Keresés

Részletes keresés

Apcsi1 Creative Commons License 3 napja 0 0 2334

Igen, van tapasztalatom a Vanillasky-al, avagy http://serviceair.ge/ cégről. Már a jegyvásárlás is egy katasztrófa. A szerződési feltételek szöges ellentétben vannak a valósággal. Nekem a mai napig megvan a két jegyem Mesita- Tbilisi vonalra, aug 18-ra. Akkor éjjel esett, de 10-re már a pára is felszállt, tiszta volt az idő. És mégsem repültek, mondván, szar az idő. Persze ma telt le a díjvisszatérítés napja, de eddig a füle botjukat sem mozgatták. Nagyon csodálkoznék, ha visszautalnák a jegyek árárt. MESSZE KERÜLJÉTK EL!

Előzmény: eddie23 (2313)
Georgia2017 Creative Commons License 5 napja 0 0 2333

Örülök, hogy tetszett 😁

Előzmény: Georgia2017 (2327)
hacsapuri Creative Commons License 2017.09.11 0 0 2332

Élmény volt olvasni, nosztalgiázni! Köszönjük! :-)

Meli Walk Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2331

12.09. -en Kutaiszi repterrol indulunk Svanettibe egy 3 napos turara. Ha esetleg jonne velunk valaki van meg 2 hely az autoba. 

Meli Walk Creative Commons License 2017.09.10 0 0 2330

Szia :) irok mailt.

Előzmény: Szisza84 (2329)
Szisza84 Creative Commons License 2017.09.09 0 1 2329

Szia Meli Walk,

Mi október 16-tól 24-ig utazunk Grúziába. (először:D)

A Kazbegi hegységgel kapcsolatban lenne pár kérdésem?

Emailen ezzel kapcsolatban tudnánk értekezni?

Email címem:falusiszilvi@gmail.com

Előre is köszi!

Előzmény: Meli Walk (2326)
ersekildiko Creative Commons License 2017.09.06 0 0 2328

Gratulálok a hegyhez is, a remek utazásotokhoz is, nagyon jó volt olvasni!

Georgia2017 Creative Commons License 2017.09.06 0 0 2327
Meli Walk Creative Commons License 2017.09.04 0 0 2326

Kint lakok Gruziaban 😉 ezert csak viber vagy whatsapp-on vagyok elerheto :) irok e-mailt.

Előzmény: pó_apó (2325)
pó_apó Creative Commons License 2017.09.04 0 1 2325

Köszi!

Próbáltalak telefonon elérni, nem sikerült, a whatsapp-ban nem vagyok jeles :-(

emailozhatunk?

poapo.andras@gmail.com

Előzmény: Meli Walk (2322)
Meli Walk Creative Commons License 2017.09.04 0 0 2324

Szia. Mikor mentek? Hatha elvihetunk, ha egybeesik..marsrutka arban..

Előzmény: zsla (2323)
zsla Creative Commons License 2017.09.03 0 1 2323

Sziasztok, Svaneti régiónak melyek a legszebb egy napos túrái (szeptemberben megyünk, sajnos csak 3-4 napot tudunk a régióban tölteni...) én eddig ezeket néztem ki: Koruldi tavak, Chaladi gleccser, Zuruldi, Ushba gleccser, Guli pass, Usghuli- Shkhara gelccser.

Kutaisi reptérről van esetleg közvetlen busz Kazbegibe vagy Mestiába? A georgianbusnak elvileg régen volt, de már nem találom a honlapjukon..... 

Meli Walk Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2322

Szia!Ha 23 senki nem jelentkezik, kuldok a csoportommal. A reszleteket megbeszelhetjuk viberen. +36709481979

Előzmény: pó_apó (2321)
pó_apó Creative Commons License 2017.09.03 0 1 2321

Sziasztok, tudna nekem valaki hozni egy lehetőleg gyűrődésmentes Kvemo Kartli turistatérképet? Ez a tartomány az, ami Tbiliszitől délkeletre fekszik, a turistairodákban ingyen adják ezeket, én meg ezt valahol elhagytam…

Az ellentételezést direktben megbeszéljük!

Meli Walk Creative Commons License 2017.09.01 0 0 2320

Szeptember 12-23 van egy 11 napos programunk. Ha valaki szeretne csatlakozni, akar csak nehany napra, keressetek batran. 

Meli Walk Creative Commons License 2017.08.27 0 0 2319

Sziasztok! Erkezik valaki 29-en Kutaiszibe? Tbiliszi fele tudunk vinni 5 fot. 

Meli Walk Creative Commons License 2017.08.27 0 0 2318

Sziasztok! Van valaki most Mestiaban? Holnap indulunk Kutaiszi fele, van szabad hely az autonkban. Szivesen viszunk utasokat a repterre. 

rezeda9001 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 2317

Köszi szépen, épp keresgéltem a neten, hogy mi történt, mert én is fb-on olvastam. Nagyon sajnálom a történteket, szörnyű hír a hozzátartozóknak :(

Előzmény: kirgizke (2316)
kirgizke Creative Commons License 2017.08.23 0 0 2316
Előzmény: kirgizke (2315)
kirgizke Creative Commons License 2017.08.23 0 1 2315

Most olvasom a FB-omon, hogy tegnap egy fiatal magyar túrázó meghalt a Chalaadi gleccsernél, mert egy szikladarab a fejére esett...

Drago Brutic Creative Commons License 2017.08.23 0 1 2314

"melyik a szebb?" Lehet erre válaszolni? :) 

Állni a Gergeti kolostor mellett és nézni a hegyet semmihez nem fogható spirituális élmény. Svaneti építészete az őrtornyokkal szintén gyönyörű, és ott van Ushguli. 

Ha viszont Tbiliszibe akartok menni, szerintem Kazbegi a praktikus, mert könnyen elérhető. Mestiából jókora kerülő (vissza Zugdidi, Kutaisi, legalábbis mi nem találtunk utat, járatot, ami levágná az utat). 

Előzmény: eddie23 (2313)
eddie23 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 2313

Sziasztok,

Szeptember végén megyünk 1 hétre Grúziába. Kérdésem az lenne, hogy Svaneti és Kazbegi közül hova érdemes leginkább menni, melyik a szebb? Szeretnénk 2-3 napot túrázni a környéken. Vardzia, Tbiliszi van még tervben, gondolom emellett mindkét hegyvidék nem fér bele.

Illetve a másik kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata a Sericeair-rel. Sok időt lehetne spórolni mondjuk Mestia-Tbiliszi viszonylatban, 65 lari a jegy.

zsoooc2 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 2312

Július 29-én mentünk, 1 hét Grúzia és 1 hét Örményország volt (tavaly a Kazbeken voltam, 1 héttel később, nem láttam semmit a csúcsról, annak a környéke is szép, de Racha lényegesen többet ad szerintem). Szerintem július második fele a legjobb, amikor mi ott voltunk már éppen elvirágzottak a fehér Rhododendronok, de egyébként tele van velük az egyik hegyoldal. Bármikor szívesen visszamennék Racha-ba, a nyugati rész egyelőre kimaradt, arról térképem is van, lenne még látnivaló bőven. Mi csak az Udziro-tó túránkat csináltuk nagy hátizsákkal, sátorral, a többi este az autók mellett vadkempingeztünk és 1 napos túrákat tettünk. Szerencsére még alig látni külföldieket Shovi környékén, de az utakat már aszfaltozzák, néhány éven belül szerintem felkapott lesz ez is, Svanetihez hasonlóan. Egyébként nagy forróság volt, amikor ott voltunk, az európai hőhullám elérte a Kaukázust is, még 2500 m felett is érezni lehetett, hogy nem szokványos ez a meleg. Előnye még Rachának, hogy szerintem autóbérlés nélkül is elég jól bejárható, mert nem nagy terület, igaz marsrutkákat se nagyon láttunk. Lehet találni jó rejtekhelyeket a sátornak és a többi felszerelésnek, és akkor kis zsákkal is lehet ott túrázgatni.

Előzmény: Georgia2017 (2311)
Georgia2017 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 2311

szia zsoooc2, pontosan mikor voltatok (hónap)? A botanikus barátunknak ezt feltétlenül látnia kell!

Mi nemrég jöttünk vissza a Kazbekről, gyönyörű volt, de azt mindenki elmondta, hogy pl. Svaneti is sokkal többet ad látványban, növényvilágban (most mondjuk nem is ezért mentünk a Kazbekre), szóval jövőre egy egyhetes túra már tervben van vhova Grúzia gyönyörű tájára, a kultúra és egyéb finomságok az idei 11 napos úton már megvoltak :)

Az egyetlen gondom, hogy ide is sátor kell és most is tele volt a nemlétezőm a majd' 80 literesre "nőtt" hátizsákommal, pedig tényleg redukáltam a cipelnivalót.... Bár ide nem fog kelleni beülő, sisak és hágóvas

Előzmény: zsoooc2 (2306)
Georgia2017 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 2310

Semmi gond :) A információs irodába mindenképpen mentünk várostérkép miatt és rákérdeztünk

már egy hete itthon vagyunk, előbb-utóbb írok beszámolót, mert nagyon érdekes volt, csak győzzétek kivárni :D

Előzmény: pó_apó (2295)
ersekildiko Creative Commons License 2017.08.19 0 0 2309

Mi először nála foglaltunk. Ez a ház van a folyóparton, pont szemben a barlangokkal. 40 larit fizettünk volna a szállásért reggelivel és vacsorával (szerintem nagyon korrekt ár) Saját kocsijával a környéket is bemutatja viszonylag olcsón, sokszor van csoportja, így mindenképp célszerű előre lebeszélni 

Előzmény: gergeti (2293)
W.L. Creative Commons License 2017.08.19 0 0 2308

Nekem spec prima olcso szallasom volt Vardziaban nagyon jo, olcso kajaval, a barlangok bejarataval szemben. Alighanem azon a helyen, amit Ildiko etteremkent ajanl. Attol, hogy a booking.com csak a draga helyet listazza, meg siman letezhet mas is, nem kell feltetlenul egy lepukkant hazban kikotni, mint a idezett szoveg szerzojenek.

En spec a booing.com-ot egesz Gruziaban egyszer sem haszanltam szallaskeresesre.

Előzmény: pó_apó (2307)
pó_apó Creative Commons License 2017.08.18 0 0 2307

WL tanácsait érdemes megfogadni, tapasztalatból tudom :-) Vardzia tényleg szebb, mint Akhstb., csakhogy ott nincs semmi más, amit és amennyiért a tulaj ad kaját, piát, szállást, az van. És én nem szeretem a kiszolgáltatottságot. Az általatok eredetileg kinézett szállás szobái sem tűnnek nagyobbnak, mint volt a 3D, a kettő közötti távolság 6,5 perc (javítom: 8,7 perc), szóval akár ez, akár az -az árakat nézzétek meg-, de a 3 D alatti étterem ki nem hagyandó. Mégha épp nem is az említett társaság fog ott épp lerészegedni, csutkára. Csereszabatos, amúgy.

Akh stb-ből pedig ki lehet menni még egy pár templomhoz is. Ami pedig Vardzia nemdrága szállásait illeti, valahonnan -index?- ezt a szöveget másoltam ki még akkor magamnak, szenzációs:

„Vardzia turistaparkolójában éppen szomorúan konstatáltuk, hogy itt csak egy szálláshelyet kínál már a Booking.com, azt is elég húzósan, amikor mellénk lépett egy férfi, és felajánlotta a kéglijét a feléért. Amikor megtudta, hogy magyarok vagyunk, elmesélte, hogy szovjet sorkatonaként Veszprémben szolgált két évig. Elmondta azt is, hogy azóta is Magyarországról álmodik, majd elfordította a fejét, de nem elég gyorsan ahhoz, hogy ne vegyük észre: könnyezni kezdett. Hát, ezzel be is lopta magát a szívünkbe, pedig éreztük, hogy szívás lesz belőle, de nem bántuk. Megvártuk még, míg felszed négy lengyelt a kocsijába, majd útra keltünk, és a főutat elhagyva egy makadámon folytattuk az utat, ám házigazdánk még kifüttyentett út közben két angol biciklisnek a kereszteződésben (gondolom előzőleg velük is egyeztetett). Kezdtünk sokan lenni, majd amikor megérkeztünk a kecóhoz, a polákok már visszakoztak volna, de nem tudtak: ott álltak gurulós bőröndjeikkel a hegyen, a bebocsátásra váró tehenek között a trágyában, kínosan vigyorogva, az időközben leereszkedett esti félhomályban.

A ház lepukkant volt, a környezete egy szemétdomb, de nem volt mit tenni, beköltöztünk szépen sorjában. Mi egy belső szobát kaptunk, amiből hagyományos, utcai ablak nyílt, de nem ám csak úgy, simán kifelé, hanem abba a külső szobára, amibe az angolok fészkelték be magukat. A lengyel anya-lánya az alsó szinten, a konyhából nyíló szobára csapott le (akkor még nem tudták, hogy az a vendéglátók rendőr fiáé, aki bosszankodva szorult ki a folyosón lévő kanapéra), a dologban nem elég éber idősebb lengyel pár meg egy negyedik szobába ment, meglehetősen kedvetlenül. Az egész házhoz egy WC tartozott a szuterénban, ami egyben volt a fürdővel és immár tizenegyen voltunk rá. Ha történetesen nem a házigazda borától rúgunk be, hanem sörtől, akkor ahhoz, hogy éjjel megközelítsük, előbb a sötétben át kellett volna csörtetnünk az angolokon, majd a folyosón alvó rendőrön, a teraszon és a ház előtti lépcsőn, végül a konyhában alvó házigazdán és feleségén.

A körülményeket konstatálva nem volt mit tenni, éltünk a házigazda felajánlásával, és ittunk, mint a kefekötő. Életemben ilyen pocsék bort nem ittam, valószínűleg Krisztus Urunkat hasonlóval kínozták a kereszten, amikor szomjúságra panaszkodott. Meglepő módon a britek odáig voltak érte, de hát az angolok hülyék. Nagyon jó hangulat kerekedett viszont, a házigazda megmutatta magyarországi fénykép-albumát (melyben szerepelt egy csinoska szőke, nem véletlen, hogy azóta is hazánkról álmodik, höhö), előkerültek az ivótülkök, majd a még nagyobb szaruk (amiket nem lehet letenni, hiszen csúcsban végződnek, tehát folyamatosan vedelni kellett). Az asszony vacsorát készített, a kis csapat pedig lassan lerészegedett és mindenki vihogott, jól alakult tehát az este a riasztó előzmények ellenére. Valamint lehet, hogy a bor mégis „tudott valamit”, mert se fejfájás, se másnaposság. Kaptunk reggelit is, így persze még jobban hízott a kialkudott számla, de hát ezt az egészet kár lett volna kihagyni. „

Előzmény: gergeti (2298)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 2306

Kulturális látnivaló nincs itt (Racha északkeleti része), de akit a természet érdekli biztos vagyok benne, hogy nem fog csalódni. Van 1-2 hotel, nélhány falusi szállás is Shoviban. Egyébként vannak Shovi mellett lepukkant, a '30-as években épült faházikók, tehát már régóta ismert pihenőhelye a helyieknek. Mi vadkempingeztünk, ahogy szoktunk, jó sátrazóhelyek vannak, és a patakban lehet fürdeni. A nyugati rész még kimaradt, ott Ghebi falu feletti völgy szerintem jó túraterep kevésbé tapasztaltaknak is. A fotók nem adják vissza, de hihetetlenül gazdag a növényvilág, ennyi virágos növényt még sehol nem láttam egy hegyen, mind fajgazdagságban, mind mennyiségüket tekintve rengeteg van. Geológiailag pedig szintén nagyon különleges. 

Tavaly voltam a Kazbeken, őszintén szólva az elbújhat mellette, igaz ezek a hegyek lényegesen alacsonyabbak, mégis többet nyújt látványban és élményben is. A szív alakú Udziro-tó pedig tényleg a top 5 sátrazóhely között van az országban, és ezt nem csak én mondom. Igaz oda már jó kondiban kell lenni, mi 2 napos körtúrát csináltunk oda, sátorral, de 1 naposként is meg lehet tenn, ha nagyon korán, 5 óra körül indul az ember.

Előzmény: ersekildiko (2305)
ersekildiko Creative Commons License 2017.08.18 0 0 2305

Oroszul találtam néhány oldalt. De keresni is foglak, ha biztos lesz, hogy ide (is) megyünk. Attól is függ, hogy végül milyen lesz a csoport összetétel. Még egyszer köszönöm, hogy láthattam a fotóidat.

Előzmény: zsoooc2 (2304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!