Keresés

Részletes keresés

anidew Creative Commons License 2 napja 0 0 2563

Sziasztok!

Az autoreisen-nél foglaltun autót és azt írták, hogy van benne biztosítás. Ez mit takar?
Most nézegettem az oldalt és láttam hogy olcsóbb az autó mint ahogy foglaltuk ezért át akartam foglalni és feltűnt, hogy a foglaláskor lehet kötni plusz biztosítást is. Ezt megéri kötni? Nem nagy összeg 14 euró egy hétre. Ha azt megkötöm akkor ha bármi történik az autóval nem az én felelősségem?

Előre is köszi :)

újbudai51 Creative Commons License 4 napja 0 0 2562

újbudai51 Creative Commons License 4 napja -1 0 2561

IFA Buenaventura Hotel Maspalomas, Gran Canaria 07.15-07.22

Indulás

Július 15-én indultunk Gran Canariára az azóta már hírhedté vált Ryanair járattal. Ami az utazást illeti 1 órás késéssel indultunk, hiszen a repülőn egy utastársunk rosszul lett a pokoli melegben. Ezt megelőzte a reptéri kiszolgáló személyzet lekezelő stílusa, a becsekkolásnál a bőröndöket szállító szalag nem működött. Ezt ők tétlenül nézték, így amikor ezt páran szóvá tették veszekedéssé fajult a vita…Nos ezek után nem is csoda, hogy több, mint 100 embernek a bőröndje nem érkezett meg Gran Canariára. (Ez volt az az út ami a híradásokban is szerepelt.)

Elhelyezés

A hotel Playa del Inglésen található, gyönyörű környezetben fekszik, ápolt kertje van. A hotel óriási területen fekszik, hiszen több, mint 800 szobával rendelkezik. Óceántól kb.500 méterre található, ami egy laza 5 perces sétát jelent. Központi fekvése miatt kedvelt szálloda. Szobám az 576-os volt, egy szobás, nappalival, fürdővel és óceánra néző erkéllyel. :) A szoba egyetlen hátránya, hogy a szomszédos szálloda színpada közel van, így ha korábban értem vissza, akkor élvezhettem a programokat. :)

Ellátás

Félpanzióval voltam. Reggeli általában 7:30-tól volt 10 óráig. Vacsora 18.30-tól volt 21:30-ig. Az ételek végig változatosak voltak. Reggelinél megtalálható volt a klasszikus angol reggeli, babbal, kolbásszal. Külön tucatnyi kolbász, felvágott és szalámik voltak. Egy pult csak kenyér illetve zsemlefélékkel volt tele, egy másik csak édes sütikkel, egy harmadik gyümölcsökkel, míg egy negyedik joghurtokkal, gyümölcslevekkel és zabpelyhekkel. Rántotta és egyéb ételek szintén egy külön pultban voltak.

Vacsoránál egy pult volt a helyi konyhának szentelve, egy a spanyol, egy csak az angol, egy a nemzetközi konyhának. Volt még továbbá sütemények tömkelege, és fagyis pult-az angol gyerekek legnagyobb örömére. :)

A hotelben legalább két étterem és számtalan bár található. Ezek közül a kedvencem a medencénél lévő Honolulu bár volt. :)

Hotel szolgáltatások

Rengeteg animációs program van, melyek 10:30 után kezdődnek. Az animátorok nagyon jó fejek, közvetlenek-Carmen, Ellie, Mats remek progikat csinál. Délelőtt jóga szokott lenni, délben aquagymn, majd darts, strandröplabda, vízilabda és rengeteg tánc. :) Elég pörgősen telik egy nap. :)

Hotelhez tartozik tenisz-, kosár-, focipálya is, így aki ennek szeretne hódolni, nyugodtan tudja tenni. Van még biliárdasztal, darts, pingpongasztal is.

Medencéből több is van. Van egy csak a kisgyerekeknek a hotel végében gyönyörű pálmafás környezetben. Kicsiknek itt szokott külön foglalkozás lenni. Van egy központi medence hatalmas napozótérrel és terasszal. Itt van külön wellness medence is. Ez általában zsúfolt volt. Van még egy harmadik medence is, ez inkább a nagyobbaknak való.

Óceánpart

Kb 500 méterre van, ahol rengeteg bár és étterem is található. Nagyon ajánlom a Ciao Ciao fagyizót. :) Parton lehet napernyőket is bérelni, egész napra 7 EUR. Parton végig lehet menni a Maspalomasi világítótoronyhoz, közben a dűnék kihagyhatatlanok. :)

Fakultatív programok

Viasale szervezi, az idegenvezető Vivien nagyon felkészült, kedves és segítőkész. Kirándulások közül ajánlott a Las Palmasi egész napos kirándulás (56EUR). Először Guayadequebe mentünk a barlanglakásokat megnézni, majd következett az Arucasi Rumgyár. :) Végül Las Palmas következett a hal és gyümölcspiaccal, majd szabad foglalkozás volt a Kolombusz Múzeummal és a Santa Ana Katedrálissal, és a Las Canterason ebédeltünk.

Ajánlott még a nagy szigettúra (69EUR), amely végigvisz Gran Canaria legszebb látnivalóin és településein. Firgas egy igazi „ékszedoboz” a csodálatos vízi lépcsőjével. Teror pedig egy vallásilag ismert település, hiszen ide zarándokok ezrei érkeznek minden évben. Természeti szépségekben kiemelkedik még a Degollada de las Yuegas -nem véleltlenül nevezik GC Grand Kanyonjának.

Delfin és bálnalesre is érdemes elmenni, hiszen rengeteg él belőlük a vizekben. A kirándulás Puerto Ricoból indul, pénteken pedig Mogánból. Pénteken meg lehet nézni a mogáni piacot is, ezt érdemes a kirándulás utánra hagyni.

Sajnos a tenerifei Loro Parkba, a Palmitos Parkba, és az Aqualandba nem tudtam elmenni, így ezek a programok legközelebbi utazásomra maradnak. :)

anidew Creative Commons License 2018.08.12 0 0 2560

Köszönöm szépen a segítséget :) 

attamatta Creative Commons License 2018.08.10 0 0 2559

De örülök neki! Mármint hogy mentek. :))

Előzmény: attamatta (2557)
kissjanoo Creative Commons License 2018.08.10 0 0 2558

:))))

Zsírtócsát hagyok magam alatt.

Előzmény: attamatta (2557)
attamatta Creative Commons License 2018.08.10 0 0 2557

Szénné égtek.

Előzmény: kissjanoo (2556)
kissjanoo Creative Commons License 2018.08.10 0 0 2556

Hali Atta!

Feliratkoztam jövő júniusra.

Mégis meglépem. Négy nap GC, hét La Palma.

Előzmény: attamatta (2555)
attamatta Creative Commons License 2018.08.10 0 0 2555

Az Erős Pistához hasonlóan csak az Erős Ancsa naptej a megfelelő. Ott kint külföldieknek kevert 1-2%-os aloe-s termékeket kapsz, jobban jársz ha itthonról viszel kis flakonban ellenőrzött minőségűt, akkor

nem sikerül majd úgy leégni, mint nekem.

Előzmény: anidew (2553)
Supersonica Creative Commons License 2018.08.10 -1 0 2554

jó időre, szeptember-október még igen meleg tud lenni (akár 30 fokok is), az óceán hőmérséklete is ilyenkor szokott a legmagasabb lenni. Esti időre azért egy könnyű kardigán / stóla szükséges lehet.

A faktor a bőrödtől (is) függ, nekem nagyon fehér, én 50 faktorral kezdtem, és 30 faktorral fejeztem be.

Csak helyi naptej jó :D? - a laposföldhívők mondták vagy a chemtrailesek? - dehogyis.

Viszont tényleg van több aloe-s termékcsalád is, helyi termesztésű aloe verából, arckrém, testkrém, égés elleni krém, satöbbi, és nem drága.

Talán az a fontos, hogy ha csak kézipoggyásszal jössz, akkor ugye max. 100 ml lehet egy darab tubusban/fiolában/üvegcsében, és általában 150ml és afölött vannak a normál kiszerelések (persze lehet utazó méretet is kapni, de sokkal drágább arányaiban, mint a nagyobb kiszerelés). Ja, és elég sok minden olcsóbb, mint Magyarországon. Nem feltétlen érdemes otthonról hozni.

Előzmény: anidew (2553)
anidew Creative Commons License 2018.08.09 -2 0 2553

Sziasztok!

Október 7-én megyünk Gran Canaria-ra, és az lenne a kérdésem, hogy milyen időre számíthatunk? Milyen erős naptejet vigyünk? Vagy olyankor már nem olyan erős a nap? Azt olvastam egy régi hozzászólásban, hogy ott lehet kapni valami helyi naptejet ami ilyen aloeverás és, hogy csak az jó! Ez igaz? Valakinek valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

hinkli Creative Commons License 2018.07.31 -1 0 2552

Sziasztok!

Csütörtökig Tenerifén nyaraltunk 2 hétig és volt szerencsénk 1 napos túrára átlátogatni Gran Canariára komppal. Las Palmas-Arucas-Teros-Valleseco-Tejeda-Fataga-Maspalomas útvonalon. Teneriféhez hasonlóan eszméletlen szép a sziget, rögtön magával ragadott a látvány, amely fogadott. Vissza szeretnénk menni...!!!

Ami viszont furcsa volt, hogy kevés túristával találkoztunk...Valóban kevesebben utaznak mostanában erre a szigetre (főként a maspalomasi részre gondolok), vagy csak nekünk volt szerencsénk ilyen tekintetben? 

Előzmény: hlslaszlo (2521)
hlslaszlo Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2551

A Cabrera Medina egy szemelynev, a tulaj neve, amit atvaltoztattak Cicar-ra kesobb, de mintha Lanzarote-n meghagytak volna az elobbit is.
2 iroda pedig indokolt lehet, mert a legnagyobb kolcsonzo a szigeteken, igy egyreszt kevesebbet is kell varni a pultnal, masreszt egyik a nemzetkozi oldalon van, a masik a helyi oldalon.

Előzmény: kissjanoo (2550)
kissjanoo Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2550

Köszi.

Különösebben nem aggaszt a dolog, csak érdekelt volna  a lent írt "két iroda" dolog.

Előzmény: hlslaszlo (2549)
hlslaszlo Creative Commons License 2018.07.29 0 0 2549

Hello,

A repternek 1 epulete van, az erkezesi az also szint. A belfoldin vannak az erkezo es indulo jaratok a szigeteken belul, illetve az erkezo jaratok Spanyolorszagbol. A tobbi pedig a nemzetkozi. Par perc seta tavolsagra vannak egymastol. Nem lehet eltevedni, minden ki van irva, es nem is tul nagy repter. De ha nem talalnad a megfelelo helyet, barki megmondja majd ott neked:)

Előzmény: kissjanoo (2543)
suirebit Creative Commons License 2018.07.29 0 0 2548

a cicar elődje a cabrera medina volt, csak nem irtották ki a régi nevet

Előzmény: kissjanoo (2547)
kissjanoo Creative Commons License 2018.07.29 -1 0 2547

Üdv!

GC-t három naposra tervezem és odáig eljutottam, hogy a nemzetközire érkezem majd.

Három nap múlva itt adnám le az autót és Binterrel mennék át La Palmara. Gondoltam egy reptér oszt jónapot.

Erre a cicaron illetve a cabreramedina.comon látom a két irodát. Innentől fatal error-ban vagyok.

Egyébként érdekes ez a két weblap. Látható hogy ugyanaz a cég áll mögötte, és az utóbbi szépen aláajánl a másiknak.

Bittos valami ügyi marketing trükk.

Előzmény: suirebit (2546)
suirebit Creative Commons License 2018.07.29 0 0 2546

elméletileg van kettő, a belföldi a  Cabrera Medina  ha google maps-on nézed,

miért érdekes?

http://www.aena.es/es/aeropuerto-gran-canaria/cicar.html

Előzmény: suirebit (2545)
suirebit Creative Commons License 2018.07.29 0 0 2545

én anno a nemzetközit jelöltem be, ez volt a visszaigazolásban,és az érkezési oldalon vettem fel rögtön a kijáratnál

Pick-up office/place:Gran Canaria Airport (international flights)

return office/place:Gran Canaria Airport (international flights)

Előzmény: kissjanoo (2543)
kissjanoo Creative Commons License 2018.07.29 0 0 2544

Azt sejtem, hogy itt a magyarázat az előbbi kérdésemre...

Előzmény: attamatta (1948)
kissjanoo Creative Commons License 2018.07.29 0 0 2543

Üdv mindenkinek!

Szeretném megkérdezni, hogy a reptér nemzetközi és belföldi része két külön épületben van?

Mert nem értem teljesen a CICAR weblapján a megkülönböztetést.

Azt látom hogy a terminal épület több részből áll, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy ez a cég fizikailag két irodát üzemeltetne ott.

Lopesan Creative Commons License 2018.07.28 0 0 2542

Köszönöm,a megnyugtató választ!Remélem,26-án este ott leszek.

Előzmény: hlslaszlo (2541)
hlslaszlo Creative Commons License 2018.07.28 0 0 2541

Szerintem nem kell tulaggodni a dolgot. Bar hogy mi lesz a Ryanair-rel azt szerintem nem sokan tudjak elore megmondani (talalgatasoknak felesleges bedolni), teny hogy vannak vele problemak a jelek szerint. De nem ez az elso eset a tortenelemben, hogy sztrajkol valaki valahol.
Az a baj, hogy segito hirek helyett olyan hireket is kozzetesznek, ami nem igaz, mert hat szenzaciot kell kozolni, igy ha a hir alapbol nem eleg jo, akkor szepiteni kell rajta, az sem baj ha nem mondanak igazat, es hulyitik az embereket. Olyan butasagot pedig senki ne csinaljon, hogy a csomagja nelkul nem repul :) 1-2 nap es megerkezik a csomag, addig nem dol ossze a vilag.

Előzmény: Lopesan (2540)
Lopesan Creative Commons License 2018.07.28 -3 0 2540

Sziasztok! Én 4 hét múlva indulok Bp-ről, de nagyon be vagyok tojva, hogy mi lesz a járattal! Én már azt is hallottam ,hogy csődöt mond a Ryanair!  Ilyenkor a repjegy árát vissza fizetik,de mi lesz a hotellel? Tudtok erről valamit?

harimango Creative Commons License 2018.07.23 0 3 2539

Sziasztok!

Nemrég érkeztünk haza, és szeretnék két helyet ajánlani Nektek amiről nem igazán találtam itt infót a fórumon.

Agaethe-től nem messze egy San Pedro nevű városkában van néhány kis kávéültetvény amit meg lehet látogatni. Mi a Café Platinum-ba botlottunk bele és fizettünk be egy kóstolással egybekötött kis túrára. A tulajdonos egy személyben viszi a helyet, fogadja a vendégeket, körbevezet, mesél a termesztésről, végül főzi a kotyógós kávét. A kávé mellé jár egy kis teasüti és egy fél literes ásványvíz is. Kifejezetten a kis csoportokat kedveli, nem szeretne tömegturizmust. Ha a környéken jártok érdemes beugrani hozzá. :) A túra ára kóstolással 10 EUR/fő.

https://cafeplatinium.wordpress.com/

A másik hely Puerto de las Nieves, szintén Agaethe melett, nagyon hangulatos kis kikötőváros, megér egy sétát, de akár fürödni is lehet. Két strandja van, viszont az egyik elég szeles ott nem is volt senki rajtunk kívül. :) A parkolás a part közeli parkolóban 2 EUR.

okinayab Creative Commons License 2018.07.17 0 0 2538

Kösz a válaszokat. Valóban baromira elszaladtak az árak,némelyik olyan mintha egy nullával többet irtak volna. Maradunk végig Gran Canarian,nem kompozunk sehova,ahhoz túl messze van és semmit nem látnánk belőle.

Sokat nem hiszem,hogy tudunk ebben  dec.vége-jan eleje időben strandolni,de ha mégis akkor keresünk majd valami szélvédett helyet. azt hiszem feladom,hogy ezen a déli-délnyugati részen keressek szállást. Bár ha gyakran nézegetem még találhatok valami kifizethetőt,mert változik,a lemondhatóakat le is szokták mondani.

Nem adom fel,de nem hittem hogy fél évvel előtte ennyit kell majd vadászni egy normális helyre,ahol valószínűleg csak az estéket meg a reggeleket fogjuk tölteni,mert ahogy ismerem magunkat cirkálni fogunk minden nap mindenfelé. Csak jó lenne a teraszon reggelizve szépet látni magam körül,és esténként szintén. A durva szél meg nagy ellenségem,nehezen viselem,ezért lenne jó az igazán gyakran szeles helyeket elkerülni. Tudom,ez ott elég nehéz..

Előzmény: Trila (2537)
Trila Creative Commons License 2018.07.17 0 0 2537

Igen, régebben a repjegy volt a szűk keresztmetszet, mostmár inkább a szállás. Gran Canarián nagyon szűkös ez a Maspalomas Mogan határolta déli rész és a pénzes skandinávokkal, németekkel, franciákkal kell konkurálni a szűkös kínálatért. Tavaly azt a "kompromisszumot" hoztuk, hogy Las Palmasban laktunk a Vegueta negyedben és strandolni az Amadoresre jártunk, kb. 40 perc az út, nagyrészt autópálya. Az esti nyüzsi pedig Las Palmasban szuper, az óvárosi és az újvárosi rész is, külön hangulattal, turista mentesen, autentikus tapas bárokkal, helyi éttermekkel. Olcsóbb és jobb, mint a déli rész túlárazott és egyáltalán nem "hiteles" helyei.

Előzmény: okinayab (2534)
Trila Creative Commons License 2018.07.17 0 0 2536

San Augustinben laktunk már decemberben, hűvösebb nem igazán volt, de a szél piszkosul fújt és állandóan. A szállodában a napozóteraszok üveg és plexilapokkal voltak elhatárolva, ott lokálisan dögmeleg volt, de 2 méterrel arrébb már a lelked kifújja a szél.

Előzmény: okinayab (2534)
Trila Creative Commons License 2018.07.17 0 0 2535

Szerintem nem érdemes átmenni, az egy külön utat megérdemel, 1 nap alatt meg nem is tudnál érdemben belelátni Tenerifébe, csak a komp út vagy 3-3 óra oda és vissza a ki-beszállással együtt. A komp Santa Cruzba megy, nekem ott csak a Nuestra Senora de Africa piac, ami igazán különleges hely, de jó piac Las Palmasban is van a Mercado de Vegueta, azt mindenképpen látogassátok meg.

Előzmény: okinayab (2529)
okinayab Creative Commons License 2018.07.15 0 0 2534

Az a helyzet,hogy rosszabb a helyzet mint gondoltam.Amelyik szállás jó lenne az vagy rohadt drága,vagy nem délen van,vagy már nem foglalható a mi időpontunkra...

San Augustin- Bahia Feliz még elérhető árban meg elképzelésben,de azt olvastam valahol,hogy az még a hűvösebb,szelesebb rész. Ez mennyire igaz?

Előzmény: hlslaszlo (2533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!