Keresés

Részletes keresés

jana100 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 232

Az előzőhöz csak annyit hogy ha jól emlékszem akkor a 70-80-as évek közt vetíthették

jana100 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 231

Szép napot mindenkinek! Én is keresnék egy régi filmet. Csak halványan emlékezem de lehet hogy csak álmodtam. Két kamasz fiúról szól, barátok és osztálytársak. Állandóan a tükörrel voltak elfoglalva. azt akarták bebizonyítani hogy a tükörkép egy antivilág. A következő jelenet amire emlékszek hogy ülnek az osztályteremben és az óra a kezükön az ülésrendjük ellenkező oldalra került. És nézik egymást.                                           Előre is köszi a segítséget

 

fadongó Creative Commons License 2020.04.01 0 0 230

Az IMDB-szerint:

 

https://www.imdb.com/title/tt0101082/

 

is csak ez a 7 rész készült, illetve ezekből egy 83 perces TV-film "kiadás": https://www.imdb.com/title/tt0195505/?ref_=tt_trv_cnn

 

 

Az epizódok címei:

 

https://www.imdb.com/title/tt0101082/episodes?season=1&ref_=tt_eps_sn_1

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.31 0 0 229

A 90-es években, a vasárnapi Disney-összeállításban volt egy olyan sorozat, hogy Kalóz Jack 100 élete (The 100 Lives of Black Jack Savage)

Ezt csak nálunk hagyták félbe, vagy valóban nem is fejezték be?

A történet röviden: Jacket, a kalózt valamikor a 18. században felakasztották. A 20.században egy üzletember, Berry Tarberry megveszi a házát és látja a szellemet, össze is barátkoznak. Kiderül, hogy Jacket elátkozták, az átok feloldásához 100 ember életét kell megmentenie. Volt még egy őrült feltaláló, aki egyszer egy mini-atombombával robbantja fel Tarberry széfjét, hogy kirabolja az elmaradt fizetése fejében. Ők együtt kezdik el az életmentést. Néha, ennek tanúi is vannak, a szigeten el is terjed, hogy Kalóz Jack visszatért. Persze Tarberry hiába magyarázza egy nő ismerősének (szerelmes belé), hogy valójában ő Kalóz Jack, sehogy sem tudja meggyőzni... pedig nem is hazudott olyan nagyot, mert volt, hogy beöltözött kalóznak. Amire emlékszem még, hogy Tarberrynek van egy szuper motorcsónakja. Aztán az egyik életmentő akció végén (6. vagy 7. rész) kiírták, hogy még 80 élet... és itt vége volt a sorozatnak.

[fidelio] lajos mihály Creative Commons License 2019.07.21 0 0 228

Emlékszik-e valaki egy, úgy az 1970-es években futó olasz filmsorozatra, mely az olasz délen játszódott, valószínűleg Szardínián, és a vendetta volt a témája. Még nagyon kicsi voltam, nem is néztem nagyon, nem kötött úgy le akkor, de most kíváncsi vagyok, mi volt a címe, és tud-e valaki bővebb információkat adni róla. Nekem csak halvány emlékeim vannak róla. A filmzenéje nagyon szép volt -- ma is emlékszem rá, jó a zenei memóriám --, és visszagondolva rá, nem vidám, hanem drámai hangulatú volt a zene, de mindenképpen szép, dallamos. A kezdő képkockákon egy háromszög alakú hegy látszott, melynek a felénk néző része vagy szakadékként zuhant alá, vagy nagyon meredek volt, de teljesen kopár. Bevillan még két jelenet. Az egyik, hogy egy Észak-Olaszországból érkező fiatal pár a kocsijával megáll az úton, mert az úton ott fekszik egy férfi. Kiszállnak, és észreveszik, hogy megölték. A lány félrekapja a fejét, a fiú pedig átkarolja, és a kezével betakarja az arcát, hogy ne lássa a holttestet. A filmsorozat pedig úgy ér véget, hogy a dél-olasz kisváros utcáján megy a helyi kiskirály, egy kövér, idősödő férfi, kalapban, talán maffiózó, de egy feketébe öltözött idős nő előhúz a ruhájából egy pisztolyt, és agyonlövi a kiskirályt. Erre egy helybeli fiatalember, aki megértette, hogy a vendetta nem helyes, kétségbeesetten igyekszik győzködni az esetet némán néző többi helybelit, hogy nem a vendetta a megoldás gyilkosságok esetén. Tud valaki bővebben is informálni erről a filmsorozatról?

luci87 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 227

Nincs meg valakinek Karrslon a hazteton c. Ifjusagi film? Repulo fiu van benne,de ez filmsorozat volt,nem rajzfilm ..A 70 es evek vegen,80 as elejen mrnt a tv ben.Koszi.

ujjv Creative Commons License 2018.03.30 0 0 226

Sikerült letöltenem jó minőségű angol nyelvű verziót. Csak a magyar hangsáv nagyon kellene nekem. :)

Előzmény: H_G (225)
H_G Creative Commons License 2018.03.30 0 0 225

Ahogy elnézem, egy orosz nyelvű DVDRip könnyen megtalálható. 1,5 GB már nem lehet nagyon rossz minőség.... Csak hát orosz.

 

Előzmény: ujjv (224)
ujjv Creative Commons License 2018.03.30 0 0 224

És valahogyan hozzájuthatnék? DVD másolat postán küldve, vagy online átküldve valahova feltöltve? Nagyon hálás lennék.

Előzmény: MiJu (218)
.Gringo Creative Commons License 2018.03.09 0 0 223

Jindrich Polák-nak voltak gyurmafigurás filmjei, például Lucie, postrach ulice (1984) (magyar címét nem tudom) illetve a Polipok a második emeletről (Chobotnice z II. patra) 1987

Előzmény: thomas353 (220)
george71 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 222

Keresek egy olyan "szerintem" kezdő színészek - végző főiskolások játszotta darabot, ami a MI fiatalságunkról szól. és a TV minden évben adta felvételről akár többször is. Mi a címe? A Szigorúan ellenőrzött vonatok és egyéb ilyen filmhez hasonlóan Fiatalok a 70s 80s évekről beszélnek, hogy hogyan csajoznak a moziban Star Wars filmen.. csupa poénnal.. minden évben leadták 2-3x.. anno

Segítsen aki emlékszik.. az én korosztályomra gondolok.. én 1971-es vagyok..

george71 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 221

Nem tudom ki emlékszik.. OLASZ v. FRANCIA koopr. film..

 

Mi a címe annak a filmnek (lehet olasz-francia), amiben egy kb 5 fős baráti kör beugratja az egyik barátot, hogy nyert a lottón?
Keresem azt a francia filmet(lehet olasz-francia), amiben egy kb 5 fős baráti kör beugratja az egyik barátot, hogy nyert a lottón.. szépen összevágják a videót, majd mire megmondanák hogy ugratás, addigra a srác aláír egy váltót.. (szóval hitelt kér egy ismerőstől)..
Mikor rájön hogy nincs nyeremény összeomlik, se nyeremény ..csak adósság .
A srácok próbálják rábeszélni a fickót adja vissza váltót. de nem megy bele. EKKOR KITÉPIK A SZÉFJÉT AZ ABLAKON egy terepjáróval.. majd a széfből kiveszik a papírokat.. és visszaviszik a széfet.
A széfből eltűnik pár millió, a srácokat üldözi a rendőrség.. Azt hiszik átverték őket, pedig aki kinyitotta nekik a széfet, az nyúlta le a zsetont..Zseniális vígjáték volt akkor.. de a címét nem tudom.. valami átverés..vagy ilyesmi..

thomas353 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 220

Én is keresnék egy filmet a 80-as évek közepén mehetett Ccsahszlovák film. A film gyerekek kalandjairól szólt, ami valami gyurma figurákkal és Tátra teherautókkal bonyolódott. Sajnos több nem rémlik belőle, de akkor nagyon jó volt.

thomas353 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 219

Szia!

 

Mintha a mosómacik karácsonya lett volna. A fő gonosz Fűrész oszkár volt. Én erre emlékszem.

 

 

Előzmény: aquasky1978 (205)
MiJu Creative Commons License 2018.01.28 0 0 218

Megvan, de nem túl jó minőség: TV-ből felvett VHS-ről DVD-re írva.

Előzmény: ujjv (217)
ujjv Creative Commons License 2018.01.28 0 0 217

Esetleg nincs meg valakinek ez a film valamilyen formátumban? Akár VHS-en is érdekelne. 28 éve nem láttam...

Előzmény: MiJu (201)
H_G Creative Commons License 2018.01.20 0 0 216

Az öccsnek volt a kedvence, a lány utálta :)

 

Előzmény: hijkl (213)
hijkl Creative Commons License 2018.01.19 0 0 215

Nagyon-nagyon köszönöm! :-)

Előzmény: karikaska (214)
karikaska Creative Commons License 2018.01.19 0 1 214

A film címe: Pleasantville. A főszereplő lányt pedig Reese Witherspoon alakította. 

Előzmény: hijkl (213)
hijkl Creative Commons License 2018.01.15 0 0 213

Sziasztok!
Rémlik egy olyan film, ahol a tinédzser lány a kedvenc tv sorozatának a hőse lett. Ha jól emlékszem, a 60-as évek környékén játszódik és mintha valami kisváros neve lenne az a sorozat, amibe bekerül. Talán van egy öccse is, nem tudom. Lehet, hogy nem jól emlékszem ezekre sem, de ha valakinek lenne tippje, mi lehet a címe annak, amit keresek, akkor megköszönöm. :-)

ujjv Creative Commons License 2018.01.07 0 0 212

Sziasztok!

 

Szerintetek valahonnan meg lehet szerezni a Mio messzeországban, más címen Kátó, a sötétség fejedelme című filmet valahonnan magyar szinkronnal?

bbenjoe Creative Commons License 2017.12.07 0 1 211

Én is keresek egy filmet, amit még gyerekkoromban láttam a '90-es évek legelején, szóval szerintem '80-as.  Amire emlékszem:

- A középkorban játszódhat.
- Egy őszülő ember és a két felnőtt lánya vidéken él.
- Egy nap feltűnik két gonosz marcona lovas alak. Az egyik azt hiszem kijelenti, hogy Ő az ősz ember testvére vagy rokona, és az örökséget követel tőle, persze amaz megtagadja.
- Ezért zaklatni kezdik őket, pl azzal hogy tüzet gyújtanak, illetve azt hiszem pl lefejezik az ökrüket és karóba tűzik az állat fejét. De olyanra is emlékszem hogy szétverik hogy a két bandita megöl valami szerzetest, aki szintén nem akar nekik segíteni (mert talán fattyú a bandita)
- Végül odáig fajul a dolog, hogy összeverekednek, de az ősz embert ekkor hátba lövi a pisztolyával az egyik a két gonosz bandita közül.
- A film végén a két lány bosszút áll: az egyik banditát az erdőben egy verembe csalják, és amikor beleesik, egy karóval ledöfik. Azt hiszem "Káplárnak" hívták, mert...
A következő jelenetben egy öregasszony szól a gonoszabb banditának, hogy "megölték a káplárt" Erre persze a gonosz bandita a lányok után megy, de őt is megölik, azt hiszem egy erdei patak szélén. Az említett öregasszony odaszórja a jóskártyáit a vízbe úgy emlékszem. Így ér véget a film. Valakinek ismerős mindez?

Gáspár Marcell Creative Commons License 2017.11.26 0 0 210

1980-as film gyerekekről szól azt hiszem talán kirándulnak a gyerekek.Egy idézetet tudok belőle "a hidegek nagyon én meg majd meg fagyok küldjetek egy nagysapkát csókolom a kis macskát"

Nagyon örülnék ha valaki tudna valamit segíteni az ügyben mert édesapukámnak szeretném megtalálni

- 1980-as évek körüli

- Színes

- (talán)a gyerekek kirándulnak

- egy idézet a film ből -->"a hidegek nagyok én meg majd meg fagyok küldjetek egy nagy sapkát csókolom a kis macskát"

 

----->ELŐRE KÖSZÖNÖM HA VALAKI TUD SEGÍTENI<-----

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.16 0 0 209

Trükkös Tomi és a bélyegutazás - https://youtu.be/hNyYCvDjjAg

veva3 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 208

Sziasztok!

 

Egy olyan sorozatot keresek, ami egy erdoben jatszodik...es valahogy a gyerekek (talan2-3) atjut a kozepkori erdobe. Ott megismerkednek hasonlo koru gyerekkel (fiuval?) es segitenek neki mindenfeleben. Talan a szuleikkel taboroztak es ott keverdtek el az erdoben? Ezt nem tudom. Tudj vki melyik sorozat volt ez?

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 207

Köszi a választ, valóban ez az.

Bevallom, meglepett, hogy Dr Dolittle, de csak valamikor nagyon régen, gyerekkoromban láttam, akkor tetszett.

Előzmény: karikaska (206)
karikaska Creative Commons License 2017.10.07 0 1 206

Az 1. a Dr. Doolittle, de nem az Eddie Murphy főszereplésével készült, hanem az 1967-es Rex Harrisonnal.

Előzmény: Törölt nick (204)
aquasky1978 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 205

Sziasztok!

 

Még én is kicsi voltam, de minden karácsonykor vetitette a tévé: kis sárga ormányos figurák, akik a gonosz ormányos valami elől mentették meg az erdőt és a (kari)fákat.

Sok nem maradt meg akkoriból..

Ez olyan 84-86 körül mehetett.. 

Megvolt a mesenézés, aztán séta Apuval.. és mire hazaértem, ott állt a fa, majd jött a Jézuska... :)

 

Valakinek valami ötlet esetleg?

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.13 0 0 204

Sziasztok! 

 

Még két filmcímet kérdeznék, hátha valakinek eszébe jut. Ezek is 1990 előttiek lehetnek.

 

1.

Egy család valami úszó szigetre kerül. A bennszülöttek hol messiásként ünneplik őket, hol meg ki akarják őket végezni. 

Az apa rábeszél valami nagy tengeri állatot, hogy lökje meg a szigetet. A bennszülöttek ünnepelnek, végre elindult a sziget - de a lökés sajnos túl nagy lett, így a kráter szélén egyensúlyozó nagydarab kő beleesik a vulkánba. Ezért meg kivégeznék őket. 

Aztán egy kontinensnek, vagy másik szigetnek ütköznek, mint a puzzle, úgy illik egymásba a két part, még egy félbevágott fa is újraegyesül ... ekkor megint ünneplik őket, merthogy végre hazajutottak.

A család a végén egy óriási úszó csigán indul haza.

 

2.

Néhány ember (férfiak és nők is vannak köztük) valahogy visszajut az időben, a Római Birodalomba.

Két jelenetre emlékszem: az egyikben biliárdozni tanítják a császárt (vagy valami más főfejest), egy másikban légiósok üldözik őket harci kocsin, a római katona valami állatot (madarat? macskát?) lekap egy fáról, azzal szirénázik (nem, nem a Flintstone család...)

Talán (ebben nem vagyok biztos) az egyik rómainak olyan kocsija van, hogy négyszögletes a kereke. De ez lehet, hogy másik film (nem a folytassa Cleo, ez nem kerékpár, hanem valami kétkerekű kordé)

Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.13 0 0 203

Sziasztok!

 

Még gyerekkoromban láttam ezt a filmet, csak nem tudom a címet. 1980-as évek vagy korábban készült.

 

Egy fiú nem meri elmondani a szüleinek, hogy szerepet kapott egy mesefilmben. Ő játsza a főhőst, egy idős férfi (barát? rokon? nagypapa?) pedig a mesterét. 

A forgatáson a fiú és a mester a sárkánnyal harcol, mikor is a fiú leereszti a kardot: "Állj! Elfelejtettem, hol a gyújtószerkezet!" Mire az öreg: "Itt van!" - és a kardját beledöfi a sárkányba, ami persze másodpercek alatt hamuvá ég. A rendező dühöng, nem tud másik sárkányt szerezni, az operatőrhöz fordul: "Legalább felvetted?" Az meg mutatja, hogy sajnos nem...

De a forgatást messziről figyeli a varázsló, aki újjávarázsolja a sárkányt. A filmesek meglepődnek, de örülnek, az öreg és a fiú nem annyira, mert a varázsló az ellenségük, és tudják, hogy ez valójában egy nekik szóló fenyegetés.

A film vége meg az, hogy a család együtt nézi az elkészült mesefilmet, "Szóval ide jártál egész nyáron" meg "Elmondhattad volna" stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!