Keresés

Részletes keresés

Mofika Creative Commons License 2 napja 0 0 793

Köszönöm szépen, megnézem !

Etyi Creative Commons License 2 napja 0 0 792

Előzmény: Etyi (791)
Etyi Creative Commons License 2 napja 0 0 791
Előzmény: Etyi (790)
Etyi Creative Commons License 2 napja 0 0 790

Valószínűleg magas a résolaj veszteség, mérjétek meg, ezért lassan épül fel rail nyomás...

Üdv!

Előzmény: Mofika (789)
Mofika Creative Commons License 2 napja 0 0 789

Sziasztok !

Kérdésem lenne, segítséget szeretnék kérni. Van egy 2005. év végi diesel Volvo xc90 kocsim, aminél előjött egy olyan probléma, hogy amikor a külső hőmérséklet közelít a fagyponthoz, bejönnek a hidegek, nem akar elindulni. A kocsi korábban pöcc-röff indult, azonban jelenleg a hideg beköszöntével nehezem indul, teker indításkor, de nem kapja el.

Ha azonban reggel egyszer elindult utána bármikor napközben már elindul.

Már voltam vele több helyen nem tudtak segíteni, az üzemanyag ellátó rendszer jó, az önindító jó, az akkumulátor jó .

Ha valaki találkozott hasonlóval, és tudna jó tanácsot megköszönöm!        

Gabor Simon Creative Commons License 4 napja 0 0 788

Kedves Etyi,

a segítségedet szeretném kérni a következö autóhoz:

YV1CM714481424194

Kérlek küld el, hogy milyen szervizbejegyzés található az autóról.

Segítségedet elöre is köszönöm!

Gábor

R. László Creative Commons License 4 napja 0 0 787

sox01 köszönöm a választ!!!

Jellemmtelen Creative Commons License 4 napja 0 0 786

Sziasztok!

Jelenleg Roveres vagyok de szeretnék egy 7 személyes autót is, mivel a 45-öst kinőttük létszámban (4 gyerek).

Mindenképp benzines amit keresek. Leginkább a 2.5t ami nekem szimpatikus, többször használom kis távra. Viszont automata vasam soha nem volt eddig. Kicsit félek tőle.

Tudom hogy minden fórumba van ilyen kérdés vagy több száz de van olyan ezeknél az autóknál amire kell figyelni? Típushibák, vagy zsebbenyúlós történetek? Pl a Rovereknél elmegy a hűtővíz és hengerfejesedik ha az ember nem figyel oda erre. Itt?

Előre is köszönöm ha válaszol valaki.

sox01 Creative Commons License 5 napja -1 0 785

Szia.

A váltóra mindenképpen figyelj, na meg a váltóra! :)

Nem árt ha tájékozódsz mik a tipikus tünetei.

Próbáld ki hidegen és jó melegen, persze ha van lehetőség, ha meg nincs, hagyd ott a francba.

Hátsó hajtást ellenőrizd, akár emelve.

Turbó ránézésre is árulkodó lehet, motortartó bakok..

Mindenképpen nézesd át, normális helyen, a Volvo szerviz nem feltétlen az..!

Arra is figyelj, hogy maradjon a zsebedben 500-600 000 Ft tarcsiban, ha valami kiadja magát akkor ne kelljen letámasztani.

Valaki legyen veled aki látott már autót tisztában van az árakkal, és ha valami gyanús, hamar gyorsa és alaposan kipofoz téged a rózsaszín ködből, te meg illedelmesen megköszönöd,

árulják egy ideje, van időd utána járni megfontolni.

Én eddig 600-at költöttem az enyémre, és még lehetne rá locsolgatni, igaz akkor már nagyon egyben lesz, de gondolkodom az eladáson/cserén is, igazából manuálisat szeretnék, főleg vonóhorog miatt.

Előzmény: R. László (784)
R. László Creative Commons License 6 napja 0 0 784

Kedves ETYI! Nagyon köszönöm a segítséget! Még annyi segítséget szeretnék,hogy mire figyeljek oda mikor megnézem?

Köszönöm! Üdv!

Etyi Creative Commons License 2016.09.23 0 0 783

Szia!

Talán annyi, hogy nem Executive..

egyszer láttam 2011 07 28  196885km nél.

helyesen: 2003 03 26 az első forgalomba helyezés Németországban..

2007 06 06 az utolsó látható javítás 98262km

Nagyon régiek a szoftverek, 2005 ....

valószínűleg nem járt hivatalos helyeken.

Üdv!

Előzmény: R. László (782)
R. László Creative Commons License 2016.09.23 0 0 782

Tiszteletem Uraim!

Vásárlás előtt vagyok. Segítséget szeretnék kérni. Ismeri valaki ezt a vasat? Ha igen jó lenne róla egy kis infó.

Nagyon szeretném Őt,de nem akarok fejjel a falnak rohanni. http://www.hasznaltauto.hu/auto/volvo/xc90/volvo_xc90_2.4_d_d5_executive_automata_xenon.bor.tempomat.stb-10591942 Köszönettel előre is!!!

everyday hero Creative Commons License 2016.09.20 0 0 781

Kézi-váltók hajlamosak arra, hogy tönkremenjenek? Ha igen mennyi egy ilyen cseréje, javítása?

Grote Creative Commons License 2016.09.18 0 0 780

Nagyon köszönöm! Megnézetem ezt az alkatrészt is, bár ha jól értem, akkor ha ez lefogazódik elmegy a hátsó hajtás. Nekem inkább olyasmi gondom van, hogy rázkódik kissé a kocsiszekrény vagy a hajtás és erre mondták a kardán és a Haldex csatlakozását mint hibaforrást, de látom itt elég sok minden elszállhat a hajtásban. 

Előzmény: D5 AWD (779)
D5 AWD Creative Commons License 2016.09.17 0 0 779

Bocs. A szöghajtásnál van ez az alkatrész, talán.. 9495034. Az egyik "megbízhatóbb" szakszervizben mutatták, amikor olajt akartam cseréltetni a szöghajtóműben (minden olajat lecseréltem mikor megvettem, csak ezt nem). Nem az olaj nem fogja bírni, hanem ez az alkatrész.... Már az enyémben is volt cserélve. Ez az egyik fő problémaokozó, ha nincs összkerékhajtás.

Korábbi hozzászólásokban van szemvízajánlás.

Előzmény: Grote (776)
Apus Creative Commons License 2016.09.16 0 0 778

Sziasztok! Segítséget kérnék! Gázadásra nem reagált az autó autópályán. Félre kellett állni, le is fulladt. Ezután indításnál pörög a motor, de nem indul. tipp? 

sox01 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 777

Szia, ha esetleg találsz jó Pécsi szakit azt megoszthatnád, köszi! 

Előzmény: Grote (776)
Grote Creative Commons License 2016.09.14 0 0 776

Szia! Köszönöm a választ. Akkor mivel csak a diffibe volt tömítés és olaj cserélve, akkor még a Haldex is vissza van. A fogazott perselyre van esetleg egy gyári cikkszámod vagy hol cserélnek ki ilyesmit ? Igazából a márkaszervizekben már nem bízom, motorolajcsere után megáll a tudás. Igazábol már a komplett hajtást átvizsgáltatnám és kicseréltetném azt a perselyt a kardán és a Haldex között.

Előzmény: D5 AWD (775)
D5 AWD Creative Commons License 2016.09.14 0 0 775

Szia! Rázkodás: javaslom, hogy lazítsd fel a felső rezonancia / motortartóbak csavarját. Lehet, hogy be van feszülve a cserélgetések után. Nálam 2 cm jött vissza a motor, annyira befeszült (mikor cseréltem, több bal szakadt volt,de ezt nem tudtam, így eleve rosszul állt benne a motor. Majd később a hátsót, jobb alsót, alsót is cseréltem. Ezek visszahúzák a motort, de a felső ettől befeszült). Ez okozta a dübögést, mikor R-be húzram a kart. 

A haldex és a kardán tengely között van egy fogazott persely, az szokta megadni magát. Kb. 70.000Ft a csere. A Haldexben is kell olajat, szűrőt cserélni.

Előzmény: Grote (760)
sox01 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 774

Oks, engem már piszkosul zavar, parkoláskor gyakorlatilag elkerülhetetlen,

mindig tolatva ált balra tekerve parkolok, kb mindenki arra figyel a közelben, akkorákat reccsen.

Egyik napról a másikra jelentkezett..

Előzmény: hamvasat (773)
hamvasat Creative Commons License 2016.09.09 0 0 773

Ha kiderül, hogy mi volt, oszd meg légyszíves, mert nekem is csinál ilyet mióta ki lettek cserélve a motortartó bakok. Vagy legalábbis azóta lettem rá figyelmes.

Előzmény: sox01 (771)
sox01 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 772

Az lemaradt, hogy balra tekerve.

Nálad végül mi volt a gond?

Előzmény: sox01 (771)
sox01 Creative Commons License 2016.09.09 0 0 771

Szia, köszi.

Nálam sem biztos, egyelőre nem sikerült kideríteni, három szerelő három félét mond, mindegyik magabiztosan..

Gyakorlatilag várom, hogy valami megadja magát..

Alászedve ált tolatáskor elég ijesztő reccsenéseket produkál, de max 2-3-4 db aztán megszűnik. A recsegés független a terheléstől vagy a sebességtől.

Tolatást követően előre irányban is csinálja kitekerve, szintén csak párszor.

De van hogy csak fékezéskor vagy gázadáskor egyenesbe is reccsen egyet, nem feltétlen durva használatkor.

Egyébként ismétlődő kopogó hangja nincs.

Az első futómű gyakorlatilag előtte nem sokkal (párszáz km-el) lett felújítva, szinte minden cserélve.

Azóta átnézték de elvileg rendben.

Előzmény: D5 AWD (770)
D5 AWD Creative Commons License 2016.09.09 0 0 770

50.000Ft a felujítás, a bontottra is annyit mondtak, de nem kellett, mert nem az volt a baj. Nálad biztos, hogy az a hibás alkatrész?

Előzmény: sox01 (769)
sox01 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 769

Féltengelyt újíttatott fel valaki? Ha igen hol és mennyiért? Azóta mennyit ment?

Vagy érdemesebb bontotta venni?

Vagy csakis az új?

XC90 2.4 D5 automata

hamvasat Creative Commons License 2016.09.02 0 0 768

ZeeXC90!

Sajnos segíteni nem tudok a problémádon, mert láma vagyok az elektronikához, viszont én is agyaltam rajta, hogy kicserélni a fejegységet olyanra, amire lehet GPS-t telepíteni és nem a műszerfal tetején kell a hangszórú helyére rakni. Milyet találtál hozzá? Vagy valami egyedi "barákácson" töröd a fejed?

Előzmény: Zeexc90 (767)
Zeexc90 Creative Commons License 2016.09.02 0 0 767

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Két hete vettem egy xc90-et és nagyon elégedett vagyok veled de szeretném kicsit egyedibbé tenni. Ki akarom cserélni a fejegységet egy touchscreen-esre amibe van gps, tolatókamera stb. Ez nem okoz nagy gondot. Viszont van benne optikai kábel is ha jól láttam. Ez csak a cd-t köti össze a rádióval vagy megy máshova is? A választott fejegység nem tud kezelni optikai jelet. Segítségeteket előre is köszönöm

sox01 Creative Commons License 2016.09.01 0 0 766

Szia,

Ha akkuról próbálod és pólusváltással megy oda vissza akkor szerintem csak kenés kell neki, én sem gondoltam volna mert látszólag egyébként is könnyen megy, de nekem az oldotta meg, és én sem magamtól jöttem rá, neten olvastam. Persze nincs kizárva, hogy nálad más gond lesz, esetleg mérd ki kap e impulzust a záráshoz, persze résen kell lenni mert késleltetett.

Nálam nem volt hibakód, nem biztos, hogy ezzel kapcsolatos.

Előzmény: Prémium Restaurátor (765)
Prémium Restaurátor Creative Commons License 2016.09.01 0 0 765

Hello...

Kiszereltem!

Annyit csinál ha kihúzom centrál nyitáskor visszahúzza, de záráskor nem jön ki!!!

Vártam vele, de sajna kifele nem megy!

A kijelző írja,hogy riasztó rendszer ellenőrzés szükséges!?

Előzmény: sox01 (758)
Prémium Restaurátor Creative Commons License 2016.09.01 0 0 764

Köszönöm!

Próbálkozom vele!!

Még 1 apróság:

A Celector Sound gombom nem működik!?
Tud rá valaki valami megoldást???

Előzmény: sox01 (758)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!