Keresés

Részletes keresés

s-works Creative Commons License 2013.04.16 0 0 359

Sziasztok!

Szeretnénk a hétvégén körbetekerni bringával a tavat. Kérdésem az lenne, hogy a vízállás miatt ez lehetséges-e? Nem voltunk még, úgy tudom, végig a gáton megy az út. Ezért kérdezem, mert nem akarok az út végéről visszafordulni, ha mégssem járható körbe a Tisza áradása miatt.
Előre is köszi a segítséget!

szepi Creative Commons License 2013.03.15 0 0 358

Végig néztem. Ráismerek minden helyszinre. Én is körbejártam már egy párszor de nem kerékpárral. 40 fokban jobb az AC-s kocsi. Persze a bringa az igazi.

Előzmény: cobranco (356)
assessmentcenter Creative Commons License 2013.03.14 0 0 357

Néhány kedvcsináló beszámoló tavaly nyárról:

http://kiranduloutak.blogspot.hu/2012/07/tisza-to-tisza-tavi-okocentrum.html

http://kiranduloutak.blogspot.hu/2012/07/a-tisza-tavi-vizi-setany.html

http://kiranduloutak.blogspot.hu/2012/07/tisza-tavi-csonaktura-kis-tisza-csapoi.html

 

Én tavaly voltam másodszor a tónál, és nagyon megetetszett, biztos, h visszatérek még.

Szomorúan olvason a lenti kommenteket az állapotokról és a gáton száguldozókról..:(

cobranco Creative Commons License 2013.02.21 0 0 356

Üdv mindenkinek!

 

Mi minden évben körbetekerjük bringával a tavat,az idén összedobtam egy rögtönzött utifilmet is:

 

 

 

Útvonal:

Poroszló-Tiszafüred-Tiszaörvény-Tiszaderzs-Abádszalók-Tiszabura-Tiszaroff-Jánositanyák-Tiszasűly-Sajfok-Kisköre-Sarud-Poroszló /HD 720p/

 

Csak egy kis kedvcsináló annak aki még nem volt!

 

Még egy dolog,ha valaki kedvet kap,föltétlenül 40 fokban menjen,úgy az igazi.:))

 

Jó szórakozást:    cobranco

stopposbácsi Creative Commons License 2013.02.12 0 0 355
szepi Creative Commons License 2012.08.28 0 0 354

Sajnos igy van ez a to legtöbb településével. Talán Poroszlo a kivétel, a mostanában átadott Ökocenter is biztosan besegit a jövöben.

Én régi vendég vagyok a tonál idén voltam 26. éve, nevezetesen Sarudon. Mindig ugyan azt a házat béreljük. Ismerem a környéket mint a tenyeremet, nem beszélve a falurol. Ma már csak a sok év emlékei hoznak vissza, három hétig voltunk ott 24-én jöttünk haza.

A nyaralok fogynak minden évben, a betörések száma nö. Sok az elado ház a már letelepedett külföldiek is árulják, vagy nem jönnek le. Nyiratják a füvet valakivel és kész.

Előzmény: tec1 (353)
tec1 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 353

Sziasztok!

 

Rossz nézni ahogy Abádszalók épül le....

 

Én 2009-ben ott szerettem bele a Tisza-tóba és ebbe a vidékbe. A szezon végén elkezdtem szállást keresni a következő szezonra. Igazából nem találtam már akkor sem olyan lehetőséget ahol egy teljes szezont el szeretnék tölteni. Akkor még működött a vizisí pálya, a vízi bár és a parton végig nyitva voltak az éttermek. 2010-től Tiszaörvényen vagyunk, de vissza-vissza jártunk Abádszalókra. 2010-ben a nagy árvíz után nem nyitott ki a vizisípálya és az éttermek egy része sem. Akkor még működött a kemping, de szinte üres volt. Mostanra csak az Abádi kikötőbe járunk be néha "beköszönni", de azt is csak addig amíg az Abádi medence és a bejárók-öblítők nem töltődnek fel hordalékkal lecsökkentve az egyébként sem túl nagy vízmélységet. Az a baj, hogy ugyanezt a leépülést látom Tiszacsegén is...

 

tec1

Előzmény: szepi (352)
szepi Creative Commons License 2012.08.28 0 0 352

Na látod ezen nem csodálkozom. Az idén nyáron nem nyitott ki a camping. Totál üres volt a part és környéke. Döbbenetes volt a bezárt üzleteket restiket látni. Ezen a területen minden évben éjjel-nappal mozogtak az emberek, pláne ha egy jo koncert volt a parton.

Előzmény: Tommy133 (350)
szepi Creative Commons License 2012.08.28 0 0 351

Az engedélyt mindenkinek kiadják ha befizet 300 Ft ot. Ez egy napra érvényes. A gáton levö ut elsösorban a kerékpárosoknak létesült unios pénzböl, ezért én sem értem egyes autosok viselkedését, ill. baromságát. Szerencsére a többség nyugodtan vezet. Nagyon szép képeket lehet csinálni végig a to körül.

Előzmény: Gábor987 (348)
Tommy133 Creative Commons License 2012.08.07 0 0 350

Üdv! Ha valakit érdekel, az abádszalóki strandról a régi gofris Budapestre, a Ferenciek terére költözött.

rebkaa Creative Commons License 2012.08.06 0 0 349

Teljesen igazad van és én is felháborítónak tartom. Főleg Abádszalók környékén, BMW, Audi, szájában cigi és 80-90-el száguld a gáton. Na persze, még hogy mindegyiknek van engedélye...

Gondold el, mi 4 gyerekkel próbálkoztunk a biciklizéssel, el is ment a kedvem, nem győztem őket lefelé terelgetni, hogy el ne csapják őket.

Előzmény: Gábor987 (348)
Gábor987 Creative Commons License 2012.08.06 0 0 348

Biztos van indokolt eset, amikor kiadják ezt az engedélyt. De amit a múlt héten tapasztaltam, mikor 2 fiammal körbekerékpároztam a tavat - 65 km), az enyhe túlzás volt. Fél percenként jött egy autó a gáton. Azokkal semmi bajom nem volt, akik felénk közeledve lelassítottak, és lehúzódtak, kényelmesen elfértünk egymás mellett. De volt vagy 3 nem normális, akik 80-90-es sebességgel poroztak el mellettünk a szúk gáton. Na ezen bedurrant az agyam, a következő kocsit leállítottam, és megkérdeztem tőle udvariasan, hogy van-e engedélye. Azt mondta van - bár nem mutatta - én meg ugye nem vagyok ellenőr - jó utat kívántam neki és annyit kértem tőle, hogy vigyázzon a biciklisekre.

Na ezután 5 perccel jött megint egy őrült legalább 100-al, aki majd lesöpört minket az útról, életveszélyes volt! Én nem szeretem a hatóságosdit, de itt azonnal fogtam a telefonom, és hívtam a rendőröket, akiknek elmeséltem mi történik ezen a gáton. Rendes volt az ügyeletes, mondta, szól a tiszafüredi és az abádszalóki járőröknek, hogy kicsit nézzenek szét. Megvolt az eredménye: innentől egyetlen kocsi sem jött!!!  

Előzmény: szepi (347)
szepi Creative Commons License 2012.06.24 0 0 347

Tudom ajánlani a to  körüli gát használatát. Körbe lehet menni a tavon autoval a kerékpáros uton. Gáthajtási engedélyt kell venni, fillérekbe kerül viszont a rendörök szivesen tartanak ellenörzést.

vonalzoo Creative Commons License 2012.06.24 0 0 346

Lehet, hogy anno (2008-ban) a versenyre béreltek egy kompot a szervezők, a térképen is az látszik. (Plusz szaggatott vonal az út is, tuti komp volt, de nem komplett :)

Előzmény: vonalzoo (345)
vonalzoo Creative Commons License 2012.06.24 0 0 345

Szia,

szerintem nem. Dinnyésháton van egy kis kézi komp, de az csak a pár 10 méterre lévő szigetre visz.

Előzmény: halaszerika (344)
halaszerika Creative Commons License 2012.06.24 0 0 344

Sziasztok!

 

Tiszaderzs és Dinnyéhát közt át lehet jutni a Tiszán? Itt egy térkép, eszerint igen, de nem találok infot a neten...

 

681109 Creative Commons License 2012.05.14 0 0 343

mi a ugyan a víz felől szoktuk megközelíteni, de szerintem igen 

szárazföldi bejárata a gátról van, de közel van a kikötő is

Előzmény: v2rider. (342)
v2rider. Creative Commons License 2012.05.10 0 0 342

Jól néz ki!:-) parkolás megoldható?arról nincs szó az oldalon.

Előzmény: 681109 (341)
681109 Creative Commons License 2012.05.10 0 0 341

http://www.tiszahercegnoje.hu

 

mi csak kajálni szoktunk idejönni, de kiváncsiságból megnéztük a kabinokat is - szerintem tök jók

Előzmény: v2rider. (339)
stopposbácsi Creative Commons License 2012.05.10 0 0 340

Ezt ismered? http://szallas.hu/

Előzmény: v2rider. (339)
v2rider. Creative Commons License 2012.05.09 0 0 339

Nyáron nyaralni mennénk a Tisza-tóra,valami jobb szállás félpanzióval talál6ó?minden 1éb infó is érdekel.

Kempingez Creative Commons License 2012.02.01 0 0 338

Az abádszalóki strand, emlékezetem szerint úgy 90-ig nem volt fizetős de már a büfék , uzletek jó része már megvolt de úgy gondolom ezekhez az önkörmányzatnak nem sok köze volt , ők egy wc-én kívül mást nem üzemeltettek a parton. A fizetőssé vált strandot ,egy bizonyos kft-nek adták bérbe üzemeltetésre. De addig is normális körülmények voltak a strandon. hatalmas tömegekben voltak jelen a fiatalok . Egy időben szalókon 3-4 disco is működött , a büféknél sorban állás ,jellemezte a forgalmat.

 

Végül is a fizetős strand bevezetésével esett egybe, hogy elpártoltam  Szalóktól és a Tisza -tótól, de ez csak egy  momentum volt, a többi között. A kempingben szerettük volna árnyékos helyen felverni a sátrunkat, ugyan is kisgyermekkel voltunk. De nem engedték mivel az csak a  külföldi ( főleg Német) vendégek számára fent tartott hely, nem foglalt helyekről volt szó. Ugyan itt kifizettek velünk olyan  vendég éjszakát túltartózkodás címén ,amit már nem is töltöttünk a kempingben. Persze a tájékoztatás erről előre nem volt . A melegvíz zsetonnal működött . Hétvégén a falusi boltok zárva tartottak.

 

Igy azóta irány a Balaton bár számomra nem 40 Km hanem közel 300 . De legalább normális kulturált körülmények között, töltöm a nyaralásom. A Balaton az Balaton ,nem is lehet a kettőt egy lapon említeni. Bár tudom hogy közben eltelt 20 év , semmi kedvem a tározóra vissza térni.

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishEnglish (auto-detected) » Hungarian
esztimanoka8956 Creative Commons License 2011.10.12 0 0 337

Kedves Fórumozok!

 

A szakdolgozatomhoz szeretném a segítségeteket kérni. Kérelek titeket ha van egy kis időtök töltsétek az alábbi kérdőívet, hogy sikeres legyen a dolgozatom.

 

https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dDV2bHlVVWQ5cVg5NnZCZWVsRzFxN2c6MQ

 

Köszönöm a segítséget!

perempe Creative Commons License 2011.09.05 0 0 336

köszönöm a választ.

Előzmény: tec1 (333)
tec1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 335
A meder szelere huzodva nem lehet problema....

Tec1
Előzmény: 681109 (334)
681109 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 334

mi is az élőt részesítjük előnyben "pancsolni", bár a hajóútban való fürdőzés nem túl szabályos :)

még jó, h. a vizirendőrök jó fejek

Előzmény: tec1 (333)
tec1 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 333

 

Itt az öblítő és az élő folyó találkozásánál szoktak fürödni a partról. A 33-as út hídjétól pár száz méterrel dél felé található ez a pont. Egyébként Tiszacsege és Abádszalók - Kisköre között hajózva nem igazán láttam olyan helyet ahol kényelmesen lassan mélyülő parton lehetne bemenni a vízbe.

Mi az élő vízen mindig hajóról fürdünk.

 

tec1

Előzmény: perempe (332)
perempe Creative Commons License 2011.08.30 0 0 332

Ajánljatok élő tiszai szabadstrandot a Tisza-tó környékén!

vonalzoo Creative Commons License 2010.08.26 0 0 331
20.-án kipróbáltam a gumikajakomat. A vízről nézve még szebb a tó, mint a partról. Meglepődtem, mennyi yacht volt a vízen, főleg Dinnyéshátnál.
Az öblítő-csatornák igazán vadregényesek, épp csak elfér 2 hajó egymás mellett néhány helyen.
Érdekes volt a szalóki stranddal szemben ez a betonos part napernyőkkel.
vonalzoo Creative Commons License 2010.07.30 0 0 330
Ez is érdekes lehet: Abádi-major, minifalva
Augusztusban megnézem.
Előzmény: akos kpb (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!