Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 2355
A bx-ekben is max 15 másodpercig van izzítás a gyujtás ráadásától függetlenül attól, hogy jár e a motor vagy nem. Igaz a bx már elég öreg konstrukció, ott még nem volt probléma a környezetvédelmi megfontolás az izzításnál. Viszont a zöldkártyánál simán teljesítette a 19 éves 300.000-en felül futott gép a normákat.
Előzmény: 409 (2350)
CokeMisi Creative Commons License 2007.09.25 0 0 2353
Már minden alkatrész megvan a 2tankos üzemhez.

A 2db szelepet itt találtam: ebay.de és a kereső ablakba irjátok be ,hogy "pöl" .
Sok érdekes dolog van ott a bijósok számára.
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2352
Ja, lágy járásról nincs is szó az Opel esetében hidegen...
Előzmény: Törölt nick (2351)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2351
Az Opelemben tutira abbahagyja az izzítást, ha ráindítok, a VW-mben van utóizzítás.
Előzmény: 409 (2350)
409 Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2350

Többnyire minden dieselnek ( amiben izzítógyertyák is vannak ) van utóizzítása, erre a biztos és viszonylag "lágyabb" járás, és környezetvédelmi okok miatt van szükség. Hogy ez milyen hosszú az típus függő, van amelyik 3percig is izzít.
Előzmény: Törölt nick (2349)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2349
Ez nyilván így van, de nekem mindig a pöc-röff volt a fontosabb, mint az, hogy félperces köszörülés után még izzítson. Ha mindkettő fontos, de nem tudja a relé, be kell építeni egy további relét, vagy egy kapcsolót utóizzítónak. Nekem nem szokott gáz lenni a beindulást követő első perc, igaz nem hajtom a kocsit étolajjal, vagy motorolajjal, se keverékkel.
Előzmény: chgergo (2348)
chgergo Creative Commons License 2007.09.24 0 0 2348

Az utánizzítást én is meg tudom erősíteni.

De a Sejátban csak akkor van úgy fél perces plusz izzítás, ha jár a motor. Ha nem indítok a lámpa elalvása után, akkor pár másodperc után kattan a relé és nem izzít tovább.

Ezért nem érdemes "okosan" megvárni az indítással azt a plusz 5 mp-et, mert akkor kimarad ez a mutatvány...

Előzmény: Törölt nick (2338)
Kutyka Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2347

Gázolaj, kerozin, benzin. Mindegyik kőolajpárlat szóbajöhet, amelyik magasabb lepárlási szinten áll, mint a motorolaj. Motorolaj tapasztalatom: 20l fáradtolaj+15l gázolaj+1l denszesz. Ezt alaposan összekeverve legalább 48 óra ülepítés. Lefejtés után jöhet jöhet 2l benzin majd keverés és bele a tankba. Ez elég brutlis arány, de pl egy öreg 3000-es 6 hengeres Merci eljárt vele. Itt ugye megint lehet felmagasztosítani a soros adagolót :) A  forgóelosztósba 15+15+1+2-est használtam. Valamelyik régebbi hozzászólásomban írt kokszosodáson kívül más gondom ott sem volt.

Ha Te kerozinnal tudsz inkább olcsón manipulálni akkor az 50:50% mindenféle egyéb cucc nélkül menne sztem, de nem gyakorlati tapasztalat csak amolyan megérzés a sok évi "házi vegyészkedés" után :) Benzint 15-25%-nál nagyobb arányban ne használj, de ez sztem kevés viszkozitáscsökkenést jelent, tehát nem elégséges. Kell a kero vagy a gázolaj még a naftához.

Üzemanyagszűrő cseréjére a figyelemfelkeltő jel a kocsi drasztikus teljesítménycsökkenése lesz.

Előzmény: hulladekegeto (2339)
Kutyka Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2346
Nekem is az összes (volt vagy 10 féle az elmúlt 16 évben) diesel autóm hamarabb lekapcsolta az izzítás visszajelzést, mint ameddig az izzítás valójában tart. Én az izzító relé kattanását szoktam fülelni és után azonnal indítózom. GYengébb hallásuak könnyen megoldhatják egy,  az izzítórelére kötött visszajelző lámpával, hogy lássák az izzítás valóságos idejét. Mindegyik márka, mindegyik állapotú és minőségű motorja indult ezzel a módszerrel. Amúgy, ha a tervezők szerint járunk el, tehát lámpa kialszik utána indítás, majd még jópár másodperc izzítás már járó motor mellet, ez nem butáság. Nyilván egy frissen beindított motorban még a járás ellenére sem szalad fel a hőmérséklet a megfelelő üzemi szintre. Ezért a tovább dolgozó gyertyák bizony simíthatják a bizonytalan járást és a füstölést is csökkenthetik. Ezek nyilván az elvek :) viszont kopottabb, öreg motoroknál kell a trükközés dupla/tripla izzítás a stabil hidegindításhoz.
Előzmény: Törölt nick (2337)
Kutyka Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2345

Gyakorlati tapasztalat, nyugodtan rakhatod bele. Nekem a bevállt keverékem Merci-s koromban 20l bio+4l gázolaj+1l benzin. Ha éppen volt, akkor ment bele Alkohol 5l, de enélkül is indult hidegen, melegen, stabilan. A motor nekem is csendesebben járt és jobban húzott alacsonyabb fordulaton. Magas fordulaton gyengébben muzsikált és füstölt, de ezt már párszor megvitattuk. Leginkább a benzin okozza a jelenséget.

Előzmény: 323i (2340)
Kutyka Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2344
Teljesen igazad van a motorolaj adalékolással kapcsolatban. Szennyező és egészségkárosító agyagokat tartlamaz... pont mint a cigaretta :)
Előzmény: BarG (2336)
Kutyka Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2343
Ó, valahogy éreztem, hogy nem a szomszéd városban laksz és nem is lesz felesleg... kár! :(
Előzmény: Törölt nick (2333)
selgir Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2342

60/40 ét/gáz és reggel szépen is indul, nem nagyon kormoz... benzin egyenlőre nincs benne

 

selgir Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2341
szerintem a biofilter ingyen viszi az olajat!!! tőlem legalábbis! számla helyett csak egy kis fecnit ad, hogy nem én öntöm az évi 1000 litert a lefolyóba... ugyhogy ha beajánlasz a maszeknak egy kis pénzt, szerintem neked fogja inkább adni:)
Előzmény: hulladekegeto (2339)
323i Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2340
Elemelti v. gyakorlai tapasztalat?
Előzmény: Kutyka (2329)
hulladekegeto Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2339
Nálam gyárilag 5mpig ég a lámpa, és további 10mpig izzít. Persze az előző tulajok valamelyike jól széjjelk..ta a dolgokat, mert 5mpig van tényleges izzítás. Akkor mértük ki az öregemmel, amikor megpurcant az egyik tranzisztor az izzítóelektronikán. (mire nem jó egy vill.mérnök a családban, komplett bontott elektronika helyett fater a polcról vette le a másik tranzisztort, hipphopp be is forrasztotta nekem :) )

Nem tudtok vmi helyet ahol max 200ft-ig van bármilyen jellegű nafta? Étolajnak is elszabadult az ára mindenütt... végigjártam egy halom lángosost meg éttermet, ott meg kidobtak a biofilteres "varázsszóval", meg a "számlát is adnak"szöveggel :(

Ha nincs valami hamar, jövőhéten jön a beninzkút :( (egy év után :) )

Amúgy szerintetek fáradt motorolajat mivel érdemes hígítani, benzinnel (mert az van kis mennyiségben folyamatosan ingyér) vagy kerozinnal? (ez meg lesz elvileg, nem ingyér, de elvileg ócsón)
Előzmény: Törölt nick (2338)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2338
"Nem tudom, hogy ki hogyan szokott izzítózni és indítani. Nekem az izzítás lámpám 10 másodpercig világít a műszerfalon, majd elalszik, de még további 5 másodpercig van izzítás, ezt műszerrel kimértem amikor cseréltem az izzítógyertyákat. Reggel a hideg motort eddig mindig úgy indítottam be, hogy 1 izzítást kivártam, majd gyujtás egy pillanatra levéve, és újraizzítok, majd amikor a második izzítás visszajelzése is kialszik akkor kezdtem el tekerni a motort az önindítóval. Álltalában eszméletlen fehér és büdös olajszagú fűstöt nyomott az első 1 percben.



Most kipróbáltam azt a variációt, hogy a második izzitás kb 3. másodpercében elkezdtem önindítózni, szinte azonnal beindult, az izzítás még tovább megy kb 12 másodpercig a járó motornál és meglepődve tapasztaltam, hogy a nagy fehér füst eltünt, alig észrevehetően füstöl csak a kipuffogó, a szag is sokkal gyengébb, alig észrevehető."

Ebben valószínűleg sok variáció létezik, eltérnek a különféle kocsik megoldásai. Az én öreg Opel-emben a lámpa elalvása után még vagy húsz-huszonöt másodpercig izzít, ha addig nem indítok. Hidegen, és hidegben ezt is szoktam tenni, mert az izzítórelé kattanását jól hallom. Ilyenkor pöcc-röff. Nem alternatív üa-ról beszélek, sima növényolajról, keverékről nincs tapasztalatom. VW-kben, vagy legalábbis egy részükben, és asszem japánokban is létezik utóizzítás, ami a beindulás után még izzítja a gyertyát, segítve a hidegüzem leghúzósabb, kezdeti részét.
Előzmény: Törölt nick (2337)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.22 0 0 2337

Sziasztok

 

Egy kis tapasztalat:

 

Öreg verda 50%-os tacskóssal még jól indul, de már rángatódzik a motor az első fél percben. Új izzítógyertyákkal is 2 izzitás kellett neki. Bemelegedés után semmi gond.

 

100%-os tacskóssal baromi nehezen akart beindulni, piszokul rángatódzott a motor, néha leált, bemelegedés után már nem állt le, de 2000 ford alatt rángatódzik a motor, nem annyira mint hidegen, ilkább olyan érzés, mintha ki-ki hagyna egy henger.

 

90%-os tacskós + 10 % benya, indulás sokkal könnyebb, a rángatódzás szinte teljesen megszünt hidegen, talán az első 10 másodpercben érezni indítás után. A motor erőteljesebb, melegen nincs rángatódzás.

 

 

Másik téma.

 

Nem tudom, hogy ki hogyan szokott izzítózni és indítani. Nekem az izzítás lámpám 10 másodpercig világít a műszerfalon, majd elalszik, de még további 5 másodpercig van izzítás, ezt műszerrel kimértem amikor cseréltem az izzítógyertyákat. Reggel a hideg motort eddig mindig úgy indítottam be, hogy 1 izzítást kivártam, majd gyujtás egy pillanatra levéve, és újraizzítok, majd amikor a második izzítás visszajelzése is kialszik akkor kezdtem el tekerni a motort az önindítóval. Álltalában eszméletlen fehér és büdös olajszagú fűstöt nyomott az első 1 percben.

 

Most kipróbáltam azt a variációt, hogy a második izzitás kb 3. másodpercében elkezdtem önindítózni, szinte azonnal beindult, az izzítás még tovább megy kb 12 másodpercig a járó motornál és meglepődve tapasztaltam, hogy a nagy fehér füst eltünt, alig észrevehetően füstöl csak a kipuffogó, a szag is sokkal gyengébb, alig észrevehető.

 

 

Gondolkodom én is a 2 tankos megoldáson. A motortérben van helyem bőven egy akár 20 literes tanknak is úgy hogy nem zavar be a motornak sehogy. Ami a gondom az, hogy hogyan kell megoldani a csapokat. Ha jól sejtem 2 db válltócsap kell, hogy a  tiszta gázolaj a saját tankjába és a tacskós is a saját tankjába keingjen vissza.

 

Milyen válltószelepet kellene használni, hol lehet beszerezni és mennyiért? Esetleg valaki lerajzolhatná, hogyan kell megvalósítani a bekötéseket.

BarG Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2336
Az olajrészével nincs semmi baj, csak egy apró probléma, hogy adalékolják mindenféle foszfor, kén, cink, stb tartalmú vegyülettel amit nem biztos, hogy szeretnék belélegezni. Sőt ha van katalizátor, akkor a gép kilégzése is egyre nehezebb lesz. (Bár a bio-barát gépekre nem jellemző ez a felszereltség az életkoruk miatt.)
Előzmény: Kutyka (2332)
Kutyka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2332

Képzeljétek, ma az óbudai Lidl-ben vettem 15/40-es motorolajat 5litert 999Ft-ért.

Ez milyen jó nafta lenne a finomított petróleummal keverve, amit nemrég kínálgatott itt egy fórumtárs... :(

 

 

Kutyka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2331
Éttermi anyagból nincs felesleg? Ésszerű árréssel átvenném, ha elérhető távolságban vagy. Melyik megyében laksz?
Előzmény: Törölt nick (2326)
Krinnyián Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2330

Hát ez érdekes!! Nálam az étoil kb 20%-os fogyasztáscsökkenést, és kb ugyan ennyi erőtöbletet adott főleg az alsó fordulatszám tartományban. Ja és jóval csendesebb, kellemesebb a hangja a motornak!

Igy én az oilt nem csupán az ára miatt, hanem a hasznos mellékhatások miatt preferálom!

Krinnyián

Előzmény: 208D (2327)
Kutyka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2329
Lehet, igen!
Előzmény: 323i (2324)
Kutyka Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2328
Sztem maradj a jó kis bio anyagnál és én meg elhoznám akkor a 200Ft-os gázolajat, jó? :P :)
Előzmény: Krinnyián (2325)
208D Creative Commons License 2007.09.21 0 0 2327

Ha én 200 HUF-ért tudnék g.olajat nem önteném bele azt  a ragacsot 180-ért sem, mert valljuk be azért abból többet zabál és nem is megy úgy.

Én még nem láttam olyan híg étolajat, mint amilyen a kúti gázolaj.

Előzmény: Krinnyián (2325)
Krinnyián Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2325

Sziasztok!

 

Kollégák van egy kis gondom! És esetleges segitségre, ötletre lenneszükségem.

Én eddig tiszta, friss anyaggal jártam, és 180Ft volt literje. Azonban 1 hónap alatt ez most felugrott 220-ra. A kérdés hogy ti is tapasztaltatok-e hasonló metódust, vagy csak az én beszállitóm hivatkozik az idei aszályra???

Esetleg van-e olcsóbb beszállitója valakinek, vagy térjek vissza a 200Ft-os gázolajra?

Előre is köszi: Krinnyián

323i Creative Commons License 2007.09.20 0 0 2324
Merci 96-97-es evjarat E290 td-be vajon lehet biot tenni?
Alfred Creative Commons License 2007.09.19 0 0 2323
Ventotd:
A hétvégén nekiduráltam magam, és elszántan feltéptem a motorháztetőt, hogy tekerjek a füstcsavaron. Mikor hozzányúltam, a kezemben maradt a turbó nyomás-csöve, ami az adagolót egy membránon keresztül szabályozza. Az adagolós elfelejtette meghúzni a csavart... Meghúztam, azóta megy mint a rakéta, és továbbra sem füstöl.
Előzmény: Törölt nick (2320)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2320
Szerintem egyértelműen füstcsavar. Nem szállít elég anyagot az adagoló, azért nincs füst. Azért ha hirtelen nagygázon tol egy kis füstöt, az még nem baj. Odáig minimum betekerheted.
Előzmény: Alfred (2318)
323i Creative Commons License 2007.09.14 0 0 2319
VW TDI-vel (94-96 kozotti evjarattal) probalta mar valaki?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!