Keresés

Részletes keresés

Bp-Padova-Bp Creative Commons License 2020.10.17 0 0 1550

Sziasztok!

Október 23-án pénteken Budapestről Padovába megyek autóval,

és november 1-jén vasárnap jövök vissza Padovából Budapestre.

Mindkét útra van 1-1 szabad helyem az autóban.

bombahoppa Creative Commons License 2020.05.29 0 0 1548
Előzmény: bombahoppa (1548)
bombahoppa Creative Commons License 2019.08.28 0 0 1548
Előzmény: mesi1119 (1543)
Brigi&Joci Creative Commons License 2019.06.06 0 0 1547

Sziasztok! Tagesmutter érdekelne Kastelbell-Tschars környékén a nyárra 😉😊 esetleg valaki tud valakit?

Elilu Creative Commons License 2019.04.13 0 0 1546

Sziasztok, nyáron utazom legjobb barátnőm esküvőjére Modena környékére. Édekelne onnan tömegközlekedéssel elérhető látnivaló, illetve ugyanezen környéken lánybúcsú helyszínekhez tipp. Nem leszünk sokan max. 5 fő, lehet spa vagy egy jó kis szórakozóhely, minden tippet, ötletet szívesen fogadok. Szintén érdekelne esküvőhöz, lánybúcsúhoz kapcsolódó hagyományok.Előre is köszönöm! 

jengab90 Creative Commons License 2018.10.27 0 0 1544

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e valaki, aki mostanában (nem sűrgős, kb. Decemberig ráér) utazik Genovából Budapestre? Vagy igazából bárhová Magyarországon? Egy kis csomagot kéne elhozni, szerintem 1 kg sincs a súlya, és mérete is kicsi (póló+nadrág).

mesi1119 Creative Commons License 2018.07.31 0 0 1543

Parli italiano e inglese? 
Ti piacerebbe lavorare per un’azienda internazionale a Debrecen e vuoi una carriera in IT?
Se sei interessato/a, invia una mail a recruitment@transcosmos.co.uk

 

Do you speak Italian and English? Would you like to work at a multinational company in Debrecen and you want a career in IT?
If you are interested, please send your CV to recruitment@transcosmos.co.uk

 

https://transcosmos-information-systems-limited.workable.com/j/0287D3249A

 

 

 

Kata888mz/x Creative Commons License 2018.07.05 0 0 1542

Sziasztok!

 

Milano környèkèről indulò telekocsi èrdekelne Budapest-ig. Egy közepes ès egy kistestű kutyával utaznèk (nyugodt, rutinos utazók) ès a jó hír, h csak egy sporttáskát vinnèk. Ha bárkit èrdekel, kèrem itt írjon, előre is köszi. Szèp napot!

Szedő Tördelő Creative Commons License 2018.07.03 0 0 1541

Szép napot!

 

Hétfőn Padovában a kórházban kell egy beteg jelentkezését, illetve leleteinek leadását, az alapján a tennivalókat intézni. Könnyebb lenne a dolgunk, ha egy ott élő, olaszul beszélő valaki segítene ebben. Egyelőre a betegnek nem kell jelen lennie, csak valakinek aki viszi a papírokat, leleteket stb.

 

Nagyon megköszönöm, ha valaki tudna segíteni. Az időpont este lenne. Tehát július 9-én 18 óra és 19 40 között.

FRIDA333 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 1540

Üdv,

ez a szelektív-hulladékgyűjtés hiányának az eredménye!!!!! azért gyűlik az utcákon a szemét (lenn Délen....)

Kis olasz városunkban (Bergamo mellett) az alábbi a rendszer:

minden héten hétfőn: az általános (nem szelektív) hulladékot,

hó első keddjén: a papírt,

hó második keddjén: az üveget,

hó harmadik keddjén: a műanyagot,

hó utolsó keddjén: az alumíniumot,

minden csütörtök (nyári időszakban hétfőn is) : a lebomló (konyhai) hulladékot viszik.

 (megjegyzés: egy kis hiba, és már el sem viszi a szemetes-zsákot a kukás !!!)

Minden mást a szeméttelepre kell szállítanunk magunknak (nagyobb elektonikai cucc, fáradt olaj meg kerti nyesedék stb.)

A régi ruháknak, lejárt gyógyszernek meg elemeknek hál'Istennek meg van utcánkban erre alkalmas konténer :-)

 

 

 

Előzmény: csiriz (1238)
FRIDA333 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 1539

Üdv, ez a szép fenyő az Araucaria excelsa (= A. heterophylla)

magokat is árulnak itt: https://vivaifrappetta.it/prodotto/araucaria-excelsa

:-)

Előzmény: parga 010 (1294)
FRIDA333 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 1538

Üdv! Gyűjtéssel kapcsolatban infó: 2018 január elsejével bevonják Olaszországban az 1 és 2 cent-eseket 

Előzmény: Fazekas Tamás (1504)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.10 0 0 1537
Előzmény: Kéki Szilveszter (1536)
Kéki Szilveszter Creative Commons License 2018.05.08 0 0 1536

Sziaztok!

Nyáron minden bizonnyal Torinóban fogom csinálni a nyári szakmai gyakorlatomat.

Abban kérnék segítséget, hogy hogyan lehet kolit, diákszállást találni torinóban.

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Üdvözlettel,

 

Szilveszter

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.01 0 0 1535

Mivel döglött a topik, válaszolok magamnak: a városi ügyintézőnél fellebbeztem, emailben, és helyt adtak. Viszont a jelek szerint hiába csatoltam a foglalást, csak a számla érdekli őket, ugyanis a válaszban szerepelt egy olyan mondat, hogy "a cég képviselője hivatalos dokumentációt mutatott be, amely igazolja az ön állítását".

Tanulság: 1 évig minden olasz bizonylatot és hotelszámlát megőrizni, ha ZTL-en belül jártál (ennyi az elévülés).

Előzmény: Törölt nick (1534)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 1534

Ma azzal ébresztett a postás, hogy hozott egy tértivevényes, majdnem 1 éves ZTL-büntetést La Speziából. Szándékosan hajtottam be, egy őrzött garázsba, ami azzal hirdeti magát, hogy az ügyfeleinek ingyenes a behajtás, azaz szabályosan tartózkodtam ott. A foglalás, és annak megerősítése emailben megvan (a nyugta viszont nincs, ki őrizget egy éves parkolócédulákat?). A dolog az átlagos inkasszós próbálkozásoknál annyival komolyabb, hogy ez bár szintén külsős inkasszócég (Nivi), ügyiratszám és az ügyintéző neve is szerepel rajta.

 

Az opcióim kb. ezek:

- fizessek 90 eurót egy parazitának (a hatóság által kiküldött büntetéseket mindig befizetem, az inkasszósokat soha)

- tegyek panaszt a prefektúrán (formanyomtatvány kizárólag olaszul)

- foduljak a békebíróhoz (ez a helyi békéltető testület, illeték 38 euró)

- írjak egy emailt a városi ügyintézőnek, aki aztán vagy foglalkozik a panasszal, vagy nem

- szarjam le ahogy van, és várjam meg a helyi közjegyző/bíróság által kiállított fizetési meghagyást (már ha jön egyáltalán), ami ellen aztán panasszal élek

 

Ti mit tennétek? Ismeri valaki a helyi önkormányzatok működését ezen a téren?

 

 

 

OrsiPt Creative Commons License 2018.03.03 0 0 1533

Sziasztok, 

 

Közel 10 évnyi angliai élet után szeretnénk melegebb, kevésbé ködös, depressziv országba költözni szüleimmel, párommal és Olasz ország is fel merült. Általános infót szeretnék kérni, bérek, munka lehetőségek, hova érdemes illetve nem ajánlott költözni  szociális rendszer, ilyesmik.

Kezdő tőke lenne. 

Nagyon jó angol nyelv tudással, de kevés olasszal  mennyi esély van munka vállalásra ?

 

Nagyon szépen köszönök minden infót előre is. 😊

187...NPI Creative Commons License 2018.02.07 0 1 1532

Hali. Ha megállítanak, mond azt, hogy most jöttél pár hete, vagy turista vagy stb. 12 év alatt egyszer se foglalkoztak vele a csendőrök. Keress albérletet a neten, subito.itpéldul. Túró, tejföl nincs. Az a kis lila gumó a karalábé. :) Csá. Érezd jól magad. :)

Előzmény: kispalya_ (1531)
kispalya_ Creative Commons License 2018.01.08 0 0 1531

Sziasztok,

februarban utazunk Olaszorszagba parommal es ha minden a terv szerint alakul 6 honapot (februar-julius) fogunk eltolteni Veronaban. Mindkettonknek megvan mar a munkaja, de szallasunk meg nincs.

Segitseget szeretnek kerni a kovetkezokben:

- Amennyiben magyar rendszamos autoval/motorral utazunk ki, kell-e barmilyen honositas, engedely a huzamosabb kinti hasznalathoz?

- Tud-e esetleg valaki megbizhato szallasadot/szallast a Veronai Egyetemi Klinika (AOUIV) kozeleben? Igazabol barhol jo lenne a varosban, a lenyeg, hogy legyen egy sajat lakas es ne verjenek at a szerzodessel.

- Mire erdemes mar jo elore figyelni, amit nem igazan szoktak emliteni a kapcsolodo blogok/cikkek?

 

Szivesen beszelgetnek mar kint elokkel (akar telefonon is), hogy minel jobban felkeszulhessunk.

Elore is koszonom.

jogomvan.hu (X) 2017.09.30 0 0 1530

Budapesti és országos jogi segítség külföldön élő, dolgozó magyarok részére is. www.jogomvan.hu

Kürtős.kalács Creative Commons License 2017.07.23 0 0 1529

Szia,

Mi egy családi vállalkozásként kürtős kalács készítésével foglalkozunk. Olaszországi munkavégzéshez keresünk olasz nyelvtudású munkatársat. Ami számunkra fontos az a stabil munkavégzés, megbízhatóság, terhelhetőség és a nyelvtudás. Mi a munkát betanítjuk,nem túl ördöngős de elég összetett folyamat. A munkavégzés szeptemberben és októberben minden hétvégén lenne Olaszország különböző városaiban ugyanis egy vándor vásárhoz csatlakoztunk. Illetve nov.25-január6-ig Roveretoban a karácsonyi vásáron leszünk.Ha esetleg tudnál valakit akit érdekelne a lehetőség kérlek szólj, illetve írjon a k.kalacs1@gmail.com e-mail címre, vagy hívjon a 0036 706683414 számon.

Lèl Creative Commons License 2016.12.12 0 0 1526

Valaki tudna ajanlani egy olasz-magyar, magyar-olasz tanart Gorizia, Monfalcone, esetleg Udine haromszogben szombatonkent? Vagy valami otlet, hogyan sajatithatnam el melyebben a nyelvet? Tanfolyamra csak nyaron van idom, mivel dolgozom.

kitty 2000 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 1525

hello

Sono Kitti di ungaria

bello idea aprire un bar come tu dicci..

io lavoro barista ora in italia ma vorrebbe essere in ungaria e aprire un piccolo bar 

she vuoi cisentiamo? ciao

 

Előzmény: DonPieroOlasz (1497)
Order of Hermes Creative Commons License 2016.11.30 0 1 1524

Szerintem első lépésként egy magyartanárt lenne érdemes megkeresni.

Előzmény: Norbert987 (1523)
Norbert987 Creative Commons License 2016.11.30 0 0 1523

Sziasztok tudna-e valaki segiteni cég alapításában (olaszországba)???

Üzlet helyiséget szeretnek berelni tengerparti Jesolo

 

Segitseguket előre is köszönöm Tisztelt:norbert

norbiszy @freemail.hu

Dzsosi Creative Commons License 2016.11.07 0 0 1520

lakóautós utazásoknak nagy hagyománya van olaszban  és kialakultak erre klubok is  akik különböző összejöveteleket rendeznek kempingekben.

Előzmény: edith.italia (1517)
kerteszlala Creative Commons License 2016.11.07 0 0 1519

Sziasztok..:)  segítséget szeretnék kérni...kertészettel foglalkozom, és gépesíteni szeretnék...sajnos olaszul nem tudok. Nézegettem a subito használt cikk oldalt, és fantasztikus mezőgazdasági kisgép ajánlatra találtam...valószínűnek tartom, hogy több városban is tartanak használt mezőgazdasági gép vásárt, ha igen, akkor tud-e nekem valaki abban segíteni, hogy küld egy linket, amin ezek a vásárok szerepelnek... ami kifejezetten érdekelne : egytengelyes kis traktor talajmaróval (motocoltivator), ill. szintén egytengelyes kis traktor utáni rotoreg (nem találtam olasz megfelelőjét). Előre is köszönöm a segítségeteket, üdv lala

Dzsosi Creative Commons License 2016.11.02 0 0 1516

Sziasztok! Olaszországban keresünk lakóautóklubot Szilveszterre. Elöre is köszi ha valakinek van infója.

pigabi Creative Commons License 2016.08.21 0 0 1515

Ez engem is érdekelne, mert tényleg nem találtam én sem értelmes oldalt, ahol keresni lehet. Nagyjából nekem is hasonlóak a paramétereim.

Előzmény: Dius1976 (1512)
Kék Cinege Creative Commons License 2016.08.10 0 0 1514

Sziasztok olaszországi magyarok!

 

A segítségeteket szeretném kérni: Csíkszentmihályi Mihály Flow című könyvét szeretném megszerezni olaszul. Bármilyen formában jó: könyv, antikváros könyv, valamilyen Porto recanati környékén lévő könyvtár, vagy pdf/ebook... Azért nem tudok ezeknek utánanézni, mert Magyarországon élek és sajnos olaszul sem tudok. Egy barátomnak szeretném ajándékba adni. Ha bármilyen ötletetek/javaslatotok van, szívesen fogadom, vagy ha rágugliztok a helyi/környéki könyvtárra/elmondjátok, hogyan tegyem, nagyon örülök neki! Köszönöm, sok szerencsét!

Kékcinke

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!