Keresés

Részletes keresés

bazzser Creative Commons License 2017.07.16 0 0 2205

Köszönöm. Igen, visszaolvastam már, Perer966 elég jól bemutatta a terepviszonyokat autós szemszögből. :)

Előzmény: pó_apó (2204)
pó_apó Creative Commons License 2017.07.16 0 1 2204

Tavaly október elején voltunk, még Svanetiben is remek volt az idő, de Svaneti és Tusheti időjárása ilyenkor már kiszámíthatatlan: erről esett már itt szó.

Nem kell visszakeresned: nagyjából ennyi volt a konklúzió :-)

Amiért érdemes, korábban ide került egy remek autós összefoglaló.

Előzmény: bazzser (2203)
bazzser Creative Commons License 2017.07.16 0 1 2203

Sziasztok!

 

Párommal októberben tervezünk egy körutazást autóbérléssel Grúziában. Inkább a túrázós típusok vagyunk, mint a városban sétálgatós. Októberben alkalmas még az időjárás erre, vagy érdemesebb eltolni a jövő nyárra? Autóbérléssel mik a tapasztalatok? Ahogy olvastam, érdemesebb terepjárót bérelni az útviszonyok miatt.

 

Köszönettel,

 

Balázs

zsoooc2 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 2202

Élelmiszert Tbilisziben hol érdemes venni, ahol van választék (tartós élelmiszer, konzerv stb. is), és nem túl drága? Tavaly a Smartban vásároltunk, ott tényleg volt minden, de lehet, hogy az drágább kategória.

Előzmény: Meli Walk (2201)
Meli Walk Creative Commons License 2017.07.12 0 0 2201

Szia. Amennyiben nincs kulonleges etkezesi szokasaid, itt minden gruz termek olcsobb. Bar nyilvan tudni kell, hogy mit hol erdemes rendelni vagy vasarolni. 

Előzmény: zsoooc2 (2199)
ersekildiko Creative Commons License 2017.07.03 0 0 2200

Kedves vagy, köszönöm, de pénteken utazunk, így már nehezen megoldható az átvétel (messze, vidéken élek). Megoldjuk :)

Előzmény: pó_apó (2198)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.07.03 0 1 2199

Sziasztok!

 

Grúziában az élelmiszerek mennyire drágák az itthoni árakhoz viszonyítva? Bár tavaly 10 napot töltöttem ott, nem sokat vásároltam, többnyire itthonról vittem ennivalót, így nem vagyok képben az árakkal.

pó_apó Creative Commons License 2017.07.03 0 0 2198

Úgy láttam, aki csak odaállt, az kapott, de ha kéne, egy érintetlen Geocell "Start pack "Tourist" SIM -et tudok adni.

Előzmény: ersekildiko (2191)
Meli Walk Creative Commons License 2017.06.28 0 1 2197

viber/whatsapp:+36709481979

Előzmény: Mumbol (2196)
Mumbol Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2196

Email,whats app?

Előzmény: Meli Walk (2195)
Meli Walk Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2195

keress Fbn: Linda Walk. 

Előzmény: Mumbol (2194)
Mumbol Creative Commons License 2017.06.27 0 1 2194

Szia!Kaphatok elérhetőséget?!köszönöm

Előzmény: Meli Walk (2193)
Meli Walk Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2193

Szia. Itt lakom Tbilisziben es magyar nyelvu kiseretet es program szervezest tudok biztositani. Keress batran. 

Előzmény: Mumbol (2183)
aagica Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2192

Ez jó, mi nem busszal mentünk, így nem is kaptunk. (Nem is tudtam, hogy van ilyen lehetőség.):)

 

Előzmény: zsoooc2 (2190)
ersekildiko Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2191

Kösz, akkor "sasolunk" majd ott 

Előzmény: zsoooc2 (2190)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2190

Nekünk Geocell-est adtak augusztusban a GeorgianBus standjánál a reptéren, minden jegy mellé egy kártyát ajándékba.

Előzmény: ersekildiko (2189)
ersekildiko Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2189

De az jó lenne, meg talán jobb is a lefedettsége, azért gondoltunk a Beeline-ra, mert az ő kártyájukat "osztogatják" a reptéren. Nagyjából ugyanaz a kettő

Előzmény: zsoooc2 (2188)
zsoooc2 Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2188

A Geocell nem lenne jobb választás? Nekem olcsóbbnak tűnik, tavaly ezt használtam:  https://geocell.ge/en/private/services/tariffs/tariff-globusi

Van net is elég jó áron: https://geocell.ge/en/private/services/internet/mobile-internet-bundles

Előzmény: ersekildiko (2187)
ersekildiko Creative Commons License 2017.06.27 0 0 2187

Sziasztok! nem őrizték meg valakik véletlenül a BEELINE-s telefonkártyájukat? Mi sajnos elhagytuk a tavalyiakat, pedig, ha lenne ilyen kártyánk még itthonról fel tudnánk rá tölteni egy Tourist csomagot, ami nekünk ideális lenne. Sajnos a reptéren ez a csomag nem kapható és Tbilisiben beszerezni komoly időveszteséget jelent. Akár 7 db-t is átvennénk, sűrű hálálkodás közepette. Nyilvános az elérhetőségem

Meli Walk Creative Commons License 2017.06.26 0 0 2186

Sziasztok! Akinek szallasra lenne szuksege Tbilisziben, irjatok, szivesen segitek. :)

Mumbol Creative Commons License 2017.06.25 0 0 2185

Ersekildiko nagyon kedves vagy!

Mindenképp írok a georgianbus-nak!

Köszönöm szépen!

Ha másnak van esetleg kontaktja vagy ötlete szívesen veszem!😉

Előzmény: ersekildiko (2184)
ersekildiko Creative Commons License 2017.06.25 0 0 2184

Hát, ha nem lehet, akkor nem lehet...
3.nap Telavi és környéke 
4. nap David Gareja-Sighnaghi

5.nap Vardzia, Akhalistke (ez hosszú nap lesz) külön-külön nem érdemes, mert Vardziaba menet mindenképp keresztül kell menni Akhalistken
Sajnos taxis kontaktom nincs, de megpróbálhatod a georgianbust, ők személyautós utaztatással is foglalkoznak és angolul remekül beszélnek

Előzmény: Mumbol (2183)
Mumbol Creative Commons License 2017.06.25 0 1 2183

Nagyon köszönöm Ersekildiko a tanácsaidat.Semmiképpen nem jön szóba másik szállás, csak Tbilisi.Ezért is kérdeztem,hogy kivitelezhetőek-e egy napban?

Így ajánlod Vardziát és Akhaltsikhét?

Illetve ennek fényében Te hogyan alakítanád a 3. 4. és 5.napot?

Külön-külön vagy esetleg a 3. naphoz hozzá lehet tenni David Garejit?

Esetleg privát taxi ügyben ajánlás,aki elvinne ezekre a túrákra és beszél angolul!

Még egyszer köszönet!

Előzmény: ersekildiko (2182)
ersekildiko Creative Commons License 2017.06.25 0 0 2182

Szia! 
Nem írod hányan mentek, a taxi miatt fontos kérdés, úgy vettem, hogy nem az ár a legfőbb szempont

 

1.nap: Tbilisi-Ananuri-Gergeti kolostor-(Gveleti vízesés)-Tbilisi

A kérdésem,hogy ez a túra belefér-e egy napba,ha esetleg nem, a Gveleti vízesés kihagyásával már igen?

Mivel a legcélszerűbb megtenni? Privát taxi, vagy marsrutka valamelyik irányban?!

Esetleg, csak a kolostorhoz( majd vízeséshez ) való feljutáshoz van jeepes kontaktotok időspórolás miatt,de ha gyalogosan időbe belefér az még jobb lenne! :)  az út (megállásokkal) legalább 3 óra, de inkább 4, Gergeti gyalog 1 óra (dzsippel 0,5 óra), fenn ellesztek legalább 1 órát, Gveletit nagyjából 1 óra eléritek taxival, a visszaút már csak 3 óra lesz (ez így alaphangon 13 óra, marsurtkával szerintem kivitelezhetetlen, taxival kb.150 lari/autó + 40-50 lari a dzsipp

 

2.nap: Tbilisi-Jvari kolostor-Samtavro kolostor-Svetitskhoveli katedrális-Mtskheta-Shio Mghvime-Uplistsikhe-Gori-Tbilisi

A kérdésem ua.,belefér-e egy napba és mivel célszerű kivitelezni?

Szervezett csoporttal,busszal itt működhet vagy privát autó? Taxival egész napos kirándulás, ha ügyes vagy nagyjából 100 lari lesz

 

3.nap: Tbilisi-Shuamta monostor-Telavi Fortress-Gremi Katedrális-Alaverdi-Ikalto.

Ez gondolom csak privát taxival.Mit gondoltok mennyi a reális ár érte? Telavi-Sighnaghi-David Gareja kb. egy irányba van, ezért a 3. nap éjszakára ott kéne hagynotok a Tbilisii szállást és foglalni vagy Signaghiban vagy Telaviban 1 éjszakára (David Garejaba megy egy út Udabnon keresztül, az útvonaltervezők nem ismerik, de a taxisok igen. Szerintem ez a kör 150 lari lesz+szállás a taxisnak.

 

4.nap: Tbilisi-David Gareji-Tbilisi

Erre mit ajánlanátok?marsrutka vagy szervezett busz?

Illetve azt szeretném kérdezni, hogy mit gondoltok Sighaghit hová lehetne esetleg betenni a 3.naphoz vagy 4-hez illetve kényelmesebb lenne külön nap menni?

Vagy ha egyik nap Sighaghi másik nap David Gareji és a 3.nap látnivalóit szétosztom ezekhez?De akkor viszont privát taxi szükséges biztosan!

 

5.nap: Tbilisi-Vardzia-Tbilisi Ugyanaz mint az előbb. Vardzia és Akhaltsikhe közel van egymáshoz és nagyon messze Tbilisitől. Vagy Vardziában, vagy Akhaltsikhe-ben keressetek szállást, de jó lehet Borjomi is. Elvileg marsrutkával is mehettek egészen Vardziáig, onnan akár Borjomibe, akár Akhaltsikbe célszerű már taxival jönni, hogy több időtök legyen

6.nap:Tbilisi-Akhaltsikhe-Tbilisi

Ezeket érdemes 1-1 napban megnézni és belefér,illetve teljesíthető marsrutkával?

Van kontaktotok privát taxihoz ezen 1 napos túrákhoz,aki beszél angolul is? 

Melyik fürdőt ajánlanátok Tbilisiben? Szerintem nézzetek be mindegyikbe (egy épületben vannak), akkor percek alatt tudsz dönteni

Elegánsabb étterem szülinapi vacsihoz Tbilisiben?

Itt van metro kártya vagy városkártya ,amit belépők vagy a kedvezőbb utazás miatt érdemes megvenni?Mit ajánlotok városon belüli közlekedésre? az óvárosban laktok, így gyalog menjetek Itt mindent megtaláltok  

Előzmény: Mumbol (2181)
Mumbol Creative Commons License 2017.06.25 0 0 2181

Sziasztok!

Nagyon szuper a fórum és előre is köszönöm a sok segítséget,amit a tapasztalataitokból már merítettem.

Kérném az egyéni segítségeteket az összeállított programommal kapcsolatban idő és-költséghatékonyság szempontjából!

A főhadiszállás Tbilisi óváros,ahonnan csillagtúrákat gondoltam a következő helyekre privát taxival, vagy marsrutkával vagy szervezett busszal,mert nem szeretnék autót bérelni:

 

1.nap: Tbilisi-Ananuri-Gergeti kolostor-(Gveleti vízesés)-Tbilisi

A kérdésem,hogy ez a túra belefér-e egy napba,ha esetleg nem, a Gveleti vízesés kihagyásával már igen?

Mivel a legcélszerűbb megtenni? Privát taxi, vagy marsrutka valamelyik irányban?!

Esetleg, csak a kolostorhoz( majd vízeséshez ) való feljutáshoz van jeepes kontaktotok időspórolás miatt,de ha gyalogosan időbe belefér az még jobb lenne! :)

 

2.nap: Tbilisi-Jvari kolostor-Samtavro kolostor-Svetitskhoveli katedrális-Mtskheta-Shio Mghvime-Uplistsikhe-Gori-Tbilisi

A kérdésem ua.,belefér-e egy napba és mivel célszerű kivitelezni?

Szervezett csoporttal,busszal itt működhet vagy privát autó?

 

3.nap: Tbilisi-Shuamta monostor-Telavi Fortress-Gremi Katedrális-Alaverdi-Ikalto.

Ez gondolom csak privát taxival.Mit gondoltok mennyi a reális ár érte?

 

4.nap: Tbilisi-David Gareji-Tbilisi

Erre mit ajánlanátok?marsrutka vagy szervezett busz?

Illetve azt szeretném kérdezni, hogy mit gondoltok Sighaghit hová lehetne esetleg betenni a 3.naphoz vagy 4-hez illetve kényelmesebb lenne külön nap menni?

Vagy ha egyik nap Sighaghi másik nap David Gareji és a 3.nap látnivalóit szétosztom ezekhez?De akkor viszont privát taxi szükséges biztosan!

 

5.nap: Tbilisi-Vardzia-Tbilisi

6.nap:Tbilisi-Akhaltsikhe-Tbilisi

Ezeket érdemes 1-1 napban megnézni és belefér,illetve teljesíthető marsrutkával?

Van kontaktotok privát taxihoz ezen 1 napos túrákhoz,aki beszél angolul is?

Melyik fürdőt ajánlanátok Tbilisiben?

Elegánsabb étterem szülinapi vacsihoz Tbilisiben?

Itt van metro kártya vagy városkártya ,amit belépők vagy a kedvezőbb utazás miatt érdemes megvenni?Mit ajánlotok városon belüli közlekedésre?

Most ezek jutottak eszembe első körben.

Nagyon köszönöm a segítséget!

Zsuzsi1974 Creative Commons License 2017.06.24 0 0 2180

...Tegnap kimaradt a nagy kapkodàs miatt, hogy útban Kutaisi felè beugrottunk Goriba megtekinteni Stalin szülőhàzàt ès azt a bizonyos pàncèlvonatot - ha màr útba esett, a múzeumot kihagytuk mert annyira nem köti le az èrdeklődèsünket. Így kb az egèsz prrogram 10 percet vett ígènybe ès mehettünk is tovàbb Uplistsikhe felè, hogy megnèzzük az egyik vàrva - vàrt barlangvàrost. Itt is mint majdnem mindenhol 5 lari volt a belèpő, ami szinte semmi azèrt az èlmènyèrt! Nem tudom a vardziai mennyivel lesz màs, de ez nagyon bejött! Egy csodàlatos romvàros a hegy làbànàl, sziklàkba vàjt üregekkel amiket - szerencsènk folytatòdvàn - sàrgàra festett a nap sugara....itt talàltunk egy teraszos èttermet ahol ismètelten nagyon finom mindenfèlesègeket kòstolhattunk, mint többek között a töltött grillezett padlizsàn több ízben, fokhagymàs spenòtgombòcok, a hortobàgyi húsospalacsintàra hajazò rudacskàk, isteni rizses - fûszeres rèpasalàta, biff különlegesen fűszerezve stb... Itt belefutottunk egy nyugdíjas magyar csoportba, akik legalàbb annyira meglepődtek mint mi :) -  jò volt magyar szavakat hallani!! 

Na. Csak ezután jött Kutaisi. Az időjàràs ès útviszonyok engedtèk volna, de mivel szeretjük a spontanaitàst napoltuk vagy èveltük Ushgulit. Úgy döntöttük, hogy igaz sok ez a kèt hèt de mègsem annyira hogy ràgörcsöljünk ès körbetrappoljuk az orszàgot egyszerre. Majd vissza jövünk jövőre vagy utána ès akkor kifejezetten a Tusheti - Ushguli - Svaneti... körre koncentràlunk majd. Így, hogy ebben jòl megàllapodtunk, tegnap megnèztük Kutaisi környèkèt. A Prometheus barlanggal kezdtük ahovà 7 lari volt a beugrò. Sajnos a vìzàlàs miatt kimaradt az utolsò rèszèn valò barlangi csònakàzàs, de ez semmit nem vont le a làtvàny èrtèkèből! Csatlakoztunk egy orosz idegenvezetèsû csoporthoz de màr a bejàrat utàn sikerült ròluk levàlnunk, hogy kedvünkre nèzelődhessünk, persze az idegenvezető nèni jòvàhagyàsàval. Kb 1.2 km hosszan elterülő mesès, mindenfajta mèretű ès formàjú cseppkövek barlangjàban barangoltunk - erősen koncentràlva a csúszòs folyosòkra ès a nyakunkba csöpögő jèghideg víz közepette :) A Mi gyönyörű otthoni agteleki cseppkőbarlangunk csak a kisöccse az itteninek, nem hiàba ez Euròpa egyik legnagyobbika! Tènyleg nagyon szèp, habàr èn egy picurkàt giccsesnek talàltam a rengeteg színû megvilàgítàst Wagner muzsikàjàval a hàttèrben. De hàt izlèsek ès pofonok... :)

Következő uticèlunk a Martvili Kanyon volt a màr megszokott 5 Lari kiperkàlàsa utàn. Èrdeklődtünk a bejàratnàl a csònakàzàsi lehetősègekről, de sajnos itt sem nagyon jött össze a dolog, ugyanis az esőzèsek miatt a hegyekből lezúdulò víz sodràsa ellehetetlenítette az àbràndjainkat. Így sètàlva csodàlhattuk meg a kristàlytiszta vizű vízesèseket az őserdei környezetet idèző öreg fàk között madàrdalos alàfestèssel.... Pont az utolsò fènykèpet lőttük el mikor hirtelen beborult ès eleredt az eső, úgyhogy kocsiba vàgtuk magunkat ès a tovàbbi jò szerencsènkben bízva időjàràsilag cèlba vettük a Okatse Kanyont - ha màr lùd legyen kövèr alapon. Utunk felènèl kisütött a napocska ès az úton fekvő illetve bòklàszò bocikat, malacokat, lovakat, kutyàkat ès helyi lakosokat kerülgetve kb 1 òra alatt sikerûlt is tovàbbi 5 Larièrt megvàsàrolni a belèpőnket. Hirtelen öttlettől vezèrelve ès az út szèlèn csoportokban àlldogálò túradjippek egyik erőszakos soförjènek az unszolàsàra, de legfőkèppen a beígèrt meredek utakon valò kaptatòk ès a sokasodò felhők hatàsàra engedtünk a nyomásnak ès hagytuk magunkat ràbeszèlni egy kis hegyi rodeòzàsra. Azòta sem sikerült ràjönnünk, hogy mennyi lehet ennek az útnak a reàlis èrtèke, de a kezdeti 40 Larit sikerült 30 - ra lealkudnunk ( a: - nem vagyok èn hülye - varàzsmondattal ) amit akkor mèg soknak tünt. Aztàn mikor az egyèbkênt szimpatikus sofőrünk az ablakon boldogan kiordítva több ismerősèvel is közölte, hogy - 30 Lari - 30 Lari kicsit meghatòdtunk. Egyèrtelmû, hogy sikerült bepaliznia bennünket, viszont olyan boldog volt a beígèrt összegtől, hogy nem lehetett rà haragudni! Olyan elkèpesztő profizmussal vitt minket a Kanyon bejàratàig, olyan hajmeresztő utakon, vègig dudàlva a kizàròlag egykocsis, saras, kavicsos, hajtűkanyaros utakon, hogy így utòlag azt mondom' a duplàjàt kifizettem volna!

A kèt Kanyon teljesen màs jellegű, aki teheti èrdemes mind a kettőt megnèzni! Az utòbbit viszont kizàròlag jò időben, mert könnyen előfordulhat, hogy tízemeletnyi meredek lèpcsőt, tovàbbi kb majdnem egy kilòmètert gyalogolva a 350 mèter magasan kanyargò fahídon s vègül a Kanyon fölè kiugrò kilàtòn nèzelődve elkap egy komolyabb eső, s az bizony nagyon kellemetlen tud lenni!! Mi napsugarakban fürödve tehettük meg ezt a fensèges làtvànnyal tàrsulò túràt, de mire vissza vitt a sofőr ( aki megvàrt bennünket ) a kiindulàsi ponthoz màr újra szakadt az eső. Grúzia szeret minket :) 

Mèg reggel bookningoltunk egy màsik szàllàst ( az előzővel sem volt különösebb problèma, de szeretünk minèl több èlmènyt kipròbàlni ) vagyis ide jöttünk vissza az este. Most " lakosztàlyt " bèreltünk 60 Larièrt. Az èpület eleje tènyle nagyon igènyes, a hàz oldala viszont kissè ütött - kopott, s kilàtàs a kb 10 centis erkèlyròl a szomszèd bàdoghàztetőjère esik :) Kis türelmet kèrtek mikor megèrkeztünk ès felèbresztettük a recepciònàl lèvő ülőgarnitúràn alvò tulajt, ès 2 òra alatt kitakarítottàk ès előkèszítettèk a szobànkat :) Egyèbkènt nagyon igènyes, tàgas ès tiszta, úgyhogy mèg azèrt sem durrogtunk, hogy este mikor vissza jöttünk a napi programbòl zàrva volt a Szàlloda ajtaja, ès úgy kelett telefonàlni csàvòkàmbak, hogy jöjjön màr ugyan ès engedjen föl a lakosztàlyunkba. Jött is 10 perc múlva mosolyogva, sűrű elnèzèseket kèrve, vagyis bem lehetett rà durcàskodni. 

Konyhàt ès ètkezőt, de mèg rajtunk kívül màs vendèget sem làttunk, ezèrt kívàncsi vagyok milyen reggelivel leszünk meginvitàlva ès legfőkèppen hol ?! :) - miutàn ezt a szàllàst is úgy foglaltuk le.

Reggeli utàn iràny Batumi. Tegnap este foglaltunk szobàt, ha màr úgyus össze - vissza keverèsszük a betervezett programot.

Szòval biztosan gyönyörû Gergeti környèke is, de bàrhovà megyünk ebben az orszàgban mindenhol egy kis csoda vàr :):)

Előzmény: ersekildiko (2179)
ersekildiko Creative Commons License 2017.06.23 0 0 2179

Zsuzsi!
Gergeti nem feltétlenül a kolostor miatt érdekes, hanem a környezete miatt, Kazbegi meg nem csak a Gergeti miatt, hanem a Gveleti vízesések, a Truso völgy, az ásványvizes "strand", a Sno völgy (és még lehetne napestig sorolni) miatt is. De mindegy már úgyis eljöttetek. 
Svanetiben tényleg különleges Ushguli, de Ushguli csak egy a sok látnivaló közül. Sajnos mindenhez kicsit "gyalogolni" kell, de ez nem hiszem, hogy gondot jelentene: Mazeri, Hatsvali, a gleccser, de bármelyik Mestiához közeli kis falu, a Koruldi tavak, felsorolni is lehetetlen a sok lehetőséget. Ha már "ennyi" időtök lett beleférhet Vardzia és Borjomi, szóval "keressetek és találtatik!"

Előzmény: Zsuzsi1974 (2178)
Zsuzsi1974 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 2178

Következő uticèlunk Kazbegi volt. Úgy làtszik, hogy az utazòk grúz Istenènek nagyon szimpik lehetünk, mert igaz, hogy nèha elkap bennünket egy - egy felhőszakadàs, de eddig kizàròlag mosolygòs kedvèben volt ha elèkeztünk a cèlunkhoz.. Meseszèp tàlyakon robogtunk keresztül ès a 3 òrás út nekünk 5 -re sikeredett annyiszor megálltunk fènykèpezkedni. Majdnem elsuhantunk egy kàvèző mellett amin a kecsegtető toalett felíreat szerencsère megállásra sarkalt! Akkor làttuk, hogy egy kêtemeletes, teraszos hely, csodás kilátással a - a görögországnál megszokott tenger színeit idèzve - isteni kàvèt ittunk. Nekem nagyon bejött, hogy találkoztam èletem első modern guggolòs wc- jèvel is. :) Következő megàllònk az Ananuri erőd volt. Gyerekek! Eszmèletlen látvány!!! Itt rábeszèltem magam egy lovas fotòzásra, azòta is viszketek a subátòl ês fejfedőtől ami a kèpekhez dukált, de mivel úgy nèzek ki a kèpeken mint egy harcos grúz tehènpàsztoramazon, ezèrt megèrte! Itt jut eszembe, hogy az èlelmes grúzok mindenfèle dolgokat felvonultatnak pènzkereseti cèlzattal szerte ès szèt az orszàgban ès így sikerült nekem is megörökíttődnöm nèmi Lari ellenèben eddig màr majommal, òriáspapagàllyal ès a fent említett lò hàtán... Szemet gyönyörködtető látvány a grúz hadiút is, ezen a szakaszon akár gyalog is mehettünk volna annyiszor kènyszerültünk megàllni fotòzni. Eddig Norvêgia volt a szerelmem a táj miatt, de itt fèlre lèptem. Így màr kisebb hàremem van! :) Kb itt jutott eszünkbe szobát foglalni a Bookningon, de sikerült egy olyan újèpítêsű mindencsupafa Hotelt lestipistopizni a Kazbeg làbànàl aminek az ètkezőteraszàròl pont a Gergetire láttunk, a szobànk ablakàből pedig a sàrgavirágos rêtek fölè tornyosulò időtêpte hegyláncra amik csúcsa ködfátyolban úszott.Mivel tetőzte az èlmênyt a puha àgyunkbòl ugyanezt a látványt nyújtò òriàsablakunk ès a szoba kènyelme, ezèrt àtmentünk lusta túristàba ès csak az arcunkat pakolgattuk vissza a helyère, minimàlis mozgàsi tevèkenysèggel. Este lekocsiztunk a központba, ahol ismètelten Linda Walk helyismeretèben bízva telefonos segítsèget kèrtünk ètteremügyileg. Nehogy màr ne kòstoljuk meg a helyi különlegessègeket! :) Szerencsère nincs mèrleg nàlunk, így lelkiismeretfurdalàs nèlkül haladhatok a beígèrt minimum + 5 kg felè...

Mivel reggel úgy gondolta egy csordájábòl elkòszàlt barnafoltos boci, hogy pont az ablakunk ènekel egy nagyot ezèrt az Ő hangjára èbredtünk. Helyszinhez illő èbresztő!...

Bevallom annyi csodaszèp vàrat, erődöt ès templomot láttunk már- hiszen gyakorlatilag minden települèsre jut nèhány, hogy a Gergeti túrát kihagytuk s helyette csendesen tobzòdtunk kàvècskànkat iszogatva ès a grúz nèni àltal szervírozott reggelinket eszegetve a teraszròl èlvezhetó làtvànyban. Egèszen kèt òràt mire is az időjàràs jelezte, hogy kinèzgelődvèn magunkat ideje tovagurulni - leszakadt az èg. Kocsiban ez csöppet sem zavarò, pláne, hogy nem ên vezettem. Mivel ugyanazon az úton jöttünk vissza mint amin mentünk ezèrt nem fàjt a szívünk annyira, s így legalább megismerhettük a Kaukázus moròzusabb oldalát is. ( èn inkàbb szemhèjől befele, mert òhatatlanul átmegyek mormotàba esős időben kocsiban ringatòzva ) Jelenleg Kutaisiban vàrunk a reggelire. Ezt a szàllàst is bookningoltuk, s mit ad Isten??- ez is új. Mind a hàrom kívànalmunknak eleget tesz: sajàt fürdő, erkèly ês nègy làb az ágyaknak. Az utòbbit nem viccnek szàntam, ugyanis sikerült màr az idèn olyan szobát foglalnom Romániában, amiben igencsak lepusztult állapotban volt az ágy, ès plèdekkel kellett pòtomnom a 4. lábát. Itt minden Ok eddig, eltekintve a notorius èbresztgetőktől, ugyanis ezúttal egy kurjantgatò emberke pècèzte ki az ablakunk aljàt. Mindjàrt megyünk reggelizni, aztán hív a Linda a vàrva - várt infòval : miszerint talán nem esett olyan sok eső erre ès elindulhatunk Ushgulinak . Gondolom nagy igyekezetemben jòl elírogatom itt - ott a szöveget, de remèlem elnèzitek  nekem, mert nem nagyon van időm àtolvasni!! Lêpek is reggeli ügyben mielőtt èhen vesződik a sofőröm :)

ersekildiko Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2177

Zsuzsi! nem tudjuk merre jártatok, David Garejánál befejezted az beszámolót :) Ne várj a kérdésekre, csak írj!

Előzmény: Zsuzsi1974 (2176)
Zsuzsi1974 Creative Commons License 2017.06.22 0 0 2176

Köszönjük szèpen! Remèljük lesznek, hiszen a nyaralàsunk fele mèg hàtra van ! Ha valakinek lenne esetleg kèrdèse az àltalunk bejàrt helyekkel kapcsolatban, nyugodtan ìrjon! :)

Előzmény: ersekildiko (2175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!