Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dos48 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 2479

 

          Egy dolgot még :  a gázolajszűrőt hagyd meg csak a gázolajnak, a Trabi-tank

 

          mellé szerkessz be egy könnyen cserélhető, minél nagyobb szűrőt, csak a

 

          növényolajnak. Keress meg egy busz- vagy teherautószervízt és kérj tőlük pár

 

          használt, időszakos szervíznél kicserélt üzemanyagszűrőt.

 

              A csöveknél elég komoly szívó- és nyomóerők lépnek fel.  A nyomó oldalon

 

          jelezni fogja a tömítetlenséget a szivárgás, de a szívó oldal belevegőzése csak

 

          akkor látható, ha az adagoló előtt van átlátszó csőszakasz is.  Ott látni, ha

 

          buborékosan fut az üzemanyag.

 

Előzmény: Törölt nick (2478)
dos48 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 2477

 

        Amikor legelőször próbáltam egy II-es Golfban kísérleti jelleggel, a motortérbe

 

        tettem be egy cca 2 literes kannát használt étolajjal.  A melóhelyemről hazáig,

 

        városban,  4 -5 km alatt elfogyott majdnem az egész.

 

           Ha erre a távolságra a fogyasztást  10 l / 100 km -re veszem, a résolaj városi

 

        közlekedésben, sok megállással a duplája a fogyasztásnak.  Ezért csináltam rögtön

 

        visszafolyó ágat is váltó csapot.  Te se spórold meg.  Még mindíg azt mondom,

 

        hogy a legjobb megoldás a kéttankos rendszer, be- és kimenő ágat is kapcsolva

 

        és kiegészítve egy adagoló előtti hőcserélővel.

 

Előzmény: Törölt nick (2475)
409 Creative Commons License 2007.11.14 0 0 2476

Nem tudom, nem mértem sosem, de a hiedelmekkel ellentétben, egész komoly mennyiség megy vissza.
Előzmény: Törölt nick (2475)
409 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2473

Én lemérném azt a "pár decit" !!!
Előzmény: Törölt nick (2472)
selgir Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2471

nálam tökéletesen működött! bio jó meleg, a benne lévő zsír is szinte folyékony, szűrőt nem igazán zavarja!!! de bezzeg, ha reggelig kint hagyom...:) már csak mágneskapcsoló (szelep?) kéne, oszt jóvagyon..., nem kéne mindig retkelni a cumóval! nem mintha, de amig a csövet kirángatom a kannából, mindig levegős lesz kicsit...

 

szinte látom, ahogy benzines kollégák irigylik a problémámat...:) de akkor is:)

Előzmény: Törölt nick (2455)
selgir Creative Commons License 2007.11.13 0 0 2470

hétvégén pesten jártam. visszafelé a 4esen meg egy tucat kék mókus virított az ut szélén:) persze ki is intettek, sorelső voltam! jóelőre motor leállít, inkább gurultam halkan pár métert:))

 

nagyjából minden oké is volt, csak a zöldkártya lejárt!!! vagy két hónapja! poénkodtam öcsémmel, hogy minek a zöldkártya, hiszen "zöld" üzemanyagot használok:) széljárásnak köszönhetően nem panaszkodtak a szagra, pedig nem voltak messzebb, mint 20cm:)

Uldin Creative Commons License 2007.11.12 0 0 2468

Nem a zsernyákok veszik a mintát, őket nem érdekli mi lötyög benne.

 

Főként akkor nézegetik, amikor beindulnak a mezőgazdasági munkák, mert a gazdák támogatást kapnak az üzemanyagra, meg még sokminden másra, aztán ha egy traktoros rosszul jár, jól megbírságolják, meg elúszik a támaogatás is, aztán kétszer meggondolja a mókus, mit önt a traki tankjába.

 

Aztán, ha nagyon büdösítesz és összefutsz a brigáddal, előfordulhat, hogy bele kukucskálnak a tankba. 

Előzmény: Törölt nick (2467)
Uldin Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2466

 

Persze, hogy nem palacsinta szagú, mert repcéből készült, és nincs benne glicerin sem. Csak enyhe repce szaga van.

 

Ha retekolajból csinálták volna, akkor retek szaga lenne... :-)

 

A repce "halkabb" a napraforgónál.

 

Előzmény: 409 (2464)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2465
az durván 280 ft ,nem olcsó
Előzmény: 409 (2464)
409 Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2464

"Egyábként ma Ausztriában 1.088 euróért tankoltam HIVATALOSAN bio dieselt"

De annak nincs is palacsinta szaga!
Előzmény: Törölt nick (2455)
Uldin Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2462
Nem a közrendőröket kell meggyőznöd, azokat nem érdekli :-)
Előzmény: Törölt nick (2458)
Uldin Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2461

Emlékszel még a pigwater-re? Egyszer mutattam, lötyögtettem egy palackban. Feltettem egy szekrény tetejére azóta is ott áll, a tulajdonságai azóta sem romlottak. Nehogy egyszer véletlenül beleigyak, amikor megszomjazom.

 

Egy jó szerződéssel max. évi 6000 tonna alapanyagot lehetne leszerződni.

Előzmény: Hpg (2457)
Uldin Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2460

Jó drágán adják!

 

A repce kilóját 60-70Ft-ért vették meg...akik meg leszerződtek, azokat jól megszívatták 58Ft/kg-os árral. Napraforgó pedig 100Ft/kg és mindent eladtak üresek a magtárak...... Étoil ár nemsokára a csillagos ég magasságában lesz, 300Ft alatt már sehol sincs oil. 

Előzmény: Törölt nick (2459)
Hpg Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2457

Most a csúcsideji támogatott ár 31, amúgy meg kb fele, szóval csak csúcsidőben érné meg, ezért egyszerűbb saját fogyasztást csökkenteni.

 

Szinkronizálni meg nem kell semmit sehova. Aszinkron motor kell oda.

 

1MW-os géphez sok olaj kellene ám, minimum évi 500 000 liter, de inkább 1,5millió, ilyen jó forrásaid vannak?:)))

Előzmény: Uldin (2448)
Uldin Creative Commons License 2007.11.11 0 0 2456

>1.088 euróért tankoltam HIVATALOSAN bio dieselt,
>amiről a nevemre kiállitott SZÁMLA is van.

 

És mennyiért adják literjét???

 

>"Akinek van füle a hallásra halja....."

 

Értem én hogy gőzgép! de... az a kérdés, hogy amikor mintát vesznek a tankodból, mit keresnek, néznek, a metilésztert, vagy a bioba kevert adalékanyagot?

 

Ha a metilésztert is és az adalékanyagokat is nézik, akkor könnyen bajba kerülhet a polgár.

 

Pl. Ha találnak metilésztert és nem találnak adalékanyagot akkor mi van?

Vagy ha találnak metiésztert és nem passzol a jódszáma az RME-vel, mert napraforgóból készült akkor mi van?

 

Nem egyszerű a történet kéne 1-2 infó hozzá.....

Előzmény: Törölt nick (2455)
gravir007 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2454

Persze akksira dolgozni jó vele, de egy lakás ellátáshoz szükséges akksipak ára nem két fillér, pláne ha beszámítod, hogy tönkre is megy pár év alatt.

Sajnos nem éri meg...

Előzmény: Uldin (2452)
gravir007 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2453

Azért mielött valaki fillérekből akar visszatáplálni energiát a hálózatba, gondolkodjon el egy kicsit, az azért nem úgy van, hogy veszek egy generátort ócsóért aztán bedugom a konnektorba, hogy nyomja az áramot visszafelé, a szolgáltató meg tölti a pénzt a számlámra...

Nem fog a szolgáltató mindenféle tákolt gépet ráengedni a hálózatra, annak egy bevizsgált, a hálózattal szinkronizált gépnek kell lennie.

Meg a szomszédok is fel fognak jelenteni a folyamatos bűz miatt, akkor meg majd a hatóság lesz a köcsög, mert előírja a füstgáz tisztítót...

Uldin Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2452

Értékes portéka manapság a használt olaj, ha kiteszel gyűjtőedényeket, még az edényt is ellopják. A lustábbja meg a használt olajat leküldi a budin keresztül a csatornába. Bocsi, de ez van manapság. Jobban jársz, ha adsz egy kis zsebpénzt + jutalékot pár gyereknek, hogy szedjenek össze egy kis olajat, vagy a pecsenye és krumplisütő bódénál felajánlasz egy kis összegget az anyagért jut is marad is alapon, hogy a biofilter se haljon éhen.

 

Minimál pénzből a következőt ajánlom:

 

90000Ft-tól lehet venni a kínaiaktól eldobhatós dízelmotoros szinkrongenerátort 4-6-10 kW-osat, a hűtésrendszerét kell megpiszkálni egy járulékos hőcserélővel, amit sorba kell kötni a gázkazánod hőcserélőjével. Rádolgozol a gázra, a hőkapcsoló meg hamarabb lekapcsolja a gázt.

 

A bioanyagot meg szűrni kell és fel kell melegíteni rendesen, mielőtt beküldöd a dízelmotorba, mivel a hondáról koppintott kínai eldobhatós dízelmotor direkt befecskendezésű.

 

Vagy még jobb, ha Németországból hozol be bontásra valami előkamrás motorral rendelkező dízelautót 25000HuFt körül már találsz gépet.

 

Az utiköltség és a gép ára jó esetben a bontott alaktrészek árából visszajöhet.

 

Egy 60kW-os motorral már rendesen lehet fűteni. Össze kell mókolni egy generátorral, talán a legjobb megoldás szigetüzemben járatni, akksikra dolgozni vele.

Előzmény: mate220 (2450)
selgir Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2451
mentem ma egy nagyobb kört tisztán használt cuccal... mikor a motor faszául bemelegedett, akkor az anyósülés előtt lévő vénuszos kannába áttoltam a két csövet (szívó-visszafolyó). ez a cucc kb. szobahőmérsékletű volt, illetve inkább olyan 15 fok körüli! viszonylag zsírmentes, szépen szűrve és ülepítve. szépen ment vele, nem is füstölt sokkal nagyobb mértékben, mint az 50-50-es keverékkel:) fél órás állás után azért kehelt egy kicsit indításkor, és az alapjárat se volt 100%-os. de mondom, tisztán étolaj, semmi gázolaj, vagy benzin! a szűrők se fűthetőek... ugyhogy a kéttankos rendszer (már ha hordozható a második tank!!!) szépen müxik télen is, mert ilyenkor a kis zsír ami egyébként ilyen hőmérsékleten látványos, szobahőmérsékleten eltűnik! uff...
mate220 Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2450
Én valami kissebre gondoltam valami házmegoldásra a pincében max 5-10Kwh –os ra októbertől márciusig menne és a hőenergia se menne pocsékba rásegítene a fűtésre. A használt étolajat pedig a közeli lakótelep lépcsőházaiból szerezném be gyűjtőedények kihelyezésével az egész rendszerre 4- 500000Ft-ot szánnék.

Uldin Creative Commons License 2007.11.10 0 0 2449

Mekorra erőművet szeretnél?

 

500kW alatt nem érdemes gondolkodni se rajta.

 

Vannak spéci nyersolaj motorok, első lépésben tesztelni kell az üzemanyagot, kb. 2 millió HuFt egy teszt. Bio cuccal érdemes járatni. És tőlünk nyugatabbra lerakni az erőművet. Németországban kb. 0,19 Eu/kWh-t adnak a villanyért zöldenergia támogatással. A támogatás mértéke évről évre csökken egy kreditpont rendszer szerint. A kelettkezett hőenergiát is hasznosítani kéne valahogy. Nem egyszerű feladat. Ha van a témára befektető, max 1 MW-ig lenne 5letem az üzemanyagra is... Ha érdekel, és bevennél az üzletbe, akkor magánban folytassuk a csevegést. A CO2 kvóta miatt a németek támogatják az ilyen irányú beruházásokat.

 

Előzmény: mate220 (2424)
Uldin Creative Commons License 2007.11.09 0 0 2448

Hali!

 

Hogy van ez a 31Ft/kWh?


Nem rég még napi átlagra nézve a zöldeneriára 23Ft/kWh körül volt állami támogatással.

Előzmény: Hpg (2427)
Uldin Creative Commons License 2007.11.09 0 0 2447

>Jól tudod, 2005 vagy 6 január elsejétől kivonták

>a veszélyes hulladékok közül.

 

Hát nem ilyen egyértelmű a dolog.

 

Én 2006-ban állásfoglalást kértem a Környezetvédelmi Felügyelőségtől használt növényi olajokkal kapcsolatosan. Rendesek voltak, kinyomtatták nekem az ide vonatkozó jogszabályokat.

 

Forrás ComPlex Jogtár ATI-KTVF
Lezárva: 2006. január 9.
Hatály: 2006.I.1.
98/2001.(VI. 15.) Korm. rendelet
A veszélyes hulladékkal kapcsolatos tevékenységek végzésének feltételeiről


A hulladékgazdélkodásról szóló 2000. évi XLIII. törvény a továbbiakban Hgt. 59. § (1.) bekezdés c) pontjában foglalt felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:


A rendelet hatály kiterjed:
(2) az (1) bekezdés a) pontja szerinti veszélyes hulladéknak minősülnek:
a) a kölön rendelet szerinti hulladékjegyzékben szereplő veszélyes hulladékok
b) az a) pont szerinti jegyzékben fel nem sorolt, de a Hgt 2. számú mellékletében meghatározott veszélyességi jellemzők bármelyikével bizonyítottan rendelkező hulladékok.


1. számú melléklet a 98/2001. (VI. 15) korm. rendelethez
A hulladék veszélyességének vagy veszélytelenségének megállapítására irányuló eljárás részletes szabályai

 
Van itt  több pont ami nem érdekes...E) pont, ami ide vonatozik


E) A hulladék környezeti veszélyességének a megállapítása
Veszélyes hulladéknak kell tekinteni ezen mellékletben - természetük és keletkezésükhöz vezető tevékenységük alapján - felsorolt hulladékfajtákat.


(Itt pontokba szedve le van írva néhány teszt ami megállapítja a veszélyességet itt van egy kitétel mely szerint)


3.1. A Hgt. 2. számúmellékletben felsorolt veszélyességi jellemzők közül legalább eggyel rendelkező hulladékok:


(És számozva jön a felsorolás)


8. Ásványolajok és olajkat tartalmazó anyagok
9. olaj/víz, szénhidrogén/viz keverék


3.2 A Hgt. 2. számú mellékletben felsorolt veszélyességi jellemzők bármelyikével rendelkező hulladékok, ha tartalmazzák a 4. pontban felsorolt bármelyik összetevőt:


19. állati vagy növényi eredetű szappanok, zsírok, viaszok
38. növényi olajok


Úgyhogy a Hgt 2-től függően a növényi olaj is lehet veszélyes hulladék.


A Hgt 2. számú mellékletét nem találom. Akit érdekel, nézzen utána.


Ha valaki hulladék tulajdonossá válik, akkor bizony kötelessége minőssítetni a hulladékát, ameddig nincs minősítve addig úgy kell tárolni, mintha az lenne. Utána tudtok nézni, kiindulási alapnak a fenti jogszabályok jók.

Előzmény: Amigo7 (2442)
Hpg Creative Commons License 2007.11.06 0 0 2443

Ha épp nem régebben. Maga a biofilteres csákó vallotta be hogy az egész rémhírterjesztés, de nekik kedvező:)

 

Az áram betermelésnél az új mérő kötsége természetesen a fogyasztóé, de ez sem tisztázott hogy hogy lesz. Léteznek ilyenek, de ha most bemennél hogy ilyet akarsz, azt mondanák, hogy jövő év elején fáradj vissza, addig el se kezdik:( ELMŰnél legalábbis.

Előzmény: Amigo7 (2442)
Amigo7 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 2442
Jól tudod, 2005 vagy 6 január elsejétől kivonták a veszélyes hulladékok közül.
Előzmény: Törölt nick (2433)
dos48 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 2441

 

         Na jah. Bár  14 éve lett volna ennyi bontott alkatrész, valószínűleg én is azzal

 

         csináltam volna. Másrészt ingyenolaj meg ingyenoldószer beszerzésében

 

         paradicsomi állapotok voltak.  Volt, hogy ismerős kajáldából olyan tiszta 60-80 lityi

 

        olajat hoztam el hetente, amiben krumplit sütöttek kétszer, szűrni se kellett.  :))

 

Előzmény: Törölt nick (2438)
dos48 Creative Commons License 2007.11.06 0 0 2440

 

         Saját ötlet, saját kivitel...  soha nem csinálok műszaki rajzot, már csak azért sem,

 

         mert mindent hulladékból készítek és menet közben lépésről-lépésre változik

 

         minden.  Az első, ami bizonyította a váltócsapos megoldás létjogosultságát,

 

         az még így nézett ki,  94 körül :

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2437)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.06 0 0 2437
Esetleg nincs egy műszaki rajzod erről a csapról hogy belül mit tartalmaz, ami alapján le tudnánk gyártani magunknak?
Előzmény: dos48 (2431)
karimax Creative Commons License 2007.11.05 0 0 2435
"Ugyanilyen szaga van a mai modern közvetlen befecskendezéses személyautóknak is, amíg a katalizátor be nem melegszik."

Nekem volt egymás mellett Ford Tranzit '92-es évjáratú, és Citroen HDI, hát nem ugyanaz a két "illat".
Előzmény: 409 (2430)
dos48 Creative Commons License 2007.11.05 0 0 2434

 

        Nem tudom, de nem hinném. Az olaj égett üledékének a karciogén (rákkeltő) hatása

 

        nemigen változhat.  Még a Biofilter csévharaszti telepén is veszélyeshulladék -

 

        égetőt kellett építeni a maradék elégetéséhez.  Először leválasztják a zsíradékot,

 

        abból kometikai alapanyag lesz, azután a tisztított olajból meg szójából kutya -

 

        táp, a maradék megy az égetőbe, mellékesen az adja a telep hőközpontját is.

 

        ( Ha ugyan engedélyezték már, a helyi önkormányzat valami területi vita miatt

 

        nem akarta kiadni a működési engedélyét.)

 

Előzmény: Törölt nick (2432)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!