Keresés

Részletes keresés

buyer Creative Commons License 2006.01.04 0 0 69

Szia!

Ugyan nem vagyok rali, de engem érdekel;)

 

B

rali Creative Commons License 2006.01.03 0 0 67
Igen, már emlékszem.
Előzmény: Macroglossa (66)
Macroglossa Creative Commons License 2006.01.01 0 0 66

Nem akarok pontos neveket mondani, de példa:

 

-baromfivágóhíd, egy távoli megyében, az áruházban át nem vett, visszaküldött, büdösödő csirke újracsomagolása és újrafagyasztása...Név és cím a szerkesztőségben...

 

-napraforgóolaj, a cég két márkanéven forgalmazza, az egyiket 100 FT-tal drágábban, mint extrafinom olajat, mindkét kiszerelésbe ugyanaz kerül...

 

-és érdemes elgondolkodni, hogy mi lehet abbana  parizerben, amelyért a tesco 70 -80 Ft/kg-ot fizet a vágóhídnak, amikor az élősertés felvásárlási ára 250-280 Ft...

Előzmény: rali (65)
rali Creative Commons License 2006.01.01 0 0 65
Mondjad.
Előzmény: Macroglossa (64)
Macroglossa Creative Commons License 2005.12.30 0 0 64

Ha nagyon akarnék, mondanék még mellé párat...

:-)

 

MG

Előzmény: K. Slater (63)
K. Slater Creative Commons License 2005.12.30 0 0 63

Ezt a hülye országot... Hihetetlen. :))

 

De legalább már tudjuk, hogy melyik cég szarjait nem szabad soha többet megvenni: Stollwerck. Kukába vele.

MociInce Creative Commons License 2005.12.30 0 0 62

M2-n a híradóban végre megszólalt egy fazon a Bonbonetti-Stollwerck-től.

Szerinte annyira nem volt itt probléma, hogy az szóra sem érdemes.

 

Szerintem az elején ki kellett volna állni és elmondani mindent. Most már tényleg akkora ügy lett belőle, hogy sokan fogank elfordulni a cég termékeitől.

 

Már nincs hiánygazdaság, a boltok polcai roskadoznak az édességektől.

Miért vásárolnék akkor egy ilyen hitelét vesztett cégtől?

Pamplónai békafuttató Creative Commons License 2005.12.30 0 0 61
Felháborító, hogy nem hozzák nyilvánosságra a cégek nevét, ugyanakkor az is felháborító, hogy több lapban úgy jelent meg, hogy fekáliával szennyezett szaloncukor kerül forgalomba. A kólibaktérium az nem egyenló a fekáliával.
buyer Creative Commons License 2005.12.30 0 0 60

A Stollwerck SOHA nem a tisztességességéről volt híres.

Az ANTSZ sem...

 

Talán, ha sokan írnánk legalább  Email-t. Én írok egyet. Azon is gondolkodom, hogy feladom portósan a sz@roscukromat , fizessék a postaköltséget, egyék meg ők.

b.

 

Macroglossa Creative Commons License 2005.12.30 0 0 59

Ez nem okoskodás, épp eleget seggeltem az élelmiszerhigiéniát, amit a humán orvosok tudtommal nem is tanulnak. Ha sértőnek találtad, akkor ne haragudj!

Ha belegondolsz, tulajdonképpen logikus is.

 

Ha már nem akarsz megenni, akkor azt is elárulom, hogy az FVM Állategészségügyi és Élelmiszerhigiéniai Főosztály, meg az ÁNTSZ, amely ugye az Eü. Minisztériumhoz tartozik, komoly harcot vívnak a területért. Ez hagyományosan az állategészségügyhöz tartozik, az ÁNTSZ pedig próbálja a nagy EU pénzek reményében (nagyon hangsúlyos téma Brüsszelben) "lenyúlni"...

 

Előzmény: MociInce (57)
BadMoon Creative Commons License 2005.12.30 0 0 58
Szia, kösz az infót. Mondjuk jó kis hely az is, ahol puszta kézzel nyúlkálnak a masszába...
Előzmény: Törölt nick (49)
MociInce Creative Commons License 2005.12.30 0 0 57

Nem beszélek ostobaságot.

 

Felhívom az országos tisztiorvosi szolgálatot szaloncukor miatt, majd azt mondják, hogy érdeklődjek az állategészségügynél.

 

Én mint laikus, nem olyan "okoska" mint te, nem foglalkozom azzal, hogy egy minisztériumban ki áll ki felett. Csak annyit tudok, hogy a befizetett adóforintjaimból élnek, s nem hajlandók elárulni, hogy melyik szaroscukrot ne adjam a gyerekemnek.

 

Azt meg nem is gondolotam volna,hogy egy emberek számára készített szaloncukor ügyben miért állategészségügy foglalkozik. Sejtem, nagy marhának néznek minket.

 

De te okos voltál, ülj előre!!!

Előzmény: Macroglossa (56)
Macroglossa Creative Commons License 2005.12.30 0 0 56

Ne beszélj ostobaságokat, az élelmiszerhigiénia, az élelmiszer-ellenőrzés hagyományosan állatorvosi feladat.

 

Ha megnézed, az Országos Főállatorvos az FVM-ben az Állategészségügyi és Élelmiszer-Ellenőrzési Főosztály élén áll.

 

Üdv

 

A Macroglossa, aki civilben állatorvos

Előzmény: MociInce (41)
MociInce Creative Commons License 2005.12.30 0 0 55

Két napilap a Magyar Nemzet és a Népszabadság nyilvánosságrahozta a gyártót:

 

Stollwerck kft - Bonbonetti kft.  (egy cég)

 

tehát a gyanúnk jó volt.

 

Szerintem, ha a cég beperel valakit, hogy nyilvánosságrahozta a nevét, a teljes lakosságnak meg a céget kellene beperelni, hogy szarral etette gyerekeinket.

 

Moslék banda. Ennek az egésznek a tisztességes eljárása az lett volna, ha ő saját maguk nyilvánossan bocsánatot kérnek, s megmondják az embereknek, hogy melyik szaloncukrot ne egyék meg. Most szerintem elérték azt, hogy nem csak a szaloncukrot nem eszik meg az emberek, de többé ennek a cégnek a termékeiből nem vásárolnak.

 

 A viselkedésük miatt én így fogok tenni az biztos!

compton_ Creative Commons License 2005.12.30 0 0 54
[a]http://www.mno.hu/index.mno?cikk=327675&rvt=127&redirect=false&norel=1&pass=4[/a]
Az országos főállatorvos azonban továbbra is titkolja a szennyezett édességet előállító cég nevét. Süth Miklós arra hivatkozott, hogy (...) az érintett társaság „korrektül járt el a szabálytalanság felderítése után”. – A bírságot kifizették, és az árut – amelyet október–november folyamán állíthattak elő – visszavonták a piacról, így az a közegészséget nem veszélyeztethette – érvelt a főállatorvos.
Süth Miklós szerint továbbra is nyugodtan lehet fogyasztani bármilyen szaloncukrot, mert a kólibaktériumok az idő előrehaladtával elpusztulnak, és ha valaki még otthon tartana ilyen édességet, már az sem lenne fertőzött.
Telefonon megkerestük a Stollwerck Budapest Kft.-t is, de a cég székhelyén csak a portás jelentkezett, mivel az üzem az ünnepek között nem működik.

Ez az ügy engem kísértetiesen emlékeztet a fűszerpaprika botrányra. Ott is hasonló maszatolás volt, felelőst persze nem találtak.
Néhány esetben kifejezetten jó ötlet lenne bevezetni a nyilvános botozást.
Demszkyváros Creative Commons License 2005.12.29 0 0 53
Eltelt egy újabb nap, s semmivel sem lépett előbbre az ügy.
Abszurdisztán
rali Creative Commons License 2005.12.29 0 0 52
Beezony - itten gyártóvédelmi törvény van, nem fogyasztóvédelmi.
Előzmény: Amerigo61 (51)
Amerigo61 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 51
Ugyancsak valamelyik hírműsorban hallottam az imént, hogy azért nem hozzák nyilvánosságra a gyártó nevét, mert attól tartanak, hogy az bepereli őket ... Hát a jó k.va anyjukat!!! Szerintem a gyártó egyszerűen lefizette a hatóságot, hogy tartsák a szájukat! Még az ombucman is azt mondta, hogy nyilvánosságra kell hozni a bűnös nevét, mert az egészséghez való jog alapvető állampolgári jog!
Előzmény: MociInce (48)
MociInce Creative Commons License 2005.12.29 0 0 48

Most volt az RTL híradóban Vas Imre (vagy ki) az állategészségügytől.

Következőt mondta:

- ahogy kikerült az üzletbe, ők lefoglalták, tehát senkihez sem juthatott.

 

1 perc múlva:

- megkérték  a forgalmazót, hogy adja meg hová szállítottak még.

 

Tehát azt sem tudják hová került ilyen szaroscukor, de ők lefoglalták már.

 

Üzenem ennek a lefizetett mocsoknak, hogy "készítettem" neki egy személyreszóló szaloncukrot. Jó hosszú lett. Egye meg és vigyen a gyerekének is. (Nem ismerem a kálcium tartalmát, de neki és a családjának jót fog tenni.)

Amerigo61 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 47
Ha már nem mondták meg, hogy melyik cég szaroscukráról van szó, akkor asszem a legjobb megoldás, ha mindenki visszaviszi a szaloncukrot, amit vett, és odaönti az ANTSZ bejáratához :)))  
Előzmény: vtibiv (24)
Boery Creative Commons License 2005.12.29 0 0 46
Hát etesse a gyerekével az aki beszennyezte, meg titkolózik - vagy inkább egye meg ő maga mert szerencsétlen gyerek nem tehet arról, hogy a szülője ilyen barom.
Azt olvastam, hogy valószínűleg a tejkrém volt szennyezett azt meg állítólag a cég is külsőstől veszi. Mindegy a lényeg az, hogy a balhét annak kell elvinni aki a szennyezett élelmiszert előállította .......
Előzmény: MociInce (41)
rali Creative Commons License 2005.12.29 0 0 45
Igen, az volt már a háború előtt is.Régi újságokban lapozgatva lehet látni a hirdetéseit.
Előzmény: Boery (43)
Boery Creative Commons License 2005.12.29 0 0 44
Igen kék papíros. A papíron színes ruhás kis cicák vannak.
Előzmény: fokhagymabors (36)
Boery Creative Commons License 2005.12.29 0 0 43
Nem tudtam csak sejtettem, hogy valami összefonódás van a Két cég között.
Csodálkoztam hiszen a Bonbonetti az eredetileg azt hiszem nagykanizsai cég.
De így már tiszta - megvette a stollwerk. Az is gyanús volt, hogy ha jól emlékszem a Tibi csoki márkaneve a stollwerké.
Előzmény: MociInce (39)
rali Creative Commons License 2005.12.29 0 0 42
Nekem az jött le a klf. hírek olvasásakor, hogy embertágya.Könnyen lehet, hogy nem jól értettem meg a dolgot.
Előzmény: BadMoon (40)
MociInce Creative Commons License 2005.12.29 0 0 41

Az Országos Tisztiorvosi Szolgálatnál azt ajánlották, hogy forduljak kérdéssel az

állategészségügyhöz!

 

A gyerek ehet szaroscukrot, csak ne 4-5 kilót, s az üggyel az állategészségügyiek foglalkoznak.

 

Eddig abban a tudatban éltem, hogy a gyerekem ember-gyerek. Te jó ég, hogy mi mekkora marhák vagyunk!

 

Gratulálok az összes egészségügyi szolgálatnak! Jó tudni, hogy a befizetett adóforintok "jó" helyre kerülnek! Szemét banda!

BadMoon Creative Commons License 2005.12.29 0 0 40
Azért ez nem alul- vagy túlfizetettség kérdése. Ez már-már bűncselekmény. Már ha tényleg humanoid volt a tettes.
Előzmény: rali (37)
MociInce Creative Commons License 2005.12.29 0 0 39

Stollwerck Budapest Kft. = Bonbonetti Kft.

1097 Bp. Vágóhíd u. 20

 

info@stollwerck.hu

36/1/456-3100

 

Kölyök Tibi Szaloncukor, bocsánat, Kölyök Tibi Szaroscukor

Előzmény: Boery (34)
BadMoon Creative Commons License 2005.12.29 0 0 38
Nem tudja valaki, hogy a tejkészítménnyel belekerülhetett-e? A tehén végbelében él kóli?
rali Creative Commons License 2005.12.29 0 0 37
Hogyan került a szar a palacsintába?Valamelyik túlfizetett emerük kvázi beleszart a masszába?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!