Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Frici71 Creative Commons License 30 perce 0 0 5066

Én políroztattam, de több éve polírozással foglalkozó szakember is feladta, mondjuk rendesen pókhálósra volt repedezve,. Úgyhogy rendeltem utángyártott fényszórót, két éve van fenn, azóta semmi mattulás, sárgulás rajta. A csere viszont nem egyszerű, jobban jársz ha a lökhárítót is leveszed és beszerzel pár rögzítő patentet pótlásnak.

Előzmény: Tomsoyer (5065)
Tomsoyer Creative Commons License 13 órája 0 0 5065

Első lámpát políroztatta már valaki innen?

Nem lett matt utána? Nekem az istenért nem sikerül kifényesiteni

zzz771 Creative Commons License 5 napja 0 0 5064

Sziasztok! Kérdésem a következő! Vásároltam egy 2007- es Nissan note. 1.5 dci 86. Le.szgk. Milyen motorolajat javasoltok? Milyen hibákra lehet keggyakrabban számítani? Válaszotokat előre is köszönöm.

Vajas81 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5063

Köszi a választ, csak azért kérdeztem mert van olyan váltó amiben nem kell olajat cserélni és nemtudom ez olyan e!?

Viszont nekem van megmaradva TOTAL TRANSMISSION SYN FE 75W90 olajam, ez jó lehet bele?

Elvileg API GL-4/GL-5/MT-1 minosítésű.

tapsi 13 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5062

A 2.6 liter stimmel de API GL-4, SAE 75W-80 viszkozitású váltóolaj való bele.

Üdv

Előzmény: hbe (5061)
hbe Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5061

Attól függ, hogy tudsz-e valamit az előéletéről, én valószínű lecserélném.

API GL-5, SAE 75W90 szintetikus kell bele, 2.6 liter, azaz a gyakorlatban 3-at kell venni.

Anyuméknak ugyanez van, ugyanúgy Ignis után, szeretik, a hosszabb tengelytávot szokják nehezen a parkoláskor (még jó, hogy lebeszéltem őket a C-Max-ról).

Előzmény: Vajas81 (5059)
Tomsoyer Creative Commons License 2017.09.12 0 0 5060

Egyenlőre nem veszek új lámpákat. Itt is polírozzák sok helyen, én is megcsináltam.

De annyira pókhálós, főleg a fénynyaláb útjában. Ott komoly repedések vannak már benne. Mintha balesetből származna. ezek a repedések meg is törik a fényt. A szembejövők gyakran villantanak.

AMúgy az újabb fajta, és a régi fajta lámpa nem kompatibilis.

Előzmény: László Bényei (5057)
Vajas81 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 5059

Üdv márkatársak.

Szuzuki Ignisből ültem át a Noteba és meg kell mondanom ég és föld főleg futóműben és kényelem szempontjából!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy váltóolajat kell e benne cserélni, ha igen mit használtok?

2009es 1.4 benzines a szekér!

Köszi előre is!

Laci Tomi Creative Commons License 2017.09.09 0 0 5058

Hosszú szünet után ismét működik a Nissan Connect internetes alkalmazás az autómban.

Az Eurosport híreket a Play gomb megnyomására felolvassa. (Mivel angol szöveg, a Setup-ban a nyelvet előzetesen angolra kell állítani, vagy furcsán hangzik magyarul az angol szöveg.)

Előzmény: Bmkrisztina (5033)
László Bényei Creative Commons License 2017.09.08 0 0 5057

Szabolcs megyében 12.000ft a lámpapolír(2db) + fólia 10 év gari. Miért vennél új lámpákat??

Előzmény: Tomsoyer (5054)
wörthe Creative Commons License 2017.09.05 0 0 5056

Szevasztok  2006-Notom van most cseréltetném a hátsó fék dobot!Amit lehet kapni azon nincs ABS gyűrü, nem lehet kapni külön!Nem lehet leszedni!Volt már valaki ebben a cipőben??   Gyárin van csak nagyon drága  nekem!!

új istván Creative Commons License 2017.09.03 0 0 5055

Üdvözlök mindenkit!2009-es Nissan Note  130000km van benne,most cserélnék benne olajat mit ajánlanátok.

Némtországba már10w40 raktak bele utoljára 116000km-nél.Köszönöm a válaszokat!

Tomsoyer Creative Commons License 2017.09.01 0 0 5054

Még egy fogós kérdés.

Vajon a 2006 os E11 -es notba jó az újabb fajta 2008 tól gyártott első lámpája?

Nagyon pókhálós a régi, és ha cserélek miért ne a szebbet....

Tomsoyer Creative Commons License 2017.08.30 0 0 5053

Sajnos nincs alatta további biztosíték doboz.

Marad a szerelő. 

Vagy ha valakinek van ötlete, hol lehet még biztosítékot találni....

Előzmény: Tomsoyer (5052)
Tomsoyer Creative Commons License 2017.08.29 0 0 5052

köszi!

Megnézem megint jobban. 

Szerelőnél biztos egy óra dijat felszámol ezért

Előzmény: ordoghr (5051)
ordoghr Creative Commons License 2017.08.29 0 0 5051

Szia!

Én is jártam így, a motortérben volt az a biztosíték amit cseréltek, talán az akku alatt valahol. Nekem is autóvillamossági szerelőhöz kellett mennem, mert nem találtam...

Előzmény: usersss (5047)
superb78 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 5050

Rendben, köszönöm!

Laci Tomi Creative Commons License 2017.08.24 0 0 5049

Szia!
Sajnos a mobiltelefon képe nem, de a hangja Blutoothon keresztül megjeleníthető: a Nissan Connect AUX-ot kétszer megnyomva!

Előzmény: superb78 (5046)
Tomsoyer Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5048

Szia,

Igen rajta van a fedlapon. De mind jó. Rámértem multiméterrel. Szerviz manualban is néztem, Ott meg nagyon komoly kapcsolási rajzok vannak. 

Az lesz a vége, hogy auto vlllamossági szerelőhöz viszem....

Előzmény: usersss (5047)
usersss Creative Commons License 2017.08.23 0 0 5047

Szia, én is ott tudok biztosítékokat, ahol írtad. Szerintem a motortérben csak a főköri nagy áramú biztosítékok vannak pl. ABS, klíma, stb., a kormány mellett kutatnék. Kiszedve mérted ki? Amúgy az rémlik, hogy a fedél hátán van info, hogy melyik bizti mit véd...

Előzmény: Tomsoyer (5044)
superb78 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 5046

Üdvözlök Mindenkit!

Első hozzászólásom ebben a topikban, de már hónapok időként visszajárok ide.

A nicknevem ne tévesszen megy senkit, egy Note használójaként vagyok jelen. :)

Az autót tavaly decemberben vásároltuk a kecskeméti Hoványnál, azóta már kicsivel több mint 14000 km van mögöttünk.

Szeretjük nagyon, ez az első új autónk, több használt vásárlása után.

Aprócska zörejek ugyan zavarják utunkat, de ezek talán a minősíthetetlen úthálózat miatt jelentkezhetnek.

Ha már itt vagyok, kérdeznék is. :)

Szerintetek van-e arra lehetőség, hogy a Waze navigációs alkalmazás a Note kijelzőjén legyen látható?

mr.tamasbiro Creative Commons License 2017.08.20 0 0 5045

Mi is Hoványnál vettük tavaly ősszel csak Pesten.Nálunk hál isten minden banki papír jó volt és az átvétel is zökkenőmentesen zajlott.

ritkán de én is kaptam 5-öst amikor eco-ban vagyok.

Asszony használja többségében én csak heti kétszer használom mikor a gyerekekért megyek ide-oda ha van dolguk.

Napi szinten 25 km megy bele és így 6-ra jön ki a fogyasztás benzinessel.

Nyaraláskor 5,6 volt vegyes használattal pályán és városban klímával.

Előzmény: Bmkrisztina (5043)
Tomsoyer Creative Commons License 2017.08.19 0 0 5044

Sziasztok,

Hátha valaki már belefutott a problémámba, vagy ért hozzá.

Első generációs 2006 os note. Rendszámtábla világítás kiégett ízzóját cseréltem volna, véletlen összeérintettem az érintkezőket mikor piszkáltam ki az ízzót. Elvillant a rendszámtábla világítás, a jobb hátsó helyzetjelző, a jobb első helyzetjelző, a fényszoró magásságállítás, meg középen a fűtés tekergetők háttérvilágítása.

Eddig sima ügy, mert valszeg biztosíték csere. De mindegyik biztosíték jó. 

Egyrészt a műszerfalnál a kormány bal oldalán lent van egy blokk. Megnéztem, bemértem mindegyiket. jók.

Az akku előtt van még egy kis fekete biztosítékos doboz. azokat is jónak néztem.

Hol lehet ezeknek a biztosítéka?

Bmkrisztina Creative Commons License 2017.08.18 0 0 5043

Szia! Nálunk óriási volt a nem megfelelő tálékoztatás és a kommunikáció hiánya.Mindenre nekem kellett rákérdezni, ami idő közben felmerült, és mivel még soha sem vettem új autót, sikerült pár dologba belefutni. Nekem a harmadik megbeszélt időpontban tudták átadni az autót, mindig közbejött nekik valami...először nem fért fel a trailerre, így két hétig vártuk, hogy lekerüljön Pestről, majd nem készült el az eredetiség vizsga időben, a nyári szabadságolásokra hivatkoztak, majd átadás előtti nap felhívtak, hogy szállításkor sérült az autó, na itt akadtam szét teljesen.Persze közben már mindent aláírattak velünk és a szerződésben benne volt, majd személyesen is elmondták, hogy ilyen esetben csak következményekkel tudunk elállni a szerződéstől. A karcolódást megcsinálták és kaptunk plusz 2 év garanciát. De! Kb.10 éve az az álmom, hogy egyszer majd átveszem az új autómat egy szalonban és ez mekkora öröm lesz, helyette az elmúlt hetek rossz élményei után már elég szkeptikusan és egykedvűen mentem az átadóra. Úgy voltam vele, felejtsük el egymást gyorsan, szervizbe meg megpróbálom máshová vinni majd. Ha valaki tud jó szervizet ajánlani azt nagyon megköszönném!

Előzmény: bioenergetikus (5042)
bioenergetikus Creative Commons License 2017.08.18 0 0 5042

Szia! Gratula a választáshoz! Én a Pesti Hoványnál vettem az enyémet még tavaly, de minden amit csak lehet elszúrtak a papírozásnál Az utolsó levelem az értékesítési igazgatóhoz ment egy ultimátummal. Akkor lett fix átvételi időpont, de átvételkor derült ki hogy minden banki papír rossz. Pár órát elszöszmörögtünk vele. Amúgy az enyém egy egy éves bemutató autó volt, 50km-el azért ezt vettem meg. Az első szervíznél ezt már itt Veszprémben csináltattam futottunk egy kört a garanciával, remélem most már rendben vannak a papírok, úgy 30 000km van az autóban :-) és nagyon szeretem, de nem volt egyszerű az indulás.

Laci Tomi Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5041

Szia!

Sajnos a telefonra letöltött Nissan applikációk a felhasználóktól az 5-ös skálán 1,9 és 2,3 értékelést kaptak, reméljük hogy javítanak rajta. Itt a fórumon már írtam korábban erről a témáról. Ha sikerül a kapcsolat, akkor kell mobilinternet, ha használni akarod. Csak állóhelyzetben ajánlom, ne hogy baj történjen.

Az autóm fehér. Volt már 5-ös osztályzatom, de nagyon ritkán.

"Ha nagyon megtetszik egy autó, vedd meg különben boldogtalan leszel." Persze a vásárlás ne okozzon elviselhetetlen anyagi terhet.

usersss Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5040

Még egy észrevételem volt, hogy mentem egy kicsit a párom autójával.

Alapjáraton enyhe zakatoló hang hallatszik - a váltóból - mert ha benyomom a kuplungot, akkor azonnal megszűnik! Nem vészes, nem tudom a többi Note is ad ilyen hangot?

És még az is fura számomra, hogy mikor indulok, vagy váltok - kuplungot benyomom - akkor érezni a pedálon valami rázkódást, lüktetést. De ha üresben nyomom be a pedált, akkor semmi ilyen érzés. Menet közben is ha picit rálépek a kuplungra érezni, de ha a gázt elveszem és csak motorféken fut, akkor nem csinálja.

Ilyet tapasztalt valaki, vagy ez normális, csak túlaggódom? :-)

usersss Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5039

Köszönöm a tapasztalat megosztásokat! :-)

Üdv

topi mackó Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5038

Mekkora hablaty édes istenem...

Nehogy megedd....

MáZLis topi mackó

Előzmény: Laci Tomi (5032)
topi mackó Creative Commons License 2017.08.16 0 0 5037

Ezt ma lőttem az autómban:

MáZLis topi mackó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!