Keresés

Részletes keresés

Eolomea14 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 5502

A magam reszerol koszonet a jokivansagoker mindenkinek - es BUEK mindenkinek, akinek mar 2018 van (erre nekem meg varnom kell nehany orat :)

 

Hja, elkapott a felesegem meg engem a gepszij, es a szoba (vagy ahogy kinez: majdani szobak) kialakitasa kicsit hasonlit ahhoz, hogy az utazas mar szinte erdekesebb, mint a megerkezes. Dagalyosan azt irhatnam, hogy egy egyre tagulo horizontu vilagba csoppentunk; mondhatni ezt gyujtesi szenvedelynek is, de azert ezen ez tulmegy, hiszen minden "dizajn", forma, targy mogott ott van egy ember, a maga hitevel es filozofiajaval.

 

Valamifele orokkevalosag es bizakodas van ezekben a targyakban - pl. egy bizonyos piros telefon [Ericofon], amit a 40-es evekben terveztek es a 60-as evekben gyartottak, ma is szebb es futurisztikusabb, mint barmely mai, modern telefon. Vagy a 2001 Urodusszeia, amit csodaltam de nem igazan szerettem, sokkal kozelebb kerult igy hozzam.

 

Jo nehany konyvet vettem az elmult par honapban utopias filmekrol, igy a 2001-rol is - a film ugyan nem utopia a tarsadalmi szinten, de technikai szinten az; olyan technikailag fejlett jovot abrazol ez is (meg az altalunk "begyujtott" targyak is), ami mellett az emberiseg szep ovatosan elment - es most fuggunk a nagy szurke semmiben, mint az az idoutazo, aki az idoben visszamenve veletlenul a sajat nagyapjat oli meg.

 

Az en ujevi kivansagom az, hogy az egykori optimizmus, egy bekes es szep jovobe vetett hit, terjen vissza a vilagunkba - es soha el ne hagyjon minket.

Előzmény: b.veronik (5500)
b.veronik Creative Commons License 2018.01.01 0 0 5501

BÚÉK mindenkinek!

b.veronik Creative Commons License 2018.01.01 0 0 5500

BÚÉK! Biztos, hogy nálatok is 2018-at irnak? :-D Lassan az egész rezidenciád átmegy a jövőbe. :-)

 

Előzmény: Eolomea14 (5498)
roszner Creative Commons License 2017.12.31 0 0 5499

Boldog új évet mindenkinek!

Eolomea14 Creative Commons License 2017.12.31 0 2 5498

Az eredetit is fel tudom tenni - de (nekem) abban nagyon zavaro a 2001 Urodusszeias urhajok + a nevek.

 

Apropo, az Orion-os/Utopias szoba majdnem kesz, de ugyanakkor kezd szetfolyni a lakasban - most a csatlakozo padlaster egy reszet rendeznenk be 2001 Urodusszeias-nak. A (Olivier Mourgue altal tervezett Dzsin) szek - ami az urallomason lathato - beszerzesen/legyartatasan gondolkozunk. Az (Arne Jcobsen tervezte) evoeszkozok, amivel a ket urhajos taplalkozik a Jupiter fele tarto urhajo fedelzeten, mar uton van :)

Előzmény: Eolomea14 (5497)
Eolomea14 Creative Commons License 2017.12.31 0 1 5497

Feltoltottem azz altalam korrigalt valtozatot egy "felhore", de onnan csak e-mail cimre tudom atkuldeni. Vagy igy kapnad meg, vagy - majd kesobb - feltoltom olyan helyre, ahonnan egy linkkel le lehet tolteni barkinek.

Előzmény: tillA (5496)
tillA Creative Commons License 2017.12.30 0 0 5496

Tyűha!

Érdekelne az egész!

 

Sajnos, én az eredetit sem találom itthon :(

Eolomea14 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 5495

... meg pl. Atan bo"rhaja't is kiigazitottam :)

Előzmény: Eolomea14 (5494)
Eolomea14 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 5494

...ugyszinten a neveket is orionossa tettem.

Előzmény: Eolomea14 (5493)
Eolomea14 Creative Commons License 2017.12.30 0 0 5493

Puff, azt hittem, hogy csak egy kep jon fol, es majd lapozni kell a tobbihez... Na mindegy, szoval peldanak  feltoltottem ket par kepet a kepregenybol - az elso egy eredeti (= 2001 Urodusszeia ihlette) reszlet, a masodik a "korrigalt" orionos.

Előzmény: Eolomea14 (5492)
Eolomea14 Creative Commons License 2017.12.30 0 1 5492

Előzmény: Eolomea14 (5491)
Eolomea14 Creative Commons License 2017.12.27 0 1 5491

Erdekes, jo cikk, koszonet.

 

Zorad Erno lathatolag ihletett meritett a 2001 Urodusszeia-bol is. Ezen filmbol vett reszleteket (pl. urhajokat) jomagam digitalisan kicsereltem "hiteles" [magam komponalta] orionosra.

 

"másrészt mert a hanyatló kapitalizmus irányából érkezett" - hat akorra mar a kapitalizmus szuk negy evtizede doglott volt (ami meg holtaban is fertoz - hogy Sztrugackijek szavaival eljek [Ujonc a vilagurben]

 

"szemmel láthatóan nem a kommunizmus valósult meg" - ezt ugyan mibol gondolja a cikk szerzoje? Egyreszt csak valamifele "kredit" (a regi szinronban: "egyseg") letezik az Orionban (ami hasonlo lehet A Kek sziget-ben leirt tarsadalom jutalom celjara hasznalt eszkozere - de az alap szolgaltatasok ingyenesek --- mint amit egy valamirevalo civilizaciorol el is lehet varni), maserszt vagy bekes, tiszta, egyseges, igazsagos [mondhatni: "joleti"] vilag van, vagy penz - a ketto egymast kizarja. Az egyidoben indulo Star Trek-ben sincsen se' penz, se' poszto... akarom mondani, magantulajdon. Es a Star Trek vilaga (amennyire tudom) joleti: fejlett es egyseges.

Előzmény: roszner (5490)
roszner Creative Commons License 2017.12.22 0 0 5490

Az Orion űrhajóról és az Orion képregényről:

 

http://verebics.blogspot.hu/2016/01/otven-eve-szallt-fel-az-orion-nyolcadik.html

tillA Creative Commons License 2017.12.19 0 1 5489

Digitálisan megvan.

Előzmény: _kitsilatzi (5488)
_kitsilatzi Creative Commons License 2017.12.19 0 0 5488

Képregényantológia és nem kapni már sehol:

 

http://kepregenydb.hu/kepregenyek/fekete-feher-kepregenymuzeum-963/zorad-erno-tavol-a-foldtol-33919/

 

200 példányban jelent meg 6 éve, gyakorlatilag beszerezhetetlen. Ha járkálsz képregényes banzájokra, akkor lehet, hogy ott felbukkan néhány példány aranyárban, de talán egyszerűbb antikváriumokban vagy a Vaterán körülnézni, mert ott szoktak lenni ilyen régi újságokból kivágott képregények. Az orionos rész eredetileg a 1969-es Pajtás 39-43. számában jelent meg.

Előzmény: Ko_uszNotDead (5487)
Ko_uszNotDead Creative Commons License 2017.12.18 0 0 5487

Az Orion utolsó kalandjával a magyar olvasók legutóbb a tavalyi Távol a Földtől című, Zórád sci-fi történeteiből szerkesztett antológiában találkoztak.

Ezt a Gugli nem találja sehogy. Tudja valamelyikőtök, hogy mi ez az antológia és hol árulhatják?

Előzmény: roszner (5486)
roszner Creative Commons License 2017.12.17 0 1 5486

 http://lauranna.5mp.eu/web.php?a=lauranna&o=H_KdJUEd6c

 

Részlet:

Az Orion utolsó kalandja 1968-ban a Magyar Televízió összes (mind az egy) csatornája bemutatta a két évvel korábban készült Őrjárat a kozmoszban – az Orion űrhajó fantasztikus kalandjai című (nyugat) német sorozatot. Több szempontból is áttörés volt ez: egyrészt, mert (ha jól emlékszem) az volt a magyar televíziózás történetének első sci-fi sorozata (mint ahogy ez ekkoriban játszott Bonanza meg az első western-sorozat volt), másrészt a hanyatló kapitalizmus irányából érkezett, s olyan jövőbeni (egészen pontosan 3000-be röpítő) környezetben játszódott, ahol szemmel láthatóan nem a kommunizmus valósult meg, hanem egyfajta dögös macákkal feltuningolt „jóléti világállam”. Ennek békés hétköznapjaiba rondított bele a varangyok elvetemült földön kívüli civilizációja. 10 éves voltam akkor. Imádtuk a sorozatot, minden fiú McLean kapitány, minden lány Tamara akart lenni. A sorozatból hét epizód készült, s bár a gyártó Bavaria stúdió további hét folytatást is tervbe vett, ezek a magas produkciós költségek miatt nem készültek el. A sorozat ma a német tudományos-fantasztikum kultfilmje, népszerűsége töretlen. A központi és a regionális tévéadók több tucatszor ismételték meg a sorozatot, 2003-ban mozifilmmé is összevágták az epizódok kiemelt részeit. Hanns Kneifel az eredeti epizódokat regény formájában feldolgozó történetei könyvben először 1968-ban jelentek meg, de 2011-ben a 45. évfordulóra három kötetes keménytáblás változatban ismét kiadták azokat. 1972-től futottak Németországban az Orion füzetes regények (büszke tulajdonosa vagyok a 145 részből álló egész sorozatnak). A Tip Top szórakoztató magazinban a hetvenes évek elején fényképregény formájában is megjelent a történet (az első epizódot később újra kiadták). Bármily hihetetlen azonban, az Orionból rajzolt képregény egyedül Magyarországon készült. A Pajtás 1969. évi 39-43. számában, öt folytatásban jelent meg Alaksza Tamás története Zórád rajzaival. Mai fogalommal ez bizony kalózkiadás volt, hisz az Ifjúsági Lapkiadó semmilyen jogát nem szerezte meg a történetnek, ebből azonban akkoriban semmilyen kellemetlenség nem támadt. Az Orion utolsó kalandjával a magyar olvasók legutóbb a tavalyi Távol a Földtől című, Zórád sci-fi történeteiből szerkesztett antológiában találkoztak. Hangsúlyozottan a magyar olvasók, mert a külföldi Orion- és képregény-rajongók körében 2007 óta „kering” egy angol nyelvű változat is – a kalózkiadás kalózkiadása. Nem kisebb személyiség, mint Terry Hooper-Scharf, az angol képregényes szubkultúra nagy alakja „rendezte” elektronikus sajtó alá. A magyar szövegből egy fordítóprogram segítségével készült nyers változatot Terry alaposan átírta – Alaksza humanista kicsengésű történetének végkifejletét azonban dicséretes módon meghagyta. A cím viszont változott: Az Orion 8. kalandja helyett Az első kapcsolat alatt futott, szerzőként Tamas Zorad, grafikusként pedig Erno Zorad lett megjelölve. Mára részesévé vált a nemzetközi Orion-mitológiának. A Vasfejű mellett ez volt a kedvenc Pajtás-sorozatom. Illő dolognak tartom egy rajzzal tisztelegni a világ leghíresebb Orion-képregényének két alkotója, Zórád és a kiváló újságíró, író, szerkesztő, nagy idők velünk élő nagy tanúja, Alaksza Tamás teljesítménye előtt...

tillA Creative Commons License 2017.12.01 0 0 5485

Engedjétek meg, hogy megismételjem:

 

Kedves barátaim, egy felhívással élnék.

Egy tanulmánykötetbe szerkesztek egy olyan fejezetet, amely a hetvenes évek évi, nyolcvanas évek eleji magyar tudományos fantasztikus klub mozgalommal foglalkozik.
Elsősorban arra keresem benne a választ, hogy pontosan mit jelentett abban a korban ez a mozgalom, mi volt a szerepe, miért éppen akkor dívott, kiket vonzott, mit adott nekik. (Kábé úgy tudnám megfogalmazni a hipotézisemet, hogy "a sci-fi klub volt az akkori internet".)
Emellett ha csak címszavakban is, de szeretném dokumentálni a mozgalom históriáját, tehát megmutatni a kezdeteit, főbb mérföldköveit és behatárolni a végét. (A 80-asról a 90-es évekre átcsúsztak névleg ezek a klubok, de akkor az már nem ugyanazt jelentette. Személyes tapasztalataim egyébként a miskolci Astreia klub révén vannak.)

Kérem, hogy akinek közületek vannak ilyen élményei (minél korábbiak), bármely városból és egyesületből, továbbá vannak gondolatai, meglátásai a témában, az mesélje el nekem, írja meg. E-mailben vagy egyéb módon. Köszönöm!

Előzmény: tillA (5456)
tillA Creative Commons License 2017.11.06 0 0 5484

miközben a tévében az Orion (meg a Pirx) ment, a kisdiákok ezt játszhatták el

Kisdobosok évkönyve, 1974

 

seci Creative Commons License 2017.10.27 0 0 5483

Koszi!

-seci

 

Előzmény: tillA (5482)
tillA Creative Commons License 2017.10.26 0 0 5482
Előzmény: seci (5481)
seci Creative Commons License 2017.10.26 0 0 5481

Ah so, szerintem en valami massal huztam le (talan VideoDownloader GetThemAll volt?)

 

Ha esetleg meg tudod osztani a tobbi reszt is azt megkoszonnem, jobb szeretem a kisebb file-okat, email-em publikus. Koszi!

 

-seci

Előzmény: tillA (5480)
tillA Creative Commons License 2017.10.26 0 0 5480

(Ant Video Downloader)

Előzmény: seci (5479)
seci Creative Commons License 2017.10.25 0 0 5479

Ugy latszik massal/maskepp mentettuk le (emlekeim szerint a videan sincs "Save as..." funkcio)

-seci

Előzmény: tillA (5478)
tillA Creative Commons License 2017.10.24 0 0 5478

(ez a Videáról lementett MP4)

Előzmény: seci (5477)
seci Creative Commons License 2017.10.23 0 0 5477

Lemaradt:

Igaz, hogy azok 900x740-es felbontasuak... akkor sem kellene ennyivel nagyobbnak lenniuk.

-seci

Előzmény: seci (5476)
seci Creative Commons License 2017.10.23 0 0 5476

Oh, koszi! Mivel csomagoltad - mert en az anno videara felkerult AVI-kat MP4-esitettem, de 60-800K koruli lett a filemeret.

-seci

Előzmény: tillA (5475)
tillA Creative Commons License 2017.10.23 0 0 5475
Előzmény: seci (5474)
seci Creative Commons License 2017.10.23 0 0 5474

Ha esetleg felleled valahol a teljes 6. reszt akkor szolj! Koszi!

-seci

 

Előzmény: roszner (5473)
roszner Creative Commons License 2017.09.30 0 0 5473

 Újra vetíti az M3 csatorna az Orion űrhajót, eredeti szinkronnal.

 

 M3 - 2017. október 2. hétfő, 07:35
 M3 - 2017. október 2. hétfő, 15:45
 M3 - 2017. október 3. kedd, 07:45

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!