Keresés

Részletes keresés

totopad Creative Commons License 2017.09.10 0 0 6062

Fontana

Előzmény: nita159 (6060)
suzi_mou Creative Commons License 2017.09.09 0 0 6061

Nemzetkozi jogsi okmanyirodaban kerheto par ezer ft-ert. Kek fuzetke, kezzel kitoltve, egy fenykeppel. Viccesen komoly dokumentum. 😉

Előzmény: totopad (6059)
nita159 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 6060

Melyik cégtől bérelted az autót?

Előzmény: totopad (6059)
totopad Creative Commons License 2017.09.09 0 0 6059

Nem teljesen vágesz, mi az a nemzetközi jogsi, nekem magyar rózsaszín kártyás jogsim van, gond nélkül adtak ki rá autót, plusz a török részre is átengedtek vele, a határon sem volt gond, csak ki kellett perkálni -talán 20 euró- a napi biztosítást!

Előzmény: nita159 (6056)
nita159 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 6058

Sajnos erröl sem találtam túl sok infót, csak egy helyen olvastam hogy úgy vihetö át ha extra biztosítást kötünk rá. De csak egy helyen olvastam és nem írták hogy melyik kölcsönző :(

suzi_mou Creative Commons License 2017.09.09 0 0 6057

Ha jol tudom (mintha pont ezen a forumon irtak volna) nem viheted at a berelt autot.

 

Előzmény: nita159 (6056)
nita159 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 6056

Sziasztok! 
Olvasgattam az autóbérléssel kapcsolatos hozzászólásokat, de erre nem találtam választ. Amennyiben a görög részen bérlünk autót, nemzetközi jogsira szükség van, ha át szeretnénk menni a török részre?

Előre is köszönöm a segítséget :)

totopad Creative Commons License 2017.09.09 0 0 6055

Na mi pont ezért viszünk mindenhova strandsátrat, b@ssz@ m@g a bunk@ r@szkija.

 

Egyébként nekem a britekkel kapcsolatban volt sztereotípiám, hogy hangosak, bunkók, no itt fordítva van. 

Mindenhol tök kedélyesen el tudtunk a brittekkel dumcsizni, semmi baj nem volt velük, viszont az oroszokból tényleg itt előjön az állat. Lehet, hogy az övék a sziget fele, de akkor is baromi gáz és zavaró, ahogy viselkednek -kb az egyetlen tényleg negatívum a szigeten ők-

Előzmény: dundalk (6054)
dundalk Creative Commons License 2017.09.08 0 0 6054

Hát Ayia napa és a Nissi Beach a party zóna központja (sajnos). Protaras körül kellene inkább nézelődni esetleg a sziget másik vége Coral Bay vagy Corallia Beach (hotel a parton).

 

Latchi az új kedvenc ahol még hétvégén sem taposnak le az orosz túristák vagy éppen teszik arréb a törölköződet, mert ő ott akar feküdni, ahol te vagy. Viszont az kavics + homok és gyorsan mélyülő. (de szuper ha a nagyobbak már a gyerekek vagy tudnak úszni)

Előzmény: G___ (6053)
G___ Creative Commons License 2017.09.08 0 0 6053

Köszi,

Az autón még gondolkozunk, nincs tervben, bár a buszos közlekedést nem próbáltuk anno, nem hinném, hogy furikázni szeretnénk...

Előzmény: totopad (6052)
totopad Creative Commons License 2017.09.08 0 0 6052

Mi április/május-ban vettük meg a jegyeket és foglaltunk szállást, plusz, az eslőre lefoglalt autóval is votlak gondok, azt két héttel az indulás előtt váltottuk le egy másik kölcsönzőnél.

Előzmény: G___ (6051)
G___ Creative Commons License 2017.09.08 0 0 6051

Sziasztok,

Jövőre Ciprust néztük ki nyaralásunk célpontjának. Abból az apropóból, hogy nászutón már voltunk, most viszont vinnénk a gyerekeket is. 

Nyugis, tehát nem technózenés nyaralást tervezünk augusztus első hetére.

Mivel legutóbb márciusban voltunk, és akkor elég kevés turista volt, ugyan szinte körbejártuk a szigetet, de nem erre fókuszáltunk. 

 

Kérdés: hová lenne érdemes menni? Kizárólag homokos és tengerpart melletti (nem x száz méterre attól) szállodába mennénk. 

Valami hasonló, mint ez (de ez Nissi Beach, Ayia Napa - zajos?).

 

A másik kérdés a foglalás: tényleg muszáj január-februárban foglalni? Ha egyénileg szervezném, (szállás + repjegy külön), akkor ...? Bár ez csak B terv lenne, elsődlegesen utazási iroda.

Köszi,

G.

helena9 Creative Commons License 2017.08.31 0 0 6050

Köszönöm a segítséget, felvetéseket mindenkinek, beszámolok az eredményről, amennyi infóm van:) A buszra Limassol-Paphos van írva, a sofőr azt mondta, hogy nem kell átszállni Limassolban, ugyanaz a busz megy tovább és attól függően áll meg ott egy kis időre, hogy mennyire van időben, tehát késésben van-e. amúgy hivatalosan a 16 órakor Lárnakából induló busz 19-re ér Limassolba. Viszont olcsóbb, mint a sima Larnaka-Paphos járat, mert ugye one day tickettel csak 7 euro-ba került/fő. :) A taxi ugye 100 euro lett volna kettejüknek, hacsak nincs olyan szerencséjük, mint tavaly, amikor a megállóban kiszólt egy taxis, hogy akarnak-e beszállni 2 másik ember mellé és így csak 50.:) 

 

Egyébként ők Paphoson a Rododafni Beach Apartementben szoktak megszállni, állítólag szuper, ajánlom mindenkinek, de csak azoknak, akik nagyon időben foglalnak, mert a szeptemberi apartmant januárban foglaltuk nekik, az utolsót.. (Én pedig voltam már a Vrachia Beach Hotel-ben szintén Paphoson, amiről szintén csak jót mondhatok)

Előzmény: dundalk (6045)
magamis Creative Commons License 2017.08.31 -1 0 6049

     Csak az volt a baj, hogy egy szállodát tudtak ajánlani! A többi már összegben a csillagos ég volt!!! Annyi pénzből négyszer ellehet menni Törökbe és tudom, hogy ott minden nap van takarítás, tiszták a tányérok, azt iszunk és akkor amikor akarunk. És nem jelennek meg a vízi patkányok éjszaka! Minekünk még rossz tapasztalatunk nem volt egyik Hotelben se! :) 

Előzmény: dundalk (6048)
dundalk Creative Commons License 2017.08.29 0 1 6048

Jobb is lesz ott Törökbe' .  4.5/5 értékelésű szállásokra én se fizetnék be egyik irodánál sem.

Előzmény: magamis (6046)
totopad Creative Commons License 2017.08.29 0 1 6047

Szívesen,

bár iróniának szántam, mivel Palermo és Mondello beach is Szicíliában van és lövésem sincs milyen szállodáról, vagy apartmanról beszélsz :)

Előzmény: magamis (6046)
magamis Creative Commons License 2017.08.29 -3 0 6046

    Köszönöm totopad!

 

 Hála a jó Istennek nem volt hely!!! Így vissza kaptuk a pénzt és befizettük Törökországra. 

Előzmény: totopad (6044)
dundalk Creative Commons License 2017.08.28 0 0 6045

Esetleg mehetnek a Kapnos vagy a LimassolExpress járataival.

 

A Kapnos Larnaca reptér és Paphos reptér között megy közvetlenül. Elméletileg közvetlen járat, de gyakorlatban lehet, hogy át kell szállni. Ez ha így lenne nulla perc várakozás és nincs  keresgélés, mert átvezetik őket. (egy ismerősünket beültették egy taxiba és az ment tovább kettejükkel)

 

A másik a Limassol Express ez is reptértől reptérig megy, limassolban átszállás a végállomáson várni kell kb. 50 percet. A jegy egyben megvehető 13eur.

 

https://www.kapnosairportshuttle.com/timetables/93?locale=en

 

http://enlimassolairportexpress.eu/?page_id=8

 

Előzmény: helena9 (6042)
totopad Creative Commons License 2017.08.28 0 1 6044

Én voltam! Palermo és Mondello beach között volt, a harmadik emeleti wc kissé koszos volt, de, hát csak 30 ember használta egyszerre

Előzmény: magamis (6043)
magamis Creative Commons License 2017.08.28 0 0 6043

    Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy volt-e már valaki a Mare Village by Atlanticban? Lekérés alatt van az utazás, de nagyon sok negatív értékekést olvasok róla! :) Inkább mentünk volna Törökbe... Annyira elvagyok kenődve és az ára se tetszik!

helena9 Creative Commons License 2017.08.25 0 0 6042

Köszönöm a válaszokat! 

Feltételezem, hogy az a végállomás, ahol Ti leszálltatok, ott kell átszállni a Limassol - Pafos járatra! 

Igazából a kényelem szubjektív persze, csak úgy értettem, hogy vajon jelentősen nagyobb "viszontagságokkal" jár-e ez a verzió, mint a direkt járat... De bízom abban, hogy ezen a bizonyos végállomáson csak arrébb kell sétálni egy másik buszhoz, ami rövid idő után elszállítja őket Pafoszba. :) Kár, hogy nincs egy direkt járat mondjuk kora délután is Larnaca (ill. Ayia Napa) és Pafosz közt, ezt még bevezethetnék..

Előzmény: vnuk (6041)
vnuk Creative Commons License 2017.08.22 0 0 6041

larnacaból páfoszra az intercity busz megy 6:00, 9:30, 16:00 és 18:30-kor. 7 euro/kopf a jegy. Mi ezzel a busszal mentünk, de csak limaszolig. Jól megszívtuk, mert nem szálltunk le időben és kivitt vmi kikötőbe a végállomásra :D ahogy kisétáltunk Üdvözöljük cipruson tábla fogadott.

Előzmény: helena9 (6032)
Pontikos1 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 6040

En jartam, de azt nem tudom megmondani, h a te szuleid konnyen eligazodnak-e es nekik kenyelmes lesz-e.

( altalanos tapasztalat, ha mar ilyen kerdes felmerul, akkor a valasz alt. nem)

Előzmény: helena9 (6032)
helena9 Creative Commons License 2017.08.22 0 0 6039

Köszönöm, ezt az oldalt ismertem, igazából a személyes tapasztalatok érdekeltek volna (mennyi idő jut Limassolban az átszállásra, stb.), de ezek szerint senki nem járt még a teljes útvonalon. A menetrend szerinti az tényleg hihetetlenül lassú..

Előzmény: juhlaci (6034)
METYA Creative Commons License 2017.08.20 0 0 6038

Mi éjszaka értünk haza Ciprusról. Hajózás miatt ajánlom inkább Ayia Napa-t, onnan sok hajó indul kalózhajótól a mélytengeri pecatúráig. Megéri elautózni addig, mert a tengerpart sokkal szebb mint Larnaca környékén. Halászhajóra szerintem kicsi az esély, de éjszaka be lehet próbálkozni. Mi a gyerekek nyomására kalózhajós kirándulásra mentünk, ami sokkal jobb volt a vártnál, két helyen is megállt a hajó úszkálni, és nagy buli a hajóról egyből a mélyvízbe érkezni. Larnakán a Mackenzie strandot ajánlom, ez a reptér mellett van, tiszta is, és buli is a leszálló gépeket nézegetni.

Előzmény: D.Irén (6037)
D.Irén Creative Commons License 2017.08.20 0 0 6037

Sziasztok!

 

Larnakából milyen lehetőségek vannak hajókirándulásra és kb. honnan indulnak.  Esetleg halászhajóra is van lehetőség feljutni? Ha más városban volt ezzel kapcsolatban jó élményetek az is érdekel, mert lesz autónk.

 

nscsaba Creative Commons License 2017.08.20 0 0 6036

42 éves sportos, humoros férfi képében útitársam keresem Ciprus szigetére 20-50 éves nő vagy férfi személyében, aki szeret utazni, a világot felfedezni.
Ciprusra van repülőjegyem szept 6-13 viszonylatban, de sajnos nincs kivel menjek. Volt párommal foglaltuk még decemberben, elég jó áron a Wizzairnél, de sajnos időközben szétmentünk, én meg azóta nem találtam olyat, akivel szívesen mennék, a barátaim meg vagy anyagilag nem állnak úgy, vagy szabadságuk nem engedi meg, hogy jöjjenek.

Sohasem gondoltam volna, hogy egyszer arra szorulok, hogy interneten próbáljak meg útitársat keresni, de az élet ide kényszerített.
Kommunikatív, diplomás férfi vagyok. Szeretek beszélgetni, nagyokat nevetni, de itt most nem magamat akarom "eladni", vagy fényezni. Úgy tervezem, hogy egy hétre végig autót bérelnék valakivel, azzal járnánk be a sziget meglátogatásra érdemes déli részeit. Néha itt fürödnénk, néha ott, városlátogatás, szép tengerpartok felkeresése. Nem luxusszállodában szeretnék lakni, inkább jól felszerelt apartmanban, vagy Airbnb szállásban gondolkodom. Egyet a keleti részen, egyet a nyugatin, hogy onnan a környéket csillagtúra jellegűen fel lehessen fedezni. Minden megbeszélés és kompromisszum kérdése lehetne.
Ismeretlenül nem feltétlen lenne bölcs valakivel nekivágni egy útnak, ezért azt javaslom, hogy ha valaki jelentkezik, akkor üljünk be egy belvárosi kávézóba, beszélgessünk kicsit egymással, aztán majd meglátjuk, hogy érzünk-e a másikban lehetőséget, hogy szívesen elutaznánk vele egy hétre Ciprus szigetének felfedezésére vagy sem.
Én úgy gondolom, hogy előzetes kalkuláció után a költség (repülőjegy, szállás, egyhetes autóbérlés, benzinpénz, kaja) kijönne fejenként 180-200 ezer Forintból.
Telefonszámom: 20/3787-055
email címem: nscsaba@gmail.com

Csaba

juhlaci Creative Commons License 2017.08.18 -1 0 6035
Előzmény: helena9 (6032)
juhlaci Creative Commons License 2017.08.18 -1 0 6034

Beírod a keresőbe, hogy Larnaca Paphos bus és a Google Chrome böngésző le is fordítja  http://paphosbus.com/cyprus-intercity-buses/paphos-larnaca-airport-bus

Előzmény: helena9 (6032)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 6033

Limmassolba mentem már Larnacából de onnan visszajöttem és nem paphosra.

Előzmény: helena9 (6032)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!