Keresés

Részletes keresés

Mogyi8201 Creative Commons License 2 napja 0 0 945

Ok, megkérdezem. Egy Volvo szakszervizesekből alakult magánszervizbe viszem a XVII-be.

Előzmény: hamvasat (944)
hamvasat Creative Commons License 3 napja 0 0 944

Majd légyszi kérdezd meg, hogy pontosan mit kentek meg. Hova viszed?

Előzmény: Mogyi8201 (941)
Zubi66 Creative Commons License 3 napja 0 0 943

Köszönöm,megpróbálom!

Előzmény: BlackXC90 (940)
Mogyi8201 Creative Commons License 4 napja 0 0 942

Köszönöm a válaszodat és a segítséget. Közben egy barátom megtalálta az általad említett navi progit és kiírta nekem. Azóta gyönyörűen működik. Bár első körben nem akarta megenni a lejátszó, úgyhogy rá kellett tisztítani a fejre. Négy-öt próbálkozás után sikerült. Azóta működik. Nagy boldogság volt. Azóta csak a kihangosító miatt mérgelődöm, hogy a Vodafone nem hajlandó testvér sim kártyát adni. 

Előzmény: vgabor06 (936)
Mogyi8201 Creative Commons License 4 napja 0 0 941

Köszi a választ. Egy fél nap alatt szétbontják és átkenik a Tankot. Meglátjuk milyen lesz utána. 

Előzmény: sox01 (933)
BlackXC90 Creative Commons License 4 napja 0 0 940

Menj át a Volvo topikba és tedd fel a kérdésedet, hátha előkerül Etyi. 

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9009007&la=142853611

Előzmény: Zubi66 (938)
BlackXC90 Creative Commons License 4 napja 0 0 939

Az állófűtésre nem nagyon lesz más megoldás, mert vida és dice kell hozzá és az aktivációhoz szükséges szoftvert a Volvo-tól kell Vidán keresztül letölteni. Nincs "okosság" tudomásom szerint.

Előzmény: vgabor06 (935)
Zubi66 Creative Commons License 4 napja 0 0 938

Sziasztok!

A verda XC90 2006 D5 185Le,301ekm,2-3 hete üzem melegen másodikra,harmadikra indult.Reggel -14 ben küllőre.Tegnap előtt megáll,leállít.garázs kinyit és7.re sem indul!!!! 5-10perc elteltével próba és indult.Hidegen jól indul,melegen 2.-3.indításra.

Valaki járt már így? híba kód nincs!Ötlet esetleg?

Köszönet:Zubi

BlackXC90 Creative Commons License 4 napja 0 0 937

Nekem nem lett semmi baja az áramtalanítástól, semmit sem kellett tanítani utána.

Előzmény: sox01 (934)
vgabor06 Creative Commons License 4 napja 0 0 936

Szia!

Én is sokat kutakodtam navi program után, mire az ncore.cc-n találtam egy 2014-es verziót.

Ez a verzió a 2006-os évjárattól kezdve kompatibilis, úgyhogy a leírásod alapján neked is ok lesz.

Egy hónapja írtam ki, minden gond nélkül. Hiányt még nem tapasztaltam, eddig minden helyszínt ismert egyszóval elégedett vagyok vele.

1 kétrétegű dvd (1100 FT), meg egy normál (200 FT) kellett hozzá. 3x sebességgel írtam ki, megy faszán.

Ennek a száma: 31421273

Oszágok: Albania, Austria, Belgium, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Macedonia (F.Y.R.O.M), Montenegro, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Serbia, Slovak Republic, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom              

Ha még aktuális, szólj.

Üdv,

Gábor

Előzmény: Mogyi8201 (802)
vgabor06 Creative Commons License 4 napja 0 0 935

Sziasztok!

1. Van esetleg valakinek kontaktja vagy tippje, hogy - márkaszervízen kívül - hol tudják felprogramozni az állófűtést? 2007-es diesel gépről van szó.

2. Utólagosan beszerelt tolatókamerával van tapasztalata valakinek? Cég/szaki akivel érdemes csináltatni?

3. Bontót tudnátok ajánlani, ahol érdemes nézelődni? Most épp egy pótkerék kellene teljes felhúzó/leengedő setuppal.....

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,

Gábor

sox01 Creative Commons License 5 napja 0 0 934

Nálam is nyitható, no mindegy, BlackXC90-nek a tanácsát tartsd fejben a következő alkalomra, már kiszereléskor is jól jöhet. :)

Egyébként nem rakta tele hibakóddal?

Nekem egyszer merítették le egy műhelyben és annyi hibát beírt, hogy csak a Volvo-ban bírták kiütni, vagy húsz oldalt nyomtattak...

Azóta nagyon figyelek az akkura, nekem is van, hogy hetekig a garázsban áll..

Mi történik ha áramtalanítom? Van amit tanítani kell rajt?

Ha nagyon lemerül most úgy töltöm (kiszerelve tudom csak), hogy áthidalom egy másik akkuval, de ez elég macera és megvan a veszélye is.

Előzmény: veszter007 (931)
sox01 Creative Commons License 5 napja 0 0 933

Szia, én korábban írtam hasonló jelenségről, csak nekem balra kitekert kormánnyal tolatáskor recsegett igazán, de akkor nagyon durva volt, néha fékezéskor is recsent.

Tapogatózásként át lett fújva WD40-el  több dolog, többek közt a motortartó bölcső ami fel is lett lazítva és lehúzva, pár hónap után visszatért a recsegés..

Nekem is azt mondták, hogy gyakori a típusnál, olajozgatni és/vagy gumilapokkal hézagolgatni lehete ha zavar.. egyébként bölcsőben kéne a bakokat cserélni, vagy egyben a bölcsőt.

Azóta még egyszer át lett fújva valami kenősprével..

Korrektnek tűnik a szerelőd, én több helyen is megmutattam és első körben mindenki féltengelyt vagy motortartó bakokat akart cseréltetni vagy éppen osztóművet javíttatni..

Előzmény: Mogyi8201 (929)
BlackXC90 Creative Commons License 5 napja 0 0 932

Írtam korábban, ha a bikázási pontra adtál volna 12 voltot, akkor kinyílt volna a központi zár és nem kellett volna másznod. De ha szeretsz mászni...;)

Előzmény: veszter007 (931)
veszter007 Creative Commons License 6 napja 0 0 931

Szia!
Nagyon köszi. Nálam sajna nincs ilyen kallantyú, gomb... :(

Lehetetlenség kinyitni belülről, de bemásztam és vissza szereltem :)

Azért köszi mindenkinek az ötletét

Előzmény: BlackXC90 (928)
XC90 2.5t Creative Commons License 6 napja 0 0 930

Kedves XC90 társak!

Eladóvá vált szeretett autóm szeretett 19"-os felnije, nagyoj jó állapotban lévő gumikkal együtt. A fórumozóknak a hirdetésben szereplő árnál kedvezőbben. Akit érdekel kérem keressen. Tel: 06209218878

https://www.autoalkatresz.hu/auto-gumifelni_egyben/continental-crosscontact-nyari-255-45-r19-100-v-tl-2014-platin-fekete-polir-alufelni-19x8-5-1789717

Üdvözlettel: L.Z.

Mogyi8201 Creative Commons License 6 napja 0 0 929

Sziasztok!

A téli időszak óta hallom a Tigristankom első futóműve irányából (2006-os, D5-ös, 185 lovas XC90), hogy lassú sebességnél (20-30km/h), amikor finoman lefékezek egy fekvőrendőr előtt, ropog az eleje. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Holnap viszem vizsgálatra és a szakember szerint ez egy XC betegség és remélhetőleg csak át kell olajozni bizonyos alkatrészeket.

Üdv,

Laci 

BlackXC90 Creative Commons License 6 napja 0 0 928

Csomagtérajtó jobb oldala. Tenyérnyi méretű, úgyhogy nehéz eltéveszteni.

Előzmény: veszter007 (927)
veszter007 Creative Commons License 2017.02.13 0 0 927

Szia!

Melyik részén találtad ezt a kilincset és gombot? Én nem találom sehol :( Kivülről sem találtam semmi lehetőséget, amit említettetek gumit... 

Előzmény: BlackXC90 (926)
BlackXC90 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 926

Ez érdekes, lementem a garázsba megnézni. Nekem ott nincs semmilyen dugó, vagy kulcsnyílás.

Viszont van egy kilincs és egy szép piros nyomógomb belül a csomagtér ajtón, amivel nyitható belülről, ha nincs bekapcsolva az ajtó alsó felén a gyerekzár. 2005-ös, executive, 7 üléses.

Előzmény: Tele Peti (925)
Tele Peti Creative Commons License 2017.02.12 0 0 925

A csomagtartó kilincs mellett kellene, hogy legyen egy ledugaszolt lyuk, a dugón egy kulcs jel. Ott a csomagtartónak nyílnia kéne a kulccsal...

Előzmény: veszter007 (923)
BlackXC90 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 924

A motortérben ott a bikázási pont, ha ott adsz neki delejt, akkor nem nyit ki a központizár? Az akksikábelekre figyelj, nehogy zárlat legyen a csomagtérben.

Előzmény: veszter007 (923)
veszter007 Creative Commons License 2017.02.12 0 0 923

Sziasztok!

Sajna úgy jártam, hogy teljesen lemerült az aksim (kb 2 hónapig nem használtam a kicsikét), így csak a vezető felőli ajtót tudtam kinyitni  a kulccsal. Bemásztam a csomagtérbe, hogy kiszereljem az kasit, amit sikerült is. Közben kerestem valami kallantyút, vagy bármit, ami segítségével a csomagtér ajtaját belülről ki tudnám nyitni, de sehol sem találtam. Létezik, hogy belülről nem nyílik ilyenkor semmi, csak a vezető oldali ajtót lehet nyitni? Nem akarok az aksival ismét vissza mászni, onnan görnyedve szerelni...

Esetleg ha valaki tudja hogyan lehet belülről mégis kinyitni a csomagteret nagyon megköszönném a segítségét

Lehet már volt róla szó, csak én nem találtam, akkor bocsi

fortoris Creative Commons License 2017.02.08 0 0 922

Kedves quasi13! Pont ugyanez volt az enyémmel is (2012.D5), igyanilyen tünetekkel, hibaüzenettel. Azt hittem, hogy a részecskeszűrő ment tönkre (zömmel városban tolom a bódét). De nem, hanem egy nyest volt a bűnös, a hőfokszabályzó jeladójának kábelét rágta szét. Sajnos csak a csere segített. Azóta minden OK.

quasi13 Creative Commons License 2017.02.03 0 0 921

Sziasztok! Ma sajnos belefutottunk egy váratlan hibaüzenetbe a 2013. novemberi D5-ös automata XC90-ünkkel: "Motor rendszer sürgős szervíz", piros háromszögben felkiálltójellel, egyidejű teljesítmény-visszsesés mellett. Előzmények: 185.000 km, rendszeresen (30.000 km) márkaszervizben szervizelt, vegyes (város, vidék, autópálya) használat. A hiba felmerülése előtti 5 hétben az autó szervizben volt, az elejét javították vadmalaccal volt találkozás miatt. Ahogy eljöttünk a szervizből, kb. 12 km megtétele után jelentkezett a hiba. Megállás után a motort leállítva majd később újraindítva a hibaüzenet megmarad. Sikerült a hibakódot kiolvasni, ami alapján a diagnózis: "a rendszer nem kap jelet a katalizátor hőmérséklet-jeladójától". A márkaszervíz telefonon a jeladó cseréjét irányozta elő. A bennem felmerülő kérdések: van-e hasonló tapasztalata valakinek, indokolt lehet-e a csere, okozhatta-e az állás (elég hideg volt ugye, bár a szervíz naponta mozgatta az autót: éjszakára bevitték a csarnokba, reggel kivitték, mert útban volt) illetve lehet-e próbálkozni bevált "házi" módszerekkel?

Szerényke44 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 920

Köszönöm a válaszod.Akkor kezdem.Az évjárat 2005  2,5benzines automata váltó  195000 futott kilóméter.Vágig  hivatalos szervizbe szervizelve.Nagyon megtetszett és jókat is hallottam róla.De meglátjuk mit hoz a jövő.

Előzmény: BlackXC90 (918)
volvika Creative Commons License 2017.01.29 0 0 919

Sziasztok!

Eladó: ÚJ FERODO fékbetét készlet, tárcsafék

FERODO fékbetét készlet, tárcsafék dugattyú sasszeggel ATE Tartozékokkal elsőtengely FDB1631
részére VOLVO XC90 I D5 163 LE

betétek száma: 4
WVA-szám: 24141;24142
Vastagság 2 [mm]: 19,7 Vastagság 1 [mm]: 18,2
Kiegészítő cikk/kiegészítő info 2: dugattyú sasszeggel
Hossz 2 [mm]: 156,4 Hossz 1 [mm]: 155,3
Fékrendszer: ATE
Kiegészítő cikk/kiegészítő info: Tartozékokkal
Magasság 2 [mm]: 74 Magasság 1 [mm]: 75,1
Tömeg [kg]: 2,5
Vizsgálat jelzés: R90 Homologated
Beépítési oldal: elsőtengely
Keréktárcsa átmérő [col]: 17

BlackXC90 Creative Commons License 2017.01.29 0 0 918

Mondjuk, ha kb évjáratot, motorvariánst, futott km-t és tervezett éves futásteljesítményt írtál volna, talán egyszerűbb lenne a dolog.

Mi az a jól karbantartott? Egy 5-10 éves autónál alapvetően már bármi előjöhet -a leggondosabb karbantartás mellett is-, ami szabad szemmel is jól látható összeg elköltését igényli.

A súlyadót (ami már régóta nem súlyadó, hanem teljesítményadó) és a kötelezőt kb 2 perc alatt ki tudod számolni magadnak a webes kalkulátorok segítségével.

Mindkettőhöz kell olyan adat, amit csak Te tudsz (hány kw-os, mikori az autó, milyen bonus-malus besorolásban vagy, hány éves vagy, hol laksz és a többi...), ezek nélkül nem lehet megválaszolni rendesen a kérdést.

Segítek, google a barátod:

súlyadó: http://lmgtfy.com/?q=s%C3%BAlyad%C3%B3

kötelező: http://lmgtfy.com/?q=k%C3%B6telez%C5%91+biztos%C3%ADt%C3%A1s

Nem akarlak elrettenteni, de mindkettő elenyésző tétel a sima 2,5T 10-16 literes fogyasztáshoz és a fenntartás egyéb költségeihez képest. Pl.: egy garnitura gumi 200e ft, egy garnitúra fékbetét 120e, egy garnitúra féktárcsa 100e, vezérlés szett 40-70e (normális utángyártott alkatrészek, nem a paletta alja és az árak kedvezmény nélkül). És ezek csak a fogyó-kopó dolgok, javíttathatsz váltót és turbót, cserélhetsz szöghajtást, van benne sok szilent és bak, kormánymű, futóműalkatrészek, féltengelyek stb. Hipp-hopp egy picit nem figyelsz oda és el is ment egy halom pénz.

Ha már a súlyadó és a kötelező összege izgat (ha nem izgatna, nem kérdeznéd), akkor ez nem a Te autód, mert ez a két legelenyészőbb tétel.

Előzmény: Szerényke44 (917)
Szerényke44 Creative Commons License 2017.01.28 0 0 917

Sziasztok.Információt szeretnék tőletek kérni.A közeljövőben szeretnék venni egy Volvo XC90 benzinest,automata váltóst.Olyan kérdésekre szeretnék kapni választ,hogy mennyi lenne rá a kötelező biztositás,a súlyadó vannak e széria hibái, mire kell odafigyelni ill kb mennyi volna a fenntartása egy jó karbantartott autónak?Előre is köszönöm válaszaitokat.

sox01 Creative Commons License 2017.01.26 0 0 916

Hmm, ezt jó tudni, köszi.

Nem szoktam hagyni, hogy porozzon a tank de a héten pont így közlekedtem vele, és többnyire elég lejtős környékeken parkolok, ezek szerint mákom volt? Már kigyulladt a lámpa.. XC90

Előzmény: Mogyi8201 (915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!