Keresés

Részletes keresés

ábmrus Creative Commons License 2023.04.22 0 0 16

No ezt sem látogatják sokan!

ábmrus Creative Commons License 2023.01.04 0 0 14

Sziasztok, én a Labancba jártam, a KISS KÁLMÁN volt az osztályfőnököm.

 

Még kissé verekedős volt, akkoriban ez még nem volt tilos.

 

Engem valamiért nagyra becsült, pedig helyesírásból gyenge voltam, de fogalmazásból mindig ötös. Gyakran felolvasta a dolgozatomat.

 

Rosszcsont70 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 13

Szia ! Te ki vagy? Én péter István Szerintem osztálytársak voltunk!

Előzmény: kobbold (10)
Rosszcsont70 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 12

Sziasztok ! Nekem is ösztályfönököm volt 1984ben Akkor egy nagyszerü embert ismertem meg! nekem az életemet tette rendbe Ez borzaszó!!

Előzmény: Lac04 (11)
Lac04 Creative Commons License 2018.04.17 0 0 11

Sajnos most olvastam. Zolibá az osztályfőnököm volt nyugodjon békében. Sokat köszönhettem annó neki.

kobbold Creative Commons License 2015.11.05 0 0 10

1984-85-ben nekem is ofőm volt Zolibá. Nagyon kedveltem én is. Magam egy budapesti rádióban műsorszerkesztőként dolgozom. Szívesen készítenék róla egy beszélgetést egykori tanítványaival, ha jelentkeztek.

zaxxon Creative Commons License 2011.06.01 0 0 9

Hali, most bukkantam erre a topicra. Én jó rég, 86-ban fejeztem be a Bundezt, és a legtöbb nevezett személyt én is ismertem. Rám Péterbá volt a legnagyobb hatással. Vajon tudja valaki hol lehet utolérni? Közösségi portálokon kerestem, de sikertelenül. Szívesen köszönetet mondanék neki :).

Előzmény: VÉLA (-)
granna Creative Commons License 2010.09.27 0 0 8

Szia!

 

Nem sokat tudok én sem, de annyit biztosan, hogy miután számtalan elismerést kapott a munkájáért (persze a legnagyobb elismerés a gyerekek és a szülők szeretete volt), súlyos alkalmatlanságra hivatkozva azonnali hatállyal elbocsátották. Összeomlott az élete, egy másik vállalkozásában is összecsaptak a hullámok a feje fölött (erről a híradókban is hallhattál), de hogy végül mi vezetett ahhoz a végső, tragikus elhatározáshoz, azt csak ő mondhatná meg biztosan. De ő már ezt nem fogja megtenni. Azt biztosan tudod, hogy saját maga vetett véget az életének. Hogy ez gyávaság, vagy éppen ellenkezőleg hatalmas bátorság kellett hozzá, azt mindenki ítélje meg saját maga. De számomra ez teljesen mindegy, én nagyon sok szép emléket köszönhetek neki, és nekem semmi más nem számít...

 

 

Előzmény: The Evil (7)
The Evil Creative Commons License 2010.09.15 0 0 7
Szia! Több, mint 15 éve jártam a Budenzba, azóta nem találkoztam Zoli bával, haláláról is csak itt értesültem. Bátyámnak osztályfőnöke volt, rajongott érte, és én is. Semmit nem tudunk arról, hogy hogyan távozott. Mondanál pár szót erről, mert számunkra is felfoghatatlan.
Előzmény: granna (6)
granna Creative Commons License 2010.09.15 0 0 6

Sziasztok!

 

Zoli bá végleg távozott... Felfoghatatlan, megdöbbentő, és ahogy telik az idő, már semmit sem értek.

Megható és megrázó volt a szertartás, rengetegen voltunk. De ami számomra döbbenetes az az, hogy jónéhány volt kolléga távol maradt, és én helyettük is szégyellem magam. Akik pedig éppen a lelkiismeretük miatt döntöttek így, azonak nincs mit mondanom, úgysem értenék, és nem nekem kell, hogy számot adjanak.

 

Inkább megköszönöm azoknak, akik ott voltak, és ha véleményetek van, szívesen várom.

The Evil Creative Commons License 2010.07.20 0 0 5
Vajon végig a rózsaszín bukójában nyomta? :)
Előzmény: Bernyó (4)
Bernyó Creative Commons License 2010.07.20 0 0 4
Sajnos nem balesetben.
Érthetetlen, hogy miért. Persze ez a legtöbbször az...
Utoljára tavaly találkoztam vele. Nem sokat tudok róla, csak hogy bőrszerkós motoros arc lett belőle, a tanítást pedig abbahagyta.
Előzmény: The Evil (3)
The Evil Creative Commons License 2010.07.19 0 0 3
Neee! Mi történt?
Előzmény: Bernyó (2)
Bernyó Creative Commons License 2010.07.19 0 0 2

A legendává vált Végh Zoli bá tragikus hirtelenséggel eltávozott:

"Értesítelek benneteket,hogy Zoli bácsi búcsúztatója Szeptember 4-én
szombaton 10 órakkor lesz a Fiumei úti sírkertben!"

Nyugodjék Békében!
The Evil Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1
Ezek szerint osztálytársak voltunk :)

Péter bá meg a legnagyobb arc volt.
Előzmény: VÉLA (-)
lynne Creative Commons License 2006.02.06 0 0 0
Én csak a t0rnatermet és a t0rnaöltözőt ismerem, mert csupán karateedzésre jártam 0da.:)
Előzmény: VÉLA (-)
VÉLA Creative Commons License 2006.02.05 0 0 topiknyitó

Sziasztok!
Remélem nem hamvába holt vállalkozás társakat találni azegykori Labanc úti-később Budenz úti iskolaévek iránti nosztalgiázáshoz...Én 1994-ig jártam oda 8 évig,felejthetetlen tanáregyéniségekkel,osztálytársakkal..Még az öreg Kettler elvtárs érájában indultam,de aztán egy énektanár lett a diri(a nevére sajna nem emléxem),majd  Őt  asszem Török Zsuzsa váltotta,de akkor már nem jártam oda.No,a következő tanárok rémlenek:

-Édes Péter:matek-fizika,Ő volt az ofő,alapjában véve emberileg csiptem,de azt nem felejtem el Neki,hogy 4 évig pokollá tette az életemet(és nem csak az enyémet..),nem hiszem,hogy miután 2 egyetemi dipl.van,és más tárgyak elég jól mentek,4 évig külön tanár kellett,hogy meg ne bukjak..

-MÁRTA NÉNI RULEZ!!!:emléxik valaki a "Brünhildára?"Valami bitangul nézett ki,mint egy kiérdemesült NDK-s úszónő,állandóan üvöltözött,viszont ha nem,akkor nagyon szivhezszóló sztorikat mesélt..

BÉla bá énektanár: gyakorlatilag józanul nem láttam,sajnos semmi tekintélye nem volt,igy utólag visszagondolva elég brutálisak voltunk szegénnyel..

-Tibor bá:biosztanár,imádtuk,nagyon jó fej volt!

-Gömbilombi:kémiatanár,iszonyatkövér,ikerlányai voltak,és elég rendes volt..

-Ircsi( alias Turcsi)néni:töritanár,sajna nincs sok emlékem Róla.

-VÉGH ZOLTÁN RULEZ!!:Zoli bá,asszem kijelenthetjük,még életében legendává vált!
Ki nem tudná visszaidézni,ahogy azon a különös,fenyegető hangján mondja:BOGÁRKA!HOZD IDE AZ ELLENŐRZŐDET!!:)))
IMádtam a külföli utjait,sokon én is részt vettem,akkor nyilott ki számomra a világ:))
Igazi szellemi partner volt,és asszem egy bizonyos kor felett partneri szinten tekintett minket.Örök hála neki koraifjúságom szép emlékei miatt!

-Pillmann Mariann:pattanásos tornatanár,azt hitte,maj velünk bizonyitja,milyen nagy kislány,annyit szivatott minket,hogy csak na.

-NAPOLEON-Sári Erika néni-föci:hááát,mosolygás nélkül nem állhatom meg...egy nemzedék nőtt föl rettegve az órák előtt..egy osztálytársam rendszeresen be is pisilt miatta fölsős korában..hajj,azoka felelés elötti dermedt percek,mikor a naolót lapozgatta a nagyasszony...utólag el kell ismeni,jól értett az öreglány a megfélemlitéshez..a jó öreg Hitchcock az semmi hozzá képest!!

Hát,igy hirtelen ennyit,irjatok,ha van közös élményanyagunk a suliról!


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!