Keresés

Részletes keresés

vazo01 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 459

Üdvözlök mindenkit!!!

 

Kezdő méhész vagyok csak öcsém mellet méhészkedtem idáig, de most tanulok ezerrel. Az érdekelne ha tud valaki ebben tanácsot adni ,hogy melyik anyarácsot jobb használni az alumíniomot vagy a pálcást vagy a műanyagot. Bár a pálcást nem nagyon találni.A segítséget előre is köszönöm.

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.28 0 0 458

Szia Imre! Szerintem meg nincs lehetetlen, csak tehetetlen. Ez a mondás mindenre

igaz.Azért mert valami nehezen meg oldható még nem szabad rá biggyeszteni a

jelzőt.Az atkával pedig lelehet számolni.Nagy összefogással és nagy akarattal.

Azt kell eldönteni mindenkinek magában, hogy le akar vele számolni vagy nem.

Az amitráz tartalmú gyógyszerek eddig jók voltak, de kérdés meddig? Ma Magyarországon senki nem kutatja, vizsgálja a méheinket atka agresszivitást keresvén.Azért mert erre

még senki nem gondolt.Mindenki csak gyógyszerekkel akarja elintézni a dolgot.

A gyógyszerek előbb utóbb elfogynak !Keressük meg ezeket a méheket,és velük eggyüt

kihasználva az atka "finnyásságát" letudjuk győzni végérvényesen . Nekem ez a meg látásom. Üdv Cirkusz

Előzmény: B. Imre (457)
B. Imre Creative Commons License 2011.01.27 0 0 457

Már korábban Írtam  én mmár évek óta mitakkal füstölök  akác után 4-5 ször . ,és jó hatásfokkal a méheknek nem árt az batkát pedig írtja, .Korábban azt is írtam , az atka olyan mint a burgonyabogár  azt sem tudjuk kiirtani  csak ritkítani.

Előzmény: Cirkusz01 (450)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 456

Tisztelt Pista Bácsi! Akármilyen módszerrel írtjuk az atkát mindenképp összefogás

kell.A mi kis a városunkban szezon után egyszerre írtjuk az atkát.Így kellene tenni

minden hol, akár túlnyúlva az országhatárokon is. Különben semmit sem ér. Ez nem lehet

vitatárgya sem.Így is pár évnek el kell tellenie, hogy azt mond hassuk legyőztük.Na persze  mindent utasítás szigorú következetes betartása mellet.Erre kérem majd az OMME vezetést is, bár még tájékozódom, nem indult e valamilyen kezdeményezés ez ügyben.Méhésztársi üdvözlettel Cirkusz 

Előzmény: atka2011 (455)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.22 0 0 455

              T. CIRKUSZ UR. Minden elismerésem az atkák teljes kiirtásának, kutatásával valo elgondolása.Én is olvastam hogy a méhek kihordják a kaptárbol az atkákat. CSAK AZ FÁJ Hogy nem árulhatom el a titkát addig mig a méhészek nem tudják hogy van ilyen találmány, hogy egy honap alatt kiirthatok és olcson.Már majdnem kimondom. Ha elmondanám nem lenne olyan ...... ember aki tovább folytatná akutatást. Semmiféle más senki sem irtaná az atkákat és biztosan meg semmisülnének. Mit érzek én  hogy milliokon nem tudok segiteni, már kettő éve. Nem ámitás de mikor lesz az ??? KérdéS Mit érzek én ? ÜDV PISTA bácsi.

Előzmény: Cirkusz01 (454)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 454

Tisztelt Pista bácsi! Elég, ha a Google keresőjébe beüti" Méhész Fórum"

A többit az adott fórum szabályai alapján kell tenni.Némelyikbe regisztrálni kell

 valahova nem. Sok sikert! Azért Jó lenne, ha minél előbb elmondaná a titkát.

Itt a szezon a nyakunkon.Addig amíg nem találjuk meg az atka agresszív törzset,szükségünk van minden jó kémiai módszerre.Bár ez se olyan egyszerű.

Üdv Cirkusz

Előzmény: atka2011 (453)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.19 0 0 453

                                 T.  CIRKUSZ01 Legyenszives megadni több internettes forumok cimeit,  Üdv  Pista bácsi.

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 452

Drága aranyos Pista bácsi! Igaz nem nekem címezte,de én nagyon kíváncsi vagyok 

a pontos módszerére.Addig,amíg nem próbáltuk nem lehet rá kritikát mondani.A filmeket

 láttuk,de a módszer pontos leírása várat magára.Több Netes fórum van ahol szívesen 

kipróbálják  az új módszereket és szakmai véleményt is mondanak.A méhészet hasábjain

is lehetne írni róla.Ossza meg velünk a tudását. Méhésztársi üdvözlettel Cirkusz.

Előzmény: atka2011 (451)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.17 0 0 451

                            T  B  IMRE társam.         Amikor 2008 tavaszán hasonlo modon fel nyitogattam a herefiasitásokat nem láttam atkát.Ugyan igy 2009ben felnyitogattam nem láttam, nem láttunk atkát . Össze szedtem a családoktol a herefiasitásokat ami az asztalon van és bemutattam, hogy nincs atkám. Ha mondom nem hiszi el.Tehát azért bontom fel, hogy bemutassam , hogy nincs atkám. Ahogy meg kaptam a német irtásrol szolo füzetet és ott milyen kisérletezés folyik akkor jöttem rá hogy én meg már ki is irtottam öket 2008ban.Amit jelentettem is a Vezérkarnak {399} pontnál.  Nem az atkák miatt irtam hogy nem pusztultak el hanem a MITAC miatt. Tavaly még  Ausztriában is MITAC-kal kezelték a méheket. Uram Isten ha látnák a modszeremet belátnák, hogy nem kell itt semmi féle kutatás csak tudjon rola minden méhész De HOGYAN,???? ÜDV  PISTA  bácsi..

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.15 0 0 450

Szia Imre!  A Mitacot nem véletlenül tiltották be.Helyette használhatod a tactikot.

Bár másként kell bevinni ,de amitráz tartalmú szer ő is. Ha sikerült szerezni írj.

Nem olcsó 1l 8-9000 Ft. Sok családnak elég. Állat orvos írhatja fel.Pista bácsi módszer

sajna nincs a bírtokunkban. Ha nem kapsz Tactikot bármilyen amitráz tartalmu gyógyszer

jó.A kijuttatására pedig a szaktanács adó szolgálattól kérhetsz pontos leírást. Az OMME

honlapon találod a névsort.De minden kérdésben állnak a rendelkezésedre.Üdv Cirkusz

Előzmény: B. Imre (448)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 449

Tisztelt Pista bácsi! Nagyon jól tudom hogy az atka ellen közösen kell fellépni.Minden intézkedést egyszerre közel azonos időben kell el végezni. Az atka elleni harcban 

azonban nem szabad csak kizárólag a vegyszerekre támaszkodni.Az is igaz,hogy az

amitráz tartalmú vegyszerekre még nem mutattak ki rezisztenciát. Ami nem azt jelenti,

hogy nem is lesz.Magyarul nem elég vegyszerezni a méheket, hanem a legfontosabb

az atka elleni háborúban, hogy az olyan méh családok akik agresszíven viselkednek vele

szemben kerüljenek tenyésztésre.De meg kell őket találni.30 éve mióta tizedeli a méheinket biztos van jó párcsalád ami letudja küzdeni őket.Az igaz ez nem magyar csoda

hanem a mi krajnaink jó tulajdonsága amiért világ szerte keresik. Vigyázzunk rá ha lehet

 ne mérgezzük meg.Úgy gondolom mi egy hajóban evezünk, csak én már tovább gondoltam a dolgot.Igazából mindenki ezt szeretné csak valaki vigye véghez. Be kell

látni egy-két méhész kevés.Akár a gyógyszeres kezelések hatékonyságát nézzük akár

mást.Minden lépést,amit az atka elpusztítása érdekében teszünk  egyszerre kell megvalósítani.Sok méhészt meg kell győzni olyan vezetőt kell találni aki tudja az egyik

szlogenom igazságát: A gyógyszerek előbb utóbb elfogynak. Nekünk erre az időre kell

felkészülni.Ez egy óriási nagy munka tudom. Közelít az őrültség fogalmához. Mi Magyarok

nehezebbet is meg oldottunk már.Na persze össze fogással, hittel, tudással,és szorgalommal. Méhésztársi üdvözlettel Cirkusz!

Előzmény: atka2011 (447)
B. Imre Creative Commons License 2011.01.14 0 0 448

Én már évek óta mitak- kal füstölök / Már írtam hogy nem lehet szerezni , mert betiltották. Atkától még nem pusztult el család. Még most sem értem Pista b. módszerét. Ő is MITAK-ról beszél, A videóján meg ha jól látom a herefiasítás bontja fel.

Előzmény: Cirkusz01 (429)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.14 0 0 447

T.      Cirkusz01  .  Meg állapitásom célja hogy a jelzett anyagok egy honapon belül kiirtjuk az atkákat . Utánna nem kellsemmiféle uj fajta gyogyszer hangyasav , a drága nagyon drága gyogyszerek , nem kell atka kutatást végezni. Leirtam {semmiféle kutatás nem lesz ATKA } Tehát a hallgatás oka itt lehet. ... B IMRE és társai már 20 éve MITCOT használtak és nem ártott a méheknek. Ebben az egy honapban semmiféle károsodás nem éri a családokat. Atkákat szeretö méhészekkel szeretnék el beszélgetni, hogy kiknek tetszik , kinek jo, hogy van atka .... ÖNÖK szerint .....  gondolom csak akkor hisznek  ha el mondom és itt bemutatom és akkor lesznek itt csillogoszemek és uram isten a nagy csodálkozás és sohajtások . Majd visszaemlékeznek erre az irásra . Nagyon bánt hogy a világ méhészei nem segitenek . Saját maguknak lenne boldogabb a méhészkedés.... Segitsenek... Köszönet ÜDV Pista bácsi.                              

 

atka2011 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 446

T.B IMRE  {427}   Köszönöm a hozzá szólást. ITT az eredmény a filmen. MITAKKAL- vagy a TAKTIKKAL. A titok még zárolva van.Mihelyt a méhészek meg tudják és sorban állnak mögénk ismételten gondolkodjanak el azon,hogy a hallgatás nem nekem árt hanem önöknek és a világ több millió méhészek az áldozatok. 2009-2010-2011ben már milyen örömmel kezelheték volna a méheket,atka mentessen . Következő években meg úgy járnának mint én.2008-ta láttam atkát.A józan ész;; Elgondolkodtató...ugye ..ÜDV Pista bácsi.

atka2011 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 445

     T MÉHSZEK   Jelenleg még nem áll modomban tájékoztatást adni több mindent meg kell várnom engedéj stb. és akkor részletesebben adok tájékoztatást. Talán sikerül az UNIO bevonásával. Reménykedés ábrándozás mindent önökért és a méhésztársakért folytatom. Majd az Öreg itt hagy bennünk,sirba visznek már itt az ideje,,,,Legyenek ATKÁK.   Pista bácsi.

 

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 444

Szia Tdada! Akkor lehet csak, ha a használati utasításban leírt feltételek adottak.

De hagyd már őket nyugodtan telelni. Az atkát már régen elkellet volna pusztítani.

6 hét aztán úgyis indul a szezonunk.Akkor szórd be őket porcukorral. tegyél alájuk

fehér papírt.1 óra múlva már számolhatsz is.Öránként megcsinálod.Azt majd látni fogod

 mekkora az atka terhelésük.Persze ez csak ami a méheken van.Gyúrt cukor lepényhelyett

főzöttet ajánlom.Őrösi könyvében meg találod a pontos elkészítési módot. Akkorára készítsd  amekkora a család. 2kg mindenképp kell egy családra. Kevés füsttel dolgozz!!

Üdv Cirkusz

Előzmény: tdada (443)
tdada Creative Commons License 2011.01.13 0 0 443

Hi Mindenkinek!

 

 Január utolsó felében ugye le lehet kezelni a családokat, api ox-al?

Benéztem a kaptárak aljába 2 családnál sok elpusztult méhet vettem észre, lehet hogy elfogyott a kajájuk? Szombaton teszek be nekik porcukros-mézes cukorlepényt.

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 442

Üdvözlet Mindenkinek! Ezeket a videókat már többször láttam.A laikusoknak elkell

mondani ez nem csalás. De nem is az igazság.Mért mondom ezt? Azért mert az nem 

látjuk a videókon a próba füstölés milyen eredményt hozott.Persze minden jó akaratú

méhész vágyik egy ilyen állapotra.De sajnos nem ilyen egyszerű.Ez egy parazita ami jó 

alkalmazkodó képességgel van ellátva.De nem hibátlan.Ismerjük az élet módját, szaporodását.Ha meg tudjuk zavarni el pusztul. Ilyen meg zavaráson kellene törni  egy méhésznek az agyát.Szerintem ez a meg oldás.Üdv Cirkusz

Előzmény: atka2011 (441)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 441

atka2011 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 440
atka2011 Creative Commons License 2011.01.11 0 0 439
buglyoo Creative Commons License 2011.01.08 0 0 438

Üdv!
Köszönöm a segítséget!

Előzmény: Cirkusz01 (434)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.08 0 0 437

Drága aranyos Pista Bácsi! Minden méhész legnagyobb ellensége az atka.Ellene

kell védekezni.De ebben a harcban segítenek nekünk a méhek.A gyógyszeres kezelések, mint tudjuk nem csak az atkákat veszélyezteti hanem a méheket is.Meg kell találni

azokat a törzseket amik fokozottan agresszívan viselkednek az atka ellen.Erre kell

a nagy össze fogás.A Brittek meg találták.Keressük meg mi is.A gyógyszerek előbb utóbb

elfogynak!Fokozottan le kell cserélni a rossz anyákat, ne elégedjen meg senki 5-6-7 kereten telelő családokkal.Ne tömjük meg a gyógyszergyártók zsebét,ezt a pénzt

fordítsuk a méhekre.Méhésztársi üdvözlettel Cirkusz

Előzmény: atka2011 (436)
atka2011 Creative Commons License 2011.01.07 0 0 436

Tisztelt Méhésztársak! Távoli remény. Hazánk felett ragyogó csillognak kell erőt adnunk,hogy négyszázötven milliós (unió) nemzetet rázza fel,hogy 2011-ben megkezdjük az atka írtását.2011 Szeptemberében  újra lesz Nemzetközi Méhész Világtalálkozó Buenos Aires-ben! "egyedül nem megy" Ez a nagy Nemzetközi  erő,több tízezer ellenállóval szemben győzni fog. Ne reménykedjek??? Pista bácsi    Cirkusz01 (426)

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 435

Szia Zoli! Többféle belső itató-etető létezik.Vannak a keret etetők, a tálcás etetők,és

a légfékes etetők.Ezek be általában a méhek zavarása nélkül kívülről lehet a folyadékot

önteni.  Kivétel a lég fékes tetetők .A  légfékes etető ugyan úgy működik mint a tyuk

itató. Üdv Cirkusz

Előzmény: Kiss Zoli 1992 (433)
Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 434

Szia buglyoo!  Egyik legfontosabb amit tudnod kell magadról, még pedig az nem vagy

e allergiás a méh szúrásra.Nem az az allergia a mikor szúrás után az ember feldagad

a fullánk közelébe, hanem amikor dagadtnak érzi mindenét  viszketés az egész testén

csalán kiütés  stb.Azután jön a gyakorlat megtudni mennyire viseled el.Munka közben

ritkán kap a méhész szúrást, de akkor még a szemesem rebbenhet, nem hogy épp a kezében lévő keretet.A következmény sok méhszúrás lehet vagy az anya pusztulása.

Tavaszra keress a környékeden egy méhészt aki mindent el magyaráz.Ha segítesz neki

akkor pár alkalom alatt kiderül mennyire szereted meg őket.Addig tanulj, olvas róluk

minél többet. Olyan szakkönyvet vegyél ami a legújabb. Üdv Cirkusz

Előzmény: buglyoo (432)
Kiss Zoli 1992 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 433

Jó estét!

Szeretnék érdeklödni a belső itatóról hogy hogy mülködik? Hogy kerül bele a viz stb.

Köszönöm!

 

buglyoo Creative Commons License 2011.01.06 0 0 432

Sziasztok!
El szeretnék kezdeni méhészkedni.Elsősorban méhegészségügyi dolgok,szabályok érdekelnének,de minden segítséget,javaslatot,tapasztalatot szivesen fogadok!

És ha valaki linkelne be kaptárakról tervrajzot,megköszönném azt is!

Köszönöm!

Cirkusz01 Creative Commons License 2011.01.06 0 0 431

Szia Tungata! A természetben élő méhekkel a szelekció elbánik. Azaz aki nem képes

a betegségekkel és a kártevőkkel eredményesen szembeszállni az elvész.A mai vlágban

nem engedheti meg magának az ember ezt .Ráadásul nagyon sok kártevőt maga az ember szabadította rá a méhekre.Nem csak a méheknél, sajnos más mezőgazdasági területen is erős gondatlanság fedezhető fel.Még pedig azzal hogy a hatályos szabályokat nem tartják be.Jamajikába vittek volna be 8db anyát. Csak akkor eredményesek az ilyen beszállítások, ha a fogadó országban hasonló a klíma.Minden 

térségben vannak oda való méhek amik a helyi adottságokhoz igazodtak.Ott a legjobbak.

Máshol nembiztos,hogy meg állják a helyüket.Gondolom az ottani méhészeti vezetők

ezzel is tisztában voltak. Nálunk is voltak ilyen kísérletek, de mind kudarcba fulladt.

Pont ezért. Nálunk az ázsiai méh nem állná meg a helyét. Maradnak hát a vegyszerek,

na és a fokozott szelekció. ÜdvCirkusz

Előzmény: tungata (430)
tungata Creative Commons License 2011.01.06 0 0 430

Köszönöm a válaszokat!

 

De ha jól értem léteznek 'természetes szálláson' élő méhek, amik nincsenek emberi látótérben, és elvileg veszélyeztetettek. Ezekkel mit lehet tenni?

 

Valamelyik nap olvastam egy cikket arról, hogy Magyarországról vittek ki méhkirálynőket valahova 'vérfrissítés' miatt. Ilyenről mi a véleményetek? Illetve kicsit megfordítva a dolgot, ha általad említett toleránsabb ázsiai méhek kerülnének ide, annak lennének-e pozitív következményei, vagy csak esetleg negatív?

Előzmény: Cirkusz01 (423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!