Keresés

Részletes keresés

Zsanniii2022 Creative Commons License 2023.11.16 0 0 239

De jó, hogy voltál ott, én is kinéztem őket, mert nagyon jó vélemények vannak róluk...és az All on 4 Budapesten szerintem csak náluk érhető el, vagyis én nem találtam mást. Esetleg erről a technikáról tudsz valamit? Mennyi ideig tart? jó hír, hogy kedvesek és segítőkészek az orvosok, de előtte kicsit azért informálódnék... előre is köszi :) Neked milyen típusú pótlásod volt pontosan? Minden érdekel..

Előzmény: lujo211000000 (238)
lujo211000000 Creative Commons License 2023.07.11 -1 0 238

Én voltam a Móricz Dental kezelésén: teljes fogpótlás implantátummal! Ez tényleg nem egy alkalmas kezelés, de végig minden gördülékenyen ment, már az első kezelésen megbeszéltük, mikor milyen lépés lesz, úgyhogy tudtam mikor mire kell figyelni, számítani. menj el egy konzultációra, és segíteni fognak, mindent részletesen elmondanak! 

Előzmény: ches21100 (237)
ches21100 Creative Commons License 2023.03.16 -1 0 237

Ezen az oldalon elég részletesen le van írva fogimplantáció és a fogimplantátum folyamata, de egy valamit még mindig nem értek.... gondolom akkor ez nem egy kezelés, de úgy összességében mennyi időre kell számítani mégis? Valaki volt már ennél a fogászatnál, hogy hogy zajlanak a a dolgok, mennyire részletezik a kezelést a kezelési tervben? 

Törölt nick Creative Commons License 2019.04.29 0 0 236

HA ISMER VALAKI FOGTECHNIKUST HAJDÚ BIHARBAN VAGY A KÖRNYEZŐ MEGYÉKBEN AKI VERTEX THERMOSENS BIO ANYAGBÓL KÉSZÍT TELJES ALSÓ FELSŐ FOGSORT AKKOR KÉREM JELEZZE NEKEM AKÁR E-MAILEN IS. PUBLIKUS .

 

KÖSZÖNÖM!

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.29 0 0 235

Tisztelt Pepe! Elnézést hogy zavarom, de ahogy látom ön segitőkész, tudom a fórumon tegeződnek az emberek de ön idősebb nálam és nem akarok tiszteletlen lenni.

 

Olyan problémám akadt hogy van egy teljes alsó és felső kivehetős fogpótlásom 6 éve, hagyományos anyagból ha jól irom acryl. kb  1-1,5  éve el kezdett száradni tőle a szám most már égeti is főleg a felső, a felsőben van egy merevitő háló arany szinü. A fogsor behelyezését követően már fél órán belül éget, elég zavaró, a szájszárasság is, cukorbeteg nem vagyok, voltam laborban is.

 

A kérdésem az lenne hogy időközben is kialakulhat e acryl allergia? És az a háló mivel benne van a szájpadlás részben de bele van dolgozva, az okozhat e fém allergiát?

 

Melyik allergiamentes  anyagból készült fogsort ajánlaná? olvastam a neten hogy a valplast is jó de nem javitható nem alábélelhető.

 

Köszönettel

 

Attila

 

 

Előzmény: hopepe61 (114)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.27 0 0 234

sziasztok! Találkozott már valaki olyan jelenséggel hogy a műanyagból készült felső kivehető fogsor behelyezést követően elkezd melegedni égő érzést kelt. Már kiküszöböltem a ragasztót mert alábéleltettem, már nem használom a ragasztót mert nem kell ,eddig a ragasztót okoltam, tökéletesen tapad a fogsor jól használható csak ez a kellemetlen égő érzés nem akar elmúlni, 6 éve van ez a fogsorom, az első 4 évben nem volt gond, de az utóbbi 2 évben lassan alakult ki, lehet valami allergia lett nálam, megvan az újévi program utána kell járjak.

Denfo Fogsorcentrum Creative Commons License 2017.11.18 -1 0 233
Denfo Fogsorcentrum Creative Commons License 2017.11.18 -1 0 232

Üdv a Denfonál!

 


  Családomban hagyománya van a fogászatnak, hiszen édesapám Nagy Zsigmond, fogtechnikus-mester 1981-ben alapította laboratóriumát Nyíregyházán. Ezenkívül rokonom, Dr. Nagy Árpád Sátoraljaújhelyen volt fogorvos. A Denfo cég 2000-ben alakult meg. A Denfo név a cég kezdőbetűiből ered: Dental Nagy Fogtechnikai, Kereskedelmi és Szervíz kft. Vállalatunk 2016-ban ünneplte 35. születésnapját. Sokan a mai napig így ismerik és emlegetik: a híres Nagy Zsiga-féle labor. 
Laboratóriumunkban kizárólag szigorú nemzetközi szabványoknak megfelelő, bevizsgált nyugat-európai, amerikai és japán alap- és segédanyagokat használunk fel termékeink előállításához. Cégünk a thermoplasztikus fogsorkészítés területén vezető a régióban.
2017-ben a Denfo megkapta a TCS Minősített Laboratóriuma Certifikátot.






 

Meggyőződésem, hogy jó minőségű munkát csak magas színvonalú gépekkel és anyagokkal, valamint felkészült szakemberekkel lehet végezni. 
Huszonöt esztendő rutin.  Nem egy tanuló vagy tavaly végzett technikus csinálja az Ön fogát, hanem Nagy Péter vezető és tapaszalt munkatársai gyártják precíz kézi munkával!
Ne éljen fogatlanul vagy hiányos fogsorral! Könnyebben talál munkát, a párválasztásnál sem hátrány a szép fogazat. Hívjon, jöjjön el bátran, találunk megoldást!

 

Részletek: http://denfo.oldalunk.hu


HÍVJON MOST, FOGLALJON IDŐPONTOT A 06 70 944 36 10-ES SZÁMON!


SZERETETTEL VÁRJUK A DENFONÁL!

 

total.digital.workflow Creative Commons License 2017.01.18 0 0 231

Kerámialeplező fogtechnikus mestert keresünk!

Osztrak – magyar fogtechnikai labor keres mesterlevéllel rendelkező keramialeplező fogtechnikust. Ausztriai bejelentés (ausztriai csaladi pótlék es nyugdíj járulék), soproni laborban munkavégzés, teljes digital workflow. Lakhatást biztositunk új építésű (2017) modern társasházban. CAD/CAM tapasztalat és német nyelvtudás előny. Varjuk jelentkezését fényképes szakmai öneletrajzzal a total.digital.worflow@gmail.com cimen.

eriksimon Creative Commons License 2016.11.09 0 0 230

Sziasztok!

 

Nagyon fontos lenne megtalálnom a következő könyvet: A fémlemeztechnika szisztémája. Szerző: Dittmar, Klaus. Tudna valaki segíteni honnan szerezhetném be megvételre? Köszönöm

JohnatanCassiopeia Creative Commons License 2016.11.05 0 0 229

Üdv!

 

Coping: A fogászati tervezőprogramok nevezik így a fogcsonkokra készülő digitális koronákat, vagy azok alapját.

Framework bridge: hídváz, amit a program a full contour bridge-ből redukál előre beállított redukciós értékek szerint.

Full contour bridge: Híd teljes anatómiával.

Bar: Primer fogpótlások pilléreit összekötő elem. Míg a hidak esetén a pillérek közt a pótolt fogak, vagy azok redukált formái találhatók, stég esetén egy hasáb formával kötik össze a pilléreket, aminek oldalai 0-4 fokos szögben párhuzamosra, vagy összetartóra vannak frézelve.

Előzmény: sumd3 (227)
Törpike02 Creative Commons License 2016.09.17 0 0 228

Hello Mindenkinek!


Protetikusént dolgozok  és arra gondoltam, hogy bedolgozást is vállalnék- persze munkaidőn kívül és hétvégén- és arra lennék kíváncsi a tapasztalt kollégáktól, hogy ez egyáltalán megérné e. Persze csak a protetikai részt csinálnám. Befektetnék a kellékekre ha kifizetődő lenne. 
 A válaszokat előre is köszönöm! :)

sumd3 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 227

Kedves fogtechnikusok!

 

Idegen nyelvű szakmai szöveg pontosabb megértéséhez szeretném kérni a segítségüket.

Pár fogászati elem pontos magyar megfelelőjére lenne szükségem, sajnos nincs semmiféle tapasztalatom a fogtechnikával kapcsolatban.

 

A szavak a következők:

 

coping

framework bridge

full contour bridge

bar

 

A segítségüket előre is köszönöm!

 

 

Val Leftly84 Creative Commons License 2016.08.08 0 0 226

Használta valaki az Ivoclar Spectramat, illetve a Luxomat 108 készülékeket? Kompozit fogak polimerizálására is alkalmasak?

 

Köszönöm előre is!

Tiszapartilabor Szeged Creative Commons License 2016.07.29 0 0 225

A Tiszaparti FogCentrum Fogtechnikai Labor Szegeden felvételt hirdet fogtechnikus tanulók számára a 2016-os tanévtől. Tanulóinknak az iskolai tananyag elsajátítása mellett lehetősége nyílik többféle gipszelési rendszer megismerésére, élő esetek tanulmányozására, a munkafolyamatok végigkövetésére, gyakorlására, továbbá a második évtől a Dentalwings CAD rendszerének gyakorlati alkalmazására. Végzős tanulóinknak lehetőséget biztosítunk egy komplett precíziós elhorgonyzású kombinált munka elkészítésere, amin lemérhetik tudásukat, és későbbi álláskeresés során referenciaként szolgálhat nekik.

A jelentkezéseket a

tiszapartilabor@gmail.com

email címen
vagy

36305290366

telefonszámon várjuk.

hopepe61 Creative Commons License 2016.07.13 0 0 224

Kedves érdeklődő!

 Én már nem dolgozok többé. Elég volt 52 év belőle.

 A fiatal kollégákat nem ismerem, így ajánlani sem tudok senkit.

   tisztelettel :pepe

Előzmény: Tomibacsi72 (222)
Katus63 Creative Commons License 2016.07.12 0 0 223

Tisztelt Hopepe61!

 

Szeretném megkérdezni öntől tudna ajánlani egy jó Fogtechnikust , kör hídról lenne szó .

Üdv. Kata.

Előzmény: hopepe61 (216)
Tomibacsi72 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 222

Tisztelt Hopepe61,

Azt szeretnem kerdezni hogy szemelyes kepzest valalna -e?

tamas.urban10@gmail.com

 

Előzmény: hopepe61 (201)
anyilla Creative Commons License 2015.11.15 0 0 221

Kedves fogtechnikusok!

 

OEP szerződéses fogtechnikus tanácsaira, segítségére lenne szükségem!

Kabak000 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 220

Kedves Leves333!
Amennyiben családtagja fogtechnikai felszerelései nem keltek el, megvannak még, mindenképp érdekelne. Megtenné, hogy küldene pár képet és elérhetőséget e-mail címemre: kabak@citromail.hu
Kabak000

Előzmény: Leves333 (219)
Leves333 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 219

Tiszteletem! Családtag saját, teljes fogtechnikai felszerelésének értékesítésére kaptam megbízást, ezennel keresem azt a fórumot, ahol érdeklődésre lelhetek. A hölgy nyugdíjazása óta, néhány éve nem használja az eszközöket (békebeli német csiszolómotorok - 3 db is, 150 szett fogminta, viasz, kéziszerszámok, főzőedény, Bunsen-lámpa, és sok minden más), amire neki már nem lesz szüksége, ám szeretné, ha nem az enyészeté lenne. Aki olyan személyről tud, akit érdekelhet, több fotót is tudok küldeni. Minden működőképes, azonnal használható!

 

Nero1992 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 218

Üdvözletem !

Fogtechnikus tanuló vagyok, osztálytársaimmal hamarosan vizsgázni fogunk, viszont ( az iskolánk helyzetéből kifolyólag nem volt lehetőségünk szervezett oktatásban részesülni) olyan probléma lépett fel, hogy a tételeink kidolgozása előtt az iskolánk bezárt ( ezt könnyen ellenőrizhetik a kételkedők a Drégelyvárról van szó) most itt álunk a vizsgázás küszöbén kidolgozott tételek nélkül. Szeretném megkérni azon fogtechnikusokat, és tanulókat hogy akiknek van kidolgozott tétele vagy valamilyen jegyzete amiből mi ki tudnánk dolgozni az alábbi email címre küldje el. Nagyon sokat segítene, és egy egész osztály hálás lenne érte.

lestrange@freemail.hu

Köszönöm !

Dámdámdámdám Gurgugyin Creative Commons License 2014.11.20 0 0 217

Keresek egy fogtechnikust, aki segítene megönteni fémből egy kulcs formájú viasz darabot, mert sehol nem másolják.  Úgy gondoltam, hogy a kulcsból gipszmintát csinálok, abba egy lágy piros viaszt belenyomok, lehűtöm, szétveszem, körbevágom a viaszt és ezt kéne megönteni egy híddal együtt mondjuk. Kösz ha segít valaki. Esetleg postán elküldöm a a kulcsot. 

hopepe61 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 216

Üdv.

 Mint minden szakmát a világon,ezt is lehetőleg már csecsemő korban kell elkezdeni tanulni,. Már,ha az ember  hozzáértő, profi  akar lenni. Ha később kerül kapcsolatba vele,-hacsak valami kimagasló kézügyessége nincs,- kétséges a kimenetel.. És még az, hogy hol kap állást,,???,. szóval valami egyszerübbet, ha lehet.  pepe

Előzmény: Alto Úr (215)
Alto Úr Creative Commons License 2014.07.23 0 0 215

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Koromnál fogva rendhagyó eset vagyok. 47 évesen most szűnt meg az állásom. Rendelkezem egy rég elavult szakmával és egy gimnáziumi érettségivel. Na már most: törtem a fejem mitévő legyek a továbbiakban. Valami felsőfokú végzettség? Valami jól konvertálható szakma esetleg? Ekkor valahogy beugrott a fogtechnika, kicsit beleástam magam és sok szempontból megtetszett. Ehhez kapcsolódna a kérdésem, kérésem: szerintetek ezt a szakmát 47 évesen a semmiből kezdve, soha nem dolgozva ilyen területen meg lehet tanulni? Budapesten élek, látok sok képzési formát, de mi alapján lehet választani? Az olyan hülyén hangzik, hogy tanfolyam. Már a neve is valahogy a rövidségre utal szerintem. Egy ilyen szakmát véleményem szerint évek alatt lehet csak elsajátítani. Szóval van valakinek segítő szava, ehhez a kései pályakezdéshez?

erdeklodomark Creative Commons License 2014.07.08 0 0 214

Szia subarufanwrc!

 

Mindig érdekelt a fogtechnikus szakma, de az anyagi fedezet és egyéb okok miatt nem tudtam még elkezdeni tanulni. Kerámia szakon végeztem a Pécsi Művészetiben még 2009-ben, szóval az alapvető kötődésem van a formavilághoz, különböző dolgok precíz kidolgozásához. Bár teljesen más felé sodort az élet és jelenleg is dolgozom, folyamatosan nézem a képzési lehetőségeket. Érdekelne a véleményed arra vonatkozólag, hogy a környéken hol érdemes hétvégi tanfolyamra beiratkoznom, és Pécsett hol kapnék megfelelő színvonalú és nem eget verő árú szakmai gyakorlati képzést? Ezzel kapcsolatban ha egy pár sorban egy e-mailben megírnád, hogy tapasztalatod alapján a való világban hogy lehet ebből a vizsga után megélni, mik a valós szükséges kiadások (szerszámok stb.) az elején, és mindez mennyibe kb. kerül, azt nagyon megköszönném. A privát címem: mark.kovacs85@gmail.com. 

 

Előre is köszi!

 

Üdv: Márk

Előzmény: subarufanwrc (140)
hopepe61 Creative Commons License 2013.11.02 0 0 213

Csak tisztán porciból nem készítünk hidakat. valami váz kell alá.

Előzmény: tündérlepke (212)
tündérlepke Creative Commons License 2013.10.31 0 0 212
Ööööö....igazából a kérdés az, hogy czirkón, vagy a tiszta porcelán.
Előzmény: hopepe61 (211)
hopepe61 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 211

Kedves tündérlepke:

A cirkonium-ra is porcelánt égetünk, mint a fémre. A külömbség az, hogy a cirkont, nem fém színü.--meg drágább.   Gyönyörű , élethű fémkerámiákat lehet készíteni, és láttam már ronda cirkontot is. bármit készíttetsz, ha nem tetszik , ne fogadd el.

Előzmény: tündérlepke (210)
tündérlepke Creative Commons License 2013.10.30 0 0 210
Bocsánat rosszul kezdtem szóval, a mondat úgy kezdődne, hogy kihúzott metsző esetén cirkón fémmentes, vagy porcelán . És a porcelánra mondta a doki, hogy szebb :)
Előzmény: tündérlepke (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!