Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

kheiron 2007. júl. 28. Creative Commons License 1564
Kedves snmariann, a bélkonglomerátum egy olyan kifejezés, ami nem szabványos - talán hiperechogén belekre gondolhatott a vizsgáló, ami önmagában nem jelent semmi kórosat.
Előzmény: snmariann (1551)
kheiron 2007. júl. 27. Creative Commons License 1563
A hosszú csöves csontok rövidségének alapvetően két oka lehet: vagy nem annyi idős a magzat, mint amekkorának gondoljuk, a másik meg a kromoszóma-rendellenességek egyik minor jele.
Előzmény: lmonic. (1548)
stunc 2007. júl. 27. Creative Commons License 1562
Kis kiegészítés: a méhemet az egyik doki kétszarvúnak látja, a másik meg nem, úgyhogy ezért érdekel a véleményed. Köszönöm.
Előzmény: stunc (1554)
Nikol31 2007. júl. 27. Creative Commons License 1561

Köszönöm a választ, a koraterhességi topic-ban is hasonlóakat kaptam. Jövő csütörtökön megyek uh-ra, akkor majd kiderül, hogy mennyit nőtt a baba.

VKOrsi 2007. júl. 27. Creative Commons License 1560
szia, saját tapasztalat alapján írom, hogy a pontos kor lombiknál sem annyira száz-százalékosan biztos, és itt az elején 1-2 nap is sokat számít a méretnél.
nekem most a pici lányom elég későn ágyazódott be, így a 11. napon a hcg szintem is alacsony volt, és a 7. hét elején az UHn még szívhang sem volt.
ha van szívhang nálatok, akkor az már nagyon jót jelent.
Előzmény: Nikol31 (1558)
Nikol31 2007. júl. 26. Creative Commons License 1558

Sziasztok!

Eddig csak olvastalak benneteket, de most lenne egy kérdésem hozzátok. Június 25-én volt a beültetésem, ez szerint a 6+3. napnál járok. Ma voltam uh-on. Szabályos szikhólyag, szívteleppulzatio látható. A CRL 1,5 mm, ahogy olvastam ilyenkor már 5-13 mm kellene, hogy legyen.  Nem túl kevés ez a 1,5 mm?

Allia 2007. júl. 25. Creative Commons License 1557
OFF
Nem vagyok orvos, sem képalkotó szakember, harmadik gyerekemet várom, és szeretek olvasni.
A mélyen tapad azt jelenti, hogy rálóg, vagy rajta van a belső méhszájon, a szülésre vonatkozólag lesznek majd következményei, esetleg császármetszés szükséges, a szülészorvos dönt róla. Addig is javasolt a pihenés, kíméletes életmód, amíg nem mész el az orvosodhoz. Van esély, hogy a méh növekedése során a méhlepény "elvándorol" a méhszájról a későbbiekben.
ON
Előzmény: rampi (1556)
rampi 2007. júl. 25. Creative Commons License 1556

Kedves Kherion!

MA voltam a 18.heti genetikai uh-on. A babával minden rendben. A lepény a mellső falon tapadt, mélyen, nem érett.

Mit jelent az, hogy mélyen tapadt?Illetve jár-e ez valami hátránnyal,veszéllyel?Én 26.hétre születtem, emiatt kicsit félek, nehogy nálam is koraszülés legyen. Egyébként eddig problémamentes a terhességem, néha ha jön a hideg keményedek, de hamar elmúlik.

Köszönim válaszát:

Réka

liz_ 2007. júl. 24. Creative Commons License 1555
Kedves Kheiron!

Második gyerkőcömet várom és a mai UH-on kaptam a következő leletet, és hiába kerestem eddig, nem kaptam/találtam (megnyugtató vagy éppen nem) választ a Megjegyzésben szereplő eltérésre. Az orvosomtól - igaz nem személyesen - csak annyit, hogy a 30. héten ellenőrizni kell. A vizsgáló orvos is hasonlót mondott, de hogy ez mire utalhat, azt nem sikerült kiszednem. Tudom, nem akarnak ijesztgetni, mert sok bizonytalanság van és a legtöbb esetben tényleg csak vaklárma, de én mégis szeretném tudni, hogy ez mit takar. Pláne, ha megmarad a különbség születéskor is.
Előre is nagyon köszönöm válaszod!
liz

"Magzat fekvése: fejvégű, Placenta tapad: hátsó falon, Érettség foka:O., Szívműködés: látható, Szív: négy üregű, Magzatvíz: átlagos, ARC: defektus nem látható, Diagnózis: grav. 26-27.
BPD: 71, HC: 251, AC: 208, OFD: 89, TAD: 66, FL: 50

Megjegyzés: Bal oldalkamra tágassága 6,4 mm, job oldalkamra tágassága 6,1 mm."
stunc 2007. júl. 22. Creative Commons License 1554

Kedves Kheiron!

Többszöri vetélés utáni kivizsgálásomon felmerült, hogy kétszarvú a méhem, amit a hiszteroszkópián nem láttak, de a későbbi HSG-n, és több ultrahangon igen...

Kérdésem, hogy az alábbi képen a petezsák formája azért szív alakú, mert kitölti az ilyen alakú méhem terét, vagy másért is lehet?

A héten voltam ultrahangon, a jelenlegi terhességem 12. hetében.
Emma08 2007. júl. 19. Creative Commons License 1553

Kedves Kherion!

Olvasgatva a topicot, feltűnt, hogy mindenki Tőled kérdez, utánanéztem, és rájöttem, miért...:)

Így hát beállnék a sorba; egy vetélés és két év várakozás után lehet, hogy aggódóbb kismama vagyok, mint az átlag, és most, a 12 hetes UH után sem nyugodtam még meg.

Eredményeim:

CRL:54 , NT: 0,8  BPD: 18 ( az orvos nem mondott konkrét kort, számításaim szerint 12+2/4 - ennél jóval fiatalabb nem igazán lehet-hőmérőztem, innen gondolom)

Szóval: Nem túl alacsonyak ezek az értékek? Tarkóredő eredménye belefér a normál értékbe? ( esteleg a fejlődést befolyásolhatja, hogy volt egy cisztám + még egy üres petezsákom...?)

Előre is köszönöm válaszod!

E.

dincuska 2007. júl. 16. Creative Commons License 1552
Kedves Kherion!

Ismét Hozzád fordulok, legutóbb az uh-eredmények miatt jártam itt, akkor megnyugtattál. :-)
Ma voltunk uh-n (36-37 hetes vagyok), és kétoldali vesemedencetágulatot állapitottak meg a kislányunknál. Nagyon megijedtem! Leirom pontosan, mi áll a papiron:

Bal oldali vese mérete: 54x28 mm, benne 20x20 mm-es foly.tart. képlet. Pyelon? Jobb oldali vese mérete: 51x24 mm, jobb oldali pyelon: 13x13 mm. Húgyhólyag: 38x33 mm. Subvesicalis obstructio?

Előzmény csak annyi volt, hogy május végén a 4d-n emlitették a tágulatot. 1 hét múlva mentem az orvos által előirt ultrahangra, ott nem láttak semmit. Ezért nem is gondoltam, hogy valami baj lehet. De most... :(
A magzatviz mennyisége átlagos.
Mi a véleményed?
Előre is köszönöm.

Üdvözlettel: Dincuska
snmariann 2007. júl. 15. Creative Commons License 1551

Szia kheiron!

Ismét a segítségedet szeretném kérni: 16 hetesen és 6 napsan a babánál bél kongromelatumot láttak az ultrahangon. Ez mit jelent? Milyen következményi lehetnek? Amúgy mindent rendben találtak nála. Előre is köszönöm!

Arthurgazdi 2007. júl. 15. Creative Commons License 1550
Szia! Igaz én nem kheiron vagyok, de erre-saját tapasztalatból- tudok válaszolni. Hüvelyi uh-t csinálnak, aminél az a jó ha üres a hólyag. Attól meg ne ijedj meg, ha még így sem látnak semmit, vagy csak petezsákot. (olvass vissza...én is így jártam- jun.11. semmi, jun. 18. üres petezsák...jun. 28. 7,5 mm-s baba, júl. 12. már 16 mm:-)). Kheiron: bocs...nem veszem el a kenyered:-)
Előzmény: anita30 (1549)
anita30 2007. júl. 15. Creative Commons License 1549

Szia Kheiron!

Segítségedet kérném.

Jövőhéten lesz az első uh, (6.hetes leszek). Nem tudom hogy ez hüvelyi vagy hasi és hogy tele hólyaggal kell mennem vagy sem . Elbizonytalanodtam. Előre is köszönöm .

lmonic. 2007. júl. 13. Creative Commons License 1548

Igen arra gondoltam.

És ez nagy baj, ha tényleg kisebb?

Előzmény: kheiron (1547)
kheiron 2007. júl. 13. Creative Commons License 1547
Kedves lmonic, ha a combcsont hosszára (FL) gondolsz, az valóban kisebb, mint a 13 hétre várható 10-11 mm. Ilyenkor két lehetőség van: az egyik, hogy nem sikerült teljesen jól megmérni, a másik, hogy tényleg kisebb. A következő, 18. heti ultrahangon ismét meg fogják mérni, és akkor eldől, hogy valóban kisebb-e.
Előzmény: lmonic. (1546)
lmonic. 2007. júl. 13. Creative Commons License 1546

Szia Kheiron!

Már kéredeztem tőled korábban is, remélem nem gond ha megint felteszek egy kérdést.

Tegnap voltam 13. hetes 3 naposan ultrahangon és a pici lábacskájára 9 mm-t írtak. Ez nem túl kicsi? A papíron az alsó érték 11mm. A többi érték normál.

Írd már meg, hogy ez normális-e vagy pedig kicsi. Ha kicsi, akkor lesz-e normális?

Egy aggódó első babát váró kismama.

Mónika

Arthurgazdi 2007. júl. 13. Creative Commons License 1545
Hááát? Most már tényleg bízom benne, hogy gyerek lesz belőle:-) Aztán persze még zaklatni foglak a kérdéseimmel:-)
Előzmény: kheiron (1544)
kheiron 2007. júl. 12. Creative Commons License 1544
Csakcsak kibírod. :-)))
Előzmény: Arthurgazdi (1543)
Arthurgazdi 2007. júl. 12. Creative Commons License 1543
Szia Kherion! Csak a jó hírt szeretném megosztani veled. Ma voltam rákszűrésen + kértem a saját megnyugtatásomra uh-t. A petezsák 26 mm , hátsó falon tapad, a baba pedig 16 mm, az életjelenségek jók, már látszik a buksija, és a végtagbimbók(azt hiszem ez a neve) szintén jól kivehetők. A szikhólyag még látszik (erre nem tértünk ki, hogy normális-e). A kis mazsola szépen "megnőtt" 28-a óta. A képet sajnos nem tudta kinyomtatni- elfogyott a papír (tipikur magyar eü), így megmutatni nem tudom sajnos. De így nyugodtabb vagyok, hogy megnézték...talán kibírom így augusztus elejéig...
kheiron 2007. júl. 12. Creative Commons License 1542

Szerintem érdemes lehet 2-3 hét múlva megint ránézni egy ultrahanggal, aztán majd meglátjuk.

Az ultrahang elvileg a magzati kort számolja, ami nem feltétlenül esik egybe a menstruációból kalkulálható korral.

Előzmény: Emoke99 (1541)
Emoke99 2007. júl. 12. Creative Commons License 1541

Kedves Kheiron!

A véleményedet szeretném kérni az alábbiakban:

jún.4 volt a peteérésem és aznap ill. utána lévő napokon voltunk együtt a párommal.

jún. 13án a terhességi teszt semmit nem mutatott. jún.25-én a teszt már jelezte a terhességet. Júl.11-én voltam UH-on ahol egy 1,39 cm petezsákot láttak embrioárnyékot még nem.

Az UH szerint ez kb4hét 5 napos terhességnek felel meg.

Ha a tényleges teherbeeséstől számítom, akkor tényleg megfelel a kb. 4 hét 5 napnak, viszont az előző mens. napjától számítva kb. 8 hetesnek kellene lennie.

A dokim teljesen elkeserített, hogy eznagyon kicsi, és lehet, hogy elhalt mazgat stb.. Nekem semilyen panaszom nincs..

Mi a véleményed? Az UH mikortól számol mikor megállapítja a hetek számát?

Nagyon köszönöm a segítséged.

Katbir 2007. júl. 11. Creative Commons License 1540
Nagyon köszi a választ. Némileg megnyugodtam.
Előzmény: kheiron (1539)
kheiron 2007. júl. 11. Creative Commons License 1539

Igen. :-)

A has mérése nagy feladat - nemcsak azért, mert nehéz behozni a megfelelő mérési síkot, hanem azért is, mert a 30. héttől kezdve nagyon kevéssé validak az értékek.

Elvileg a has ellipszis átmetszetű. De ez csak elméletben van így, a méhen belüli viszonyok miatt a has mindig ellapul, és akár egy nagyon nyújtott ellipszis, akár sokszög formája is lehet, ami értelemszerűen meghiúsítja a mérés pontosságát.

Előzmény: Katbir (1538)
Katbir 2007. júl. 11. Creative Commons License 1538

Kedves Kheiron,

a 34. hétben járok. Utolsó mensim tavaly november 14-én volt, így a szülés várható időpontja augusztus 21.

Június közepén elmentünk párommal 4D UH-ra, ahol mindent rendben találtak. Ekkor voltam 30 hetes és 2 napos. A babát a mért értékek szerint a gép idősebbnek mondta: 32 hetesnek és 1 naposnak. Az ekkor mért adatok a következők voltak:

BPD: 85,8

OFD: 104,4

HC: 306,7

FL: 58,7

AC: 257,5

Másfél hétre rá mentem a protokoll szerinti (30. és 32. hét közötti) UH-ra, abba a kórházba, ahol szülni fogok. Hivatalosan ekkor voltam 31 hetes és 6 napos, a gép atonban itt is kicsit idősebbnek mérte a babát: 32 hetesnek és 4 naposnak. Az ekkor mért adatok a következők voltak:

BPD: 86

FL: 59

AC: 208

Mint láthatod, az AC értéke messze kevesebb mint az ebben a terhességi korban normális, és mint a 4D-s UH-n mért adat. Meg tudnád mondani, hogy ez miért lehet? Előfordulhat, hogy egyszerű mérési hiba? Vagy jelezhet valamilyen problémát, fejlődési rendellenességet?

Válaszod előre is nagyon köszönöm.

kheiron 2007. júl. 11. Creative Commons License 1537
Szívesen, bár nem nyugtatás a célom, hanem a tájékoztatás.
Előzmény: muzsa (1536)
muzsa 2007. júl. 11. Creative Commons License 1536

Hát ebből ami az Ivánnál látszik, az az oldalkamrák hátsó szarvainak tágulata mindkét oldalon.  Ezt június 27 óta 3x vizsgálták és ugyanazt látták...

Gondolom ezért is gyanakodnak olyan nagyon:(

A feje normális méretű volt idáig minden alkalommal, legalábbis nem mondta senki, hogy nem az, és ezt a párhuzamosságot sem említették.

Hát próbálok megnyugodni. Neked is köszönöm a nyugtató szavakat.

Előzmény: kheiron (1535)
kheiron 2007. júl. 10. Creative Commons License 1535

Először legyen egy biztos diagnózis, és ha baj van, csak akkor érdemes megijedni.

A corpus callosum fejletlenségének vannak indirekt jelei: részben az abnormálisan kicsi fej, részben az agykamrák hátsó szarvainak tágulata, részben meg a párhuzamos oldalkamrák. Szóval egyéb dolgoknak is illene látszania.

Előzmény: muzsa (1534)
muzsa 2007. júl. 10. Creative Commons License 1534
köszönöm :(
Előzmény: kheiron (1533)