsa (126703)
borzimorzi Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126704

Már bocsika, de ez nem a te hibád. Az ödémásodás sajnos előjön az arra hajlamosaknál. Vagy a terhességi diabétesz, ami szintén nem egy jó állapot.

 

Nem azt mondtam, hogy leányálom egy terhesség, de természetes folyamat, amely többnyire panaszmentesen lezajlik.

 

És itt most arról van szó, hogy elfogadható-e az, hogy ártatlanok élete feláldozható csak azért, hogy a halála árán megmentsük az ő létrejöttéért felelős embert attól a kockázattól, hogy esetleg valamilyen kellemetlenség, netán átmeneti külalak-romlás vagy egészségügyi probléma érheti. Különös tekintettel arra, hogy az örökbefogadásra jelentkező emberek hosszú,  tömött sorokban várakoznak határon bévül és kívül egyaránt. S ennek semmi köze ahhoz, hogy van-e valakinek gyereke, vagy hány gyereke van. Ez tisztán erkölcsi kérdés.

 

És erről az értékarányosságról vagy épp aránytalanságról lehet véleménye egy olyan asszonynak is, mint én, aki, mint rámutattál, egyszer sem "csinálta végig", bár nem rajta múlott. Sőt, egy férfinak is lehet. Ugyanis ahogy nem kell tyúknak lennem ahhoz, hogy megmondjam egy tojásról, záp-e, ugyanúgy nem kell hős szovjet anyának lennem ahhoz, hogy el tudjam dönteni, szeretnék-e majd nyugdíjat kapni. Erre vajmi  kevés esélyem van úgy, hogy az adófizető, polgárosodott népességben nem születnek gyerekek, vagy tömegestül vándorolnak ki. S ennek semmi köze ahhoz, hogy van-e valakinek gyereke, vagy hány gyereke van. Ez tisztán politikai kérdés.

 

Üdv:

b

Előzmény: zsuzsa (126701)
zsuzsa Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126703

Egyébként olyan szempontból zabáltam mint a disznó, hogy zabáltam a pattogatott kukoricát, mert nem biirtam fékentartani a refluxot, gyerekeim folyton a  gyomrommal fociztak :-(  de inkább vizes voltam sajnos ....még jó, hogy megúsztam a toxémiát

 

a közepe nem volt vészes, inkább csak nehézkes, úszni is jártam , de az az utolsó 12 hét meg a gyermekágy... az ülés szülés után  pl 2 hónapig egyáltalán nem ment :-(

 

szóval kell egy nagy kalap szerencse is az anyatermészettől, mert előre senki se tudhatja , hogy ő lesz a legproblémamentesebb kismamam vagy épp beköltözik 6 hónapra egy patológiás terhes osztályra :-(((

Előzmény: Gabiiiiii (126702)
Gabiiiiii Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126702

3 gyerek x30 kilo zabalas nelkul:)

Előzmény: zsuzsa (126701)
zsuzsa Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126701

Sajnos én nagyon vizesedtem , a cipőimet se tudtam felvenni, még sószegény diéta mellett sem, Michelin baba kinézetü volt a lábam és emiatt elég nehéz volt a mozgás, érdeklődnék, hoyg engem is a "disznó" kategóriába sorolsz, mármint, hogy nem voltam se gusztusos se könnyed léptü kismama ? Van akinek félidőtől magas a vérnyomása, eseteleg bele is hal... ismerős anyukának a veséje állt le, azóta is peritoneáis dializisre jár és valószinüleg elkerülhetetlen a transzplantáció.

 

Szeretem ám, amikor olyanok mondják meg a tutit a terhességgel járó problémákról, kockázatokról, akik nem csináltak végig párat egymás után.

Előzmény: borzimorzi (126700)
borzimorzi Creative Commons License 2011.11.07 0 0 126700

Megértetted egyáltalán, amit ide betettél? A hölgy szülőanyja  7,5 hónapos - MONDOM, HÉT ÉS FÉL HÓNAPOS - terhes volt, amikor AB-t akart. Hazánkban ez egyszerűen lehetetlen. Csak a 12. hétig lehet dönteni, azon túl pedig akkor lehet csak szó ilyesmiről, ha a terhesség nemi erőszak következménye, vagy a gyermekről bebizonyosodik, hogy genetikailag sérült. De még ilyen esetekben sem biztos, hogy engedélyezik.

 

Ettől még tény, ami tény, az AB nem családtervezési eszköz. Nem szabadna hagyni, hogy egyesek annak tekintsék, vagy afféle utólagos fogamzásgátlásnak. Vannak azonban olyanok is, mint pl. én, akiknek spontán abortusz vagy a magzat méhen belüli elhalása miatt van szükségünk a nagytakarításra, nehogy hullamérgezésben elpatkoljunk. Szerinted patkoljunk csak el nyugodtan, mi?  Beteg vagy te, ember?

 

Az persze tény, hogy nagyon meg kellene nézni az indoklásokat. Előfordul az is, hogy valaki csak azért kér AB-t, mert a terhességre hivatkozva sem képes elérni, hogy a biológiai apa feleségül vegye őt, netán elváljon a meglevő nejétől. Ilyen esetben szerencsétlen babának semmi más bűne nincs, csak az, hogy pasifogó eszközként nem vált be. Mármost, ha a nőnek amúgy van lakása és megfelelő tartalékja a bankban, akkor szvsz indokolatlan engedélyezni az AB-t. Képes ugyanis eltartani, és ő maga, saját szabad akaratából döntött úgy, hogy nem használ kotont. És ettől még nem köteles fel is nevelni, örökbe is adhatja.  Nem OK az, hogy egy ártatlan ember az életével fizessen azért, hogy egy másik embernek ne legyen egy kicsit nehezebb 3 hónapja. Mert gyakorlatilag az első 3 hónapban előforduló reggeli émelygés csak kisebb kellemetlenség. Megvallom, személyesen csak erről tudok nyilatkozni, mert csak ezt az időszakot tapasztaltam meg eddig, a harmadik hónap végéig még sose sikerült eljutnom. Az ismerős anyukák szerint a következő 3 hónap nem gond, émelygés már nincs, dögnehéz poci még nincs. A várandósság csak akkor lesz igazán terhes, amikor már nagy a pocak. Ez csak az utolsó 3 hónap, ha a kedves mama nem zabál, mint a disznó.  De van, hogy csak az utolsó 2 vagy 1 hónap igazán nehéz. Plusz a szülés. De megbeszélheti az orvossal a császárt is, bár annak nagyobb a kockázata.

 

Szvsz nem rendjén való, hogy ítéljünk halálra egy ártatlan embert csak azért, hogy megkíméljünk valakit ettől a "hatalmas" kellemetlenségtől.

 

Ehelyett inkább alapos és kiterjedt oktatásra lenne szükség a tini korosztályban mind a fogamzásgátlás módszereit, mind pedig az örökbeadás módozatait illetően.

 

De az AB lehetőségét mint mentsvárat az első 12 hét idején szvsz mindenképpen fenn kell tartani az olyan esetekre, amikor az anya önmagát se tudja eltartani, a családja sem segíti, és örökbefogadó szülő sincs a láthatáron.

 

Üdv:

b

Előzmény: maultier (126699)
maultier Creative Commons License 2011.09.21 0 0 126699

octopussy Creative Commons License 2011.05.27 0 0 126698

Te beteg vagy ember...berakod 22 hetes koraszülött, láthatóan fertőzésben meghalt meg súlyos fejlődéses magzatok képét, ezzel mi a csudát akarsz elérni?

Előzmény: maultier (126694)
borzimorzi Creative Commons License 2011.05.27 0 0 126697

Szvsz elég undorító ez a nagyüzemi sokkolászat, amit csinálsz. Még ha valakinek a terhessége nem kívánt terhesség is, akkor is csak a 12. hét végéig mehet AB-ra. Az, hogy itt második, sőt harmadik trimeszteres abortált magzatokat mutogatsz, az nem több sima hisztériakeltésnél. Ilyen esetek ugyanis csak úgy fordulhatnak elő, hogy az anya spontán abortál,  vagy azért van szükség művi abortuszra, mert az anya élete van veszélyben, és az anyát kell menteni. Azt nem tudom, hogy a nemi erőszakban fogant babákkal mi a helyzet, ott talán később is lehet a műtétet kérni.

 

De ma már akár 24-25. héten született korababákkal is sűrűn előfordul, hogy megmentik őket, és megmaradnak. Sajnos, sok köztük, aki fogyatékos lesz...

 

Üdv:

b

Előzmény: maultier (126694)
borzimorzi Creative Commons License 2011.05.27 0 0 126696

Off

Volt benne részem több is, mint elég. Pedig egyetlen egy nem kívánt terhességem sem volt. Biztosíthatlak, hogy én és a hozzám hasonlók a hátunk közepére sem kívánjuk a gyötrelmek újraélését.

Üdv:

b

Előzmény: lkalici (126690)
vidéki parasztbácsi Creative Commons License 2011.04.07 0 0 126695

Hej de sok az a hét miljom magzat! Ha csak egy részük meg élte vóna a meg születésit mán rég nem iten tartanánk népeség gyarapodásba.

maultier Creative Commons License 2011.02.15 0 0 126694
próka Creative Commons License 2010.12.10 0 0 126693

Nem mindenhol temethetik el a magzatokat

2010. december 10., péntek 12:05 | 5 órája frissítve

A jogszabály csak a 24. terhességi hét után elhalt magzatok esetében utal arra, hogy a hozzátartozó nyilatkozhat arról, hogy maga kívánja eltemetni a gyermeket, azonban az ombudsman szerint a hátrányos megkülönböztetés alkotmányos tilalma sérül, ha a halott magzatot nem engedik méltó módon eltemetni.

Az állampolgári jogok országgyűlési biztosa a hátrányos megkülönböztetés alkotmányos tilalmának sérelmét látja abban, ha a halott magzatot nem engedik méltó módon eltemetni, tájékoztatott az Országgyűlési Biztos Hivatala.

A közlemény szerint egy panaszbeadvány arra hívta fel Szabó Máté figyelmét, hogy egyes kórházakban a 24 hetes vagy annál korábban elhalt magzatok esetében nem teszik lehetővé a szülőknek, hogy eltemethessék gyermeküket, továbbá a magzati halálozáskor méltó búcsúra egyes helyeken nincs lehetőség.

A panaszt kivizsgáló ombudsman összehasonlította az ország különböző régióiban hat kórház gyakorlatát és megállapította, hogy az nem egységes.

hirdetés

0) { var start=document.cookie.indexOf(name+"="); if (start!=-1) { start=start+name.length+1; var end=document.cookie.indexOf(";",start); }; if (end==-1) end=document.cookie.length; return unescape(document.cookie.substring(start,end)); }; return ""; }; _gde_set_cookie = function(name,value,days) { var date=new Date(); date.setDate(date.getDate()+days); document.cookie=name+ "=" +escape(value)+((days==null) ? "" : ";expires="+date.toGMTString()); }; _gde_check_counter = function(id,max,time) { var period = 0; var times = new Array (0,86400,604800,2592000); if (max == null || max == 0) return true; if (!isNaN(time[0]) && !isNaN(time[1]) && !isNaN(times[time[0]])) period = time[1] * times[time[0]]; var cookie=_gde_get_cookie(id); cookie=cookie.split(":"); var counter=parseInt(cookie[0]); if (isNaN(counter)) counter = 0; var lasttime=parseInt(cookie[1]); if (isNaN(lasttime)) lasttime = 0; var now=(new Date()).getTime(); if (period > 0) { if (lasttime+period*1000 < now) { counter=0; lasttime=now; }; }; cookie=(++counter)+":"+lasttime; _gde_set_cookie(id,cookie,1000); return (counter <= max); }; if (_gde_check_counter('lfSRXoNwbFdlrswy399EmFnk.Ko73.._AIKGD.nkRnP.G7',_gde_user_freq,_gde_cap_time)) document.write(''); // -->

A jogszabály csak a 24. terhességi hét után elhalt magzatok esetében utal arra, hogy a hozzátartozó nyilatkozhat arról, hogy maga kívánja eltemetni a gyermeket. Az országgyűlési biztos álláspontja szerint a magzatukat a terhesség alatt elveszítő nők azonos helyzetben vannak abban a tekintetben, hogy megilleti őket a döntési jogosultság: kívánják-e a halott magzatuk kiadását az egészségügyi intézménytől, hogy méltó körülmények között eltemethessék, meggyászolhassák.

Szabó Máté szerint a hátrányos megkülönböztetés alkotmányi tilalmába ütközik az az intézményi gyakorlat, amely vetélés esetén nem teszi lehetővé, hogy a hozzátartozók megkaphassák és eltemethessék a halott magzatot, ezért  az ombudsman a szabályozás módosítását kérte.

Egy korábbi, 2004-ben született ombudsmani jelentéshez hasonlóan Szabó Máté most is utalt a gyász feldolgozásának fontosságára. Szerinte semmiképpen sem múlhat a búcsúzás lehetőségének felkínálása pusztán az adott egészségügyi intézmény vezetőjének véleményétől, álláspontjától.

A kegyeleti jog ugyanúgy megillet minden családot attól függetlenül, hogy hány éves vagy esetleg még meg sem született hozzátartozóját veszítette el. A kegyeleti jog alapvetően a családot illeti meg, amelynek jellemzően már a megszületés előtt erős érzelmi kapcsolata alakul ki a magzattal. A jelentés arra is kitér, hogy a vetélés során elhalt magzatok "egészségügyi hulladékként" történő megsemmisítése tilos, a jogszabályi rendelkezések egyértelműen a temetésüket írják elő - áll a közleményben.

lkalici Creative Commons License 2010.02.09 0 0 126690
Szociális Munka szakon vagyok hallgató, s szakdolgozatom megírásához vizsgálatot végzek. A vizsgálat célja, hogy a perinatális veszteséget, és a spontán vetélést, illetve az ezekkel kapcsolatos gyászreakciókat, gondolatokat, érzelmeket megismerve olyan új információkat nyerjek, amelyek hozzásegítenek ahhoz, hogy minél hatékonyabban tudjunk segítséget nyújtani az olyan szülőknek, akik életük során perinatális halállal vagy spontán vetéléssel szembesülnek.Ezért olyan nők segítségét kérni, akik ezt megtapasztalták. Mindössze egy kérdőív kitöltését kérném azoktól, akik tudnak és szeretnének nekem segíteni. Hogy elküldhessem a kérdőívet kérlek írj az lkalici@yahoo.com e-mail címre.
rabida Creative Commons License 2009.08.09 0 0 126689
senki, legalábbis az új nickjét, de a régit a modik még anno. Az tény, hogy valami más dolga van.
Előzmény: Égensétáló Lukács (126687)
Antisystem Creative Commons License 2009.08.08 0 0 126688

Így van, az általa is csinált beteg-érdekvédelmi szövetség vezetője halt mg, és ő vette át a pozicióját. Valahol alant le is írta a topicba.

 

ÜdV

Előzmény: Égensétáló Lukács (126687)
Égensétáló Lukács Creative Commons License 2009.08.08 0 0 126687
Ki tiltotta ki? Én úgy emlékszem valami baja lett vagy valaki meghalt és attól vett át valami melót, vagy mi. Kár érte, így interneten keresztül egész szórakoztató bolond volt.
Előzmény: rabida (126686)
rabida Creative Commons License 2009.08.08 0 0 126686
én megmondtam anno, hogy nem kell inenn kitiltani...
Előzmény: Babco (126685)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!