Keresés

Részletes keresés

BONNIE Creative Commons License 2012.04.22 0 0 356

Nem támogatom a járdán ringázást, de a Szabadsághídon nincs kijelölt bringasáv.

Előzmény: Mr Paul Inka (355)
Mr Paul Inka Creative Commons License 2012.04.21 0 0 355

Vettem észre,a Szabadság-hídon.

A sok degenerált biciklista,a járdán száguld át,miközben az úttesten van kijelölve a biciklisáv.

Ja,hogy a járdán gyalogosok,túristák vannak?

Ki nem carja le.Ha szerencséjük van,lecsengetem őket,mobilozás közben.

Mennyi,most egy szabálysértés?

Zsarukat állítanék,a híd két végére,máris telne az állam kassza.

 

Előzmény: MGperY (353)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.21 0 0 354

aki érdeklődik a téma iránt az most vegyen rész egy kis villám tanfolyamon és tanulja meg kimondani, mert qrva idegesítő a sok kritikál meg kritikül :)))))))))))))))))))))))))))))

 

http://szotar.sztaki.hu/pron/audict.php?L=ENG:HUN:EngHunDict&lang=en&word=critical&accent=

 

http://szotar.sztaki.hu/pron/audict.php?L=ENG:HUN:EngHunDict&lang=en&word=mass&accent=

MGperY Creative Commons License 2008.04.22 0 0 353
ma van a földnapja.
bringa lesz nálunk és nem félünk használni.
SzigetiD Creative Commons License 2008.04.21 0 0 352
Viszont megtanulhatnátok a piros lámpánál megállni. Ne már nekem, gyalogosnak kelljen megvárni, míg szépen, kényelmesen (az én zöld lámpámnál, és a Ti piros lámpátoknál) elhaladjatok előttem.
A critical mass allatt is ez lett volna az elvárt, mert az a szerencsétlen gyalogos órákig nem mehetett át az Andrássyn (mondjuk haza!), mert Ti cangáztok egyet....
Ez mitől normális figyelem felhívás bármire is részetekről?!
MGperY Creative Commons License 2008.04.21 0 0 351
megnevettettél, köszi!
Előzmény: judith 001 (344)
23r8hj83 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 350
ha uttesten bicozol el kell foglalnod egy savot, mert egyebkent nem vesznek figyelembe. a sav szelen tekerni ongyilkossag.
Előzmény: Törölt nick (311)
23r8hj83 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 349

"Ha viszont mindenki megvárná hogy az előtte haladó átérjen és csak utána indulna el az eszméletlenül lelassítaná az amúgy is versenycsiga tempóban araszoló forgalmat."

 

ez igy egeszen egyszeruen nem igaz. a legtobb keresztezodes nem tobb mondjuk 25 meternel, ilyen tavolsagot nehany masodperc alatt megtehet a figyelmes autos, akkor is, ha megvarja mig az elotte levo biztonsagban ater. beszorulni osi roman szokas. utazz mas orszagokba, normalis kozlekedesi kultura eseten egyszeruen lelovik aki elfoglalja a keresztezodest.  el ne magyarazd mar , hogy dugocsokkento hatasa lenne a keresztezodesben ragadasnak. eh.

Előzmény: lcoder (301)
kilenctizenegy Creative Commons License 2008.04.20 0 0 348

Budapsti érdekesség: Critical Mass az autók között

 

 

Idén, mivel minden eddiginél többen voltunk, még jobban kiviláglott, hogy az ország közállapotai nem teszik lehetővé egy ekkora rendezvény normális megszervezését. Itt nem a politikai közállapotokra gondolok, hanem arra a még alapvetőbb dologra, amitől a politikusaink is olyanok, amilyenek: a lakosság morális állapotára.

 

Nyolcvanezer ember haladt lépésben azért, mert a vasárnapi autósokra tekintettel a Szabad Sajtó út, a Bajcsy-Zsilinszky és az Andrássy utak felén autóforgalom haladt. Illetve haladt volna, ha tudott volna, mert inkább csak állt. Járó motorral, szitkozódó autósokkal. Ettől persze a levegő olyan lett, mint egy szokásos péntek délután.

 

A szervezők a kérdésekre hülyeségeket válaszolgattak: "Kértük mi, de nem adták." "Nem is kértük, mert nem lehet lebénítani a várost vasárnap délután." (Hát akkor mikor lehet? Ha a Critical egy szervező szerint is a város lebénítása, akkor mit várjunk egy átlagbunkó autóstól vagy fővárosi tisztségviselőtől?)  "Ez volt az utolsó ilyen. Jövőre illegális lesz, az lesz a miénk, amit elfoglalunk." (Úgy fogunk járni, mint a Koszovói albánok, amikor Gandhi erőszakmentes mozgalmát hirdették meg. Elfelejtették megbeszélni a szerbekkel, azok meg tankkal átmentek rajtuk. Ha nem az autósok fognak elgázolni, akkor a rendőrség fog közénk lövetni.) 

mmBálint Creative Commons License 2007.05.04 0 0 347

"a bringázás erősen szdsz ellenőrzés alatt áll"

Ezt én is észrevettem. Indulok este haza, gondoltam, átmegyek a Petőfi hídon - hát nem elémugrik egy SZDSZ-es, és egyből átzavart a Szabadság hídra?! A betyár mindenit!

Előzmény: judith 001 (344)
drótszamár Creative Commons License 2007.05.01 0 0 346
A biciklinek van kormánya, nem a kormánynak biciklije. Az ellenzék az micsoda? Ellenzék nélkül van bicikli, de kormány nélkül csak az egykerekű.
Előzmény: judith 001 (344)
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.29 0 0 345

"a bringázás erősen szdsz ellenőrzés alatt áll"

 

Légyszives ne keverjünk már a biciklizésbe politikát. Hagy tekerhessem a paripámat egy tavaszi hétvégén ideológiáktól, vallási és világnézeti hovatartozástól függetlenül!

 

köszi

Előzmény: judith 001 (344)
judith 001 Creative Commons License 2007.04.29 0 0 344

a bringázás erősen szdsz ellenőrzés alatt áll - Kóka haverja a bringaügyi biztos, a bringás mozgalom meg arra megy ki, hogy az ellenzék labdába se rúghasson - a Critical Mass egyfajta belső, privát ellenzék - ha akormány hibázik, szemétkedik, a CM majd tárgyal velük, plusz Kóka haverja - az ellenzék meg maradjon távol a politikától, és ne politizáljon :)

 

 

Előzmény: Fine Tune (342)
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 343

Ez nekem új. Nem szeretem Demszkyt, de ez tényleg az ö hibálya?

 

A kerékpárutak helyzete az egész országban siralmas. Sőt, budapesten még az átlagosnál jobb a helyzet.

 

Van hibája elég annak a szerencsétlennek, ne halmozzuk igasságtalansággal! :-)

Előzmény: Fine Tune (342)
Fine Tune Creative Commons License 2007.04.24 0 0 342
Én is gyakran bringázok, de ilyenre el sem megyek.

A bringás 4 évig dühöng, hogy kevés a kerékpárút, ami van azok többsége sincs karbantartva, majd 4 év elteltével - antiszemita jobboldal - és Demszkyre szavaz.
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 341

Bár régen, velem is előfordúlt két ízben. Egyszer kereszteződésben ragadtam be, egyszer meg zebrán álltam meg kersztbe. Pár hónapos jogosítvánnyal és rohadtul égett a fejem.

 

Ez nekem elég tapasztalat volt, hogy többé ilyet ne tegyek. Az sem érdekel, ha dudálnak, anyáznak hátul. Mert teszik.  Én inkább nem tartom fel a forgalmat. mert ügye a keresztező forgalom és a gyalogos forgalom is forgalom?

 

Csak figyelni kell...

Előzmény: lcoder (333)
joczy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 340
Te most összekevered a sportot és a közlekedést? :-)............ Válasz= Igen !!! :)))........ Tényleg túlzó követelés városi sportkerékpár pályák kialakítását kérni. :-).......... A jelenlegi a hegyi kerékpároknak kedvez, igy a versenyesek nem is , vagy csak helyenként használhatják csuklótörés nélkül. :))))........... Szervezz bringatúrákat, menj a hegyekbe, tiszta levegőre. A városban meg közlekedj normálisan............... Azt teszem. Ekkora szárnyas bogarat mint ma már rég nyeltem le véletlen. :)))........... A bringások nagy része nem azért teker, mert egészségfanatikus biónáci, hanem mert jó, a csipsz is jó, a kóla is jó, a tévénézés is jó. Dugóba ülni, rohadni a metrón a hajléktalanhúgyos ülésen, meg nem jó. :-).......... Én pedig szélső jobbos biónáci vagyok. Majd Martensben tekerek. :) A jéger a jó, meg az Ászok. Abban van a vitamin. Na meg a Pi víz csírátlanítva. :P........Bocs, de itthonról csak igy egyben tudok írni, mert az NT az ilyen.. Üdv....:joc......
Előzmény: Törölt nick (338)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 339

"csak 4 bringa szabályos egy kocsiban"

 

Ezen kellene változtatni. Jön a jó idő, elő a bringás vagonokkal! :-)

Előzmény: joczy (337)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 338

Te most összekevered a sportot és a közlekedést? :-)

 

Tényleg túlzó követelés városi sportkerékpár pályák kialakítását kérni. :-)

 

Szervezz bringatúrákat, menj a hegyekbe, tiszta levegőre. A városban meg közlekedj normálisan.

 

A bringások nagy része nem azért teker, mert egészségfanatikus biónáci, hanem mert jó, a csipsz is jó, a kóla is jó, a tévénézés is jó. Dugóba ülni, rohadni a metrón a hajléktalanhúgyos ülésen, meg nem jó. :-)

Előzmény: joczy (337)
joczy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 337
Igazad van. :) Minden sportoló vagy hasonló elmebeteg. :) Ki a franc akar tévézés helyett szabadidőben egészségesen tevékenykedni. :))) Éljen a chips és a cola. :)) Ja mostanában a CM tele volt fél óránál többet tekerő fanatikussal. Nekem az össz időm 4.5 óra volt aznap. Akkor ez fanatizmus? :)))))))) Senki sem mondta, gyerekek, gyerünk a csepeli hévre, gyorsan gyorsan. De csak 4 bringa szabályos egy kocsiban a kiljelőlt helyen. Azt hiszem 1 évig is eltarthatott volna a rendezvény, de akkor addig senki sem ülhet a városban kocsiba, míg a rendezvény zajlik! Hehehe.. :)) Muhahaha. :))))
Előzmény: Törölt nick (335)
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 336
Ezekszerint Te ugy latod, hogy a belvarosi dugoban gyorsabb egy Mercedes, mint egy biciklis futar? Ellenorizni fogom, ha igazad van, veszek egy Mercedest. :-)
Előzmény: lcoder (334)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.24 0 0 335

"Vagy rakjam a hévre a cangát"

 

Az lenne az életszerű, Berlinben tökre műxik. Szerintem félórán belüli távolságok megtételére jó a bringa, többet bringázni: fanatizmus! :-)

Előzmény: joczy (324)
lcoder Creative Commons License 2007.04.24 0 0 334
Szerintem ha van arány az inkább egyenes. A légkondicionált merciben ülő milliomos és a biciklin izzadó futár között nem biztos hogy az előbbi a lúzer...
Előzmény: BringasLevy (329)
lcoder Creative Commons License 2007.04.24 0 0 333
Nem jellemző. A legtöbb autós akkor is megáll a pirosban ha semmi nem jön keresztben. Az ha nem áll meg már régen rossz, persze vannak ilyen fazonok, ahogy Pl. részegen is vezetnek emberek. De az autósok 99.99999%-a úgy kerül a kereszteződés közepébe hogy amikor beér akkor még zöld volt, de nem tudott az előtte haladóktól idejében továbbjutni. Ilyen velem is előfordult már párszor, és hidd el nagyon kínos érzés. Persze azért legtöbbször meg lehet oldani, Pl. sávváltással.
Előzmény: Törölt nick (306)
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 332

Vissza olvasva a hozzászolásaimat...

Gépelésben, még magamat is alúl múltam e-kései korai órákban. Boccs mindenkinek.

 

Steckdose Creative Commons License 2007.04.24 0 0 331
Járdán nem pálya bringázni. A gyalogos a legváratlanabb pillanatokban akár 90 fokos irányváltoztatásra is képes (sőt, ez szokása is). Járda helyett ott az út széle. Ha (akár a KRESZ szabályait csak javaslatként értelmezve, de) kiszámíthatóan bringázik az ember, akkor az autós tudja, hogy hányadán áll, és vigyázni fog. Akármennyire arcoskodik itt egy-kettő, azért neki is többe van, minthogy elüsse a bringást - de csak akkor tud vigyázni, ha a bringás megteszi azt a szívességet, hogy nem fordul saját magától alá.
Előzmény: BringasLevy (327)
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 330
Az ilyen akkor nyer 2 percet, majd késöbb veszít 5 évet. (vagy többet)
Előzmény: Törölt nick (306)
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 329
Szerintem többnyire összefügg. Csak fordított arányban. :-)
Előzmény: lcoder (322)
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 328

"Pedig számukra nem az a legnagyobb veszély hogy elkapja őket a rendőr..."

 

Igazad van! Számukra a legnagyobb veszély, hogy nem kapja el őket a rendőr. Így megkisérlik újra és újra.

Előzmény: lcoder (292)
BringasLevy Creative Commons License 2007.04.24 0 0 327

Téged is megértelek.

 

Mégis úgy vélem, te vagy az bringás, akiröl a gyalogosok állítják, hogy "már nem merek kilépni a kapun, mert a járdán száguldoznak".

 

Gondolj bele! Ha csak 10km/h-val mész, már az ia 2-2,5 szerese egy gyalogos tempojának. Ráadásul biciklid, vélhetően hangtalanul suhan, míg agyalogos jelentős részének, hallani a lépteit. Azt nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de lepett már kilépő gyermek, felnőt akkor is, mikor gyalogoltam.

 

Tény,hogy nagyon sok autós figyelmetlen, agresszív, veszélyes. A KRESZ rád is vonatkozik. Járdán csak akkor biciklizhetsz, ha az úttest erre alkalmatlan. DE ZEBRÁN SOHA!!!! 

Előzmény: Törölt nick (295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!