Keresés

Részletes keresés

elemes Creative Commons License 2006.02.20 0 0 89
Én még nem láttam olyan autópályát, amit a kormány épített volna.

A forrás Creative Commons License 2006.02.20 0 0 88

1998 júniusától kezdve

 

1998. június 9. Lotz Károly közlekedési miniszter az elvesztett választások után felavatja az M5-ös Kecskemét–Kiskunfélegyháza közti szakaszát.

 

Ezek szerint Lotz Károly is az Orbán kormány tagja volt?

Előzmény: Törölt nick (87)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.20 0 0 87
"Nyitotta: sajtoskenyér, 2006.02.16 20:12

A mai napig nem értem, hogy sikerült az Orbán-kormánynak négy esztendó alatt mindössze 7 km autópályát átadnia. Először szoci propagandának hittem a dolgot, de utánanéztem, és valóban igaz. "



Tényleg?:)))))))))))))))))))


Na, akkor sorold fel, az 1998 júniusától kezdve, 1998 végéig átadott
autópálya kilométereket...:)))))))))))))))))))))



És rendben van, én elismerem, ezeket még a Horn-kormány készitette elő , viszont Orbánék adták át...
Ugyanúgy, ahogyan a 2002 júniusa utáni átadásokat már Orbánék készitették elő és Medgyessyék adták át...


De az nem megy, hogy az MSZP és kapcsolt részei az elsőt , az 1998-ast még a Hornékhoz "számolják", az utóbbit, a 2002-est meg a Medgyessyékhez, majd büszkén, óriásplakátokon és egész oldalas hirdetésekben hazudják a 7 kilométert...:)))))))))



Nahát:)
nagyész Creative Commons License 2006.02.19 0 0 86
Nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen, aki vitatná az autópályák hasznát! Ezért kicsit erős az az állításod, hogy sehol Európában nem vitatják. Nem abból kell kiindulni, hogy autót használó enberek számára mennyivel előnyösebb  autópályán közlekedni, ha nagy távolságra utaznak, hanem abból, hogy mennyire káros az országon áthúzódó, drága pénzen létrehozott betoncsík, a rajtuk száguldozó, égéstermékeket okádó járművekről nem is beszélve! Micsoda felfordulást okoz évente többször is a Romániába, Szerbiába haza- és onnan Nyugat-Európába visszatérő autók áradata! Az autópályákra fordított milliárdokból normálist vasútat kellene létrehozni!
Előzmény: sajtoskenyér (83)
nagyész Creative Commons License 2006.02.19 0 0 85
Én nem azt kérdeztem, hogy használják-e az autópályákat, hanem azt, hogy mi a hasznuk? Szerintem, sokkal több kárral jár, mint haszonnal. Sokkal jobban járna az ország jól kiépített nagysebességű vasúthálózattal a távolsági forgalomban, tiszta vagonokkal, normálisan működő mellékhálózattal és természetesen jól karbantartott úthálózattal. Ki a francot érdekelne, hogy az eddig rajtunk áthaladó őrült kamionforgalom vasútra terelése miatt szívják a fogukat a nemzetközi fuvarozók?
Előzmény: bammargera (80)
bammargera Creative Commons License 2006.02.18 0 0 84
Ezt nyilván az átadóünnepségen ki is hangsúlyozták!:o)
Nem látok itt most jobbos aktivitást. Vajon méér?
Előzmény: A forrás (82)
sajtoskenyér Creative Commons License 2006.02.17 0 0 83

 Az autópályák hasznát sehol Európában nem vitatják. Egyrészt a teherforgalom elvezetése miatt nagyon fontos. Olcsóbb (kevesebb üzemanyagfogyasztás) és gyorsabb az áruszállítók számára. Erre persze mondhatod, hogy a többség ennek ellenére az ingyenes autóutakat használja. Viszont ez folyamatosan csökkeni fog, tekintve, hogy egyre több kistelepülésről tiltják ki a nehézgépkocsikat, valamint hogy egyre inkább megéri matricát venni (négynapos matricák, egységes tarifák az egész autópályahálózaton), mint a gázolajfaló, balesetveszélyes mellékutakon zötykölődni.

 Mondjuk a városi személyautóközlekedésnek én sem látom sok értelmét. Dugók, környezetszennyezés. A tömegközlekedés és az úthálózat fejlődése lehet a megoldás. Viszont a távolsági közlekedésben a személyautóknak nagy szerepe van. Ezért az autópálya nem pénzkidobás. Főleg a turizmus miatt. A horvátok is azért építettek sztrádát az Adriáig, mert tudták, hogy a külföldiek ki fogják használni. És igazuk lett.

Előzmény: nagyész (73)
A forrás Creative Commons License 2006.02.17 0 0 82
Valóban, csak az egyik irányban csinálta a fityisz.
Előzmény: bammargera (81)
bammargera Creative Commons License 2006.02.16 0 0 81
Sőt! Még annyi sem, meer ha lyól tévedek, a 2002-ben átadott 'új' pálya fele már régen megvolt!
www.autopalya.hu
Átadási évek.
Előzmény: Törölt nick (78)
bammargera Creative Commons License 2006.02.16 0 0 80
"Magyarázd már el nekem, hogy mi a haszna az autópályáknak!"
Szinte semmi. Üres is mind! Ótó egyse megy rajta.
Előzmény: nagyész (73)
bammargera Creative Commons License 2006.02.16 0 0 79
A új útakkal kapcsolatos bevétellel meg mi is van?
Előzmény: Calvano (72)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 78
Legyen neked. 1 sáv 55 kilométeren, az annyi, mint 13,75 km 2x2 sávos autópálya. Sőt, annyi sem, mert a töltést nem szélesítették.
Előzmény: khomeini (76)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 77
Ez nem igaz. Az országban 3 millió autóval kb. a lakosság fele közlekedik.
Előzmény: nagyész (73)
khomeini Creative Commons License 2006.02.16 0 0 76
Ezenkívül Székesfehérvártól Budapestig plusz egy sávval is szélesítették. Ez egy kicsit azért több, mint egy szimpla kopóréteg-csere.

Kh.
Előzmény: **ven** (52)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 75
Azt konkrétan pont nem, de a többit sem.
Előzmény: tüzes fal (70)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 74
Azt egyszer már beszámoltátok, te demagóg:-)
Előzmény: Calvano (72)
nagyész Creative Commons License 2006.02.16 0 0 73
Magyarázd már el nekem, hogy mi a haszna az autópályáknak! Nekem semmi, mert én (koszos és lassú) vonaton, villamoson, autóbuszon utazom. És így tesz a lakosság többsége, mert nincs autója és fenn sem tudná tartani. Pár milliós kisebbség miatt milliárdokat költeni, az ország egészségét tönkretenni értelmetlen dolog.
Előzmény: Törölt nick (62)
Calvano Creative Commons License 2006.02.16 0 0 72
"Az mszp olyan utat épít amin szarabb közlekedni. 3X-os áron építi...."

Így van, de ez még nem elég, mert mire kifizeti az állam (Én, te, ők:)), addigra lesz vagy 5x
Előzmény: tüzes fal (70)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 71
meg a családjuk akik szintén ebből élnek.
meg a mari néni aki a piacon árulja azt amit a gazda megtermel meg még fokozhatnám.
nem 180 a 180
Előzmény: Törölt nick (67)
tüzes fal Creative Commons License 2006.02.16 0 0 70

"csak szarabb rajta közlekedni"

 

Az mszp olyan utat épít amin szarabb közlekedni.

3X-os áron építi....

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 69
Nem, csak marha:-) A beton ugyanis tovább tart, csak szarabb rajta közlekedni.
Előzmény: bammargera (68)
bammargera Creative Commons License 2006.02.16 0 0 68
Te alighanem közlekedési szakember vagy.
Előzmény: tüzes fal (63)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 67
Sok százezer? Összesen van tán 180 ezer gazda... butaságot beszélsz, jó indián.
Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 66
Ezt a fityeszre kellene mondanod az M7-et iletően. Nem véletlenül kellett 8 kilométert újra megcsinálni, jön majd a többi is.
Előzmény: tüzes fal (63)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 65
akkor sok százezer ember válik munkanélkülivé és olyanok akik egyszerűen csak ehhez értenek, tudom, hogy az áram a konnektorból jön és a szar spanyol saláta ugyanolyan jó némelyeknek mint a magyar, de én azért maradok a hazai termelők hazai áruinál, mint sok ország teszi ezt európában is, mégha dotálva is.
a magyar csirkét itthoni vágóhídról ma is megveszem. idegen csirkét nem vennék meg.
Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 64
Honnan tudná, csak Demokratát olvas.
Előzmény: bammargera (55)
tüzes fal Creative Commons License 2006.02.16 0 0 63

A fidesz felújította az m7-t, a komcsik meg csináltak még egyet pest mellé közvetlenül.

5 év múlva már úgy döcögtök rajta mint a régi m7-en, mert betonból van.

A komcsik semmit sem tudnak normálisan megcsinálni.

Előzmény: wittgen (41)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 62
Ez így, ebben a formában túlzás és hülyeség.
Előzmény: nagyész (50)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 61
Azt kell mondjam, Gyurcsány csinálja jobban.
Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.16 0 0 60
Most sem lehet, és nem 28, hanem 22 km-rel lett hosszabb (89-111-es kilométer-szelvények).
Előzmény: wittgen (43)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!