Keresés

Részletes keresés

Mustár Creative Commons License 2024.02.19 0 0 3459

Az autóbérlés a pihentető nyaralás lényegét veszi el annak, aki utál vezetni. :)

Eddig mindig olyan országokba vitt a turistáskodás, ahol egész jól el lehetett lenni tömeggel. Ha sok időnk lenne, és nem kéne sietni, akkor itt is beleférne.

pó_apó Creative Commons License 2024.02.19 0 0 3458

De, lehet… Különben ilyen rövid időnél semmiféle múzeum nem fér bele, főként nem csoportos útnál, ahol a tovább indulás a leglassúbb egyéntől függ. Emlékezetes maradt, amikor Boszniában megnéztem Tito atombunkerét, ámde csak csoportosan lehetett bemenni és a végén persze, kérdezzenek bátran, hát egy amcsi gyerek kérdezett: nagyjából onnan, hogy mindent értett, köszöni, de ki volt az a Tito? Szépen el lett neki mondva, én meg nem léphettem le, mert ki nem találtam volna abból a labirintusból. Hát a guta majd fel nem fordított....

 

Előzmény: bm613 (3457)
bm613 Creative Commons License 2024.02.18 0 0 3457

Na igen... Sztálinnal akarnak sz.rakodni, miközben egy köpésre van Uplistsikhe, hogy messzebbiben ne is kelljen gondolkodni helyette :-(

Ez a 8 napos program, amit írsz, nem volna kicsit kemény? Bár aludni hazatérés után is ráér :D 

Előzmény: pó_apó (3455)
pó_apó Creative Commons License 2024.02.18 0 0 3456

Az előbb csak a fika volt, de hogy legyen alternatíva, az immáron kialakult 8 napba -csak úgy kapásból írom és nem is akarok szervezkedni- beleférhet Kutaisinál a Martvili és az Okatse kanyon, talán még (vagy) a Prométeusz is, Bagrati, Gelati és Notsameta templomok, tovább Uplitsikhe, kicsi Gori (Sztálin múzeum nélkül), Kakheti régióban egy jó borkóstoló (bár én ezt is kihagynám,pár kolostor vagy David Gareja kedvért, de sokan szeretik), Sighnaghi és Bodbe kolostor, Tbiliszi körülnézés, aztán a Nálatok meglevő Gergeti és az Anannuri (ami úgyis útközben van, 20 perc), aztán még Batumi és valami kódorgás a mögötte levő hegyekben, majd vissza Kutaisi reptérre. Kimarad egy csomó, hajjaj, nálam a sokak által leszólt Kutaiszi is 3 mozgalmas nap :-), de ez inkább kerek. Jó, jó , úgy látom, nem volt drága…

Előzmény: pó_apó (3455)
pó_apó Creative Commons License 2024.02.18 0 2 3455

Szigorúan szubjektív magánvéleményem szerint, használjátok ki rendesen a plusz három napot, mert elolvastam, mit kínál ez az út, alapból, és azóta is sírok. Nem is részletezem. 4 nap persze, kevés, ennyi időre pl. csak felszaladni Mestiába és ott egy kicsit elleni, de ilyen nullákkal kitölteni… Sztálin múzeum… Na, hagyjuk.

 

Előzmény: bm613 (3454)
bm613 Creative Commons License 2024.02.16 0 0 3454

Alapból nem így nézett volna ki, csak a módosítás miatt?

Ez az út? https://www.vtravel.hu/utazas/gruz-korut/

 

Jól jártok a +3 nappal, elég rövid amúgy a program. De ha hosszabb lenne, akkor is jobb még több idő :-)

Autóbérlés nem jön szóba?

Előzmény: Mustár (3453)
Mustár Creative Commons License 2024.02.16 0 0 3453

Az utazási iroda által megjelölt napra törölték a járatot. Az iroda átszervezte a túrát, és mire az általuk kitűzött új időpontra átfoglaltuk volna a repülőt, elfogytak a jegyek.

Őszintén szólva nem is bánom, hogy így alakult. A módosított túra úgy nézne ki, hogy éjjel repülőút, majd érkezés után egyből tovább Vardzia felé, és még aznap Tbilisziben aludnánk. 

Előzmény: pó_apó (3452)
pó_apó Creative Commons License 2024.02.11 0 0 3452

3 nap Svaneti? 

Mi baj volt a wizz-zel?

Előzmény: Mustár (3450)
névtelen Creative Commons License 2024.02.09 0 0 3451

 Batumi és Akhaltsikhe közt pár éve még biztos egy egészen rossz hegyi földút volt, ami szép, de egész napos program. Az a környék egy hegyi, nagyon szegény muszlim terület, bádog mecsetekkel.

itt érdemes keresgetni: https://www.rome2rio.com/map/Batumi/Akhaltsikhe-Municipality

Előzmény: Mustár (3450)
Mustár Creative Commons License 2024.02.09 0 0 3450

Sziasztok!
Áprilisban megyünk grúz körútra, utazási irodával, de wizzaires repülőfoglalási problémák miatt eggyel előbbi repülővel, magyarán lesz plusz 3 napunk.

Szerintetek mivel érdemes kitömni ezt a plusz időt?

A vezetett túra Vardziával kezdi, aztán megy keletre, úgyhogy a másik irányban gondolkodom. Az egyik ötlet, hogy akkor Batumi, plusz környéke, ha van valami, ami jól megközelíthető. A másik opció, amit eddig sikerült kikutatni a Borjomi-Akhaltsikhe vonal, szeretünk túrázni is. Az persze nem lenne rossz, ha lenne valami tömegközlekedés Batumi és Akhaltsikhe között, de nem úgy néz ki egyelőre, hogy ez reális.

 

Afrikaans8 Creative Commons License 2024.01.31 0 2 3449

İlhan Eroğlu fotója a Tusheti Nemzeti Parkból -- gondoltam, megosztom, annyira gyönyörű

 

Előzmény: ersekildiko (3125)
X polgártárs Creative Commons License 2024.01.09 0 0 3448

Szia!

A régi felvonókat pár éve végleg leállították, olyan állapotban voltak. Mutatóban leng néhány darab a volt városszéli járatokon. 

Az egyik völgyállomás könnyen megközelíthető a főúton, még az utolsó indítás időpontja is látszik a naplóban.

42°18'04.1"N 43°18'32.3"E – Google Térkép

 

Készült viszont 3 új felvonó (modern síliftek), a központból indul mind. Tavaly tavasszal 50 tetri volt egy menetjegy.

Előzmény: xarina55 (3447)
xarina55 Creative Commons License 2024.01.08 0 0 3447

Sziasztok! Volt valaki az emlúlt 1-2 évben Chiaturában? Működnek a csillék? Legutóbb 2019-ben voltam arra, akkor valamiért nem működtek, nem igazán értettem, hogy csak ideiglenesen zárták le őket vagy véglegesen.

Xerlena Creative Commons License 2023.06.15 0 0 3446

Szia! Szombat hajnalban repülünk Bakuba, onnan hétfő délelőtt érkezünk Tbiliszibe, ha az Neked még jó, írj vissza. Ma estig publikussá teszem az e-mail címemet.

Előzmény: steckler (3444)
névtelen Creative Commons License 2023.06.06 0 0 3445

Sziasztok,

 

Infót szeretnék kérni: júliusban megyünk Grúziába, és tervezzük a Tbiliszi-Jereván vonatot is. Szóval, a kérdés, hogy mennyire szokott tele lenni, elég, ha érkezéskor veszünk jegyet, vagy kell-e, lehet-e előre venni jegyet? Ahogy látom a fizetésnél szokott gond lenni, ha neten próbálkozik az ember. Szóval, mi lehet az élhető és stabil megoldás?

steckler Creative Commons License 2023.06.01 0 0 3444

Felhívás!!!. A4-es dokumentumot kellene SOS-be kijutattnom Kutaiszibe vagy Tbiliszibe. Most szombaton vagy jövő héten kedden utazik esetleg valaki? 

Nem ingyen kérem, a tarifát megbeszéljük. 

hacsapuri Creative Commons License 2023.01.29 -2 0 3443

Szerintem a sofőröknek van előre lebeszélt megállójuk :-)  Emiatt ne aggódj. :-) A vonat kicsit macerásabb, mert be kell jutnod a Kutaisibe, a busz pedig az épület előtt indul és Tbiliszi központjába visz (gondolom még így van). Mi Bakuból mentünk vonattal Tbiliszibe, nem volt egyszerű bejutni a városba a vasútállomásról. Emiatt is inkább a buszt javaslom, a jegyet neten is meg tudod előre venni, gondolom ez sem változott.

Előzmény: Nelli2016 (3437)
vati96 Creative Commons License 2023.01.27 -1 0 3442
bm613 Creative Commons License 2023.01.27 -2 1 3441

Én 2016-ban vonatoztam Tbilisziből Kutaisziba. 8 lari volt, valóban 5,5 óra. És nagy meglepetésemre volt légkondi, ami 35 fokban nem mindegy, így sokkal jobb volt, mint odafelé a 4 óra marsrutkával.

Ami vicces, hogy igazából a vonat is kb. 4 órát ment, de 10-20 percet állt sok városban, és akkor feljöttek a helyi nénik gyümölcsöt, sütit, ilyesmiket árulni. 

Előzmény: vati96 (3440)
vati96 Creative Commons License 2023.01.27 -2 0 3440

Szia

 

Mi 2018ban vonattal mentünk

kb 12:30kor indult Kutaisiből, az út öt és fél óra. Az ár 7 vagy 8 lari volt már nem emlékszem pontosan

Busszal jóval gyorsabb de vasútbuziként jó volt kipróbálni.

Hasonló fülkés kocsi volt mint amik otthon is vannak, de ahol nálunk az ülések felett csomagtartó van ott 2 lehajtható ágy volt :)

Mivel hajnalban érkeztünk reggel megvettük a jegyünket és a pénztáros megengedte hogy a cuccainkat lerakjuk az állomáson lévő rendőrörsre

Előzmény: Nelli2016 (3434)
pó_apó Creative Commons License 2023.01.26 -3 1 3439

Grúziában ilyesmitől nem kell aggódni. Egyészt megáll -van valami ilyen hely, ahol van  "technikai szünetre", viszonylag elfogadható lehetőség, emlékeim szerint még Gori előtt, másrészt olyan buszsofőr szerintem nincs az egész országban, aki ne enne menet közben egy jót: úgyhogy ahol megáll, erre is lesz alkalom.

Előzmény: ersekildiko (3438)
ersekildiko Creative Commons License 2023.01.25 -3 0 3438

Szerintem alapból is megáll, de simán lehet szólni a sofőrnek, ha gond van :)

Előzmény: Nelli2016 (3437)
Nelli2016 Creative Commons License 2023.01.25 -3 0 3437

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. Megáll a busz egyszer egy rövid mosdó-szünetre? Köszi

Előzmény: ersekildiko (3435)
AntaErzsi Creative Commons License 2023.01.04 -4 0 3436

Egy csipetnyi Grúzia a Nemzeti Színházban

 

Drámai példázat a jóságról

 

Bertolt Brecht egyik legismertebb drámája A kaukázusi krétakör, amelyet nem sokkal a II. világháború befejezése előtt, 1945-ben írt az Egyesült Államokban, bemutatója pedig az általa alapított Berliner Ensemble-ben volt 1954-ben. E művében mutatkozik meg legkézzelfoghatóbban a szerző „epikus színházról” vallott koncepciója, ami Brecht dramaturgiájának egyik alapvető jellemzője. A darab ihletforrása egy ősi kínai legenda, illetve Salamon király bibliai példázata, amelyben az anyaság eldöntéséhez az asszonyokat egy kegyetlennek tűnő rituális próbának vetik alá.

 

Brecht a polgárháború sújtotta Grúziába helyezi a cselekményt, melynek során az ország kormányzóját, Georgi Abasvilit a hatalomra törő Herceg megöleti, a várost pedig felgyújtják. A menekülő kormányzóné, Natella magára hagyja kisfiát, akit viszont a jószívű szolgálólány, Gruse Vacsnadze vesz magához. Innentől kezdve saját gyermekeként neveli odaadóan, vállalva minden nehézséget, és még azt is, hogy ezzel összetöri szerelme, Szimon Csacsava szívét. Azonban a háborút követően a kormányzóné visszatér, és önmagának követeli vér szerinti gyermekét. A feloldhatatlannak tűnő dilemma megoldását Acdakra, a közösség bírójára bízzák, aki egy ősi próbatétel, a „kaukázusi krétakör” segítségével igyekszik igazságot tenni a két asszony között.

 

Vajon mi az erősebb – a szeretet gyöngédsége vagy a vér szerinti kötelék joga? Lehet-e igazságot tenni a kétféle anyai szív között?

 

Brecht népszerű darabja e fájdalmas erkölcsi kérdésekre keresi választ.„BÁRMELY HÁBORÚT, BÁRMELY VESZTESÉGET CSAKIS A JÓSÁG ÁLTAL LEHET HELYREHOZNI”– mondja az előadás rendezője, Avtandil Varszimasvili a grúz színházi élet kiemelkedő alakja, a Tbilisziben működő Gribojedov Állami Színház művészeti vezetője és a saját alapítású Liberty Theatre igazgatója. Emellett a Sota Rusztaveli Színház- és Filmművészeti Egyetem rendező szakának tanszékvezetője, valamint több sikeres játék- és dokumentumfilm alkotója.

 

Jegyvásárlás: https://jegymester.hu/.../a-kaukazusi-kretakoer/62003198

ersekildiko Creative Commons License 2023.01.03 -3 1 3435

A legegyszerűbb, ha a Georgian busszal mentek, mert egyenesen a reptérrről indul és gépek érkezéséhez vannak időzítve a járatai. Kb. 4 órás út és 25 lari/fő
https://georgianbus.com/booking?from=2&to=1&flight=3&departure=10-01-2023&adult=1&child=0&infant=0

Előzmény: Nelli2016 (3434)
Nelli2016 Creative Commons License 2023.01.01 -4 0 3434

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy Kutaisiből érdemes-e vonattal menni Tbilisibe? Az a gondom, hogy Kutaisibe érkezéskor álmosak leszünk, szeretnénk azonnal folytatni az utunkat Tbilisibe, de nem akarunk autót bérelni. A közlekedés melyik útját javasoljátok? Köszönöm!

_-Gabor-_ Creative Commons License 2022.09.23 -4 0 3433

Köszi!

Előzmény: Sztbeni (3428)
bm613 Creative Commons License 2022.09.14 -3 1 3432

Nekem 2014-es, és 16-ban meg tavaly is mentem vele Grúziába probléma nélkül.

Előzmény: Sztbeni (3431)
Sztbeni Creative Commons License 2022.09.14 -3 0 3431

Köszönöm a választ :) Nem a soklapos személyi van, hanem 2015-ös, pont az új bevezetése előtt lett kiállítva. Aztán vannak országok (pl. Moldova) ahol csak a 2016 utánit fogadják el, ezért kérdeztem :)

Előzmény: ersekildiko (3430)
ersekildiko Creative Commons License 2022.09.13 0 0 3430

Szia! 
- Nyáron 7 lari volt 1 doboz Heets (akkor ez 2 euronak felelt meg)
- Jó a régebbi személyi is (de azért ne olyan "sok lapos" :D )

Előzmény: Sztbeni (3429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!