Keresés

Részletes keresés

CameloT.A. Creative Commons License 2018.06.10 0 0 745

Akkor tartják, hogy a 24. és a 37. egyszerre jelenik meg?

Előzmény: zozoka1234 (743)
eppur*** Creative Commons License 2018.06.10 0 0 744

A Móra könyvheti katalógusába (https://www.mora.hu/img/PDF/UKH-katalogus-lapozos-2018.pdf) még azt szerkesztették be, hogy júniusban a 37. jelenik meg, a 24. pedig előkészületben... Valószínűleg megint a jogtulajdonos kavar. És állítólag csak az új részeknél ellenőrzi vissza a fordítást, talán ezért jöhet most éppen a belgás.

Előzmény: zozoka1234 (743)
zozoka1234 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 743

Ma voltam kint a könyvhéten, és a Móra kedves kolléganőjétől azt sikerült megtudnom,hogy a 24. rész a nyomdában van,a 37-es még problémás, de július-augusztusra megjelenek, továbbá még "biztos" ez évben a 25.rész.
Szóval nem tűnik el,csak döcög.....

eppur*** Creative Commons License 2018.06.04 0 0 742

Ha nem fogyna a boltokból, akkor újranyomások se lennének. A Móra stabilnak látszó kiadó, ez talán jó hír arra nézve, hogy van esély végigvinni. De hogy nem igazi szívügyük a sorozat, az is biztos, különben vernék a vasat. És ami az én vesszőparipám: tájékoztatnának a terveikről.

kekyke Creative Commons License 2018.06.04 0 1 741

Bosszantó. Pedig úgy örültem, amikor elkezdték újra kiadni a sorozatot! Nagyjából 1980 óta reménykedem, hogy egyszer a teljes sorozat a polcomon lehet magyar nyelven is, de úgy látszik, ez rendkívül nehezen akar összejönni. Nem értem, mi lehet a probléma az Asterix hazai kiadásával, hogy eddig még egyik kiadó sem tudta végigvinni a sorozatot, a Móra pedig most szörnyen lassan halad vele - ha egyáltalán halad vele... (Nem nagyon válaszolnak az ezirányú  kérdésekre, legalábbis a facebook-on nem.)

Előzmény: Jerindó (740)
Jerindó Creative Commons License 2018.06.04 0 0 740

Sziasztok!

 

nem akarok senkit elkeseríteni, de nagyon úgy néz ki, hogy a Könyvhétre sem lesz új Asterixünk. Nemhogy  a ....37-es szám, de a Belgiumba sem. Hiába kérdeztem még áprilisban a kiadót, vagy nem tudták elintézni az ügyet, vagy pedig leépítik ezt a sorozatot. Mindenesetre a Könyvhéten újra meg fogom kérdezni....

 

Jó hír viszont, hogy decemberben lesz új Asterix animációs film, amit az Istenek hona alkotói csinálnak. Ez utóbbi egész jó adaptáció volt.

 

https://www.imdb.com/title/tt8001346/mediaviewer/rm3458876160

 

Üdv.

 

rozetti2 Creative Commons License 2018.05.19 0 0 739

Sziasztok! Haveromtól kapott Lucky Luke 5 A Daltonok gyógyulása című kiadvány 25-26. oldalát megcsócsálta a házikedvenc. Bár megvan ez a kiadvány teljesben is, nem tudom úgy betenni a scannerbe, hogy ne sérüljön a ragasztás. Ha nem szentségtörés a kérésem, fel tudná valaki rakni ezt a 2 oldalt? (csak ezek kellenének) Köszi előre is!

Wostry Creative Commons License 2018.05.13 0 0 738

Helyesbítés: az Alfában Willám Will a neve, bocs :)

Wostry Creative Commons License 2018.05.13 0 0 737

Ha valaki az Alfás Talpraesett Tomokat bescannelné, csúcs lenne, mert ezeket nem találom a neten, és Tímár fordításának (akár Asterixről, akár Villám Villről legyenszó) senki még csak a nyomába sem ér.

eppur*** Creative Commons License 2018.04.24 0 0 736

Azért az eléggé beszédes, hogy noha már évek óta van magyar mutációja az Asterixnek, mégis, a hivatalos weboldalon, ahol a különböző nyelvű kiadásokat mutatják be, még egy magyar borító sincs... Kis nyelv (nép), kis piac vagyunk.

Előzmény: MethosX (735)
MethosX Creative Commons License 2018.04.24 0 0 735

Én is nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad ezeket információkat. Nem tudom, hogy a kiadótól esetleg olvassa-e valaki ezt a fórumot de mellékelek egy fényképet az ominózus 34. füzetről. Igaz ez német de amikor megvettem akkor még úgy tűnt nem lesz magyar nyelvű Asterix sorozat. 37-es füzetbe Ausztriában már beleolvastam, de a könyvesboltban nem volt karosszék ezért nem jutottam a végére :-) és visszaraktam a polcra. Amit érdekesnek találok, hogy a franciák a 37-es füzet premierrel egy időben való megjelenéséhez nem járultak hozzá! Azért ennek okára kíváncsi lennék mert a bevétel nekik is bevétel.....

 

Előzmény: Jerindó (732)
zozoka1234 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 734

Köszi ,hogy megkérdezted,így nem kell már naponta nézegetnem az előkészületben lévő kiadványok között Asterixet. :)

 

Ó ez borzalmas,ilyen körülményesen menjen egy 40 éve megjelent albumnak a sorsa,az a baj mindenki ül rajta,és szerintem a Móra is linkkel,főleg ennek tudatában hogy a fordító nemrég kezdte el a munkát vele. :(

 

Kíváncsi lennék arra a lektorálási munkára Franciaországban,milyen kemény szűrőn megy át,hogy eddig tart...

Ez van ,várunk... :( :( :(

 

Előzmény: Jerindó (732)
eppur*** Creative Commons License 2018.04.21 0 0 733

Kösz a híreket. Továbbra is azt mondom, azért ezt lehetne a kiadói oldalról normálisan kommunikálni. Csak van annyi hely a honlapjukon, közösségi oldalon.

Amúgy talán a LL-nek lesz évi négy megjelenése, ha jól hallottam.

Előzmény: Jerindó (732)
Jerindó Creative Commons License 2018.04.21 0 0 732

Kedves Fórumozók!

 

A mai napon (04.21), a Könnyfesztiválon megkérdeztem, hogy mi a helyzet az Asterix kiadásokkal. A következőket szűrtem le abból, amit a kiadó mondott nekem.

 

1, A két Asterix album - tehát a 24-es és a 37-es - egyszerre jelenik meg az Ünnepi Könyvhétre! Tehát június 7 körül lesz új Asterix!

 

2, A késlekedés oka, a Móra képviselőjének elmondása szerint ismét a francia kiadó. Először is azért, mert a 37-es füzet premierrel egyidőben való megjelenéséhez nem járult hozzá! Másodszor azért, mert minden fordítást leellenőriz, így a 24-es füzet is ezért csúszik. Harmadszor, ennek tetejébe a francia kiadónál szerkezeti változás történt, ezért az utóbbi fél évben nem igazán foglalkoztak a lektorálással, ezért csúszik folyamatosan a megjelenés.

 

3, Az egy tévhit, hogy Móra valaha is azt mondta volna, hogy negyedévente jelenne megy egy új Asterix. Ők inkább úgy fogalmaznak, hogy " a cél évi négy füzet kiadása", de ha ez nem sikerül, akkor sajnos nem sikerül....

 

4, A kiadó képviselőjének fogalma sincs a 34. füzetről, amely ugye az 50. évfordulóra készült (és hát jövőre már 60. lesz) és úgy fogalmazott, hogy annak a kiadása úgyis olyan messze, hogy majd ráérnek még vele foglalkozni akkor. Nem tudom, nekem az az érzésem Asterix már simán 70 éves lesz, amikor az nálunk megjelenik.

eppur*** Creative Commons License 2018.04.20 0 0 731

Csak az új kötetről volt szó, hogy kész a fordítása. És csak az új kötetnél macerás a francia jogtulajdonos, a szövegellenőrzéssel. A "régiek" mehetnének gyorsabban is, de márciusban a fordító azt mondta, hogy még meg sem bízták a munkával. De ezt is megértenénk, inkább az a dühítő, hogy a Móra -- tudván, hogy vannak a sorozatnak állandó vevői -- azt nem képes valahol kinyilatkozni, hogy az adott évre mi a terve a megjelenésekkel. Szerintem mindenki elfogadná, hogy kettőt-hármat várhat egy évben, aztán kész. De így, hogy se hír, se kötet...

Előzmény: MethosX (730)
MethosX Creative Commons License 2018.04.17 0 0 730

Nagyon lassan fúj az a "szél", most néztem a http://kepregeny.blog.hu előkészületben felsorolását és nem szerepel a felsorolásban Asterix.  Régebben azért legalább az első negyedévben jelent meg egy szám. Remélem idén legalább a 37. részt kiadják. Ha ez lesz a tempó akkor kb. 2026 amikor a polcomon lesz a teljes sorozat?

 

Előzmény: zozoka1234 (718)
csabulax Creative Commons License 2018.04.15 0 1 729

Igen, ugyan az mindkettő,mind az Asterix, mind  Luky Luke-Talpraesett Tom.

 

A fordítás természetesen más, sőt az Asterixnél a színezés is jelentősen eltér.

Előzmény: Jogomban áll hallgatni (726)
Jogomban áll hallgatni Creative Commons License 2018.04.06 0 0 728

Köszi

Mondjuk a fordítás eltérhet, belenézek majd valahol...

Előzmény: _kitsilatzi (727)
_kitsilatzi Creative Commons License 2018.04.06 0 0 727

Ugyanaz mindkettő.

Előzmény: Jogomban áll hallgatni (726)
Jogomban áll hallgatni Creative Commons License 2018.04.06 0 0 726

Sziasztok!

 

Az Asterix és Társa ugyanaz, mint a régi (újvidéki) Mindent a művészetért? mert nekem gyanús a dolog, de nem tudok belenézni az új kiadásba, mert nálunk nincs.

hasonló kérdés:

Lucky Luke: Irány Oklahoma ugyanaz, mint a régi Talpraesett Tom: Oklahomába vezető út (itt a címlapkép szerintem ugyanaz)?

 

köszi, előre is.

csabulax Creative Commons License 2018.03.29 0 0 725

pl. A nagy átkelés

van pici hiba, a halárus cégérének a neve nem mindig lett átírva, de a szövegek az alfásak

 

 

 

Előzmény: csabulax (724)
csabulax Creative Commons License 2018.03.29 0 0 724

Köszönöm a feltöltéseket!

 

Nem volt meg mind.

Viszont találtam a gépemen régen letöltök olyan Asterixeket, ahol a legtökéletesebb minőségű rajzok szóbuborékaiba az alfás szövegek vannak beírva.

Érdekes egymás mellett látni őket.

Sajnos már nem emlékszem honnan szedtem le őket.

Előzmény: Hpasp (721)
zozoka1234 Creative Commons License 2018.03.28 0 0 723

Előzmény: zozoka1234 (722)
zozoka1234 Creative Commons License 2018.03.28 0 0 722

Nagyon szépen köszönöm a munkádat,örömet szereztél nekem,hogy végre teljes az Alfa sor :) !!!

Előzmény: Hpasp (721)
Hpasp Creative Commons License 2018.03.28 0 0 721

És az utolsó Asterix epizód, ami az Alfa megszűnése miatt már hiányosan jelent meg, így az utolsó négy oldalt az Újvidéki kiadásból egészítettem ki.

 

Alfa 1989-90, Asterix és az üst

 

http://www.mediafire.com/file/ddkt4tqa5dnk3pk/Alfa%201989-90%2C%20Asterix%20%E9s%20az%20%FCst.pdf

 

Előzmény: Hpasp (720)
Hpasp Creative Commons License 2018.03.27 0 0 720
Előzmény: Hpasp (719)
Hpasp Creative Commons License 2018.03.23 0 0 719
Előzmény: zozoka1234 (717)
zozoka1234 Creative Commons License 2018.03.22 0 0 718

Megjelent újra a Móránál 35. Asterix és a Piktek,

                                     17. Asterix - Az Istenek otthona és a

                                     08. Asterix Britanniában album (végre le lehet cserélni a gyenge papírminőségű német nyomást :))

 

...remélem ez már az új albumok előszele.

zozoka1234 Creative Commons License 2018.03.22 0 0 717

.....és újra, csak újra köszönet!!! ..... :)

Előzmény: Hpasp (716)
Hpasp Creative Commons License 2018.03.22 0 0 716
Előzmény: Hpasp (715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!