Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Uldin Creative Commons License 2009.05.31 0 0 4467

Savtitrálással kapcsolatban jó kiindulási pont lehet a következő oldal:

 

http://www.biodieselcommunity.org/titratingoil/

 

Erről az oldalról el lehet indulni, ha nem elég az információ.

 

A kiindulási oldal sem rossz a BD-témával kapcsolatban:

http://www.biodieselcommunity.org/index.php

 

Én nem vergődnék titrálgatással. Savtalanítani kell az oplajat, aztán mehet az észterezés lúgfelesleg nélkül.

 

A módszert már korábban leírtam. A lúgos glicerines alsó fázist összekevered a savas olajjal, utána hűvös helyen hagyod ülepedni, akár hetekre is ott hagyhatod a pincében. Aztán szép lassan a glicerin leülepszik alul, a szappan pedig pehely formában a glicerin tetejére ülepszik, az olaj pedig savmentes lesz, zsírsav tartalom tizedszázalék körüli. Szappan az maradhat benne, de a nagyja kiválik. Az átészterezésnél a maradék szappan jórészét a glicerin lehúzza magával.

 

Az olaj illata is megváltozik a büdös használt olaj illata kellemes lesz, (cukrászda illat, így tudom megfogalmazni).

Előzmény: odourizing (4466)
odourizing Creative Commons License 2009.05.30 0 0 4466
Olvasgattam egy kicsit a journeytoforever-en a titrálásról és azt írja, hogy esetleg megfelelő lehet a medencék vizének PH méréséhez használt oldat is. Egy baj van vele, hogy asszem az csak pH 8.0-ig mér, míg a phenolphtalein 8.5-ig ha jól emlékszem. Igaz ez? Egyébként csak izopropil alkohol jó a titráláshoz, denszesz, vízmentes spiritusz vagy E85 nem?
Uldin Creative Commons License 2009.05.29 0 0 4465
savazás, de a szappanból szabad zsírsav lesz, ami szintén kiválhat a hűvösben, nem biztos, hogy jó 5let....
Előzmény: odourizing (4464)
odourizing Creative Commons License 2009.05.27 0 0 4464
Tud valaki egy jóféle módszert, hogy hogyan tudnám teljesen eltávolítani az észterből a szappant. Ugyanis a 3. mosás után is maradnak apró darabkák a BD-ben és azokat szinte lehetetlen kiszűrni. Télen még megy a dolog, mert a szappan megfagy és fennakad a szűrőn, de most melegben nem megy a dolog. Hűtőben szűrni meg mégiscsak nehézkes. :-)
odourizing Creative Commons License 2009.05.19 0 0 4463
:-)
Előzmény: Uldin (4462)
Uldin Creative Commons License 2009.05.18 0 0 4462

Tiszta biomasszával járatom a cirkálót. Például kenyér gőzzel és desszertnek zsír szegény bio pacallal, amit nem permeteztek.

 

 

Előzmény: hdi2800 (4461)
hdi2800 Creative Commons License 2009.05.17 0 0 4461

Szegeden voltam és csonakázni szerettem volna de te nem lenni elérhetö .
Ladikod észterezett vagy krakkolt Biodizellel üzemel ?
Én még hallgatok, mert nem érkezett meg az anyag az észterezéshez.
Megfog érkezni vagyis, hozni fogom.
Előzmény: Uldin (4460)
Uldin Creative Commons License 2009.05.17 0 0 4460

Szia Zoli!

 

Láttam a telefonom nem fogadott hívásai között, hogy kerestél. Éppen kifutottam a vízre a SeaCruiseremmel, amikor hallom, hogy csörg a telefon, ami be volt zárva a hajó orrába a vízhatlan rekeszbe amit nem értem el, elnézést.

Előzmény: hdi2800 (4439)
odourizing Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4459
O.K. Akkor megvan az elérhetőségük. És véletlenül van egy szegedi rokonom is, úgyhogy a szállítás megoldva. :-) Remélem, ott normális árban van a készülék.
Előzmény: Uldin (4458)
Uldin Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4458
Igen Szegeden található.

 

6724 Szeged , Londoni krt. 5.

Előzmény: odourizing (4456)
odourizing Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4457
KÖszönöm, így már képben vagyok, ezt össze tudom rakni.
Előzmény: Uldin (4454)
odourizing Creative Commons License 2009.05.12 0 0 4456
Sajnos tényleg eléggé felszökött az ára annak a szivattyúnak, még használtan is 15000 HUF (akkor már nem sajnálok + 5000 HUF-ot az újra).. Találtam az exprresszen is használtan: http://www.expressz.hu/gep-szerszam/szivattyu-kompresszor/hirdetes-13451133/. Ez valsószínűlegeg az a szivattyú, amiről beszélsz, mert az egyik képen látható a Made in China felirat. Az a szivattyú centrum Szegeden van? Mert azt megtaláltama neten.
Előzmény: Uldin (4452)
Uldin Creative Commons License 2009.05.10 0 0 4455
3431. fentről lefelé a negyedik kép.
Előzmény: Uldin (4454)
Uldin Creative Commons License 2009.05.10 0 0 4454

Szerintem nem árt ha van statikus keverés.

 

De azért nem kell keverőt venned, elkészítheted magad is.

 

A szívattyú nyomóoldala felfelé néz 1"-os belső menetes csatlakozással. Tegyél oda egy hollandert a szétszedhetőség miatt. Fiber tömítést használtam, mert az lúgálló. Aztán a nyomócsőbe tegyél néhány szűkítést (alátétet) távtartóval.

 

Bocsika a ronda rajzért. A távtartók 3-as csavarok. Az alsó képen pedig alátét után kis csődarab, aminek a külső átmérője megegyezik a colos cső belső átmérőjével. Lehet esztergálni kell ilyen méretű csövet, de jó a csavaros megoldás is. Az alátéteken a luk átmérője a colos cső belső átmérőjének a fele. Az alátétek távolsága legyen a colos cső átmérőjének a fele. Vagy amilyen 3-as csavart találsz a fiókban. A lényeg, hogy a szűkítések hatására örvénylő áramlás jön létre, ami keveri az anyagot.

 

A ventúri keverő is összerakható egy T tagból 2 golyós csapból, közdarabból, pneumatikus csatlakozóból, az meg mehet a szívóoldalra. Az idézett hozzászólásomban szinte minden látható a fotókon.  

Előzmény: odourizing (4451)
.psp Creative Commons License 2009.05.10 0 0 4453

Kartársak !

 

Eladó 4 db üzemanyag szelep, drótokkal, kapcsolóval, müanyag üzemanyag csővel együtt.

 

A 4 DB Lovató elektromos üzemanyag szelep ára ( Zsir uj) Kb 22 00 Ft, én az egész cuccot 17 000 ért oda adom kiszereltetem az autóból mert eladásra kerül.

 

Érdeklődés képek priviben.

Uldin Creative Commons License 2009.05.10 0 0 4452

A Pedroló vagy egyéb olasz cucc az drága, kínait keressél. Az én szivattyúmat 3500 Ft-ért vettem akcióban egy kertészeti boltban.

 

Istenemre megnézem most mennyiért adják a kínai cuccokat. Van itt nálunk egy szivattyú centrum nevű bolt, csak kínai cuccokat árulnak. Elkérem az elérhetőségüket lehet utánvéttel elküldik neked a cuccot.

 

 

 

 

Előzmény: odourizing (4451)
odourizing Creative Commons License 2009.05.10 0 0 4451
Köszönöm a segítséget, megnéztem a 3284-est. Utánanéztem a szivattyúnak és 6e-10e-15eHuFt helyett 20000 HUF-ot kérnek érte manapság. Habár lehet, hogy van olcsóbb hely is. Te hol vásároltad? Megnéztem a venturikat és azok sem éppen filléres dolgok. Csak a szivattyú, meg a veturi több mint 30e HUF. Azt gondoltam, hogy a szivattyús keveréses rendszer megáll úgy 10-15e HUF körül. Mert a kúpos tartály, bizony elég borsos: 30e HUF. A végén annyiba lesz így a ketyere, mintha megvenném az eBay-en. :-) Na jó, azért nem, mert ott elmebeteg árakon árulják a szerkezeteket, olyan 400e HUF körül. De jó lenne ha tudnál egy olyan helyet ajánlani, ahol olcsóbban is meg tudom venni a szivattyút.
Mindenképpen kell a rendszerbe statikus keverő? Anélkül nem keveredik össze rendesen a szivattyúban a 2 vegyület?
Előzmény: Uldin (4449)
naox Creative Commons License 2009.05.07 0 0 4450
es az oring.hu-n a legtobb szimering van vitonbol is. esetleg erdemes mar elore kicserelni.
Előzmény: Uldin (4449)
Uldin Creative Commons License 2009.05.07 0 0 4449

Itt vagyok.

 

Folyadékgyűrűs bronz lapátos acél házas kerámiatömítéses centrifugálszivattyú kell neked, kínaiak is gyártják 6e-10e-15eHuFt gyártótól eladótól függően. Lapátot tömítést árulnak hozzá alkatrésznek, kertészeti áruházakban kell keresni. Nem kell márkás gép, a kínai tökéletes. 400W-os 1 fázisú motorral 40liter/perces bőven jó. A kerámia tömítés jól bírja a vegyszereket, igaz van ott egy szimering is, de valószínűleg vitongumiból készült, mert nem volt gond vele. 80 fokig melegtűrő is.

 

Fotó: 3431. hozzászólásban.

 

Fotó és típus leírás, valamint statikus keverők, veturi keverő fotóval 3284. hozzászólásban, keresd nézd lécci!

Előzmény: odourizing (4448)
odourizing Creative Commons License 2009.05.06 0 0 4448
Köszönöm a választ, legalább valaki fórumozik rajtam kívül. :-) Egyébként a legtöbb reaktornál, amiket nézegettem a neten, szivattyút használnak. Azok speciális szivattyúk? Egyébként, nekem is az járt az agyamban, hogy a szivattyúban lévő puha, gumitömítések nem biztos, hogy sokáig bírnák a strapát.

Gondoltam, talán Uldin is méltat vmilyen válaszra, hiszen ha jól láttam, az ő készülékén is vmilyen szivattyú volt és az bírta a munkát.

Szóval ha netalán benéznél a fórumra, megköszönném ha elárulnád, hogy milyen szivattyút használtál és, hogy pl. 1 kerti szivattyú megfelel-e a célnak, mert a fúrógépes megoldás egy kicsit körülményes, meg nem hiszem, hogy egy noname fúró sokáig bírná ha 1 órán keresztül folyamatosan hajtanám, de lehet, hogy pl. egy Black and Decker sem. Ezért egyszerűbbnek találom a szivattyút. De ha valaki más is készített ketyerét szivattyúval, szívesen olvasnám az ezzel kapcsolatos tapasztalatokat.
Előzmény: naox (4447)
naox Creative Commons License 2009.05.06 0 0 4447
a lugot az aluminium nem birja, a muanyagok jo resze igen. Ami a nagyobb kaki az a kesz BD, ami szinte az osszes hagyomanyos gumit megtamadja, de a muanyagok jo reszet is, plane melegen. Ugyhogy en nem eroltetnem, ilyen terfogatban a festekkevero alacsony fordulaton valszeg ugyanugy megteszi.
Előzmény: odourizing (4446)
odourizing Creative Commons License 2009.05.06 0 0 4446
Egy kerti szivattyú megfelel 40-50 liter olaj keveréséhez, hogy átésztereződjön? A szivattyú óránként kb. 2800 litert forgat meg, 4,2 bar nyomással. Vagy inkább használjak keverőszárat fúrógéppel? Egyébként egy normál kerti szivattyú tömítéseit nem marja szét a lúg?
odourizing Creative Commons License 2009.05.04 0 0 4445
Akkor ráhajtok a milliárdokra. :-D
Előzmény: naox (4444)
naox Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4444
eleg nagy fos a szocikk....
a biogaz, amit tkp. tok egyszeru eloallitani foleg metanbol all. A "zold-kemia" egyik legnagyobb kerdese pont az, hogy a metanbol, ami nehezen/dragan szallithato, tarolhato valami jobb uzemanyagot (metanol/benzin) allitson elo. Ennek van egy osi megoldasa, amikor a metant CO/H2 eleggye alakitjuk, majd ebbol az un. Fischer-Tropsch szintezissel konnyubenzint gyartunk. Ez egy (pontosabban ketto) nagyon bonyolult gyarat igenyel, es nagyon dragan mukodik, sokkal dragabban, mint a mostani olajar. A megoldas az volna, ha lehetne kicsi, akar csaladi meretben mukodo metan-konvertert epiteni, G. Olah pl. ezt kutatja jopar eve. Papiron tok egyszeru a dolog:
CH4 (metan) + O2 (oxigen) --->CH3-OH (metanol)
valojaban ezt a reakciot igy nem lehet megcsinalni. Egyenlore. Aki megcsinalja, az sokszaz milliardot fog vele keresni.
Előzmény: odourizing (4443)
odourizing Creative Commons License 2009.05.03 0 0 4443
A minap bogarásztam vmit a neten és találtam olyan dologot, melynek neve biobenzin. Azt írják róla, hogy egyszerű az előállítása -habár ezt erősen kétlem-, biogázból készül. Tud erről vki vmi bővebbet, hogy mégis, hogyan készül ez a dolog. Itt van a wikipédiás link: http://hu.wikipedia.org/wiki/Biobenzin.
(Állítólag biomasszából készült biogázból szintetizálják. Sokan összetévesztik a bioetanollal, pedig a 2 dolog nem ugyanaz.)
Uldin Creative Commons License 2009.05.02 0 0 4442

 

Figyelmetekbe ajánlom Hetesi Zsolt fizikust a Záróra című műsorban.

http://streamer.carnation.hu/mtvod/zarora/20090331/zarora_090331.wmv

Majd visszatérünk, ha tudunk a lóvontatású járművekhez, legalább az tiszta biomasszával üzemeltethető.

Uldin Creative Commons License 2009.04.21 0 0 4441

Ok! Menjünk Braziliába krakkolni, jó buli lesz, haza se jövök egy darabig.

 

A múltkor Cubába is hívtak 3 hónapra, tablettásbor gyártó üzemet összeszerelni. Kár hogy még nem indultunk el.

Előzmény: hdi2800 (4439)
odourizing Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4440
Ez a nézzük meg, hogyan krakkol a Mester dolog jónak tűnik, csak jó lenne egy Magyarországon élő mester, mert Brazília kissé messze van, de ha vki elmegy hozzá és hazahozza az ismereteit és átadja nekünk, az sem rossz ötlet. :-)
Előzmény: hdi2800 (4439)
hdi2800 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 4439
Gyerünk el Braziliába és nézzük meg, hogy krakkol ez a Spanyol-Portugál-Brazil Suarez Mester !
Előzmény: Uldin (4408)
naox Creative Commons License 2009.04.17 0 0 4438
semmi sem muszaly ;)
a buborekoltato azert praktikus, mert latod, hogy mi tortenik a reaktorban, pl. azt, hogy megy-e a krakkolas (kepzodik-e gaz), nincs-e visszaszivas, igy robb. veszely, etc. egyszeru es nagyon celszeru dolog.
Előzmény: Hpg (4437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!