Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szirt Creative Commons License 2019.05.15 0 0 414

Helló,

 

mi régen már már elmélkedtünk itt a fórumon, inkább a xenon izzós topikban. :)
Még az Accord van?

Nekem most egy 2015-ös Laguna 3, H7 projektorral.

Jó vétel volt, mondjuk a fényszórója nem volt xenon.

 

Ezt és itt vettem bele (impulzív vásárlás volt, kompakt volt a mérete, tetszett a kidolgozása).
https://lumenet.hu/philips-led-hl-h7-lumileds-altilon-smd-led-gen2

Szép a vetítési képe, erős a fénye, annyi bajom van vele, hogy valamelyest hullámzik a fényereje.

Az autóban van Energy Smart Management rendszer, ami egyebek mellett igyekszik motorfék üzemben tölteni az akkumulátort, így például gyorsításkor a generátor nerm terheli a motort.

 

ESM (Energy Smart Management) is a system that allows the kinetic energy produced under deceleration/braking to be recovered by the alternator and stored in the battery. Functions which consume electricity (heater, lights, radio, etc.) are directly fed by the battery to ease the work of the alternator. Recovered energy is notably employed to restart the vehicle.

 

A leginkább erős fénye még indítás előtt van, míg mondjuk motorfék üzemben rendszerint halványul a fényszóró ereje.

Tudsz esetleg olyan eszközt, ami folyamatosan stabilan tartaná a feszültséget?
Van ötleted, hogy mi lehet a jelenség oka?

 

 

 

 

Előzmény: Wicked Belzebub (412)
Szakállas Barom Creative Commons License 2019.05.14 0 0 413
Köszönöm a tartalmas választ. Ahogy írtad, a korábbiakat kipróbáltam. Egyedül azon filózom, hogy az erősebb izzót betetetni (nagyobb W-osat, átvetetékelés, relé, meg ami kell, mert a sima emeltfényű sem elég. De erre nem egy autóvillamosságis azt mondta, hogy fekete lesz tőle a foncsor (megégeti). Azzal is tisztában vagyok, hogy nem szabályos halogén helyett mást használni, de a lámpa fényereje nem jó (vettem új lámpákat is, azzal is botrányos) . A legtöbb burkolaton szinte semmi ereje nincs (bár szerintem ez sem véletlen, de ez már csak összeesküvés elmélet). Újabb autóra nincs pénzem, fizetésből élek. Ezért érdeklődtem, hogy hátha tud vki olyat ajánlani, ami minőségibb, és nem vakítja el a szemben jövőt.

Mégegyszer köszönöm!
Előzmény: Wicked Belzebub (412)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2019.05.13 0 2 412

No akkor megpróbálok egy értelmes hozzászólással válaszolni.

Tisztázzuk az elején. Nem vagyok híve a szabálytalanságnak, keressük meg a legális utat.

Miért nem látsz? Ennek kéne utánajárni. Gondolom a szemed jó, tehát marad a lámpa:)

Nézzük a lámpát. Több dolog okozhatja a fényvesztést. Öreg izzó. Ezt gondolom mellőzhetjük, mert kipróbáltad más izzóval is...

Kosz. Poros az üveg belülről. Ki kell takarítani. A por alattomos, nagyon le tudja fogni a fényt.

A foncsor. Megégett, koszos, bemattult. Melyik? Ha koszos, ki kell takarítani. Ha matt, vagy homályos, akkor csere, vagy felújíttatás.

Ha látszatra minden jó, tehát tisztának és fényesnek tűnik, akkor elektromos probléma is lehet. Ne szépítsük a dolgot, 20 éves autóról beszélünk. Meg kéne mérni, (járó motornál) hogy rendben van-e a töltésed, tehát az aksin olyan 14-14.4 volt van, és a lényeget, h amikor ennyi van az aksin, akkor mennyi jut az izzóra? Nagyon lényeges, h ne tűnjön el 3-4 tized V-nál több.

Ha itt is minden rendben, és kipróbáltál más izzót is (+100-as, 150-est) akkor marad a LED.

Itt maximálisan a saját felelősségedre vagy utalva. Szabálytalan leszel, balesetnél elővehetnek emiatt.

Valószínűleg erősebb lesz a fénye.

Valószínűleg nem lesz olyan egyenletes a fényeloszlás.

Valószínűleg a több szórt fény miatt zavarni fogod a szembejövőket.

Valószínűleg a fényszóród rosszabb lesz.

Valószínűleg nem fog tetszeni a rendőrnek.

Annyit tudok segíteni, ha mégis a LED-nél maradsz, kép alapján nagy eséllyel meg lehet mondani, h jó-e vagy felejtős, mielőtt megvennéd.

És most mondom, h a kereskedők az utolsó leheletükig ki fognak tartani amellett, az ő általuk kínált LED az bizony E jeles és szabályos.

Nem, nem az. Sosem volt az, nem lesz az.

Előzmény: Szakállas Barom (411)
Szakállas Barom Creative Commons License 2019.05.13 0 0 411
Sziasztok!

Amatőrként kérnék segítséget!

Van egy 12v 55w halogén izzót működtető VW Sharan bódém. A bajom "csak" annyi, hogy nem látok vele normálisan. Gyenge a fénye. Az erősebb izzót nem ajánlják, mert állítólag befeketíti a foncsort. Ezért ledben gondolkodom, de nem tudom milyet kellene, mert amiket keresgéltem, azokra sok negatív vélemény volt.
Olyan érdekelne (a lámpa kialakítása végett), amiben egybe van a távolsági és a tompított.

Az értelmes hozzászólásokat és segítséget előre is köszönöm!
FunTom74656 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 410

Sziasztok!

 

Tudom, hogy szorosan nem kötődik a topik témájához, emiatt elnézést kérek, és ha jobban passzoló topikba tudtok irányítani azt is megköszönöm.

 

Az lenne a kérdésem, hogy a mostani Mazda 6 2004-em ilyen lámpájába:

https://www.google.com/search?q=mazda+6+2004+headlight&rlz=1C1GCEU_huDE822DE822&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUl_bkqpXgAhWSkxQKHQvKC5YQ_AUIDigB&biw=1920&bih=938

Szeretnék beépíteni egy ilyet:

https://www.aliexpress.com/item/2-5-Inch-LHD-Bi-xenon-WST-Bixenon-bi-xenon-HID-Projector-Lens-With-ShroudsH1-H4/32558103460.html?spm=2114.search0603.3.16.368f415fvXJANq&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10065_10068_319_317_10696_453_10084_454_10083_433_10618_431_10304_10307_10820_10821_537_10302_536_10902_10059_10884_10887_321_322_10103,searchweb201603_59,ppcSwitch_0&algo_expid=ddb29878-ed8a-4e76-91c4-8701767e9c41-2&algo_pvid=ddb29878-ed8a-4e76-91c4-8701767e9c41

így:

https://www.youtube.com/watch?v=2UMlUfBbc1M

Konkrétan a távolsági helyére gondoltam így kompletten, vagy esetleg a ki nem épített ködlámpa helyére ha befér csak a szerkezet.

A dolog célja, hogy ezzel az egy izzóval megvalósított motoros váltású tompított/távolsági lámpával duplázott tompítottam legyen így mindenféle emelt fényerő, emelt színhőmérséklet, LED meg HID nélkül lenne nagy tompított fényerőm, amihez hozzátartozik hogy a gyári foncsor ezekben az autókban gyenge.

Tudom, hogy ez hivatalosan nem szabályos, de ha épp úgy kötöm be hogy az izzó is csak a távolságival együtt menjen, ne csak a motor, akkor szerintem igen. H1 marad az izzó típusa, ez nem változna. Xenont sem akarok bele tenni.

 

cedesz Creative Commons License 2018.11.29 0 0 409

Igen gyakorlatilag ennyi.....kb 2x akkora fénye van, meg a szín hőmérséklet miatt szebb erősebb a fénye

Előzmény: Wicked Belzebub (408)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.11.28 0 0 408

A jobb lesz, az maximum csak az erosebb fenyre ertendo, viszont benne van a pakliban, h nem lesz annyira homogen, mint halogen izzoval.

A villogast passzolom. Lehet, h kicsi neki a tapfesz inditaskor.

Előzmény: cedesz (406)
cedesz Creative Commons License 2018.11.28 0 0 407

 Na bekötöttem a H7 ledes izzókat viszont azt csinálja hogy mikor indítok vagyis izzítók akkor hármat négyet be bevillan ez mitől van?

cedesz Creative Commons License 2018.11.28 0 0 406

Akkor ha jól értem, vagy jobb lesz, vagy szart se fog érni... :-D

Előzmény: Wicked Belzebub (405)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.11.28 0 0 405

Ezek mindig úgy vannak kialakítva, h oldalra megy a fény. Úgy a "jó".

(Nem, nem jó, mert ez az egész projektor dolog egy körkörösen sugárzó volfrámszálra van kitalálva.)

Előzmény: cedesz (403)
cedesz Creative Commons License 2018.11.28 0 0 404

H7  bocsi

cedesz Creative Commons License 2018.11.28 0 0 403

Sziasztok!

 

Gyors kérdés hátha van valakinek tapasztalata: HT Led izzót olyat aminek mind a két oldalán van led, hogy érdemes a foglalatba betenni egy projektoros lámpába, lefelé, és felfelé mutassanak a ledek, vagy két oldalra?

 

köszi

Fabiodiv Creative Commons License 2018.11.18 0 0 402

Sajnos azok a lámpák újkorukban sem világítottak sokat. Külső-belső takarítás és bármilyem új ízzó segíthet. Az öregedő halogén izzóknak sárgul a fénye és csökken a fényárama, tehát érdemes lehet a még működő ízzót is néha cserélni. Amikor fehér fal előtt állva jól látszik, hogy a fényszoró fénye fehérebb, akkor kb. ideje cserélni a fény éredekében. Ilyenkor még a teljes tönkremenetelig sok idő lenne egyébként hátra... 

 

Előzmény: vzoli1972 (396)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.07.05 0 1 401

Nagyjából sehogy :)

Úgy általában ezeken a kínai LED-eken lévő lumen bármi lehet.

Indulj ki abból, h egy W5W izzó kb 50 lumen. Vegyél valami szimpatikus LED-et, amit kb ennyire hazudnak írnak, oszt próbálgasd.

Én az évek alatt összegyűjtöttem úgy 20-30 darabot. Van amelyik fényes, van amelyik nem, van amelyik pikk-pakk megdögött. Hát ennyi pénzért ezek vannak.

Aztán idővel rájöttem, h a frekventáltabb helyekre drága LED került. (Osram). Nem hal meg, nem kezd villogni, jól világít.

De ehhez idő kellett. Igaz, h sokkal több pénzt elbasztam noname LED-ekre, mintha rögtön megvettem volna a drágát, de akkor nem lett volna sikerélmény :D

Előzmény: rózsaszín hintaló (400)
rózsaszín hintaló Creative Commons License 2018.07.05 0 0 400

Hello!

 

A kocsi belső világításában szeretném kicserélni az égőket LED-re. Hogy döntöm el ezek közül, hogy nekem melyik kell? Mármint például a lumenre gondolok...

 

http://ledfenyforrasok.hu/spl/541318/Autos-led-egok

Sepu81 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 399

Ilyesmi (https://www.ebay.com/itm/2pcs-T10-W5W-2LED-5W-Canbus-NO-Error-Car-Width-Backup-Reverse-Light-White-New/182951634847?hash=item2a98c4679f:g:-8IAAOSwQcJaKgJk&vxp=mtr) T10-es ledet keresek, ami "előre" világít. Fontos, hogy akkor is világítson, ha megfordítom a + - betápot.

Motorkerékpár műszerfalába kellene irányjelző visszajelző helyére. Beraktam egy sima T10-es ledet, és csak a bal irányjelzőt jelzi vissza. Ha megfordítva rakom be, akkor pedig csak a jobb irányjelzőt jelzi vissza.

Köszi előre is a segítséget.

vzoli1972 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 398

Koszonom szepen!

Előzmény: Wicked Belzebub (397)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.04.29 0 0 397

Ha jó a lámpád, viszont gyengén világít, akkor elektromos probléma van.

Azt egy relézéssel, kábelezéssel könnyen orvosolni lehet és még szabályos is maradsz.

Esetleg (saját felelősségre) még egy emelt teljesítményűt betehetsz, elvileg a lámpatestnek bírnia kéne:

https://lumenet.hu/osram-64206-offroad-izzo

Ez sem szabályos az utakra, de ezt a kutya nem veszi észre.

LED-del is próbálkozhatsz, de hogy az mennyire fog összevissza világítani, azt senki sem tudja megjósolni...

Előzmény: vzoli1972 (396)
vzoli1972 Creative Commons License 2018.04.29 0 0 396

Sziasztok!

Oreg autom fenyszoroi hibatlanok, de nagyon gyengen vilagitanak ( Audi 80 B4).

Tudtok ajanlani valami megoldast, led egok erdekelnenek es nem xenon. Nem nagyitosak a fenyszorok hanem sima tukrosek.

Jaaaa....meleg feher fenyu erdekel!

Koszonom a segitsegeteket!

Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.04.10 0 0 395

Találd meg, h melyik a plusz, a másikat meg testeld le :)

Előzmény: FunTom74656 (394)
FunTom74656 Creative Commons License 2018.04.10 0 0 394

Sziasztok!

 

Rendeltem egy H1-es LED-et, igazából csak kipróbálás miatt, annyi a problémám, hogy a sima izzóknál csak a pozitívat kell rákötni, az izzó fém része a negatív. Ezen viszont 2 vezeték van. Mit kel vele csinálni?

a8lang Creative Commons License 2018.03.27 -1 0 393

Ez van, jó lesz az acenta is szaladgálósnak. De led kell bele mindenképpen, mert nem fogok halogénnel közlekedni egy métert se. Már előre megveszem majd és ahogy hazahoztam, egyből beépítem. Ha nem lesz jó akkor jöhet a következő, de azért remélem beválik az xhp70 és nem fog egyből meghalni, meg látni is vele rendesen. Ha jó akkor mehet a refibe is meg a ködlámpába is.

A belsejében is minden izzót ki kell cserélni ledre.

Előzmény: Wicked Belzebub (392)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.03.27 0 0 392

Hat te tudod...

Előzmény: a8lang (391)
a8lang Creative Commons License 2018.03.27 -1 0 391

Azért mert csak a fulloshoz van. Én meg acenta-t rendeltem, ahhoz nem elérhető, simán beikszeltem volna 140ezerért mínusz 12% kedvezmény. Nem akartam egy ilyen kis vacakért még egy millióval többet adni ami a tekna-hoz járt volna.

Előzmény: Wicked Belzebub (388)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.03.27 0 0 390

Probalj meg olyat keresni, h a chipek minel “pontszerubbek” legyenek, ezzel imitalva a valframszalat. Ne valassz olyat, ami nagy plecsni COB led. 

Előzmény: zsO_oCaa (389)
zsO_oCaa Creative Commons License 2018.03.27 0 0 389

igazság szerint valami aliexpresszes dolgot néznék vételre és úgy szoktam "sorbarendezni" hogy melyikből vásároltak a legtöbbet ill. itt megszoktam nézni az értékeléseket

 

így a 28ezres (csak hasraütök) számból lesz 8ezer találat, de legalább azokat kiszűri amiből a kutya sem vásárolt

 

néztem nagyon sok félét, van nagyon sok fajta és márka ráhazudva.... ilyen gyártó, olyan meghajtó, ilyen csip ennyi lumen annyi kelvin

 

szóval tudom ezt is, hogy szabálytalan, volt -jól beállított- utólagos xenonom, de eladtam mert nem szerettem volna büntit (tudom itt is megoszlanak a vélemények, hogy nem volt ugye automatika az után állításra, de én a xenonos topikban is kifejtettem erről a véleményem, hogy van hogy néha rosszabb amikor "állítgatja" az autó mögöttem, mert annyiszor vakít bele a szemembe, hogy azt már számolni sem tudom) + még ugye mindegyik lámpa 1x minimum elvakítja az embert, amikor pont abban a szögben feltűnik egy dombon túlról stb. stb., szóval szerintem ezt lehetne a végletekig vesézni

 

max annyit tudok akkor tenni, hogy jól körbenézek és kiválasztok valami nevesebb darabot és ha jó a vetítési képe és jól beállítom és többet látok vele, akkor marad.... az autóm amúgy sem olyan, hogy egyből az legyen, hogy akkor "nyissukkiamotorháztereetisfiatalaember"

Előzmény: Wicked Belzebub (386)
Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.03.27 0 0 388

Node a Leaf-hez van gyári LED, akkor meg meg minek a buherálás?

Előzmény: a8lang (387)
a8lang Creative Commons License 2018.03.27 -1 0 387

Én az xhp70 ledet fogom kipróbálni az új leaf-be kezdésnek a H7-es projis tompítottba.

Annak van egy kis bubi lencséje a leden, így talán jobban szétszórja a fényt a projektor foncsorán.

Létezik már xhp70.2 chip is de autóba való led égőben még nem láttam.

 

Wicked Belzebub Creative Commons License 2018.03.27 0 0 386

Igazából ugyanaz a szabálytalan kategória, mint az utólagos xenon. A vetítési képed meg lehet jó, de lehet rossz is, a LED-től függ, h milyet veszel. Ha szerencsés vagy és valami drágább példányt veszel, akkor jobb lesz, mint egy halogén, de amennyiben a vetítési kép halogénes, úgy előfordulhat, h vakítani fogsz, erősebb lesz a szórt fény is.

Amennyiben gagyibb lesz a LED, hát akkor bármi lehet, még az is, h a halogénnél sokkal kevesebbet fogsz látni.

 

Előzmény: zsO_oCaa (385)
zsO_oCaa Creative Commons License 2018.03.26 0 0 385

iigen igen a tompítottra gondoltam bocsi :)

Előzmény: Wicked Belzebub (384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!