Keresés

Részletes keresés

Qqberci Creative Commons License 2022.11.15 0 0 22385

Egy darabig, amíg a domborzat el nem takarta...

Előzmény: Qqberci (22384)
Qqberci Creative Commons License 2022.11.15 0 0 22384

Látták...

Előzmény: zénó75 (22383)
zénó75 Creative Commons License 2022.11.15 0 0 22383

Azt nem értem,hogy a Békéscsabai, és a Bánkúti radarok miért nem látták?  

Előzmény: Qqberci (22382)
Qqberci Creative Commons License 2022.03.28 -1 1 22382

A honvédelmi miniszter azt nyilatkozta, hogy a Tu-141-es drónt azért nem látta a medinai radar, mert völgyben van...

 

Mintha épp ezt ragoztuk volna, hogy ne tegyék völgybe, mert onnan nem fogja látni a Dunántúlt. Dehát a Tubest megmentették, legfeljebb ellenőrizetlenül röpködhetnek elég nagy vasak a Dunántúlon...

Qqberci Creative Commons License 2018.08.17 0 0 22381

Beleolvastam: ezt a cikket ne vedd túl komolyan:

 

- a dipólt nem lehet direktben koax-szal táplálni, mert a dipól szimmetrikus, a koax meg aszimmetrikus.

- Keveri a Yagi antennát a logper antennával

 

Tovább nem volt kedvem olvasni...

Előzmény: Filcsi (22380)
VI. Uj Lanovka Creative Commons License 2015.07.15 0 0 22379

Ma avatják a medinai messzelátó 3D radart.

 

Qqberci Creative Commons License 2014.09.02 0 0 22378
Qqberci Creative Commons License 2014.06.07 0 0 22377

Komoly nagy oroszlán bajszát nem cibáljuk...

 

Majd személyesen megmutatom egyszer...

Előzmény: Volt tüzér (22376)
Volt tüzér Creative Commons License 2014.06.07 0 0 22376

A Photoshop csodákra képes! Ügyes légy!

 

Előzmény: Qqberci (22375)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.06 0 0 22375

Egyébként igazságtalan vagy, elég annyit írni, hogy a rádiós kültérinek elég a táp (1 pár réz), meg az adat (optika).

 

Pontosan... (a másik gépemen már keresgélem azt a fotót, amin látszik, hogy csatlakozik az optika a a gerjesztő boxokhoz. Találtam ugyan egy képet pont az egyik magyar RAT31 hollandiai beméréséről, de nem tudom feltenni, mert ha a jelenlévő magyar srácok kipixelezem, akkor megy vele egy érdekes része is a képnek...)

Előzmény: rev251 (22373)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.06 0 0 22374

az optikán futó GHz-t te nem kevered fel vagy le, nem teszed antennára

 

Nem is mondtam ilyet...

Előzmény: rev251 (22372)
rev251 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 22373

Egyébként igazságtalan vagy, elég annyit írni, hogy a rádiós kültérinek elég a táp (1 pár réz), meg az adat (optika).

Az adat demodulálását, a keveréseket meg az antenna fázishelyes meghajtását intézi a "box"

 

Lent meg az adatból csak "képet" kell csinálni

 

olyan ez, mint egy pár éve a mobiltel. hálózat kültérijei, ott is ez van.

(csak nincs fázishelyes ant.vezérlés, és lent képet csinálnak belőle, hanem STM1-et, ethernetet, stb.)

Előzmény: Qqberci (22369)
rev251 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 22372

Attól függ, hány állapotú az elemi jel (a szimbólum).

 

De a fő dolog az, hogy ezt az optikán futó GHz-t te nem kevered fel vagy le, nem teszed antennára - mert a "vivő" 300.000 GHz fölött van, sát, a vivőmoduláció miatt sávszél növekedés sem érdekes első, és második körben.

(És ezt ugyanolyan jól tudod, mint, én. Ez ebben a formában precízkedés-trollkodás. Mint az egész tubesi-mecseki hiszti a másik oldalon, egyébként.)

Előzmény: Qqberci (22368)
Volt tüzér Creative Commons License 2014.06.06 0 0 22371

Hagyd a fenébe, ez meggyőzhetetlen! Rosszabb, mint Kriszcilla!

 

Előzmény: Qqberci (22370)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22370
Előzmény: Főlökött (22367)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22369

Tessék már mutatni olyan optikai kábelt, mely továbbít módjuk 80 KW-os, 1.5GHz-es, impulzus jelet.

 

Miért is kellene a teljesítményt a sugárzó(k)tól jó messze előállítani és vízvezetéke odavinni? Elég a fázishelyzet-információt felküldeni (optikán), aztán a jelforrások már tudják a többit.

 

Egyébként Lisztferihegy félvezetős radarjának végfoka 40 V űbermagas kollektorfeszültséggel dolgozik...

Előzmény: Főlökött (22363)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22368

Mekkora sávszélesség is kell egy stm256-os (40 Gb/sec) csatorna átvilteléhez?  Mert az átvitel során már sajnos analóg jel megy, csakúgy, mint a jó öreg TTL-nél: 0 szint, tiltott zóna, 1 szint. És mivel az átvitel soros, a szimbólimszámmal se nagyon lehet mit kezdeni. És akkor még szó sem esett a WDM-röl...

 

A lényeg az, hogy egyáltalán nem okoz problémát egy néhány GHz-s jel fázishelyes átvitele optikán, legyen az "tiszta" analóg jel. vagy csak egy trigger, ami indítja az adó generátorát...

Előzmény: rev251 (22364)
Főlökött Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22367

Utolsó szösszenetem, mivel se bizonyítani, se értékelni, se magyarázni, senkinek semmit már nem akarok. Irtózatosan sok információ megadásra került annak, akinek mond is valamit.

Csak azért, hogy értsük és tiszteljük meg annyira Lóránd Professzor Urat, hogy ne hülyézzük le, kicsit se és nagyon se.

Igaz senkinek ne mondjon semmit és nem is a világom, de diplomáim száma több mint 4. Igaz, nem magyarázat semmire sem, mint már említettem, de nem is ez a lényege a dolognak. Mély alázattal és megtiszteltetésnek tekintettem azt, amikor Lóri Bácsi több ízben is fogadott, a saját otthonában, és az idő repült, a témáink pedig nem fogytak :). Életem nagy élménye volt, de ez a saját dolgom.

 

Ha valakinek mond valamit, akkor örülök neki, a következő téma. Lóri Bácsi jelen pillanatban, tudomásom szerint utolsó ötlete - és szabadalma is, hogy lehet kiemelni az érdemi jelet, egy zavarjellel elnyomott jelből úgy, hogy az érdemi jelet fel tudjuk használni, saját céljainkra és a zavar jel eltűnjön - kiszűrésre kerüljön.

Megoldotta és a csodájára is járnak, nem véletlenül.

Miért lényeges és kirívó az ötlete ? Gondoljunk bele pl. radar vevője által vett jelre, annak zavaró tényezőire, avagy mondjuk az ellenség általi zavarásra is, amikor az érdemi jelet elnyomják-zavarjellel, telítésbe viszik a vevő részt, ellehetetlenítve pl. a felderítő lokátor működését. Na ez kiszűrhető és a zavarás pedig megsemmisíthető, Lóránd Professzor Úr ötlete alapján.

 

Őt kell minősíteni ezek alapján, nem hinném. Csak azért írtam le, mert nem hiszem, hogy a neten követhető a ténykedése és az általa eddig az országért tett tettei tömege és ötleteivel-szabadalmaival sokan nincsenek tisztában.

Mindamellett életvitele és hozzáállása-bárki felé mindenki számára példaértékű lehetne. Szerény és visszafogott, nagyon - nagyon és sok - sok mindent lehetne tőle tanulni, a mai napig is, de csak addig amíg tehetjük, addig amíg aktívan ténykedik.

 

Mindenki saját döntése, kit hogy minősít. De lehet, hogy bárki minősítése, a minősítőről árulkodik és nem a minősítettről. Na ennyi voltam, továbbiakban tényleg nem zavarok.

Szép napot mindenkinek :)

Előzmény: Főlökött (22363)
Főlökött Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22366

Olvass már vissza könyörgöm. Arról szólt a történet, hogy minden abba a szerencsétlen antennába sűrítettek be és optikai kábellel vezérlik, optikai kábelen kívül más nincs. Nincs se karakterisztikája, se sugárzása, se semmije az antennának, se csőtápvonala.

 

Egyetértek azzal, hogy amit beraktam, az az adó nagyfeszültséget előállító szekrénye, ez nem is volt kérdés. Ezért is kérdeztem, ha minden az antennán van - más szerint, akkor ezen jelet is optikai kábellel viszik fel ? 

Nem mellébeszélés volt, hanem kérdés, melyre tudom a választ. Mondhatni a kérdés költői volt.....

Azért is válaszoltam meg, hogy a KV-os nagyságrendű feszültséget nem juttatjuk az antenna falba, de ezt is elolvasható, mert már leírtam. Megy az adóba, mely adó által előállított jel, csőtápvonalon jut fel a falba, ott is a rezonátor üregekbe, szétosztva.

 

Előzmény: Volt tüzér (22361)
Főlökött Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22365

A Medinán telepítendő, 80-90'-években tervezett lokátor adójában működő anyagok halmazát adtam meg a 22331 sz-végén, teljesítmény - freki függvényében.

Azon halmazból az egyik, amelyet alkalmaznak :) Megtekintjük az alkalmazási lehetőségeket is, két fajta van, abból is. Olvastam egy csomó őrültséget, győztem megválaszolgatni, de már több esetben feladtam :).

Előzmény: Volt tüzér (22362)
rev251 Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22364

Sok hülye távközlési szolgáltató mégis ezt csinálja (SONET/STM256)... Világosítsd már fel őket...

 

Az nem GHz, hanem Gb.

Nem rezgés, hanem adat.

Előzmény: Qqberci (22359)
Főlökött Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22363

Mit vétettem ?? Ezt regélem, regélem, de minek is teszem.

Tessék már mutatni olyan optikai kábelt, mely továbbít módjuk 80 KW-os, 1.5GHz-es, impulzus jelet. Főleg a felderítő lokátorban. Keresgélhet, jó darabig.........akkor sem talál.

Távközlésben mikor használnak ekkora teljesítményt ?

 

Az alapokkal nincs tisztában. Karcolgatjuk a felszínt, de nincs értelme még ennek sem, mert alaptudás nélkül hiába mondok bármit is, olyan mint halottnak a csók.

Lokátor alapjaival sincs tisztában, nemhogy az abban lévő berendezésekkel, így azok működésével, az azok kiszolgálásához szükséges és elégséges feltételekhez lövése sincs.

Ezen frekvencia tartományban a csőtápvonalak, azok méretezése, lezárása, rezonátorüreg célja, használata, mintavételezés stb., stb.

Még olyan kérdésre sem tudta a választ, hogy a nagyfrekvencia mely 'megszaggatás' esetén lát teljes felületet. Igaz a műholdvételt említettem, de ott az orra előtt a mikró. Megtekinti az ajtóban lévő hullámhossz tizedével lukasztott fémlemezt és látható, megnézheti a saját szemével, igaz az 2,4 GHz. tartományú, hullámhossza 12,5cm.

 

Számomra az az érdekes, vagy inkább szomorú, hogy le tetszik hülyézni egy olyan embert, aki ebben a témában otthon van. Nem magamról beszélek, félreértés ne essék, hanem pl. Lóri Bácsi-ról, akit személyesen is ismerek szerencsémre, nagy tiszteletnek örvend, igazi szaktekintély. Tudom ez Önnek nem mond semmit, hát elárulom, hogy professzor és az egyetem egyik vezető kutatója, ezen témában. Ön szerint pedig hülye. Hát nézőpont kérdése, tudás alapján pedig leszűrhető, kinek a véleménye a mérvadó.

Elárulom, hogy az országban az első EEG készüléket Lóri Bácsi tervezte és építette, s a mai napig is használják. Mostani kutatásai kapcsán is több előadást tartott már, professzoroknak.

 

Ezek alapján pedig mindenki saját maga eldöntheti, hogy ki is a lüke a témában és mennyire......

Előzmény: Qqberci (22359)
Volt tüzér Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22362

Nem kéne feltétlenül magnetronban, amplitronban, klisztronban és más hasonló dologban gondolkoznod! Egy fázisvezérelt antennával működő lokátor nem feltétlenül efféle rezgéskeltőkkel működik. Sőt!

 

Előzmény: Főlökött (22358)
Volt tüzér Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22361

Mellébeszélni azt piszkosul jól tudsz! Én mindössze az általad felrakott képre reagáltam, erre elkezded nekem magyarázni, nem is te írtad, hogy nem kell csőtápvonal, meg hogy optikai kábel és miegymás!
Megismétlem, ha akarod.
A képen nagyfeszültségű tápegység van, annak nem kell semmiféle tápvonal, elég némi szigetelt vastag drót!

 

Előzmény: Főlökött (22357)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22360

fényt sugároz ki az antenna.

 

Az az őr zseblámpája...

Előzmény: Főlökött (22358)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22359

GHz. tartományú jelre azt állítani, hogy optikai kábellel vezetik, egy marhaság.

 

Sok hülye távközlési szolgáltató mégis ezt csinálja (SONET/STM256)... Világosítsd már fel őket...

 

Ha a teljesítményfokozatok közvetlenül a sugárzókon van, akkor oda legegyszerűbb optikával felvinni a már fázisvezérelt meghajtó jelet...

 

Nagypapa klisztronját meg elcsomagolhatod, a RAT31-hez nem kell (bár pl. Lisztferihegyen a szép új félvezetős Alenia mellett megy mér egy klisztronos radar is)...

Előzmény: Főlökött (22357)
Főlökött Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22358

Az adó nagyfeszültségű tápegységében is megegyezhetünk, mivel a kép azt mutatja, tehát ami szintén olvasható, hogy 'kis' feszültség kell, az adóhoz, az szintén egy marhaság.

A 80-90' években fejlesztett RAT esetén, annak adómegvalósításánál használják. Ennyi és nem több.

 

Az is téves elképzelés volt, hogy abba a szerencsétlen antennába sűrítettek össze mindent. Meg az is nagy volt, hogy fényt sugároz ki az antenna. Szóval visszaolvasásnál lehet találni hajmeresztő dolgokat. XY KW-os adóteljesítmény mellett nincs sugárzás, nincs karakterisztika - se adónál, se vevőnél.

 

Szóval azért ajánlgatom szorgosan, hogy olvassanak - tanuljanak, mert ennyi marhaságot, amit eddig olvastam, ritkán lehet találni és olvasni.

Előzmény: Főlökött (22357)
Főlökött Creative Commons License 2014.06.05 0 0 22357

Idézetek :

22303:

"Kár, hogy a RAT-ban már nincs csőtápvonal..."

 

22313 :

"Mutasd, hol van... Vagy az optikai kábelt nézted csőtápvonalnak?..."

 

Nem, is én állítottam, hogy optikai kábel kell a továbbításhoz :) Még mielőtt félreértés lenne :) Épp azt bizonyítottam, hogy nincs. GHz. tartományú jelre azt állítani, hogy optikai kábellel vezetik, egy marhaság.

Előzmény: Volt tüzér (22355)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.04 0 0 22356
Előzmény: Volt tüzér (22355)
Volt tüzér Creative Commons License 2014.06.04 0 0 22355

Figyelj már ide koma! Ami a képen van az egy lokátor nagyfeszültségű tápegysége. Annak elég két szál jó vastag drót, egymástól alaposan elszigetelve és már majdnem minden meg is van oldva. Ennek nem kell semmiféle optikai kábel, se koax, se csőtápvonal.

Előzmény: Főlökött (22348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!