Keresés

Részletes keresés

HTomi1 Creative Commons License 2024.04.04 0 0 1242

Köszönöm

feketefelho Creative Commons License 2024.04.03 0 1 1241

A török üzemanyagárak pl. itt elérhetők: https://holtankoljak.hu/nemzetkozi_uzemanyag_arak

Előzmény: feketefelho (1240)
feketefelho Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1240

A lényeg a 1238-as hozzászólásomban van.

Előzmény: HTomi1 (1235)
feketefelho Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1239

Csináltam egy gyors ellenőrzést .... úgy tűnik, hogy jól számol.

(Edirne-Silivri távra 33TL pályadíjat adott, ami egyezik a táblázatbeli értékkel.)

Úgy néz ki, hogy ha beállítja az ember a fogyasztási adatokat, az üzemanyag árát (a térkép bal alsó sarkában lehet pénznemet választani) akkor még a teljes útvonalra költség kalkulációt is készít.

Tetszik.

(Ellenőrizni persze nem árt!)

Előzmény: feketefelho (1238)
feketefelho Creative Commons License 2024.04.03 0 1 1238

Kicsit elkezdtem kutakodni a neten ... és ezt találtam:

https://tollguru.com/toll-calculator-turkey

Ellenőrizni kellene, hogy jó adatot ír-e ki!

Kapikule-Alanya között 1083 km és kb. 12 óra:

útdíj: 632.5 TL

üzemanyag: 3567 TL (8 l/100km-es fogyastással kb. 41 TL/liter áron számolt a program ... akár még jó is lehet).

Be lehet állítani a paramétereket.

Mindenesetre érdekes.

feketefelho Creative Commons License 2024.04.03 0 1 1237

Még annyi, hogy a határtól Turanköyig tudsz pályán menni, utána jön a D200-as, ami már ingyenes.

(A linkelt táblázatokból ki tudod keresni a megfelelő összegeket.)

Előzmény: HTomi1 (1235)
feketefelho Creative Commons License 2024.04.03 0 1 1236

Sem pontosan, sem kb. nem nagyon tudjuk megmondani (többek között azért, mert nem nagyon használunk autópályát). 

A másik oka, hogy ritkán megyünk így egyenesen a tengerpartra, többnyire betérünk ide-oda útközben (emiatt sem pályázunk).

Harmadik ok, hogy a pályákkal közel párhuzamosan futnak a többnyire nagyon jó minőségű Dxxx (xxx egy háromjegyű szám) jelű utak (autóút), melyek ingyenesek. 

Nem tudok olyan alkalmazásról, amivel kalkulálni lehetne pályadíjat (térképesről főleg nem tudok), így csak azt tudom javasolni, hogy olvass vissza kicsit, az 1200. hozzászólás környékén épp ezt tárgyaltuk ki (katt a linkre!).  

Vannak ott leírva módszerek (fizetés), kalkuláció (link a díjtáblázatokhoz), HGS matrica, stb.

Előzmény: HTomi1 (1235)
HTomi1 Creative Commons License 2024.04.03 0 0 1235

Sziasztok!

A repjegy árak az egekben, így felmerült az autózás gondolata. Arról nem találok infót, hogy a Bolgár-Török határtól kb Alanyáig, és vissza nagyságrendileg mennyi útdíjra lehet számítani. Esetleg valaki tudja?

Köszönöm

Feyyaz TR Creative Commons License 2024.03.23 0 0 1234

Hát, én úgy tudom, hogy eléggé nézik sajnos... :( Mondjuk nekem túl volt a 180 napon az érvényesség, de azért alaposan megnézték.

Előzmény: country2 (1233)
country2 Creative Commons License 2024.03.23 0 0 1233

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata az IST repülőtéren, mennyire nézik 180 napos érvényességet a személyinél, vagy az útlevélnél?

feketefelho Creative Commons License 2024.02.29 0 1 1232

Én akár már most is indulnék ....

Üzemanyag Bulgáriában és Törökországban olcsóbb, mint itthon.

DE. Több napig tart oda és visszafelé is az út (csak a tranzitszállások miatt írom).

Akkor éri meg, ha hosszabb időt tudtok ott tölteni (10 nap-két hét vagy több).

 

Én megtettem már többször is ezt a távot, nem kimondottan a tengerparti nyaralás volt a cél (de az is volt, csak úgy mellesleg). Nem rohantunk, megnéztünk néhány dolgot útközben, ha már úgyis arra járunk.

Ez kis gyerekekkel nem nagy élvezet, a nagyobbakat viszont már érdekelhetik a romok. 

Nézelődés nélkül 2 nap alatt levezethető (hajnali indulásssal másnap esti érkezéssel).

Nézelődve 3 nap, esetleg 4 odafelé, hazafelé már gyorsabb.

Előzmény: Narumon (1231)
Narumon Creative Commons License 2024.02.28 -2 0 1231

Sziasztok!

 

Szerintetek mennyire meredek egy Szeged - Antalya autós út? Mivel 3 gyerkőc van a repjegyek horror áron vannak...

 

Köszi

feketefelho Creative Commons License 2024.02.16 0 1 1230

Jön a nyár, megyünk nyaralni, de jönnek a vendégmunkások is.

Mikor jönnek tömegesen? Mikor mehetünk nyugodtan? Mikor induljunk a kishatár felé? ...

A legfrisebb, 2024 nyarára szóló inváziós naptárt látod itt:

Ha a szöveges elemzés is érdekel, azt itt olvashatod:

https://gorogorszag-info.blogspot.com/2024/02/a-vendegmunkas-invazio-2024.html

feketefelho Creative Commons License 2024.01.27 0 0 1229

Mi már Sartiról is egy éjszakai pihenővel fogunk hazajönni (igaz, hogy beugrunk ide-oda útközben, emiatt lesz hosszabb az út).

Nem rohanunk hazafelé (sem).

Előzmény: szabbibaki (1228)
szabbibaki Creative Commons License 2024.01.26 -1 0 1228

Hát, én úgy gondolom, hogy visszatérek a bázisra (Stavros) még pár napra, aztán indulnánk haza. Amennyivel hosszabb az út, azt már lehet nem vállalnám be pihenő nélkül.

Egyébként elgondolkodtató a Tr-Bg-Ro-Hu útvonal! Simán beleférhet nálunk, mert soha nem "bebetonozott" az útvonal, viszont akkor meg kellene aludni valahol.

Előzmény: feketefelho (1227)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.20 0 0 1227

Hazafelé esetleg Bulgária?

Megtaláltam Stevie friss leírását, itt elérhető.

Előzmény: szabbibaki (1221)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.18 0 1 1226

A 2021-es utazásunk leírása.

Tervek, szálláskeresés, látnivalók, tapasztalatok.

Előzmény: mtg1 (1222)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.18 0 1 1225

Itt egy lista (biztos, hogy hiányos ...), de ebből azért tudsz válogatni.
Égei-tenger, vagy ahhoz kapcsolható:
Edirne, Galipoli, Trója, Gülpinar, Assos, Bergama, Cesme (nyaralóhely), Selcuk, Ephesos, Magnesia, Kusadasi (nyaralóhely), Milétosz, Didim, Bafa-tó, Pamukkale (Hierapolis), Laodicea, Aphrodisias, Salda-tó, Kibyra.
Földközi-tenger vidéke:
Datca, Marmaris, Dalyan, Iztuzu Beach, Fethiye, Kayaköy (a halott város), Ölüdeniz, Badabag-csúcs, Tlos, Saklikent (kanyon), Xanthos, Patara, Kalkan (nyaralóhely), Kaputas-beach, Kas, Kekova (elsüllyedt város), Demre, Lymira, Rhodiapolis, Cirali (beach, Olympos-romok, Yanartas-Chimeara lángjai), Termessos, Antalya (beach, vízesés és romok), Perga, Tazy-kanyon, Aspendos, Alanya (beach, rom), Adamkayalar (rom), Alahan kolostor, Mersin, Adana, Antakya (Hatay Archeology Museum).
Az ország belső része:
Konya, Kappadókia, Derinkuyu, Catalhöyük (őskori leletek), Karapinar (Meke Crater Lake), Sultanhani, Yesilköy vízesés, Kahramanmaraş (Mozaik múzeum), Gaziantep (Mozaik múzeum), Zeugma, Sanliurfa, Göbekli Tepe (a jelenleg ismert legrégebbi civilizáció maradványai), Harrán, Mardin, Dara, Karakuş Tumulus, Kahta Castle, Nemrut-hegy, Diyarbakır, Hasankeyf, Ahlat Selçuklu temető, Akdamar Island, Van, Muradiye vízesés, Noemova archa (Noé bárkája), Ararát hegy, Ani (romok), Kars, Şeytan Castle, Erzurum, Divriği, Boğazkale, Tuz Gölü Tesisleri (Sós-tó), Ankara
Fekete-tenger közeli:
Tortum vízesés, Sümela Monastery, Karaca Cave, Trabzon, Safranbolu, Isztambul, Rodostó.
És még sok más ....

Előzmény: mtg1 (1222)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.18 0 1 1224

Szép, nagy kör. A 3 hétbe sok minden belefér.

Kas nagyon szép, gyönyörű (annyira, hogy belefacsarodott a szívem, mikor elgurultunk mellette, mert nem tudtunk megállni).
DE, én nem találtam ott normális strandot. Kis öblök vannak, ahol be lehet sétálni a vízbe, de valószínűleg nagy a tömeg is. Itt inkább vitorlásokkal, jachtokkal lehet közlekedni (tele van kikötővel az egész város).
Strandolós vidékek inkább előtte, vagy utána vannak.
Ez persze ne nagyon zavarjon, ettől még gyönyörködni lehet a tájban (a D400-as útnak ez a Kas melletti és a Finike körüli része a legszebb - szerintem).

Az ilyen nagy körutakkal mindig az a baj, hogy akármennyire is próbálja az ember felfűzni rá a látnivalókat, biztos lesz jó néhány, ami a "Na, ezek kimaradtak..." listán fog szerepelni.

Törökország gyönyörű, tele ókori romokkal, természeti csodákkal, még az ott élők sem láttak sokat közülük.
2021-ben a határőr Kapikulénél kérdezte, hova megyünk, "Tengerpartra?".
Mondtam neki, hogy "Igen, Patarába, Gelemisbe.".
Erre csak megvonta a vállát, valószínűleg életében nem hallott még róla.
Pedig - szerintem - Törökország egyik legjobb homokos partja (talán Iztuzu még ennél is szebb).
(Patara rom-, és természetvédelmi terület, emiatt szállodamentes övezet. A közeli Gelemisben lehet megszállni.)

Előzmény: mtg1 (1222)
hunaqua Creative Commons License 2024.01.18 0 0 1223

Én bevállalnám,azért ez majdnem 3 hét. Kas lenne a tengerparti nyaralás?

Előzmény: mtg1 (1222)
mtg1 Creative Commons License 2024.01.17 0 1 1222

Sziasztok!

 

Várnék javaslatokat, hogy egy Edirne-Epheszosz-Kas-Konya_Adana-Rumkale-Trabzon- Safranbolu-Rodostó-Farkaslaka 18-20 éjszakába belefér-e, illetve ezek közül érdemes vmit kihagyni és esetleg mást felvenni helyette. Ez még egy távlati és nagyon képlékeny terv kezdete, ezért is szeretnék ötleteket és javaslatokat, tapasztolatokat kapni!!!

 

Előre is köszönöm!

 

szabbibaki Creative Commons License 2024.01.17 0 0 1221

Köszönöm szépen.

Előzmény: feketefelho (1220)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.16 0 2 1220

Isztambul felé menet az E84-es (vagy D110-ről) ebben a kereszteződésben kell lehajtani a D100-asra (ahogy a GPS mondaná, "Tarts jobbra!").

 

A hazafelé vezető úton (ha a D100-ason jössz kifelé a városból), akkor ugyanitt menj szépen egyenesen (előzőleg egy szép íves felüljárós részen mész át) és az az út vezet Rodostó (Tekirdag), illetve Görögország felé.

Egy a lényeg a GPS-nek nem szabad nagy távokat megadni, mert azonnal rávisz a pályára.

Ellenőrizd, hogy be van-e kapcsolva a "Útdíjak elkerülése" opció! (Én ezt elmulasztottam, mentünk is szépen a pályára ....)

Nem kell izgulni, ki van minden jól táblázva.

Az említett csomópontnál hazafelé keresd a táblán az E84-et, vagy a D110-et.

A határ közelében már a "Yunanistan" (Görögország) felirat is ott virít majd a táblán narancs színben.

A görög határ előtt Ipsalánál van egy kereszteződés (körforgalommal), ott vannak az utolsó, olcsó benzinkutak (BP, Shell, Türkiye Petrolleri). Én ez utóbbinál tankoltam, nem lett semmi baja az autónak, ott is jó minőségű a nafta.

A határ innen 4-5 km, több kút azon a szakaszon már nem lesz.

 

Előzmény: szabbibaki (1218)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.16 0 1 1219

Terveztess útvonalat a Google Maps-el, de a "Beállításokban" pipáld ki az "Elkerülendő->Útdíjak" opciót.

Pontosan meg fogja mutatni, hol kell lehajtani a fizetésmentességhez.

Előzmény: szabbibaki (1218)
szabbibaki Creative Commons License 2024.01.16 0 0 1218

Az E84 tuti ingyenes, mert egyszercsak E 80-as lesz, az már fizetős?

Visszaútnál a D100 az E84-ig és így kerülhető el a pályadíj?

Előzmény: feketefelho (1210)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.14 0 1 1217

Nem kell már útlevél, tökéletesen megfelel a magyar plasztik személyi.

Autópályán vagy be sem enged a rendszer, mert nem tudja leolvasni a szélvédőre ragasztott HGS matricát, vagy ha mégis sikerülne bejutnod (engem betolt a tömeg, esélyem sem volt kisorolni), akkor az első lehajtónál lemész. Csipogni fog a kapu veszettül, de ki tudsz hajtani .... és legközelebb, ha Törökországba mész használj másik autót :-)))).

(Elméletileg az "elkövetés" után vásárolhatsz HGS matricát és 15 napon belül arról levonják a szükséges összeget, bírság nélkül.)

Előzmény: szabbibaki (1213)
feketefelho Creative Commons License 2024.01.14 0 1 1216

Szerintem bankkártyás fizetés ügyében jobban állnak nálunk.

Kis falvakban is van legalább 3-4 bankautomata ... nálunk talán egy OTP-s.

Az útszéli gyümölcsárúsnál még nem, de máshol szinte mindenütt lehet kártyával fizetni.

Kivéve a postán, amikor a HGS matricát vásároltam. Ott kp-vel kellett fizetnem :-) 

Előzmény: bckm. (1214)
szabbibaki Creative Commons License 2024.01.14 0 0 1215

Köszönöm szépen.

Előzmény: bckm. (1214)
bckm. Creative Commons License 2024.01.14 0 1 1214

Hali!

Atóúton a 120 130 ért már fizetni fogsz ha megcsípnek. Arra is figyelni kell hogy elég sok helyen van Véda szerű kamerarendszer. Nem tudom hogyan működik a rendszer, mennyi idő míg a határra ér az infó vagy egyáltalán odaér-e. De esetleg kellemetlen lehet. Bankkártyával fizetés parkolházanként változhat, de sok helyen lehet. Az Eurót nem váltják rosszabbul mint bárhol másutt. A bankkártyás fizetés viszont egyre elterjedtebb az országban. Egy revoluttal a rossz váltást is ki tudod küszöbölni.

Előzmény: szabbibaki (1213)
szabbibaki Creative Commons License 2024.01.14 0 0 1213

Köszi a hasznos infókat!

Valószínűleg (terv szerint) visszatérnénk Gr-ba, mert csak 1-2napos kirándulást tervezek. Ráadásul a feleségemnek nem szeretném elárulni, meglepinek szánom. Az útlevéllel problémásabb lenne, mert már lejárt, ezért az feltűnő, ha épp most újítanánk.

Nekem az a tempó (autóút) teljesen OK, egyébként sem megyek 120-130-nál többet.

Viszont, ha véletlenül pályára tévedek, akkor mire számíthatok? Pakolóházban is lehet kártyával fizetni? Tudom rosszul váltják az eurót, de azért szívesen fogadják (mindenhol)?

Előzmény: feketefelho (1212)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!