Keresés

Részletes keresés

vjv1 Creative Commons License 2021.01.01 0 0 138

Buék.

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:))))))))))))))))))))))))))))))

:))

Előzmény: KE80 (137)
KE80 Creative Commons License 2019.11.19 0 0 137

2017ben ő volt az utolso Brazil pilota eddig sajna.

Előzmény: KE80 (134)
Törölt nick Creative Commons License 2019.07.25 0 0 136

Senna már nem élt, egy ország izgult a magyar orvosokért

 

https://www.gphirek.hu/f1/20190724-f1-felipe-massa-magyar-nagydij-baleset-10-evfordulo.html

KE80 Creative Commons License 2019.07.09 0 0 135

Brazil nagydijon kétszer sír amikor elvesztette 2008ban a VBét a másik eset 2016 de 2017ben visszavonulás elötti évében eső futamon.

KE80 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 134

F1: Felipe Massa visszavonul a Formula–1-ből

 

A 2016-os szezont követően Felipe Massa nem áll többé rajthoz a száguldó cirkuszban. Ezt maga az érintett jelentette be a hétvégén megrendezendő Olasz Nagydíj ikonikus helyszínén, Monzában.

 

Massa 2002-ben került az autóversenyzés királykategóriájába. Első évében egyből versenyzői ülést kapott a Saubernél. Következő esztendejét a Ferrari tesztpilótájaként töltötte, majd 2004-ben visszakerült első csapatához, és további két éven keresztül versenyezhetett náluk.

 

A 2006-os évadra visszatérhetett a maranellói istállóhoz, azonban ezúttal már – Michael Schumacher csapattársaként – hétről hétre versenyképes autóban mérhette össze magát a legjobbakkal.

 

2008-ban kis híján világbajnoki címet szerzett, ráadásul hazai pályán: a szezonzáró Brazil Nagydíj előtt hét ponttal állt Lewis Hamilton mögött, ami azt jelentette, hogy Massának az első két hely valamelyikén, Hamiltonnak pedig az ötödik pozíciónál hátrébb kellett volna végeznie ahhoz, hogy a Ferrari versenyzője lehessen világbajnok. Massa ugyan megnyerte az interlagosi futamot, ám a fiatal brit az utolsó körben megelőzte az addig ötödik helyen autózó Timo Glockot, így végül a brit lett az összesített győztes.

 

Karrierje másik emlékezetes – és sajnálatos – pillanata éppen a Hungaroringen következett be, 2009-ben: az időmérő edzés második szakaszában a pálya egyik gyors szakaszán haladva egy Rubens Barrichello autójáról leszakadó rugó fejen találta. Massát életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba, ám hosszú rehabilitáció után teljesen felépült. Abban a szezonban viszont már nem állhatott rajthoz.

 

2014-ben a Williams csapatához igazolt, és 2016 végén jár le a szerződése, amelyet nem hosszabbítanak meg, így az év végén távozik a 35 esztendős pilóta. Mindezidáig 41 alkalommal állhatott dobogóra, és 11-szer látta meg elsőként a kockás zászlót

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.12 0 0 133

Felipe Massa a Williamsnél folytatja - hivatalos

 

A Formula–1-es Williams istálló bejelentette, a Ferrarit az év végén elhagyó Felipe Massa 2014-ben a brit csapatnál folytatja pályafutását. A brazil pilóta Pastor Maldonado helyét veszi át, és a finn Valtteri Bottas csapattársa lesz.

 

Massa 2006 óta tartozik a maranellói csapat kötelékébe, az idény végén azonban távozik, helyére Kimi Räikkönen, a Lotus finn versenyzője érkezik. A nyolc év alatt 11 futamon győzött, valamint 2008-ban majdnem megnyerte a világbajnoki pontversenyt is, de végül drámai körülmények között másodikként zárt. A brazil versenyzőt vasárnap 15 ezren búcsúztatták Mugellóban.

 

„Örömmel erősíthetjük meg 2014-es pilótafelállásunkat, és üdvözöljük Felipét a Williams-családban – mondta Frank Williams csapatfőnök. – Ő egy nagyszerű tehetség, és igazi küzdő a pályán, aki ráadásul óriási tapasztalatot hoz az új fejezetet nyitó csapatunkba.”

A brazil pilóta elmondása szerint gyerekkori álma vált valóra azzal, hogy a brit istállónál versenyezhet.

„A Williams az egyik legsikeresebb, és legjelentősebb csapat a Formula–1 történetében – nyilatkozta ezt már Massa. – Amikor gyerek voltam, mindig arról álmodoztam, hogy a Williamsnél, a Ferrarinál vagy a McLarennél fogok versenyezni, és örülök neki, hogy a ferraris időszakom után egy újabb nagymúltú csapatnál szerepelhetek.”

A 32 éves pilóta a hatodik brazil lesz a brit istállónál Ayrton és Bruno Senna, Nelson Piquet, Rubens Barrichello és Antonio Pizzonia után.

„Szintén jó érzés arra emlékezni, hogy a legjobb brazil pilóták közül sokan versenyeztek a Williamsnél, és szoros nemzetközi kapcsolatot építettek ki a csapattal. A 2014-es szezonban jelentős szabályváltoztatások lesznek, és remélem, hogy a tapasztalatommal segíteni tudok a csapatnak előrelépni a nehézkes időszakot követően.”

 

„Mióta elkezdtem versenyezni, nem emlékszem, hogy valaha is láttam volna ennyi új szabályt egy szezon alatt, és teljesen készen állok rá, hogy mindenkivel együttműködve biztosítsuk, hogy az istálló a jó irányba induljon el. Nagyon motivált vagyok a karrierem új, izgalmas kihívásával kapcsolatban, és már a munka legelejétől kezdve nagyon keményen fogok dolgozni” – tette hozzá Massa.

Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.02 0 0 132

2013 ülés még nincsen remélem majd lesz:))

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 121
SZia!

A balesetnek vannak jo és rossz oldala utána:
1996-ban járunk amikor O. Panis meg nyerte a Monte-Carloi futamot ő monta Panisbol világbajnok lesz mint egyéniben.
1997-ben Kanadai nagydijon láb törés volt neki.
Utána a balesetbol vissza tért nem ugy ment mint régen.
1999-ben Brit nagydijon Michael Sumachernek is láb törése volt de őneki a pálya futásnak a végét jelentete volna. Valamelyik évben monták nem esküszüm meg hogy ki de nyilván a menezsere volt.
2000-töl 2004-ig világbajnok volt sorozatban .
Massának most az a baja hogy nem tudja hovateni a balesetét . Minden más a balesetek azt tudom .Német-nagydij 1976 Lauda balesetet szenvedet. Voltak amikor világbajnoki cim sorsa igy döltel 1976 japánban Lauda és Hunt küzdöt. Niki Lauda kiállt verseny közben nem éribeg meg ( idegreszere nem birta ).
Amugy neki nehéz dolga lesz mert 4világbajnok köröz a pályán most.
Előzmény: Törölt nick (120)
edward.teach Creative Commons License 2009.12.07 0 0 119
Remélem nem fog úgy járni a Ferrarinál mint Barrichello.
Kimassa Creative Commons License 2009.12.04 0 0 118

Gratulálok Felipének és Rafaelának a kisfiúkhoz. SOk boldogságot kívánok.

És persze 2010-re jó futamokat

zsebdömper Creative Commons License 2009.08.04 0 0 117
Nip/Tuck fan Creative Commons License 2009.08.03 0 0 116

Én is nagyon remélem hogy minél hamarabb felépül és hogy láthatjuk őt  újra versenyezni.

 

Massa a ferihegyi repülőtéren.

farkas974 Creative Commons License 2009.08.02 0 0 115
Reméljük nem lesz semmi maradandó problémája,és hamar versenyezhet !!!(Bízok benne ,hogy M.S. megkapja a lehetőséget,hogy gyakorolhasson az új autóval is , és valóban teljes értékű versenyzőként térhet vissza ! )
Törölt nick Creative Commons License 2009.08.02 0 0 114
sajnálom massa-át de jó pótlása lesz
dzsigit-lzs Creative Commons License 2009.07.31 0 0 113

Üdv itt is mindenkinek!

 

Aki még nem látta, annak Massa közvetlenül a balesete után!

 

 

Kovi707 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 112

Sziasztok!

Így fejeződik be Montezemolo tegnapi (júl. 27.) írása a ferrari.com-on:

"Felipe Massa has been scanned again in the morning with a negative outcome. His conditions are stable. Meanwhile messages from all over the world reach Felipe in hospital and the Ferrari website has set up a special sections for wishes for the Brazilian driver."

Valaki esetleg megtalálta már ezt a jókívánságos szekciót? Nekem sehogy se sikerült rábukkanni...

Faramir74 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 111

Massa már magához tért, szerncsére életben marad, és jó esély van felgyógyulására, és 2010-es versenyzésére is

Nyerd meg ezt a futamot Filippo!

(mivel Massa olasz származású ezért használom neve olasz változatát)

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.27 0 0 110
Jaj, ez szörnyű volt, szegény, mekkora esélye van annak, hogy pont akkor és ott legyen az a hülye csavar?! Ment volna a kocsinak, vagy bánom is én hova, csak ne rá, senkire:(. Forza Felipe, nagyon drukkolok!
Törölt nick Creative Commons License 2009.07.26 0 0 109
és a fejemények:
http://sportgeza.hu/forma1/2009/07/26/massat_felebresztettek_de_ujra_komaban/
pobeda Creative Commons License 2009.07.25 0 0 108
pobeda Creative Commons License 2009.07.25 0 0 107
farkas974 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 106
Remélem nem lesz semmi baj !
innsbruck Creative Commons License 2009.07.25 0 0 105
Felipe! Szorítunk érted, gyógyulj meg!!!!!!!!!!!!!!
farkas974 Creative Commons License 2009.01.01 0 0 104
Én Ferrari rajongó vagyok , de elszomorított , hogy Massa a csapat sorozatos hibái miatt nem lett világbajnok ! Valljuk be : az egyéni VB cím nem Braziliában úszott el .... Másodjára nem lehet olyan mázlia a csapatnak mint 2007-ben volt...Szörnyű ezt kimondani , de meg sem érdemelték volna a csapat VB címet 2008-ban...Annyi szerencsénk volt , hogy Kovalainen nem gyüjtögette olyan megbízhatóan, és szorgalmasan a pontokat mint Hamilton ! Az a gond , hogy én úgy érzem ilyen lehetősége nem lesz idén Massának mint 2008-ban ! Ki tudja milyen lesz az új szabályok szerinti autó !? ( mármint a Ferrari F2009 ) Nem sok jót ígér , bár ne legyen igazam ! Attól még : Hajrá MASSA !!! ( Kiakadtam Alonso "előszerződésén " !! Már csak az a szarkavaró hiányzik..... Bocsi az Alonso rajongóktól ! )
Kandra81 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 103

Felipe Massa akkor is király!!!!! Hamilton többször nem lesz világbajnok!!!!!

gmester Creative Commons License 2008.11.06 0 0 102

„Megmentettük Lewis Hamiltont attól, hogy a pszichiátriai osztályra kerüljön”

 

szokimi Creative Commons License 2008.11.03 0 0 101
:(
fakk1 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 100

Ma nekem Massa a verseny alatt klasszis versenyző volt.

A verseny végén megrendítően emberi, a nyilatkozat alatt pedig maximálisan

intelligens úriember volt.

 

Kevés az ilyen versenyző ma a F1-ben.

asx Creative Commons License 2008.11.02 0 0 99

Nagyon sajnálom szegény Massa-t! Rövid ideig a zsebében volt ez a világbajnokság.

Ha az eső 20-30 mp-et késik akkor meg is lett volna...

Faramir74 Creative Commons License 2008.11.02 0 0 98

Fülöp megint király volt!

a VB nem most ment el, mégha csak a Toyota motoron múlt is.

Az elkúrt tankolás (az volt a leglátványosabb), mert a Ferrari mérnökök technikai bakii döntöttel

Jövőre ismét a Paripa lesz az egyéni bajnok

Lajos örüljön, de jövőre nem az övé lesz a siker

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!