Keresés

Részletes keresés

onagyz Creative Commons License 2006.08.05 0 0 174

Hölgyek és Urak, ez az egész a hallgatag, mellé- és félrebeszélő fűzzel helyből marhaság a kiszorítósdival, egyebekkel.

A jó írás az jó írás, a jó írás nem vitatkozik, féltékenység és egyebek miatt sehonnan nem lehet kiszorítani. Jól kell írni, kész. És nem kell olyan csoportok után loholni, ahol nem veszi fel a kocsi az embert. Számtalan irodalmi hely van, ahol normális reakcióra számíthat a kezdő író.

Ha pedig nem annyira kezdő, de nem bízik magában, akkor sem a haverokat, cimborákat kell megkérdezni, hanem olyan pályázatokon indulni, ahol nem ég be az ember (jeligéz), nem rongálja az önbizalmát, de viszont léphet, ha jó.

Itt van két rövidesen lejáró határidejű novellapályázat, rajta. Ki lehet próbálni.

 

ALEXANDRA NOVELLAPÁLYÁZAT
Irodalmi pályázat Mikszáth és Madách-pályázat    

Gerebje Akciócsoport Creative Commons License 2006.03.13 0 0 173
Érdekes, magáról a történetről még nem is mondtam semmit.
Előzmény: hallgatag fűz (172)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.13 0 0 172
Mit mondjak, ez a történet eléggé érdektelen a számomra. Nem igazán tudok mit kezdeni vele.
Előzmény: Gerebje Akciócsoport (171)
Gerebje Akciócsoport Creative Commons License 2006.03.12 0 0 171

Hallgatag fűz:

 

Mivel úgy látom, nagyon ragaszkodsz ehhez a szakdolgozatos meséhez, szívesen hozzájárulnék én is az anyaggyűjtésedhez. Szakirodalommal sajnos nem szolgálhatok, de egy-két konkrét esettel igen.

Ha gondolod, szívesen megosztom veled egy "stargazers" nevű illető történetét, aki e-mail cím alapján (de gáz, hogy erről mindenki megfeledkezik), azonos egy "madigan" és egy Léthé nevű userrel.

Ennek kiderítéséhez kell körülbelül 5 perc, valamint egy kis google ismeret.

Stargazers másodnickjeivel együtt (róluk is van történetem) az rpg.hu oldalán futott be szép kis karriert, Léthé pedig a fantasya.hu és karcolat.hu oldalon tevékenykedik, egy picit más szerepkörben. A "madigan" nick a fantasyán és az rpg-n is előfordul(t).

 

Persze az is lehet, hogy Léthé kedvese használja a mailboxot stargazersként - hallhattunk már valahol ilyen esetről is...

hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.10 0 0 170
Egy pontot mindenképpen megítélek neked a humorodért:)

Az anyaggyűjtéssel nincs gondom. Elég sok anyagom van a következő témákban:
- Szociális interakciók
- A szociális interakció megközelítése az interpretatív paradigma alapján
- Csoportlélektan
- A társas világ kognitív és érzelmi vonatkozásai
- Attitűdök és viselkedés - a viselkedés megjósolhatósága
- Attitűdök és az internet kapcsolata

És te is tudod, mennyire fontos a közvetlen tapasztalatgyűjtés...

"Aki kurvának megy, az ne sírjun, ha dugják, tartja a nálam elmésebbek mondása."
Remek:)

(és most megjósolhatom a következő hozzászóló véleményét)
Előzmény: Sezlony (169)
Sezlony Creative Commons License 2006.03.10 0 0 169
Aha. Engem meg az bizonytalanított el, hogy el, hogy amiről és ahogy faggatóztál, az köszönő viszonyban sincs a valamennyire is tudományos igényű kutatással. És miután többen elláttak tanáccsal az elején, amerre elmehettél volna, te továbbra is erőltetted ezt az izét, mintha mindenképpen konfrontálódni szerettél volna valakikkel. Meg is kaptad. Még azt is hozzátetted időnként, hogy éppen ez a terved. És akkor nyífogsz a stílus miatt?
Aki kurvának megy, az ne sírjun, ha dugják, tartja a nálam elmésebbek mondása.
Előzmény: hallgatag fűz (168)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.10 0 0 168
Ide nyilván nem írom meg a forrás-gyűjteményemet, de magánban esetleg.
Ezen még gondolkodnom kell, mivel az itt tapasztalt stílus, és ellenséges hangnem kicsit elbizonytalanított.
Előzmény: Sezlony (167)
Sezlony Creative Commons License 2006.03.10 0 0 167
Szerintem ide is megírhatod, milyen forrásmunkákat szedtél össze, hogy képzeled a kutatást, milyen témákat szeretnél érinteni. Én meg hozzáteszem, amit esetleg érdemesnek találok még elolvasni vagy utánajárni.
Szakdogát nem küldök át, ezt megértheted.
Előzmény: hallgatag fűz (166)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.10 0 0 166
A segítséget milyen formában képzelted el? Leülünk egy kávé mellé, és elmondod, mit kellene írnom a szakdogába? Vagy átküldöd a Tiédet?
Előzmény: Sezlony (165)
Sezlony Creative Commons License 2006.03.09 0 0 165
Mondtam, hogy hasonló témában írtam a szakdogámat, mint amit te felvetettél itt valahol az elején. Igen, szociálpszichológia, társas viselkedések, internet.
De mondasz is valamit, vagy csak húzod az időt?
Előzmény: hallgatag fűz (159)
powerage Creative Commons License 2006.03.08 0 0 164

Nincs erőm részleteiben követni ezt a szellemi támolygást, szóval csak egy kérdés:

 

Arról van most szó, hogy valami máshol megkritizált, emiatt válaszreakciójában önmagát szénné alázó írónagyság-wannabe valakije megpróbálja nyalogatni az Alkotó sebeit/egyéb dolgait, és ebbéli igyekezetében magával együtt most ismét felgyújtja azt a szerencsétlent?

 

 

 

Alanson Creative Commons License 2006.03.08 0 0 163
Melyik részét nem érted? Szólj és elmagyarázom, mert mint említettem, ma jóságos vagyok. És ne félj, nem haragszom, csak szánlak.
Előzmény: hallgatag fűz (161)
Gerebje Akciócsoport Creative Commons License 2006.03.08 0 0 162

hallgatag fűz:

 

"Mi abban a hazugság, hogy a kedvesem Skaplvadász néven írt a fantasyára? "

 

Ebben semmi. Ez maga egy hazugság. Egyébként semmi kifogásom nem lenne az ellen, hogy a kedvesed nőnemű; modern világban élünk, vagy mi a szösz.  Csakhogy tudtommal nem ez a helyzet.

 

Miért várod, hogy bárki is komolyan vegyen, ha ebből a hazugságból sem tudsz kikevedredni?

 

"Mint ahogy írtam már, innentől bármit válaszolok, felhasználható ellenem. Ha cáfolok azért, ha rábólintok azért. Ha elmesélem Andrew és a kedvesem történetét azért, ha magamról és a tanulmányaimról mesélek, azért..."

 

Jól látod a helyzetet. Olyan szituba keverted magad, ahonnan nincs más "kiút", mint figyelmen kívül hagyni minden kényes kérdést. Ha igazat mondasz, lebuktatod magad. Újabb hazugságokat kitalálni nem mersz, mert fogalmad sincs, pontosan mit tudok rólad, és félsz, hogy azonnal az orrod alá dörgölöm. Megnyugtatlak, így is lesz.

 

Így csupán a hiteled vesztetted el.

Milyen kellemetlen.

 

 

Előzmény: hallgatag fűz (149)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 161
Összevissza írsz. A harag sosem segít.
Előzmény: Alanson (160)
Alanson Creative Commons License 2006.03.08 0 0 160
Francot sem érdekel, kinek a válaszát várod egy nyilvános fórumon. Az effélét intézd e-mailben, ha Sezlony egyáltalán akar veled fórumon kívül kommunikálni. Mellesleg kezdsz offtopik lenni. Maradj szépen a témánál, ha már ilyen szépen összegyűltünk.
Előzmény: hallgatag fűz (159)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 159
Sezlony válaszát várom, hátha járatos a szociálpszichológiában. Ő tudni fogja, hogy függ össze a klikkesedés a csoportelmélettel.
Előzmény: Alanson (158)
Alanson Creative Commons License 2006.03.08 0 0 158
Hé, hallgatag fűz! Az eddigi téma: "Klikkesedés az irodalmi oldalakon". Látod? most például ismét mellébeszélsz.
Előzmény: hallgatag fűz (157)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 157
Még az is elképzelhető, hogy valóban tudsz nekem segíteni.
Ha járatos vagy a szociálpszichológiában, a csoportokon belüli -és csoportok közti viszonyokban, esetleg a hatalomelméletben.
Előzmény: Sezlony (155)
Alanson Creative Commons License 2006.03.08 0 0 156
Najó.

hallgatag fűz,

A világért sem hátráltatnám a munkádat, szóval teszek egy javaslatot, mert ma kibaszottul jóságosnak érzem magam. Te szépen leírod ide, milyen fikanickjeidet és/vagy ismerőseidet utálták ki vagy bannolták, hozod megfelelő linkeket, én meg segítek, azt' elmondom, miért történhetett. Ne parázz, nem fogsz túl nagy titkokat elárulni, már mindenki ismeri a dolgokat, csak arra vár a nép, hogy TE mondd ki.

Hallod? Segít neked Sezlony is. Gondolom Gerebje Akciócsoport sem zárkózik el, mert úgy látszik, neki is aranyból van a szíve. Olyanok vagyunk, mint egy csapat kiscserkész.
Sezlony Creative Commons License 2006.03.08 0 0 155
Nem is annyira hitelesség kérdése. Fűz, ha ezt az egészet a szakdogáért csinálod, akkor mi a fontosabb: hogy ki mit hisz, vagy hogy minél jobb anyagot csinálj? Hiszen Te magad mondtad, hogy nem érdekel, ki mit gondol, csak a cél van. Ilyen egyszerű.
Előzmény: Gerebje Akciócsoport (154)
Gerebje Akciócsoport Creative Commons License 2006.03.08 0 0 154

Drága, azért mert magadból indulsz ki, és minden hozzád intézett üzenetről kijelented, hogy ez téged igazol, meg a Nagy Kísérletet, az még nem azt jelenti, hogy mások is így gondolkoznak.

 

Ellenben az elegánsnak szánt kitéréseid és visszakérdezéseid ELLENÉRE sem tűnik el az a rengeteg cáfolat és rádbizonyítás, amiket figyelmen kívül hagytál. A vita borzasztó egyszerűen működik. Állítasz valamit. Mások megcáfolják. Lehet, hogy igazuk van, és akkor beégtél de csúnyán.

 

A hiteledről van szó, és nem a kultúrmissziódról.

 

Szóval? Olvashatunk valami érdemi reakciót is a lentebb leírtakra, vagy folytatódik az egyszemélyes melodrámád?

Előzmény: hallgatag fűz (151)
Sezlony Creative Commons License 2006.03.08 0 0 153
El. Ha tényleg dipimunkát írsz, tudok segíteni. Rajtad áll, nosza!
Előzmény: hallgatag fűz (151)
Alanson Creative Commons License 2006.03.08 0 0 152
hallgatag fűz,

A topik engem nem borít ki, hanem kimondottan szórakoztat.
Nem kell rádbizonyítanom a hazugságot, a bunkóságot és a gerinctelenséget, mert ezt a munkát szépen elvégezted helyettem. Ha tényleg nem hazudsz, tisztázd a helyzetet!

"(Egyébként honnan veszed, hogy kibanolták valaha? Tudtommal nem követett el semmit, amiért ez történt volna.)"

Kész. Még egyszer: soha nem állítottam, hogy azt a nicket azzal a mailcímmel bannolták volna, hanem rákérdeztem. Azt írtam, hogy bannolni kellett volna, mert aki ilyesmit ír, az bunkó.

"Mint ahogy írtam már, innentől bármit válaszolok, felhasználható ellenem. Ha cáfolok azért, ha rábólintok azért. Ha elmesélem Andrew és a kedvesem történetét azért, ha magamról és a tanulmányaimról mesélek, azért..."

Töprengj el, miért kerültél ilyen helyzetbe. Ha arra a következtetésre jutsz, hogy azért, mert csúnya gonosz emberek ok nélkül bántanak, akkor fuss neki még egyszer.

"Engem a célom érdekel, ami felé haladni szeretnék."

Feltételezem, hogy célod a teljes és totális szénné égés. Ne haladj tovább. Elérted.
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 151
Gondolod, hogy erre létezik jó válasz?
Elhiszed, bármit írok?
Előzmény: Sezlony (150)
Sezlony Creative Commons License 2006.03.08 0 0 150
"Mi abban a hazugság, hogy a szakdogámhoz gyűjtöm az anyagot?"
Ha egy szakdogához így gyűjtesz anyagot, akkor megbuksz :) Milyen tudományterület? Mik a kutatási módszerek? Idézz néhány szakirodalmat, hátha segíthetek, mert hasonló témában írtam én is a szakdogámat. No?

"Miért akarod ilyen görcsösen rám bizonyítani a hazugságot, gerinctelenséget, tahóságot. Csak mert indítottam egy topicot, hogy információt gyűjtsek?
Ennyire érzékenyen érint a topic témája?"

Kábé ötödször sütöd el válogatás nélkül, hogy ahá, te is biztos érintett vagy, azért érint ilyen érzékenyen! Ez neked infógyűjtés? Az ilyenek miatt tűnik úgy, hogy gyenge lábakon áll a meséd.

"Engem nem érdekel, hogy kinek hisztek, ez a magánügyetek.
Engem a célom érdekel, ami felé haladni szeretnék."

Aha, és ez így korrekt, mi? Válaszokat vársz, ilyen stílussal?
Előzmény: hallgatag fűz (149)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 149
Nem értem, miért borít ki téged ez a topic.
Miért akarod ilyen görcsösen rám bizonyítani a hazugságot, gerinctelenséget, tahóságot. Csak mert indítottam egy topicot, hogy információt gyűjtsek?
Ennyire érzékenyen érint a topic témája?
Mi abban a hazugság, hogy a szakdogámhoz gyűjtöm az anyagot?
Mi abban a hazugság, hogy a kedvesem Skaplvadász néven írt a fantasyára?
(Egyébként honnan veszed, hogy kibanolták valaha? Tudtommal nem követett el semmit, amiért ez történt volna.)
Nyafognék, vagy mellébeszélnék?
Mint ahogy írtam már, innentől bármit válaszolok, felhasználható ellenem. Ha cáfolok azért, ha rábólintok azért. Ha elmesélem Andrew és a kedvesem történetét azért, ha magamról és a tanulmányaimról mesélek, azért...
Engem nem érdekel, hogy kinek hisztek, ez a magánügyetek.
Engem a célom érdekel, ami felé haladni szeretnék.
Előzmény: Alanson (148)
Alanson Creative Commons License 2006.03.08 0 0 148
hallgatag fűz,


"Azt gondolod, a szavak mestere vagy..."

Nem gondolom. Azt gondolom, hogy én - veled ellentétben - nem hazudok, és nem vagyok gerinctelen, ha pedig társaságban tahó vagyok, vállalom a következményeket. A többi retorika.

"...de remélem, te sem vagy író, mert sajnálnám szegény olvasót az összefüggéstelen gondolataidért."

Meg tetszett találni a néninek a google-t? Tapsvihar. Író az meg például Hemingway, Graham Greene vagy Heller. A gondolataim pedig teljesen világosak és követhetőek, és még téged sem nézlek annyira hülyének, hogy nem fogod fel őket. A gond az, hogy nem akarod.

"A topicindítás célját az elején közöltem. Mi ebben a hazugság? "

Gyakorlatilag minden más, amit azóta írtál, kivéve a mellédumát, a nyafogást és a névelőket.

"És így ismeretlenül is elnézést kérek attól, akinek a személyével meggyanúsítottatok."

Van otthon tükör? Nézz bele, és kérj elnézést attól, akit látsz benne.


Előzmény: hallgatag fűz (147)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 147
A gúnyos hangvétellel nem mész semmire. Azt gondolod, a szavak mestere vagy, de remélem, te sem vagy író, mert sajnálnám szegény olvasót az összefüggéstelen gondolataidért.
A topicindítás célját az elején közöltem. Mi ebben a hazugság?
Időközben rengeteg információt kaptam tőletek, ezt megköszönöm.
És így ismeretlenül is elnézést kérek attól, akinek a személyével meggyanúsítottatok.

Előzmény: Alanson (146)
Alanson Creative Commons License 2006.03.08 0 0 146
Hallgatag fűz,

"Érdekes látni, hogyan alakul a topic. Hagyom, hogy "megnyilvánuljatok", hiszen erre vártam a kezdetek óta. "

Hagyod? Mily kegyes. Miért, van más választásod? >:>

"Gyönyörűen haladunk az eredeti cél felé:)"

Eredetileg is meg akartad szívatni magad?

"Az eddig sejtett dolgok végre kiderülnek, a mondókáitok elárulnak benneteket:)"

Rajtad kívül senki nem akart itt titkolni semmit.

"Köszönöm a segítséget!"

Szerintem nem értettél meg semmit, kár hálálkodnod. Röviden, hogy te is felfogd: ha valaki bunkó és/vagy hazug, akkor kiutálják egy társaságból. Tökmindegy, hogy virtuális vagy IRL, a szabály ugyanaz.

"ahoy"

Ez búcsú volt? Akkor most visszakotródsz a latin-amerikai sorozatok elé könnyezni? Helyes döntés, az talán nem haladja meg a képességeidet.




Előzmény: hallgatag fűz (136)
hallgatag fűz Creative Commons License 2006.03.08 0 0 145
"Tudod, ez nem szómágia, hogy kimondod és úgy van, mindenki elhiszi!"

Pontosan így van. Azért nem bólintok rá semmire, és azért nem cáfolok, mert ezek csak szavak. Mindenki azt hisz, amit akar. Ha ti valamit elkönyveltetek, teljesen mindegy, hogy én mit válaszolok rá. Mindennek nem ez az értelme.
Hogy itt ki az erpégés, és ki nem, engem hidegen hagy. Nekem nem ez a célom.




Előzmény: Sezlony (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!