Keresés

Részletes keresés

roszner Creative Commons License 2024.03.20 0 1 6272

"Mélységesen mély a múlt kútja..." (Meg az internet bugyra.)

 

Most találtam.

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Szerkeszt%C5%91:Orion_8

tippancs Creative Commons License 2024.03.17 0 1 6271
roszner Creative Commons License 2024.03.16 0 2 6270
roszner Creative Commons License 2024.02.05 0 2 6269

Szerintem igazi csemege.

Szerintetek?

 

https://videa.hu/tagok/magyar-sci-fi-muzeum-2039358

Eolomea21 Creative Commons License 2024.01.18 -2 1 6268

A ba'bos Andersen-filmekre en sem tudtam [eddig] raszanni magam.

 

Egyetertek - sok UFO epizod zsakutcaba vegzodik, ill. nem fejlodik tovabb (mint pl. az idegenek karaktere). Es valoban, ritka a "happy end"-es resz. Ennek ellenere szamomra az UFO nem pesszimista - inkabb realista.

 

En amugy is inkabb a latvanyvilaga miatt szeretem - ami viszont (hja, azok a jo 60-as/70-es evek jovobe vetett optimizmusa!) pozitiv: hatalmas fejlodes [10 even belul holdbazisok!], "space age" stilusu, szemrevalo butorok es formak (az utobbit nem csak a lakberendezesre ertem ;) - es, legfokeppen, sziporkazo szinek! Es na persze a csodas Gabrielle Drake!! :D

 

A lila haj/paroka - a holdbazisos noi szemelyzet oltozekevel egyetemben - nekem tetszik. Amugy is az UFO-s kulonleges hajviselet az Orion egyen-hajviseletere emlekeztet. (Erdekes, hogy az UFO-ban hogyan valtozik pl. a csinos Gabrielle Drake [Lt. Ellis] hajviselete es sminkje: (a) a Holdon szolgalatban: lila haj, alapos smink, egy-egy gyongyocskevel a szeme sarkaban (b) a Foldon, hivatalosan: termeszetes barna haj, minimalis smink (c) a Foldon maganidoben: termeszetes haj, nulla smink.

Előzmény: motyo_1999 (6266)
Eolomea21 Creative Commons License 2024.01.18 0 0 6267

Igen, a jobb felbontas a filmes hibakat is jobban kihozza. Ezert es nem torekszem pl. az UFO-t Blu-ray-en megvenni (amugy is nagyon draga, mert mar csak viszonteladoktol lehet tekintelyes felarral megszerezni), mert ott mar latszanak a maketteket tarto drotok is. A DVD amugy is nagyon jo minosegu.

Előzmény: motyo_1999 (6265)
motyo_1999 Creative Commons License 2024.01.17 0 1 6266

Az UFO létezéséről már kb. 25 éve tudtam, amikor végre rávettem magam, hogy megnézzem. Természetesen a Space:1999-hez kapcsolódóan szereztem róla tudomást.

 

Mai szemmel nézve az intro önmaga paródiájának tűnt, és hát az ember arra számít, hogy maga a sorozat is egy kedélyes 70's cheesy bohóckodás.

 

Csak belemélyedve jössz rá, hogy ez mennyire nem igaz. Valójában kifejezetten sötét hangulatú, sokszor kegyetlen végkifejletű történetekről van szó.

 

De itt érünk el ahhoz a hiányossághoz, ami a 60-70's sorozatokra annyira jellemző volt: nincs átívelő sztori. A tévétársaságok akkoriban görcsösen ragaszkodtak ahhoz, hogy bármilyen sorrendben leadhatók legyenek az epizódok.
Hiába érezzük úgy, hogy egy adott epizódban közelebb kerülünk az idegenekhez, vagy esetleg karakterfejlődésen megy át az egyik főszereplő. A következő héten reset, nem történt semmi.

 

Ez éppígy igaz a Space:1999-ra, vagy a magyar nézők szívéhez szintén közel álló Invaders-re is (ami egyébként szintén kiváló sorozat szvsz).

 


A többi Andersonra viszont még máig sem vettem rá magam. Tisztában vagyok a zseniális modelwork felvonultatásával, azonban a bábokat egyelőre nem tudom feldolgozni. Majd egyszer.

 


Nap túlsó oldala: egyetértek, engem is lenyűgözött a rakétaindítás aprólékos kidolgozottsága.

 


Ui: azért a lila hajú nőkkel maguk az alkotók sem tudtak igazán elszámolni - csak megtörtént :)

Előzmény: Eolomea21 (6252)
motyo_1999 Creative Commons License 2024.01.17 0 1 6265

Nos, én a 4K Blu-rayt szereztem be.

Valóban overkillnek tűnik, mivel az eredeti felvételek jó része egyszerűen nem elég éles, hogy számítson. Nem egyszer azért, mert a fókusz pongyolán volt beállítva. Hát ennyi idő után buknak le ezek :)

De a közelik általában szép élesek.

Mindenesetre természetesen nagyságrendekkel szebb, mint az eddigi források.

 

És erre még rájön egy tiszta 7.1 hang, amit egészen ügyesen sikerült elrendezni. Persze csak németajkúak számára, dehát úgyis fejből tudjuk az egészet.

 

Előzmény: Eolomea21 (6264)
Eolomea21 Creative Commons License 2024.01.16 -1 2 6264

Ma megjott Nemetfoldrol az Orion uj DVD + vadonatuj Blu-ray kiadasa.

 

Roviden: a 4k-s szkennelesu es digitalisan felujitott video a DVD-n lenyegesen jobb, mint a korabbi kiadason (a kepminosegben + tobb is latszik a kep szelein). A Blu-ray az uj DVD-nel nem latszik meggyozoen jobbnak - bar itt nem tudtam A-B osszehasonlitast vegezni (ugyanis csak az egyik lejatszom tud B-s regio kodot is lejatszani).

 

Csinos kis fuzetecske is jarul ezen kiadasokhoz.

 

Erdekessegkeppen: a boritokra a mozifilm kapcsan az osszekoto hirados nonek egy ujonnan felvett kepe kerult, amin most mar nem tunik olyan [szamomra] kellemetlennek az arca + autentikus frizurat visel (vagyis nem logank ki oda nem illo cafrangok a tarkoja ket szelen). Remeltem, hogy magaban a mozifilmben az erintett filmreszeket is ujraforgattak, de nem...

Előzmény: Eolomea21 (6259)
roszner Creative Commons License 2024.01.01 0 4 6263

Boldog új évet orionosok (is)! 

Eolomea21 Creative Commons License 2024.01.01 0 2 6262

az elobbi idezetet/jokivansagot mindenkinek szantam...

Előzmény: Eolomea21 (6261)
Eolomea21 Creative Commons License 2024.01.01 0 3 6261

"Elutasitani az almokat, utopiat, a jovot a modern vilag legborzasztobb hibaja - de talan [Ivan] Jefremovot olvasva [az emberiseg] erot merit ahhoz, hogy ezt korrigalja?"

 

- S. Paltzun, egytemi tanar

 

BUEK!

 

Előzmény: tillA (6260)
tillA Creative Commons License 2023.12.30 0 0 6260

Tiszteletteljes érdeklődéssel várjuk!

Előzmény: Eolomea21 (6259)
Eolomea21 Creative Commons License 2023.12.30 0 4 6259

Szuper jo orionos hir az, hogy kiadtak a nemetek a sorozatot + filmet 4k szkennelessel es digitalis felujitassal DVD-n, Blu-ray-en es 4k-ban!!!

 

https://www.amazon.de/-/en/Dietmar-Sch%C3%B6nherr/dp/B0CKV1YW1X/ref=sr_1_2?crid=1MKFN6AYHECJS&keywords=raumpatrouille+orion&qid=1703963328&s=dvd&sprefix=%2Cdvd%2C225&sr=1-2

 

Urom az oromben, hogy a kiadasok ara is szuper magas. Jomagam nem is veszem meg a legdragabb 4k-as kiadast (nekem a Blu-ray is eleg; csak a 2001 Urodusszeia van meg 4k-ban, az sem nezem ugy - pedig a film 70mm-es filmre lett forgatva - mig az Orion 35mm-esre, szoval valoszinuleg nem lenne sokkal reszletesebb).

 

Remelem, legalabb a DVD-t at tudom majd kapasbol MKV-ra forditani, hogy a [magam altal kipofozott] ketfele magyar szinkront (amiken hoszu eveken at dolgoztam) ala tudjam rakni.

feketekavics Creative Commons License 2023.12.25 0 2 6258

Boldog Karácsonyt kívánok én is nektek.

b.veronik Creative Commons License 2023.12.23 0 2 6257

Áldott, szép ünnepeket kívánok! (És egy kicsit élénkebb fórumot... ;-) )

roszner Creative Commons License 2023.12.23 0 3 6256

Áldott karácsonyt kívánok minden Orion/sci-fi rajongó társamnak!

John Howard Creative Commons License 2023.11.16 0 0 6255

Ja, valóban félreértettem, és tényleg hasonlóan gondolkodunk róla ezek szerint... ;-)

Előzmény: Eolomea21 (6254)
Eolomea21 Creative Commons License 2023.11.16 -1 1 6254

Az idezett mondatomat felreertetted (es elnezest, ha felreerthetonek fogalmazztam - talan a masodik vesszo nem kellett volna). Ugyanis, a vastagon szedett resz tartozik ossze:

 

"Hat, ha mar egy sorozatot nem folytatnak, vizualitasa miatt, meg a kepregeny tunik a legjobbnak." Tehat en, szandekom szerint, a kepregeny vizualitasara utaltam volt - vagyis, osszehasonlitva pl. a regennyel/novellaval [vagy eppen hangjatekkal], a kepregny szorosabban tud az eredeti filmhez kapcsolodi, mivel a szereplok, jarmuvek stb. ugyanugy lehetnek kepileg abrazolva.

 

Szoval egy hullamhosszon vagyunk; az Anderson-fele filmek/sorozatok kepi hatasa lenyugozo. (Erdekessegkeppen: erdetileg Kubrick a 2001-hez oket akarta megkapni. Felhivta Sylviat, es meghivta ebedre. Mikor Sylvia azt felelte, hogy szivesen elfogadja a meghivast, de ha fel akarja oket kerni kozremukodesre, akkor az sajnos nem megy, mert elfoglaltak. Erre Kubrick azt felelte: "Akkor az ebed is targytalan!" - es lecsapta a kagylot :)

 

Szerintem is zsenialisak, roppant valosaghuek es rendkivul jol kodolgozottak az Anderson hazaspar filmjeiben a makettek. Peldaul az Utazas a Nap tulos oldalara filmjukben [ami az elso elo szereplos filmjuk volt] az urhajo fellovese a szememben latvanyosabb es meggyozobb, mint egy valodi Saturn V fellovese :)

 

Andersonek [es csapatuk] mellett meg a japan Cuburajat tartom e legjobb trukkmesternek; Ishiro Honda filmekben [amikben Cuburaja volt a fo latvanytervezo] kivaloak a makettek. Amugy meg a gyatrabbra sikerult "Aranykorbeli" japan SF filmekben is ugyeltek a fizikara (pl., hogy az urhajo bizonyos manoverehez melyik hajtomuvet kell begyujtani).

 

Ugyanakkor annak megitelese, hogy - mai szemmel [!] - mennyire hiheto pl. egy urjrarmu [stb.] mukodese vagy funkcioja, kenyes kerdes... Ugyanis [velemenyem szerint], ha egy jovobeli technikai berendezes/jarmu stb. egy filmben hihetonek latszik, akkor az valoszinuleg hibas. Ugyanis a jovobeli technikat lehetetlen a mai tudasunk alapjan hitelesen elkepzelni. Igy engem az Orion technikaja sem zavar - sot, kimondottan ertekelem a kulonleges robotok [mai szemmel !!!] "funkcionatlan" kialakitasat/mukodeset.  Egy lazan idekapcsolo masik erdekesseggel peldalozva; Arthur C Clarke azt nyilatkozta egyszer, hogy "Ha a 2001 ertheto, akkor mi [Kubrick es o] felsultunk."

 

Ha az Andersonekhoz hasonloan jol kidolgozott trukkoket/latvanyt szeretnel latni [a SF Aranykorabol], akkor ajanlom a fentebb emlitett [Godzillaval elhiresult] Honda-Cuburaja paros alkotasait - elsosorban Uchū Daisensō [Battle in Outer Space] es Yōsei Gorasu [Gorath] filmeket. (Az elobbiben kulonosen kivaloak a holdi helyszinek/jelenetek - de persze figyelembe kell venni, hogy a film egy evtizeddel korabban keszult Andersonek fentebb emlitett alkotasaitol.)

 

Előzmény: John Howard (6253)
John Howard Creative Commons License 2023.11.16 0 0 6253

"...a Gerry Anderson krealta UFO. (Az 1969/70-ben keszult 26 reszes angol sorozat elozmenye az Utazas a Nap tulso oldalara film, es kovetkezmenye az Alfa Holdbazis [Space 1999] - ami amugy szerves folyatasnak indult UFO 1999 neven.) ...

 

...Hat, ha mar egy sorozatot nem folytatnak, vizualitasa miatt..."

 

Azért nem lebecsülendőek Gerry és Sylvia Anderson filmjei sem vizualitásban, más tekintetben sem. Kezdve a "supermarionation" filmjeiktől, a Space:1999-ig bezárólag. Megvalósításukban (és modell-trükkökben) messze megelőzte mindegyik a korát. Már a "bábfilmes" korszakukban olyan "járműveket" mutattak be, amelyek _elvileg_ létezhetnének*. Az UFO tulajdonképpen (az) egy(ik) átmeneti állapot volt a (z animációs) Thunderbirds és a (z élőszereplős) Space:1999 között. Szerintem nagyon ötletesek a "járművek", a trükkök, nagyon odafigyeltek arra, hogy a mozgásuk és pl. a hajtóművek hatásának (tolóerő, füst, stb.) a megjelenítése hihető legyen. (Kedvencem az Eagle fel- és leszállása - talán csak a Cameron-féle Aliens (a második rész) leszállóegysége übereli nálam; persze sokat hozzátesznek a hangok is.)

 

* Ellentétben pl. az Orionnal - tudom, mily "sértés" ezt pont itt kimondani, az Oriont (de bármelyik más, akkoriban "készült" "űrhajóra" igaz lehet ez) a megjelenített formájában nem igazán tudom működőképesnek elképzelni -, a Space:1999 Eagle járműve viszont még a mai szemmel is működőképesnek tűnik. Persze arra, amire "tervezték": alacsony gravitációjú égitestek fölötti repülésre és anyag/utasszállításra; nem pedig bolygóközi, hosszabb távú manőverekre.

Előzmény: Eolomea21 (6252)
Eolomea21 Creative Commons License 2023.11.16 0 3 6252

Ujabb kedvenc filmsorozatom lett (termeszetresen csak az Orion utan ;-) : a Gerry Anderson krealta UFO. (Az 1969/70-ben keszult 26 reszes angol sorozat elozmenye az Utazas a Nap tulso oldalara film, es kovetkezmenye az Alfa Holdbazis [Space 1999] - ami amugy szerves folyatasnak indult UFO 1999 neven.) Nagyon szeretem a film futurisztikus, szinekben bovelkedo vilagat. (Hja, a sorozatban [amely a holdraszalasok kellos kozepen keszult] optimistan 1980-ra dataltak a szemelyzettel rutinosan mukodo holdbazisokat, es egyeb fejlett technikai csodakat - ambar a szalagos kompjuteres adattarolok mellett meg a huseges logarlec is kezkozelben volt :)

 

Nos, most rendeltem meg az UFO ketkotetes kepregeny-gyujtemenyet. Hat, ha mar egy sorozatot nem folytatnak, vizualitasa miatt, meg a kepregeny tunik a legjobbnak (ha lo nincs, szamar is jo elv alapjan). Mindamellett a szepen kidolgozott kepregenynek muveszeti erteke is lehet, nem beszelve arrol, hogy az alapul szolgalo film/sorozat hezagait is kepes betolteni. Jo peldak erre a Forbidden Planet vagy The Orville kepregenyei.

 

Innen persze egyenes ut vezet az Orion - Zórád Ernő rajzolta - kepregenyhez (hogy a temanal maradjunk). Itt lehet olvasni egy blogot errol az Orionos "folytatasrol"/lezarasrol: http://verebics.blogspot.com/2012/01/az-orion-utolso-kalandja.html

 

A nagyon szepen rajzolo Zórád, hogy ugy mondjam, ihletet meritett a 2001 Uroduszeiabol is (ami a fentebb emlitett blog illusztraciojabal is kiderul). Hogy a kepregenyt minel autentikusabba tengyem, magam szamara ezeket a 2001-fele urjarmuveket orionosokra csereltem ki - ill. digitalisan megrajzoltakkal helyettesitettem. Ugyszinten a szovegbe is belepancsoltam, es a neveket is orionosra csereltem (igy lett pl. Markbol [?] Atan - akinek a frizurajan is igazitottam.)

 

Ezt vagy egy-ket evtizede kovettem el, de most ujra leporoltam ezt a sajat "rajngoi valtozatot" (igy, hogy most a kepregenyek vilagaba eveztem). Meg egy-ket helyen szeretnek igazitani ezen - de, ha lehetseges, nem szeretnek a Mester muvebe annyira belekontarkodni. Igy, ha valaki meg tudna velem osztani pl. Zórád Nemo kapitany kepregenyenek idevago oldalait (vagy ezzel kapcsolatos informaciot), azt megkoszonnem. Pontosabban, olyan Zórád rajzot keresek, ami viz alatti vilagot abrazol (ezert gondotam az emlitett Verne adaptaciora). Az eredeti kepregenyben ugyanis az nem derul ki, hogy az Orion kilovobazisa [is] a tenger feneken van (a megrajzolt helyszin inkabb tunik egy foldi ipartelepnek). Ha elkeszul a vegleges valtozat, megprobalnam itt kozzetenni.

 

 

 

 

Eolomea21 Creative Commons License 2023.10.13 -1 3 6251

Latva hasonlo sorozatok sorsat, [most mar] nem igazan orulnek egy Orion "folytatasnak". Az Orion szamomra az, amiben az eredeti szereplok jatszanak, es eredeti alkotok keszitettek - amit ugyebar nem lehet mar reprodukalni. Szoval nem szeretnem, ha az Orion is "franchise"-za valna, es csak a neveben "folytatotna".

 

En inkabb a meglevo "anyagot" igyekszem javitani, teljesebbe tenni. Itt van peldaul az 5. resz [Harc a Napert] francia valtozata, ahol a kromai szereploket [noket] francia szinesznok jatszottak, Ezeket a jeleneteket ugyebar meg egyszer felvettek, es az erintett [nemet] kedvenceinknek meg egyszer el kellet jatszani a szerepuket. Ennek az "alternativ" epizodnak - mivel az Orion vegtere is egy nemet-francia kooprodukcios vallalkozas volt - ugyanolyan letjogosultsaga van, mint a nemet valtozatnak.

 

A szoveg is elter nehol a nemet valtozattol - leginkabb ott, ahol a kromai kastelyban a fogadasra (es egy csesze kavara) varakozo McLane [egyenisegehez passzoloan] cseveg a kromai novel - mig a nemetben hallgat, mint a csuka.

 

Sajnos, eleg korulmenyes magyar feliratot/hangot adni a francia szinkron ala/helyett, de majd megprobalom (egyszer mar megpkisereltem, de beletort a bicskam). Legjobb lenne a hangot kicserelni. Igaz, a plusz francia szoveg megmaradna, de ez igy lehet akar "autentikus" is - mondjuk azt, hogy amikor a kromai tarsadalom kialakult (vagyis leszakadt a folditol), vagy 500 evvel korabban, akkor meg nem volt a Foldon vilagnyelv, es a kromaiak a sajat nyelvuket hasznaljak. es McLane, udvariassagbol is ezen a nyelven beszel eloszor ;)

 

Mivel ez az epizod a kedvencem [utopia az utopiaban!], majd egyszer, talan, nekiallok kiszinezni a kromai jeleneteket (a la Oz a csodak csodaja). Addig is itt van egy [feltehetoleg nemet] rajongoi kompjuteres kiszinezese az epizodnak - a hasznalt algoritmus messze nem sikeres (nylivan emberi keznek is bele kellet volna nyulni), de pont a kroman jatszodo jelenetek adnak egy kis izelitot. A tobbi epizod is hasonloan "ki lett szinezve".

 

https://www.youtube.com/watch?v=zwhZAhftx8w&list=PLS9Ru4AKlvCtYrPvA7oMEmvhqRAgUnfhX&index=6

 

Amugy szerintem a teljes kiszinezes nemcsak felesleges, hanem rontana is a filmen; ugyanis a sorozat fekete-feherre lett [nagyon otletesen] kepileg megkomponalva. Igy a szinek, altalaban, inkabb elvennenek, mint hozzaadnak a latvanyhoz - kulonosen a foldi targyalotermek, irodak eseteben. Az emlitett 5. epizod kromai jelenetek viszont valoban jol mutatnanak szinezesben, ami igy kihangsulyozna Kroma kulonleges, termeszetes szepseget es idillikus, bekes vilagat. (Mondjuk meg a Kaszino es kornyeke sem mutatna rosszul szinesben :)

Előzmény: roszner (6242)
Eolomea21 Creative Commons License 2023.10.06 -1 2 6250

Az Orion szinkronjairol meg annyit, hogy az 1., 2. es 7. resznek tulajdonkeppen "2,5" szinkronja van. Ugyanis a [nem eppen sikeresnek mondhato] 2003-es filmvaltozathoz teljesen uj szinkron keszult - es a mozifilm lenyegeben az emlitett harom epizodra epul. Amellett, hogy uj hangeffektusokat es zenet adtak adtak a magyar hanghoz [is], a szoveg is uj (vagyis sem az eredeti, sem az uj szinkronnak nem az 1:1-beni masa).

 

Par napja neztem meg ujra a mozifilmet, es igyekeztem nem odafigyelni a beeroltetett [es altalaban balul sikerult] uj osszekoto filmreszletekre. Igy eleg erdekes volt szamomra a film (joreszt az emlitett ujraszinkronizalas miatt).

Előzmény: Eolomea21 (6249)
Eolomea21 Creative Commons License 2023.10.02 -1 4 6249

Szoval a magam tapasztalata/velemenye a ketfele szinkronrol...

 

Azzal kell kezdenem, hogy az uj szinkront tobb tucat helyen javitottam ill. potoltam. Pl. a visszaszamlalast a regi szinkronosra csereltem ki (ill. volt, ahol a gepi hangot digitalisan allitottam elo). Szinten kicsereltem a helyenkent elofordulo "Lancet"e-t a "Teknoc-re (mas egyeb hasonlo javitasokkal), ill. jo nehany helyen a hianyos hangeffektusoak potoltam (a poharak osszecsengesetol a lepesek koppanasaig ill. a sugarpisztoly hangjaig). Ahol lehetett, igyekeztem szalonkkepesebbe tenni a tudomanyos szempontbol... hm... vitathato megfogalmazasokat is. A teljes felsorolas nagyon hosszu lenne....

 

A regi szinkront a DVD videoja ala tettem, es a hianyzo parbeszedeket az uj szinkronbol vettem at. (Az erintett jelentsorban - ahol a regi szinkron hianyos - mindenhol az ujat hasznaltam, hogy ne legyen zavaro az ide-oda ugralas.)

 

En az Orion-t felvaltva mindket szinkronnal hallgatom, mert szamomra mindkettonek megvannak az elonyei. Az regi termeszetesen az etalon, hiszen ezen nottem fel. Azonban az ujat is erdemesnek talalom hallgatni - ha masert nem, a helyenket sziporkazo szovegek miatt. E-mellett, sok esetben az uj szinkront legalabb olyan jonak - sot, egy-ket esetben megfelelobbnek (vagyis a karaketrhez jobban passzolonak) - talalom.

Előzmény: Eolomea21 (6248)
Eolomea21 Creative Commons License 2023.09.28 -2 3 6248

Koszonom Veronik! (es masoknak is a hatterben valo tamogatast :)

 

Majd nemsokara irok az Orion szinkronjaival kapcsolatos tapasztalataimrol (sok-sok even keresztul, kisebb-nagyobb megszakitasokkal, pofoztam ki a ketfele szinkront, ill. szabtam a regit a DVD videojahoz).

Előzmény: b.veronik (6247)
b.veronik Creative Commons License 2023.09.27 0 0 6247

Örülök, hogy visszatértél. :-)

Előzmény: Eolomea21 (6246)
Eolomea21 Creative Commons License 2023.09.25 0 0 6246

Koszonom.

Előzmény: b.veronik (6237)
Eolomea21 Creative Commons License 2023.09.25 0 3 6245

"Valószínűleg az akkori országvezetés nem nézett jó szemmel bizonyos megnyilvánulásokat a filmekben."

 

Tobb helyen is rovidebb a magyar TV-s valtozat a DVD-vel osszehasonlitva. A kihagyott reszeknek azonban nincsen semmi politikia vonatkozasa, szoval nem tunnek ezek celzott kinyirbalasnak. Talan eleve egy hianyos kopiat kapott a TV - ugyanis a Murat eredetiben Sziberiahoz hasonlito parbeszed pl. benne maradt, es csak a szoveget masitottak meg (amit mashol is megcsinalhattak volna - hasonloan az amerikaban kiadott es angolra szinkronizalt kelet-europia filmekhez ;-).

 

Amugy a zenet is atvarialtak tobb helyen a regi szinkronbvan - pl. a kromai kastelyban jatszodo jelenetekben teljesen mas zene szol (ami meg nem is az eredeti muzsika resze). A murai reszben [ha jol emlekszem] egy helyen viszont eleg brutalisan valtottak a zenet (ezt majd meg ki kill javitanom, mert nagyon zavaro a hirtelen vagas).

Előzmény: tippancs (6244)
tippancs Creative Commons License 2023.09.21 0 0 6244

Lehet, hogy már volt róla szó.

Az eredeti szinkronos Orion részek meg vannak vágva. Az első rész 28 másodperccel rövidebb, mit ami felkerült a DVD-re. Valószínűleg az akkori országvezetés nem nézett jó szemmel bizonyos megnyilvánulásokat a filmekben. Ezért kivágtak bizonyos mondatokat abból a jelentből amikor a vezérkar tárgyal. Minek. Megtehették volna, hogy dramaturgiai vagy hasonló szakértőkkel íratnak oda, számukra megfelelő párbeszédet. Hiszen nem volt idegen a szövegek, filmcímek, mondanivaló megváltoztatása akkoriban. 28 másodperc biztosan megoldható lett volna. Jó példa: Jagellovsk - Jagello

b.veronik Creative Commons License 2023.09.21 0 0 6243

Szép lenne. Kár, hogy az eredeti szereplők nélkül nem ugyanaz.

Előzmény: roszner (6242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!