Keresés

Részletes keresés

george71 Creative Commons License 2018.03.04 0 0 221

Nem tudom ki emlékszik.. OLASZ v. FRANCIA koopr. film..

 

Mi a címe annak a filmnek (lehet olasz-francia), amiben egy kb 5 fős baráti kör beugratja az egyik barátot, hogy nyert a lottón?
Keresem azt a francia filmet(lehet olasz-francia), amiben egy kb 5 fős baráti kör beugratja az egyik barátot, hogy nyert a lottón.. szépen összevágják a videót, majd mire megmondanák hogy ugratás, addigra a srác aláír egy váltót.. (szóval hitelt kér egy ismerőstől)..
Mikor rájön hogy nincs nyeremény összeomlik, se nyeremény ..csak adósság .
A srácok próbálják rábeszélni a fickót adja vissza váltót. de nem megy bele. EKKOR KITÉPIK A SZÉFJÉT AZ ABLAKON egy terepjáróval.. majd a széfből kiveszik a papírokat.. és visszaviszik a széfet.
A széfből eltűnik pár millió, a srácokat üldözi a rendőrség.. Azt hiszik átverték őket, pedig aki kinyitotta nekik a széfet, az nyúlta le a zsetont..Zseniális vígjáték volt akkor.. de a címét nem tudom.. valami átverés..vagy ilyesmi..

thomas353 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 220

Én is keresnék egy filmet a 80-as évek közepén mehetett Ccsahszlovák film. A film gyerekek kalandjairól szólt, ami valami gyurma figurákkal és Tátra teherautókkal bonyolódott. Sajnos több nem rémlik belőle, de akkor nagyon jó volt.

thomas353 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 219

Szia!

 

Mintha a mosómacik karácsonya lett volna. A fő gonosz Fűrész oszkár volt. Én erre emlékszem.

 

 

Előzmény: aquasky1978 (205)
MiJu Creative Commons License 2018.01.28 0 0 218

Megvan, de nem túl jó minőség: TV-ből felvett VHS-ről DVD-re írva.

Előzmény: ujjv (217)
ujjv Creative Commons License 2018.01.28 0 0 217

Esetleg nincs meg valakinek ez a film valamilyen formátumban? Akár VHS-en is érdekelne. 28 éve nem láttam...

Előzmény: MiJu (201)
H_G Creative Commons License 2018.01.20 0 0 216

Az öccsnek volt a kedvence, a lány utálta :)

 

Előzmény: hijkl (213)
hijkl Creative Commons License 2018.01.19 0 0 215

Nagyon-nagyon köszönöm! :-)

Előzmény: karikaska (214)
karikaska Creative Commons License 2018.01.19 0 1 214

A film címe: Pleasantville. A főszereplő lányt pedig Reese Witherspoon alakította. 

Előzmény: hijkl (213)
hijkl Creative Commons License 2018.01.15 0 0 213

Sziasztok!
Rémlik egy olyan film, ahol a tinédzser lány a kedvenc tv sorozatának a hőse lett. Ha jól emlékszem, a 60-as évek környékén játszódik és mintha valami kisváros neve lenne az a sorozat, amibe bekerül. Talán van egy öccse is, nem tudom. Lehet, hogy nem jól emlékszem ezekre sem, de ha valakinek lenne tippje, mi lehet a címe annak, amit keresek, akkor megköszönöm. :-)

ujjv Creative Commons License 2018.01.07 0 0 212

Sziasztok!

 

Szerintetek valahonnan meg lehet szerezni a Mio messzeországban, más címen Kátó, a sötétség fejedelme című filmet valahonnan magyar szinkronnal?

bbenjoe Creative Commons License 2017.12.07 0 1 211

Én is keresek egy filmet, amit még gyerekkoromban láttam a '90-es évek legelején, szóval szerintem '80-as.  Amire emlékszem:

- A középkorban játszódhat.
- Egy őszülő ember és a két felnőtt lánya vidéken él.
- Egy nap feltűnik két gonosz marcona lovas alak. Az egyik azt hiszem kijelenti, hogy Ő az ősz ember testvére vagy rokona, és az örökséget követel tőle, persze amaz megtagadja.
- Ezért zaklatni kezdik őket, pl azzal hogy tüzet gyújtanak, illetve azt hiszem pl lefejezik az ökrüket és karóba tűzik az állat fejét. De olyanra is emlékszem hogy szétverik hogy a két bandita megöl valami szerzetest, aki szintén nem akar nekik segíteni (mert talán fattyú a bandita)
- Végül odáig fajul a dolog, hogy összeverekednek, de az ősz embert ekkor hátba lövi a pisztolyával az egyik a két gonosz bandita közül.
- A film végén a két lány bosszút áll: az egyik banditát az erdőben egy verembe csalják, és amikor beleesik, egy karóval ledöfik. Azt hiszem "Káplárnak" hívták, mert...
A következő jelenetben egy öregasszony szól a gonoszabb banditának, hogy "megölték a káplárt" Erre persze a gonosz bandita a lányok után megy, de őt is megölik, azt hiszem egy erdei patak szélén. Az említett öregasszony odaszórja a jóskártyáit a vízbe úgy emlékszem. Így ér véget a film. Valakinek ismerős mindez?

Gáspár Marcell Creative Commons License 2017.11.26 0 0 210

1980-as film gyerekekről szól azt hiszem talán kirándulnak a gyerekek.Egy idézetet tudok belőle "a hidegek nagyon én meg majd meg fagyok küldjetek egy nagysapkát csókolom a kis macskát"

Nagyon örülnék ha valaki tudna valamit segíteni az ügyben mert édesapukámnak szeretném megtalálni

- 1980-as évek körüli

- Színes

- (talán)a gyerekek kirándulnak

- egy idézet a film ből -->"a hidegek nagyok én meg majd meg fagyok küldjetek egy nagy sapkát csókolom a kis macskát"

 

----->ELŐRE KÖSZÖNÖM HA VALAKI TUD SEGÍTENI<-----

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.16 0 0 209

Trükkös Tomi és a bélyegutazás - https://youtu.be/hNyYCvDjjAg

veva3 Creative Commons License 2017.10.31 0 0 208

Sziasztok!

 

Egy olyan sorozatot keresek, ami egy erdoben jatszodik...es valahogy a gyerekek (talan2-3) atjut a kozepkori erdobe. Ott megismerkednek hasonlo koru gyerekkel (fiuval?) es segitenek neki mindenfeleben. Talan a szuleikkel taboroztak es ott keverdtek el az erdoben? Ezt nem tudom. Tudj vki melyik sorozat volt ez?

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.09 0 0 207

Köszi a választ, valóban ez az.

Bevallom, meglepett, hogy Dr Dolittle, de csak valamikor nagyon régen, gyerekkoromban láttam, akkor tetszett.

Előzmény: karikaska (206)
karikaska Creative Commons License 2017.10.07 0 1 206

Az 1. a Dr. Doolittle, de nem az Eddie Murphy főszereplésével készült, hanem az 1967-es Rex Harrisonnal.

Előzmény: Törölt nick (204)
aquasky1978 Creative Commons License 2017.10.03 0 0 205

Sziasztok!

 

Még én is kicsi voltam, de minden karácsonykor vetitette a tévé: kis sárga ormányos figurák, akik a gonosz ormányos valami elől mentették meg az erdőt és a (kari)fákat.

Sok nem maradt meg akkoriból..

Ez olyan 84-86 körül mehetett.. 

Megvolt a mesenézés, aztán séta Apuval.. és mire hazaértem, ott állt a fa, majd jött a Jézuska... :)

 

Valakinek valami ötlet esetleg?

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.13 0 0 204

Sziasztok! 

 

Még két filmcímet kérdeznék, hátha valakinek eszébe jut. Ezek is 1990 előttiek lehetnek.

 

1.

Egy család valami úszó szigetre kerül. A bennszülöttek hol messiásként ünneplik őket, hol meg ki akarják őket végezni. 

Az apa rábeszél valami nagy tengeri állatot, hogy lökje meg a szigetet. A bennszülöttek ünnepelnek, végre elindult a sziget - de a lökés sajnos túl nagy lett, így a kráter szélén egyensúlyozó nagydarab kő beleesik a vulkánba. Ezért meg kivégeznék őket. 

Aztán egy kontinensnek, vagy másik szigetnek ütköznek, mint a puzzle, úgy illik egymásba a két part, még egy félbevágott fa is újraegyesül ... ekkor megint ünneplik őket, merthogy végre hazajutottak.

A család a végén egy óriási úszó csigán indul haza.

 

2.

Néhány ember (férfiak és nők is vannak köztük) valahogy visszajut az időben, a Római Birodalomba.

Két jelenetre emlékszem: az egyikben biliárdozni tanítják a császárt (vagy valami más főfejest), egy másikban légiósok üldözik őket harci kocsin, a római katona valami állatot (madarat? macskát?) lekap egy fáról, azzal szirénázik (nem, nem a Flintstone család...)

Talán (ebben nem vagyok biztos) az egyik rómainak olyan kocsija van, hogy négyszögletes a kereke. De ez lehet, hogy másik film (nem a folytassa Cleo, ez nem kerékpár, hanem valami kétkerekű kordé)

Előzmény: Törölt nick (203)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.13 0 0 203

Sziasztok!

 

Még gyerekkoromban láttam ezt a filmet, csak nem tudom a címet. 1980-as évek vagy korábban készült.

 

Egy fiú nem meri elmondani a szüleinek, hogy szerepet kapott egy mesefilmben. Ő játsza a főhőst, egy idős férfi (barát? rokon? nagypapa?) pedig a mesterét. 

A forgatáson a fiú és a mester a sárkánnyal harcol, mikor is a fiú leereszti a kardot: "Állj! Elfelejtettem, hol a gyújtószerkezet!" Mire az öreg: "Itt van!" - és a kardját beledöfi a sárkányba, ami persze másodpercek alatt hamuvá ég. A rendező dühöng, nem tud másik sárkányt szerezni, az operatőrhöz fordul: "Legalább felvetted?" Az meg mutatja, hogy sajnos nem...

De a forgatást messziről figyeli a varázsló, aki újjávarázsolja a sárkányt. A filmesek meglepődnek, de örülnek, az öreg és a fiú nem annyira, mert a varázsló az ellenségük, és tudják, hogy ez valójában egy nekik szóló fenyegetés.

A film vége meg az, hogy a család együtt nézi az elkészült mesefilmet, "Szóval ide jártál egész nyáron" meg "Elmondhattad volna" stb.

Jockeyka Creative Commons License 2017.09.12 0 0 202

Húúú, köszi :) ... soha nem találtam volna rá! .... már csak meg kellene "szereznem" valahonnét/valahogyan :) ...

 

Köszi még1x is.

Előzmény: MiJu (201)
MiJu Creative Commons License 2017.09.12 0 0 201

Mio Messzeországban:

 

https://port.hu/adatlap/film/tv/mio-messzeorszagban-mio-min-mio/movie-60145

 

De Kato, a sötétség fejedelme címen is vetítették:

 

http://www.imdb.com/title/tt0093543/

 

Astrid Lindgren Mio, édes fiam c. regényéből készült.

Előzmény: Jockeyka (200)
Jockeyka Creative Commons License 2017.09.11 0 0 200

Sziasztok!

 

Egy családi és/vagy fantasy gyerekeknek készült filmet keresek a 80s évekből.

Csak halovány emlékeim vannak róla sajnos, de a történet röviden:

Egy falu gyerekeit elvarázsolják hollóvá/varjúvá és egy vas vagy ollókezű gonosz vára körül repkednek, aki képes az emberek szívét kimarkolni a kezével.

Két gyerek egy varázskarddal - talán lovon - nekivág, hogy kiszabadítsák a többieket és megöljék a fő-gonoszt.

A fő gonosz vára ill a film forgatása valahol Skóciában lehet.

 

Nos, ha valaki tudja a film címét, kérem írja meg, a gyermekeim is abban a korban vannak már hogy tetszene nekik.

 

Előre is köszönöm a segítséget

 

Üdv.:

Jockey

MiJu Creative Commons License 2017.08.20 0 0 199
Előzmény: Sergiooo (196)
karikaska Creative Commons License 2017.08.18 0 0 198

Én egy 1985-ös olasz filmre tippelek. Magyarországon nem mutatták be, de kalóz verziók lehetnek belőle. Az eredeti cím: Schiave bianche - Violenza in Amazzonia, de sok helyen csak Amazoniaként említik.

Előzmény: Sergiooo (196)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.13 0 0 197
Sergiooo Creative Commons License 2017.07.31 0 0 196

Sziasztok!Én is keresnék egy filmet! Nagyon halovány emlékem van csak róla!

Szinte biztos vagyok benne hogy 90' előtti.80'-90' közé tippelem. Annyi maradt meg hogy az amazonas vidékén bennszülöttek támadhattak ,ölték meg turistákat köpőcsővel.Ez a tipikus amazonasi hajó volt benne!Bennszülöttek voltak benne.Még VHS korszakból láttam férfi hangalámondásos szinkronnal.80as évekbe készülhetett inkább. Tipp valakinek?

MOttó55 Creative Commons License 2017.06.18 0 0 195

Jaj de jó, köszönöm szépen!

Szisztematikusan át fogom nézni. Jó pár oldal nem jelentkezik be, de a címekkel majd tovább keresek máshol. Remélem, megtalálom az eredetileg keresett filmet is.

 

Előzmény: 0101011 (194)
0101011 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 194
Előzmény: MOttó55 (192)
Törölt nick Creative Commons License 2017.06.16 0 0 193
Előzmény: MOttó55 (190)
MOttó55 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 192

Köszönöm, de sajnos ez sem a keresett film!

 

Viszont szívesen venném, ha a 60-as, 70-es évekből kaphatnék néhány ifjúsági film címet. Kincskereső .., Pál utcai ..., Tüskevár meg van. :)

Előre is köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (191)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!