Keresés

Részletes keresés

macyyyyy Creative Commons License 2011.12.21 0 0 411

Neckermann jövő évi kínálatában van Mykonos. Eléggé elrettentő árakkal :-(

Verka_ Creative Commons License 2010.09.02 0 0 410

[i]"gialin lévő strandnak"[/i]

Ez hol, melyik?

Rendben, várom majd. :)

Előzmény: Louloudaki (409)
Louloudaki Creative Commons License 2010.09.01 0 0 409
nahát azért a nyomába se ér a gialin lévő strandnak ráadásul ott nem is volt senki se turista se helyi csak mi :) majd mélben írok meg küldök 1-2 képet jövő héten.
Előzmény: Verka_ (408)
Verka_ Creative Commons License 2010.08.31 0 0 408
Üdv itthon! :)
Hát igen, ez egy ilyen sziget, ezekről híres, amit leírtál - kivéve a strandok, mert azokat szépnek mondják (nekünk is tetszettek, csak a tömegek, a napernyők és a napágyak rontják az összeképet).
Előzmény: Louloudaki (407)
Louloudaki Creative Commons License 2010.08.31 0 0 407
köszi, már haza is jöttem, nekem nem jött be, tömeg mindenhol, a strandok kimondottan nem szépek, a város kicsi és minden túl drága, pl ugyanaz a hófehér pamut ruha amit szantorinin 30ért vettem, itt 50 körül volt.
Előzmény: eperlevelll (406)
eperlevelll Creative Commons License 2010.08.09 0 0 406

A buszjegy egy és két euró közt van egy útra. Attól függ, h melyik öbölből mész be a városba.

A tripadvisoron meg a greeka.com-on mindent megtalálsz, ami érdekes lehet Mykonosról.

Én most voltam másodszor. Az éjszakai élet tényleg elképesztő, meg persze a tenger is, de nagyon nagy a zsúfoltság.

Előzmény: Louloudaki (403)
Louloudaki Creative Commons License 2010.07.21 0 0 405
ok köszi szépen :)
Előzmény: Verka_ (404)
Verka_ Creative Commons License 2010.07.21 0 0 404

Tavaly kb. 2,2 € volt egy gyros, a tavernák árai meg a szállásokhoz hasonlóan drágák. Kb. szorozd be kettővel a többi görög hely árait. Konkrétan arra emlékszem, hogy kétszemélyes tengergyümölcsei-tálat hirdettek 32 €-ért a városban.

Buszjegyet nem tudom, mi autózni szoktunk.

Előzmény: Louloudaki (403)
Louloudaki Creative Commons License 2010.07.21 0 0 403
strandolás lesz egész nap meg buli akkor. :D szerintem ez bőven elég lesz így az 1 hónapos utazgatás végére, delost tényleg kihagynám, már a fülemből is görög rom folyik. találtam közben egy hostelt paraga beachen, 3éj 8ágyas közös szobában 35 euro összesen, 2ágyas szoba meg ha egyedül veszem ki 120euro összesen, ez még belefér. busz meg elvileg van be a városba. és van transzfer is náluk. komppal érkezem fene tudja melyik szigetről (éljen a pontosan megtervezett út, lol) és repcsivel jövök haza :D
keresgéltem közben látnivalós oldalt, allmykonoshotels.com oldalon vannak leírások strandokról, látnivalókról, hátha másnak még jól jön. világítótornyot megnézem azt hiszem, szépen néz ki fotón. choulakia beach meg érdekes köves kavicsos, és nem lehet elvinni belőlük :)))

kajaárakról meg buszjegyről van infó még esetleg?
Előzmény: Verka_ (401)
Verka_ Creative Commons License 2010.07.21 0 0 402
Még valami: bár általában minden szálláshoz adnak transzfert, azért külön kérdezz rá, hogy biztosan lesz-e. Nem tudom, hogy repülővel vagy komppal mész-e, de itt nincs tömegközlekedés egyik esetben sem.
Előzmény: Louloudaki (400)
Verka_ Creative Commons License 2010.07.21 0 0 401

Kétágyas nem jó? :) Mi 90€/éjszakárét laktunk, ha két embernek kiadják ennyiért, akkor sztem egynek is. :)

A sziget nagyon kicsi, úgyhogy ha nem mész Delosra, és nem bérelsz járművet, akkor nagyjából értelmét veszti az a kérdés, hogy mit érdemes megnézni. :) Egyetlen valamirevaló város van, az pedig Mykonos városa, a kikötő, ezt max. egy nap alatt teljesen be tudod járni. Ezenkívül csak kisebb üdülőtelepek és strandok vannak, illetve a sziget közepén egy icipici falu, Ano Mera. Ennél több semmi nincs a szigeten, úgyhogy a három nap még lehet, hogy sok is lesz, kivéve, ha strandolsz egész nap. :)

Előzmény: Louloudaki (400)
Louloudaki Creative Commons License 2010.07.21 0 0 400
bérelni nem tudok semmit, nuku jogsi. szóval busz marad sajna. deloson gondolkodtam, de annyi romot láttam már görögben az elmúlt 6 évben, hogy szerintem már elég volt :) szállást amit találtam, 1ágyas 107 euro/éj hát elég necces, illetve van hostel meg kemping, lehet hogy az lesz a vége, pár napot kibírok talán.

tavasz köszi megkérdem :)
Előzmény: Verka_ (399)
Verka_ Creative Commons License 2010.07.20 0 0 399

Szia,

három nap alatt nagyjából az egész szigetet meg tudod nézni. ;) (Autóval mindenképp.) Hogy közlekedsz majd és mi érdekel? Ha ezeket tudja az ember, akkor könnyebb ajánlani.

A legfőbb látnivaló maga Mykonos város, egy nap érdemes átmenni Delosra, a maradék időben meg keress fel egy-két szimpatikus strandot. Ha nem bérelsz vmilyen járművet, akkor Mykonos városban szállj meg és onnan megy busz a legnépszerűbb strandokra. Magányos fürdőzésre persze ne számíts, de a sziget nem is erről szól.

Szállás: én mondjuk két főre néztem, de a legolcsóbb ajánlat a szigeten 70€/éjszaka körül volt. Egy ilyen volt Mykonos városban, de attól féltem, hogy esetleg hangos lesz, és volt egy másik valamelyik strand közelében, de az meg közlekedésügyileg kiesett volna nagyon.

Tavaly mi is 3 napot voltunk, itt megtalálod, hogy mi mit csináltunk ezalatt az idő alatt:

http://www.utazas.fw.hu/greece.html
Előzmény: Louloudaki (397)
tavasz21 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 398
M a Telhinisben azt mondta nekem, hogy oda szokott járni. Ő biztos megmondaná mit érdemes megnézni.
Előzmény: Louloudaki (397)
Louloudaki Creative Commons License 2010.07.20 0 0 397
sziasztok!

lesz valaki augusztus 27-30 között mykonoson?
adnátok pár tippet, hogy a 3 nap alatt mit érdemes megnézni illetve ötlet nem túl drága szállásra (1fő)?
eperlevelll Creative Commons License 2010.07.07 0 0 396
Köszi, Bea!

Újra csekkoltam, 1 ó 45 p. Remélem elég lesz. Csak egy hosszú hétvégére ugrom le a barátnőimhez, jó lenne nem elvesztegetni ebből még egy estét...
Előzmény: balazsbea (395)
balazsbea Creative Commons License 2010.07.07 0 0 395
Ha csak másfél óra van, akkor legbiztosabb a taxi szerintem, olyan 20-25 perc az út Rafináig és 23 euróba kerül. Ha előre foglalsz, drágább (35 euró volt nekünk odafelé 2006-ban, visszafelé csak leintettünk egyet, úgy csak 23). Szerintem jobb Rafinából indulni, sokkal barátságosabb egy ilyen kis kikötő, ahol el sem lehet tévedni és Athénon sem kell átmenni. A gond igazából a Malév gép esetleges késése lehet. Tavaly - ha jól emlékszem - Verkáéknak több mint egy órát késett. De mindenképpen nagyobb esélyetek van a Rafinából indulót elérni. Ha lekésnétek, ott is lehet aludni és akár a reggeli első komppal menni.
Előzmény: eperlevelll (394)
eperlevelll Creative Commons License 2010.07.07 0 0 394
Inkább csak azért kérdeztem, mert sztem máshogy nem érem el az utolsó kompot Mykonosra. A Malév gép érkezése és a kompok indulása között (egyidőben megy egy Pireuszból, egy másik Rafinából) másfél óra van.
Akik tapasztaltabbak, azokat kérdezem, hogy el lehet-e érni valamelyiket?
Előzmény: barbarababy (393)
barbarababy Creative Commons License 2010.07.07 0 0 393

Szia!Ha jól emlékszem fél óra volt max.,pár euro és légkondis volt a busz.Szerintem nem éri meg taxizni.

Előzmény: eperlevelll (392)
eperlevelll Creative Commons License 2010.07.06 0 0 392
Meg tudná mondani valaki, hogy mennyi ideig tart az út busszal Rafinából az athéni reptérre? A taxi drága ugyanezen az útvonalon?
barbarababy Creative Commons License 2010.07.06 0 0 391

www.gtp.gr

Kompok!!

barbarababy Creative Commons License 2010.07.06 0 0 390

Mykonoson semmihez nem hasonlítható szabadság van:) És olyan strandok,amikhez hasonlót Európában nem találtam eddig...bocs,de Mykonos a szívem csücske:))))

De hogy vmi hasznosat is írjak,a reptérről indulnak a buszok Rafinába,teljesen egyértelmű,nem fogjátok eltéveszteni.Még mindig ez a kompozásos változat az olcsóbb,mint a közvetlen repülő www.airberlin.com

Mykonoson jó pár utazási iroda szerűség van,ott tudtok kompot nézni Santorinire,naponta többet is.A szeptemberrel nem tudom mi van,de az biztos,h júliustól elég erős a szél,ami miatt néha kompokat törölhetnek.A helyetekben-már úgyis írtad,h idén nem mentek-én júniusban mennék,jövőre,akkor még sokkal jobb idő van.

Előzmény: Verka_ (381)
piet56 Creative Commons License 2010.07.06 0 0 389
Szia Verka!!!

Köszi az infót, de sajnos a Mykonos utazásos téma jegelve.... a bizonytalan görög helyzet miatt...:-((
Előzmény: Verka_ (388)
Verka_ Creative Commons License 2010.06.21 0 0 388
Szia!

Az lehet, hogy az őszi kompmenetrend még nincsen meg, de arra is kell azért számítani, hogy a főszezon elmúltával a járatok biztosan ritkulni fognak a nyári menetrendhez képest. Úgy látom, hogy Mykonos-Santorini között közvetlen járatot a Hellenic Seaways biztosít egyedül és most szeptember 6-ig van meg a menetrendjük. Esetleg írj nekik egy e-mailt, amiben megkérdezed, hogy mi várható szeptember 6-a után.

Rafinában még sosem jártam, de úgy tudom, hogy oda is megy busz a reptérről elég gyakran, ha nem szorít az idő, akkor érdemes lehet azzal menni. De nem tudom, melyik busz az, meg kell nézni a menetrendben. Itt a topikban úgy emlékszem, hogy Balazsbeáék mentek Rafinából, de ők taxival mentek a reptérről, erről írt is információkat a topik elején.

Az idő miatt nem kell aggódni, biztos, hogy meleg lesz még szeptemberben is. :)
Előzmény: piet56 (386)
piet56 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 387
Verka!!:)

Az ugye csak átmeneti rendszerhiba lehet, hogy amikor szeptemberi hajóindulásokat nézek Mykonosról Santorinire, akkor nem ad ki semmit sem??? Remélem, az őszi menetrendet még nem töltötték fel, máskülönben, még a végén ott ragad az emberfia:))
piet56 Creative Commons License 2010.06.20 0 0 386
Verka!!!!

Végre, megfogható közelségbe került a Mykonos-Santiorini-i nyaralás... viszont még mindig hezitálok:(

kb 1 hetet tervezünk Athén-Mykonos-Santorinire, és szeptemberben tervezzük az utazást...

Az idő ugye akkor is kánikula jellegű?:)

Ha Nem Pireusból mennénk hajóval, namem Rafinából, (onnan ugyanis olcsóbb a jegy), viszont a reptérről hogy lehet egysuerűen és olcsón eljutni Rafinára? Ezt esetleg tudod?:)
Előzmény: Verka_ (385)
Verka_ Creative Commons License 2010.05.17 0 0 385
Köszi szépen Neked is. :) Jó olvasgatást, és nyugodtan jöhetnek a kérdések, ha lesznek még, amire tudok, válaszolok. Remélem, hogy szuper nyaralásotok lesz! :)

És mielőtt még elfelejtem, ha még több infóra vagy éhes, Santorinivel kapcsolatban esetleg érdemes lehet megnézned itt az Indexen a Santorini topikot illetve ezt a jó kis oldalt:

http://www.santoinfo.hu/
Előzmény: piet56 (383)
Verka_ Creative Commons License 2010.05.17 0 0 384
Köszönöm szépen! :)
Előzmény: tavasz21 (382)
piet56 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 383
Verka!

Istencsászárnő vagy!! Nagyon szépen köszönöm a kimerítő, mindenre kiterjedő válaszaidat, megszívleljük mindegyiket és már csekkoltam is az oldalad! Szuper jó és nagyon értékes!

Ha valamiben nem lennék biztos, jelzek:)

Köszönöm!!!
tavasz21 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 382
Megnéztem a linket amit betettél. Kiváló. Gyönyörű fotók, nagyon jó leírás.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!