Keresés

Részletes keresés

Endiman Creative Commons License 2014.02.04 0 0 139

Szerintem a kereskedelmi rádiók 80%-a a fiatalokat célozza meg, ezért gondolom úgy, a fiatalok nagyon is hallgatnak rádiót (a music fm nagyon népszerű, a pár éve megváltozott Petőfi is csak a fiatalokat célozza meg)

 

A maradék 20% az időseké, de ők csak Kossuth rádiót hallgatnak.

Előzmény: Jolida (137)
Nyulászi András Creative Commons License 2014.02.04 0 0 138

Magam is ebben bízom !

Előzmény: tunerman (136)
Jolida Creative Commons License 2014.02.02 0 0 137

Ha azt veszed, hogy a kereskedelmi rádiók részéről - a hirdetési célközönség (a nyugdíjasok, akik az otthoni rádiózás többségét teszik ki ebből kiesnek, a fiatalok túlnyomó többsége sose hallgat rádiót) nagyobbik részét lefedő autórádiók 1-2%-a alkalmas digitális vételre- az azonnali, egyidejű átállás egy harakirivel lenne egyenlő.

 

A "közszolgálati" (? :-) ) rádiózás -eddig is- szinte mérhetetlen hatása pedig az abszolut nullához konvergálna ennek hatására. :-p

 

Bár, ha jobban belegondolok, most, azonnal kéne átállni. :-)))

Előzmény: tunerman (136)
tunerman Creative Commons License 2014.02.02 0 0 136

Ugyan itt a digitális rádiózásban üzletileg érdekeltek vettek részt, de azért ezt olvastam:

 

" az európai trendeket figyelembe véve azonban várhatóan még hosszú ideig együtt fog élni az analóg és digitális rádiózás."

 

Hoppá:-)))

 

Üdv: TJ.

Előzmény: Nyulászi András (135)
Nyulászi András Creative Commons License 2014.02.02 0 0 135
arzachel Creative Commons License 2014.01.29 0 0 134

Már csak egy hónap...izgulok.:)))

Előzmény: Jolida (132)
_percy_ Creative Commons License 2014.01.24 -1 0 133

Wazz :-DD

Előzmény: Jolida (132)
Jolida Creative Commons License 2014.01.22 0 0 132

Spaccból?

Hamar elfogy..... :-)

Előzmény: arzachel (131)
arzachel Creative Commons License 2014.01.22 0 0 131

Spacc kolega megigérte,hogy idén márciusban lekapcsolják az FM adást...én már vágom a centit.:))))

ozpecs Creative Commons License 2007.06.02 0 0 130
Ja elnéztem, az igényes zenehallgatóknak készült az uj müsorterv, ebbe én szerintem nem is férek bele:) SAjnos én szeretem a jazz meg a blues zenét is pl az meg vesszen, igaz lehet a neten hallgatni sokat, csak ott meg sajna a minőség:(
Előzmény: ozpecs (129)
ozpecs Creative Commons License 2007.06.02 0 0 129
Nem is értem miért a nagy morgás:) Az uj petőfi adón megnéztem a beharangozott első 50 dalt, kb a negyede hallgatható, egész jó arány, lessz ez még rosszabb is:)
spacc Creative Commons License 2007.06.02 0 0 128

Ehh!

No ezé mondom, hogy "okos" ember nem költ wagyonokat tunerre (hacsak nem bigott gyüjtő).  Amúgy ez láccik az árak alakulásán is....

Törölt nick Creative Commons License 2007.06.02 0 0 127
Wazze:-(((((((((
Előzmény: spacc (123)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.02 0 0 126
" vagy árkapcsolok a Jazzy-re."


Mennyiért mérik? :-))))))))))
Előzmény: Jolida (125)
Jolida Creative Commons License 2007.06.01 0 0 125
Höhöhö....
Megnyugodtam.
http://www.radio.hu/read/224694
Ötvenből háromról dereng, hogy már hallhattam. :-)

Visszatérve a Bartókra, nekem kifejezeten tetszik a "Zenélő délután". Hazafele a dugóban vagy ezt hallgatom, vagy árkapcsolok a Jazzy-re.
Előzmény: spacc (123)
Endiman Creative Commons License 2007.06.01 0 0 124
Csillag János elkúrta az EstFM-et is most elkúrja a Petőfit is...gratula
spacc Creative Commons License 2007.06.01 0 0 123

H.R. mindenkit üdvözöl, és ajánlja mindenki figyelmébe:

 

http://www2.quart.hu/cikk.php?id=1231

big-dewil Creative Commons License 2006.03.25 0 0 122

Szwsz a Boss is hifista, csak néha bekeményit oan tanárosan, h "nana gyerekeim, nem oda-buda itt csak én xarhatok a közepibe!")))

 Xal nyugi.)))

Előzmény: drnyulas (121)
drnyulas Creative Commons License 2006.03.25 0 0 121

Na most fog a boss kimoderálni, sebaj.

Az Index internetes hírportál erről a jelentéktelen eseményről nem tudósít.

Viszont tudósít arról, hogy kendermagos menet... pénszi alakú gyöngy... és Nóci úszik a gyermekével. 

Előzmény: drnyulas (119)
Koscso_Ferenc Creative Commons License 2006.03.24 0 0 120
Nekem tetszik!
Előzmény: drnyulas (119)
drnyulas Creative Commons License 2006.03.24 0 0 119

Mai hír!

A Nmzeti Hangversenyterem neve Bartók Béla terem.

AudiJo Creative Commons License 2006.03.23 0 0 118

De az elvi esélyed meg van rá, de ha az örökös ilyen értelemben keresztbe tesz Neked, akkor oda az elvi esélyed is.

Félre ne érts, nem Kovalikot akarom védeni, hisz sem Őmagát, sem a munkáit nem ismerem, így jogom sincs megítélni.

Engem pusztán az zavar, hogy egy közülünk való bárki ( ezt neveztem én felsőbbségnek) megkap speciális jogokat és ezekkel a többség számára visszaél (legalábbis az én olvasatomban).

AJ

Előzmény: schetl (116)
big-dewil Creative Commons License 2006.03.22 0 0 117
Honnan tod? Proxáltad már?)))
Előzmény: schetl (116)
schetl Creative Commons License 2006.03.22 0 0 116
Ez nem simmel.
Az én művészi megszólalásomat is korlátozza, hogy nem rendezhetek az Operában ;)
Előzmény: AudiJo (115)
AudiJo Creative Commons License 2006.03.22 0 0 115

Igen, de ezért verje fejbe a kritika  Kovalikot, ha rossz. De ez attól még Bartókot nem sérti (sztem), a művész megszólalási szabadságát viszont igen. És engem is, hogy nem fizethetek - sok pénzt akár - a rossz előadásra is.

AJ   

Előzmény: schetl (114)
schetl Creative Commons License 2006.03.22 0 0 114
Lehet hogy csúnya dolog ilyet mondani, de Kovalikot nem érzem túl tehetséges embernek. Mondjuk úgy, épp teljesen fordítva gondolom. Ettől függetlenül az előadást ugye nem ismerem, és lehet hogy most megtáltosodott. Engem is meglep az örökös fellépése különben, fene se gondolta volna.
Előzmény: evora (112)
AudiJo Creative Commons License 2006.03.22 0 0 113

Jog szerint lehet, hogy igazad van, ezt nem tudom cáfolni.

Valószínűsítem, hogy a jog uazokat a jogosultságokat biztosítja az utódok (és azok megbízottja(i)) számára is mint a szerzőnek. 

A szerző esetében - még ha személyesen nekem nem is tetszik - elfogadom, hogy a művének bemutatását nem engedélyezi, bár már ez is elég necces lehet (nem jogilag!), ha pld. a Fesztiválzenekarnak nem engedi, míg a Nemzeti Filharmónikusoknak igen. Már itt is felmerülhetnek bizonyos olyan áthallások amelyek függetlenek a műtől és a szerzőnek ilyen-olyan szimpátiáját hívatottak kifejezni, dehát végülis ez a szíve-joga.

De azért egy örökös (főleg annak is csak képviselője) ezzel a jogával nem lenne jó, ha visszaélne. Márpedig itt ez felmerül, még ha a jog ez nem is tiltja számára. Számomra minden ilyen esetben ez a legszomorúbb - az esélyünk sincs meg nekünk nézőknek, hogy saját véleményt alakíthassunk ki. Pedig attól sztem nem csorbul Bartók szelleme (hogy a példánál maradjak), ha születik egy olyan produkció, ami nem méltó egyébként a szerzőhöz. A kritika ezesetben nem a szerzőt húzza le, hanem azt aki így kificamitotta.

És mit szóljanak azok a szerzők illetve azok jogutódjai akiket már nem véd a szerzői jog? Velük ezt meg lehet csinálni?

Persze nem Téged akarlak én bántani csak minden ilyen alkalommal "felbüfög" ez kérdés és mindig bosszant az ilyen hozzáállás.

A felsőbbség kifejezést nem a szerzői jogra értettem, hanem azokra a nevesíthető személyek akik ezzel visszaélnek.

AJ

Előzmény: evora (112)
evora Creative Commons License 2006.03.22 0 0 112

A szerzői jog nem felsőbbség. A szerzőnek minden esetben joga van a műve felhasználását ellenőrizni, már csak azért is, mert a mű az ő TULAJDONA. És ezen az sem változtat, hogy ezeket a jogokat az örökös gyakorolja.

Az más kérdés, hogy a jogokkal lehet visszaélni is, és esetleg úgy élni vele, hogy ez sokaknak nem teszik.

 

AudiJo! Igaz hogy nem egy pálya, de el tudnád képzelni például azt, hogy egy Webber mű előadását nem szignálja a szerzője, illetve egy megbízott valaki? Ebből a szempontból a Bartók eset ugyanaz, ha tetszik, ha nem.

Előzmény: AudiJo (111)
AudiJo Creative Commons License 2006.03.22 0 0 111

Ja, még az előzőhöz annyit tennék hozzá, hogy a közönség szavazzon a lábával, hogy elmegy-e megnézni, ne döntsön már helyettünk egy bármilyen felsőbbség!:)))

AJ

Előzmény: AudiJo (110)
AudiJo Creative Commons License 2006.03.22 0 0 110

Kovalik tudtommal rendező, Doktor hírében pedig a koreográfiát kifogásolta az örökség "gondozója". Számomra ez kicsit mondvacsinált, olyan mintha azért nem rendeznének a Műcsarnokban vagy a Nemzeti Galériában komolyabb vándor kiállitásokat, mert mondjuk Csurka naggyűléseket tart időnként a Hősök Terén.

Én azt gondolnám, hogy a művészi örökség gondozójának kutya kötelessége lenne minél inkább megismertetni a gondozott örökséget és  nem hogy megakadályozza ilyen experimentálisabb projektek létrejöttét, hanem inkább bátorítania kellene az hasonló kezdeményezéseket. Ne Ő buktasson már meg egyszemélyben bármilyen produkciót. Sztem egyedül jogdíj vita esetén akadályozhatna meg bármiféle ilyen alkotást. Nem tudom, hogy ez a tételes jogban hogy van, de az elemi igazságérzetem ezt diktálja.

Apropó: még mindig nem Bartók terem a Nemzeti hangversenytermünk. Inkább ezügyben lobbizna nevezett Vásárhelyi úr.

AJ  

Előzmény: schetl (108)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!