Keresés

Részletes keresés

devil_vs_angel Creative Commons License 2011.09.27 0 0 35949

nem baj, így néha előugrik a topik a kedvencek aljából.

sajna "kihaltunk";(

 

de mit látok, Moka25-ék is anglia felé veszik az irányt?

mert vidramamék ugye kimentek.

 

zoya, kár hogy idén nem volt tali, tök jó volt tavaly nálatok;) nem tudtuk jó időben kipróbálni azt a verdát!;))) (gyorsan meg is nézem a képeket)

 

krsitóféknál volt szintfelmérő az óvodában, nagyon jól teljesített büszke vagyok rá;)

nálunk valószínű jövőre lesz iskola, a kiválasztáson lassan el kell gondolkozni.

 

Előzmény: netszkvid (35947)
Mikolt Creative Commons License 2011.09.27 0 0 35948

igazabol Kolost mar regen iskolaerettnek nyilvanitottak es tud irni/olvasni nagyon sok dolgot. angol kettannyelvube fog jarni. az iskola nagyon keszseges, lehetoseget biztositanak arra, hogy a napirendi kartyakat hasznalhassa es hogy feladatot adjanak neki szunetekre is. mar nagyon varja, kicsit terhs neki az ovoda.

netszkvid Creative Commons License 2011.09.26 0 0 35947

No meguntam, hogy mindig az en hsz -em jon fel legutolsonak, irok egy frissebbet....

 

Nalunk az az ujsag, hogy Panna nagyiskolas lett, komoly 1. osztalyt kezdett. Az elso 3 nap sokkban volt, hogy nem jatszhatnak annyit mint regen, meg egyaltalan, nincs atjaras az osztalyok kozott, sokkal strukturaltabb, mint a tavalyi elokeszito ev volt.Tanito nenit szereti(szimpatikus energikus palyakezdonk van). Lehet, hogy a palyakezdesbol adodik, de szerintem rogton a masik hazi feladattal kicsitt tulbuzogta magat a t. tanero. Leirom, mit szoltok hozza. Feladat: AZ ABC elso 7 betijevel kezdodo szavakat kell irni, de ugy, hogy csak ezt az elso 7 betut (A, B, C, D, E, F, G) lehet hasznalni. Hat szerintem egy 5 evesnek ez nagyjabol kinai, plane ha eddig a cat, dog, mum and dad szavak koreben mozgott. No ennek megfeleloen Pannanak azert eltartott egy darabig mire leesett, mi a tema. Igen az, de meg olyan keves szot ismer leirva, hogy nincs repertoarja, mibol valogasson! 

Nekem mostanaban kezd megvilagosodni miert kezdik itt korabban a sulit: a betuk ismerete es az olvasas es iras kozott fenyevnyi tavolsag van, minden szot gyakorlatilag meg kell tanulni. A szabalyok lazan alkalmazhatok, a betuk kiejtese meg tok fluid, hol ezt hol azt mondunk (ld a g a cage es go szavakban, meg az osszes legalapvetobb ige nagyjabol...).

Szoval jol leizzadtunk, az Orszagh fele nagyszotar is elokerult, bevallom. Egy 5 eves gyerek hazi feladata, elso osztaly, az tanev 3. heteben. Ertekelem, hogy nem visszabofogos hazit akarnak adni, de azert na....

 

Jol sejtem, hogy jovore szeptemberben a topik gyerekek nagy resze is iskolat kezd? Vagy hogy van mostanaban?

 

Jo lenne uj eletet lehelni a topikba, ha van ra erdeklodes (reszemrol van, ki hogy van, mi tortenik Veletek,kistesok nagytesok, munka, nem munka, egyebek...)

 

netszkvid Creative Commons License 2011.07.26 0 0 35946

Sziasztok! Reg jartam erre, de ugy latom, nagy a nyari szunet es masok is ritkan neznek be (nem mentseg, tudom!)

Remelem, nem veszitek rossz neven, ha ide is beirom, hatha itteno olvtarsak kozott is van erintett/erdeklodo:

 

Talan nehanyan tudtok rola, masik topikokban jott elo, hogy egy koraszulottekrol szolo musor miatt tiltakoztam az ORTTnel, tobszori probalkozasra helyt adtak es elmarasztaltak a RTL klubot az objektiv tajekoztatas elmulasztasa miatt. Erre RTL klub fellebbezett es megnyerte a pert most aprilisban. Indoklas: 1. az en fiam nem a 24. hanem csak a 27. heten szuletett igy nem vagyok erintett egy koraszulottek eleteselyeirol szolo musorban, 2. a tema nem kozerdeku.(ne maradjon anonim a nagyszeru dontes dr Hajdu Agnes birono vivmanya).

Meglepetesemre az ORTT fellebbezett Szoval ujra targyalas lesz, es nekem 8 napom (most mar csak 2 ) van, hogy megjegyzeseimet hozzajuk eljuttassam.

Arra gondoltam, hogy alairasokat fogok gyujteni, azt igazolando, hogy igenis kozerdeku tema a koraszulotteke. Az alairaslistat csatolom a levelemhez, remelhetoleg megbizhato ervkent- marmint hogy nem csak nehany nev fog arvalkodni a listan.... 

 

Szoval regisztraltam egy online peticiot, amihez itt lehet csatlakozni:

http://www.ipetitions.com/petition/koraszulott/

 

Megkoszonnem, ha alairnatok, terjesztenetek a megfelelo korben, ismerosok baratok kozott (es julius 27 ig lehet alairni)

Koszonom!

 

(az alairas utani oldalon adakozasra szolit fel a weboldal - ezt en nem tudtam, amikotr regisztraltam-. Ne tevesszen meg senkit, ennel az oldalnak egyszeruen be lehet csukni az oldalt, nem kell adakozni, sot. Egyaltalan nincs koze ennek a penz utani kuncsorgasnak a peticiohoz.

 

Tovabbi kellemes nyarat (nalunk ma volt a nyari szunet elso napja, meg mult heten suli volt. Azert Panna jol elfaradt ebben a felevben, bar mar ma sajnalkozott, hogy most 6 hetig nincs suli)

Caitlin Creative Commons License 2011.06.15 0 0 35945

azt gondolom, hogy vannak dolgok amik mellett nem lehet elmenni szó nélkül. Például tv, fogmosás, szgép az oviban, levegőztetés nuku, szar kaja, víz heyett cuktos lé,....

ezeket ha a szüők nem merik mondnai, akkor el kell menni vele az ovivezetőhöz, vagy akár az önkormányzathoz is. pontosan érzem, h veszélyes dolog, mert a gyereken bosszulhatják meg. nagy dilemma.

Előzmény: Cserge. (35943)
Caitlin Creative Commons License 2011.06.15 0 0 35944

soha.

most uszotáborban viszont minden nap. de 2x1 hetet ki fog birni. én is :)

Előzmény: Cserge. (35938)
Cserge. Creative Commons License 2011.06.12 0 0 35943

Az a legnagyobb gond nálunk, hogy ha valami nem tetszik a szülőknek, legyen az a levegőztetés, ami októbertől március végéig szinte egyáltalán nem volt vagy hogy csak elvétve van fogmosás, egymásnak sziszegnek, óvónők előtt meg nagyokat hallgatnak.

Előzmény: Mikolt (35942)
Mikolt Creative Commons License 2011.06.12 0 0 35942

hat passzolom a kerdest. nalunk ilyen nincs.

Előzmény: Cserge. (35941)
Cserge. Creative Commons License 2011.06.12 0 0 35941

TV a mi ovinkban sincs, de számítógép és laptop van. És azon nézik. 26-an egyszerre a képernyőt!!!

Előzmény: Mikolt (35939)
Cserge. Creative Commons License 2011.06.12 0 0 35940

Nálunk rendszeresen leteszik őket a mese elé, mondván, hogy a szülők vittek be pár filmet és hát ugye, a régi mesefilmek milyen aranyosak.

Egy-két antitévés szülőnek meg habzik a szája - de persze az óvónőknek nem mernek szólni.

Amúgy engem is baromira zavar, mert nálunk heti egy-két-háromszor lehet mesét nézni, válogatott meséket, amikor már éppen nem bírom lefogni őket. :) És többet nagyon nem szeretnék nekik ebből a műfajból.

Előzmény: Mikolt (35939)
Mikolt Creative Commons License 2011.06.12 0 0 35939

nem, soha, nincs is teve az oviban. bocs, hazudok, az oltozoben van, azon mennek faliujsagkent a szuloknek szolo infok.

Előzmény: Cserge. (35938)
Cserge. Creative Commons License 2011.06.12 0 0 35938

Megtöröm itt a csendet, csak kíváncsiskodásból:

nálatok az oviban szoktak az óvónénik dvd-ket vetíteni a gyerekeknek? Pl. a délelőtti foglalkozás helyett.

Cserge. Creative Commons License 2011.04.05 0 0 35937

Köszi, az se! :(

Előzmény: Caitlin (35936)
Caitlin Creative Commons License 2011.04.05 0 0 35936

pampers

Előzmény: Cserge. (35935)
Cserge. Creative Commons License 2011.04.05 0 0 35935

Tudnátok segíteni abban, hogy melyik pelus gumirozása a legkevésbé allergén? Ha jól emlékszem, Kincsőnél voltak ilyen problémák. A gyerekorvos szteroidos krémet írt fel, de nem szeretném alkalmazni.

Cserge. Creative Commons License 2011.02.13 0 0 35934

és ez (1 hósan):

Előzmény: Cserge. (35932)
Cserge. Creative Commons License 2011.02.13 0 0 35933

És a farsang:

Cserge. Creative Commons License 2011.02.13 0 0 35932

Kösz! :)

Ritkán fotózom, most ez a legújabb...:)

 

Előzmény: Caitlin (35931)
Caitlin Creative Commons License 2011.02.06 0 0 35931

GRATU :) szép kölök :)

Előzmény: Cserge. (35920)
Cserge. Creative Commons License 2011.01.20 0 0 35930

Akkor muti! :)

Jó tesók? Vagy ölik egymást? Vagy mindkettő?

Előzmény: Zoya77 (35929)
Zoya77 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 35929

Igen, megvannak, amikor írtam, kábel nem volt, de ezek nem vesztek el.:)))

Köszön szépen a fiatalság nevében. Őszőkesége egy nagy hólyag.:))) ravasz, és sokkal hisztisebb, mint Gergő, de ritkábban bújik elő az ördög belőle.:)))

Előzmény: Cserge. (35928)
Cserge. Creative Commons License 2011.01.16 0 0 35928

Hát ez a kép jól kiesett a monitoromból. Tiszta egyformák! :) Őszőkesége is mekkora már. Irtó édesek!

Karácsonyi fotók meglettek?

Előzmény: Zoya77 (35904)
Cserge. Creative Commons License 2011.01.16 0 0 35927

Viola az első pár hónapban volt nyugodt. Aztán kinyílt a csipája és előjött az igazi jelleme: halál raplis. :))

Andor viszont inkább olyan, mint Csenge.

Igen, méleim ugyanazok.

Előzmény: Zoya77 (35925)
Cserge. Creative Commons License 2011.01.16 0 0 35926

Köszönjük szépen! :)

De én már Rólatok is nagyon szeretnék képeket! Miki Panna biztosan csodaszép leánykává nőtt. És Oli? És hogy vannak egymással?

Előzmény: netszkvid (35924)
Zoya77 Creative Commons License 2011.01.09 0 0 35925

KicsiCsenge.:))))

Remélem, ő még Violánál is nyugodtabb baba lesz.:))))

A mélcímed megmaradt?

Sokszor gondoltam rátok, mikor Csengusra láttam tök jó rucikat, de aztán a lustaságom miatt kiment a fejemből.:)))

Előzmény: Cserge. (35920)
netszkvid Creative Commons License 2011.01.08 0 0 35924

Kedves Cserge,

 

szivbol gratulalunk az ifjuemberhez! Nagyon fess gyerkoc, gyonyoru hajkoronaval, legyen sok oromotok benne es forditva!

Meg mellesleg meg sok tejet meg jo egeszseget is kivanunk, de ez ugy magatol ertetodo.

Előzmény: Cserge. (35920)
Cserge. Creative Commons License 2011.01.08 0 0 35923

Igen, olyan 2 cm hosszú, de inkább 3...:DDD

Nagy újdonság az első pelusozásnál. :)

Előzmény: suppy (35908)
Cserge. Creative Commons License 2011.01.08 0 0 35922

nekem azt sem mondta, hogy terhes.
nyilvan nem veletlenul tagadta le a terhesseget meg a nyar elejen, amikor rakerdeztem:)
Kis ellentmondás!

Szerintem keversz valakivel! :D
Májusban, a műtéted másnapján meglátogattalak, ott meséltem, hogy no-ciklus és tablettás védekezés mellett is megfogantam. Épp akkor dilemmáztam, mit csináljak. Ez kiesett? :))

szerintem iszonyu nagyon megneheziti a sajat dolgat,
Te akkor tökéletes meggyőződéssel állítottad, hogy semmilyen körülmények között nem tudnál elvetetni egy babát. Megváltozott a vélemény? :)


Aztán 8 hetesen írtam, hogy nem látják a szívhangot és ki akarnak kaparni.
Azóta pedig dehogyis kérdeztél rá semmire. :)

Előzmény: Mikolt (35913)
Cserge. Creative Commons License 2011.01.08 0 0 35921

Nem-nem, köszönjük, van mindenünk. Lányokról maradt, ha nem is teljesen fiúsak...:)

 

Az utóbbi években nem igen fórumozom, de nem titok, mert akkor most sem írnám. Sőt! :)

Előzmény: suppy (35912)
Cserge. Creative Commons License 2011.01.08 0 0 35920

Köszönjük a gratulációkat!

Íme Andor, 4 órásan:

 

és két naposan:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!