Keresés

Részletes keresés

illuzion Creative Commons License 2010.03.17 0 0 29

Hát nem is tudom.......... Most vettem egy sérga müanyag keretes vörös-ciant.Le is töltötem az avatart,srheket persze 3D-ben.

A tv.-n egyszerüen katasztrofa volt.A szinek mattak,de a legrosszabb,hogy látszotak a szines konturok a szemüvegen keresztül.A számitogépen egy fokkal jobb volt ,de ott is messze volt a jotol.Igazábol ott sem tüntek el a kontur csikok.Most vagy a szemem nem birja vagy esetleg a szemüveg rossz.

Érdemes venni egy másikat,hátha a szemüveg rossz,vagy ez a megoldás nem tud többet ????

Azt persze tudtam,hogy olyan minöséget nem kapok mint a moziban na de ennél jobbra számitottam !!!

winsx87 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 28
Szerintem venni kéne szemüveget, nem barkácsolni, mert az nem vezet semmi jóra

http:\www.3dszemuveg.hu
http:\www.3dbolt.hu
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 27
Sziasztok!
Nekem olyan gondom lenne, hogy öröklött szemprobléma miatt egyik szememet "jobban" használom, mint a másikat és valószínűleg ebből kifolyólag az UP 3D nem igazán jött át, míg az Avatar 3D igen, mind a kettőt oziban néztem, de másikban. Az lenne a kérdésem, hogy ennek lehet a szemüveg az oka? Létezik olyan szemüveg, amelyben egy oldalon dupla lencse van, azaz mindkettő (cián és bordó is)? Avagy a Plázákban polarizációs technikával megy a dolog és ott olyan szemüvegek vannak?
Köszönettel,
Ákos
PETYUS Creative Commons License 2010.01.31 0 0 26
Ha monitoron nézhető, akkor biztos nem polarizációs szemüveggel. A monitor ugyanis nem tudja úgy megjeleníteni a képet, hogy polarizáció szerint legyenek szétválasztva a "szemcsatornák". Vagyis nagyon speciális monitor kellene hozzá.
Előzmény: becko8 (25)
becko8 Creative Commons License 2010.01.31 0 0 25
Üdv!
megvan az Avatar c. film, de látom hogy 3d-s így simán nézve élvezhetetlen...tehát a kérdésem az, hogy ezt lehet így a monitoron illetve tv.n nézni 3d szemüveggel? Gondolom polarizációs 3D szemüveg kell hozzá, ha egyáltalán ezt így lehet...?
Kössz
gtuby Creative Commons License 2010.01.22 0 0 24
itt 300 ft:

http://www.3dszemuveg.hu/
Előzmény: monini79 (23)
monini79 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 23
Sziasztok! Én addig keresgéltem itthon, amíg össze nem szedtem a "3D-s szemüvegre" valókat:) tudjátok miből hoztam össze? 1db (narancs ízű) tic-tac-os doboz, persze üresen, és egy kék színű üveg edény (salátástál volt asszem,de lehet kék üvegfedő,a króm edénykészletekhet adják néha)... Szóval egyiket az egyik, másikat a másik szemem elé tartottam, így nézegettem pl. itt  a neten is 3d-s képeket! Kicsit macerás tartani,de bevált...egy filmet azért nehéz így végignézni...:))) ahoz inkább vegyetek egyet, már bármelyik szemüveges boltban (ofotért,stb) lehet kapni:) én ezer ft-ért láttam... Na, jó alkotást!
winsx87 Creative Commons License 2009.12.03 0 0 22

Hello!

 

Én csináltam házilag 3D szemüveget a video alapján, de egy nagy szar lett .

Semmi térhatást nem lehet vele elérni!

Nem ajánlom!

tuszka Creative Commons License 2009.11.03 0 0 21
[http://www.youtube.com/watch?v=sIEn9z0oBE8itt]
Előzmény: tuszka (20)
tuszka Creative Commons License 2009.11.03 0 0 20
3D házilag
kandras1983 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 19

3D szemüveg készítése házila:
 
1. Lépés: Ülj le a számítógép elé. (Valószínű már ott ülsz)
2. Lépés: Ird be az internetböngésződbe: http://www.3dszemuveg.hu
3. Lépés: Válaszd ki milyen 3D szemüveget szeretnél.

4. Lépés: Rendeld meg akár utánvétellel.  

 

http://www.3dszemuveg.hu

babett75 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 18
Sziasztok.egy kis segitség kéne,kisfiam nagyon rákattant mostanában a 3Dfilmek,ill.képekre ...Mivel látom több szinű lencsével lehet kapni,ezért kérdezném melyiket vegyem neki ill.hol???Sajna neten rendeltem kb.1hoja de nem érkezett meg:(( köszi a segitséget.
optikus Creative Commons License 2007.02.13 0 0 17
Emberek googleba beirjatok, hogy 3d szemuveg es dunat lehet rekeszteni vele, pl:

http://www.vrcenter.hu/index.php?menu=1&id=2

Hogy milyen szinut kell venni (zold,kek,kekeszold,narancs,stb) azt alapvetoen az hatarozza meg milyen a nezendo anyag. Lehet hazilag is csinalni ilyen kepeket, pl digitfenykepezovel kell 2 kepet csinalni es a ket kep kozott kb 5-10cm-el oldal iranyba eltolni a gepet. Advanced esetben 2 geppel egy foto allvanyra keresztsinnel felszerkesztve. A kapot ket kepet photoshopban ossze lehet dolgozni, de leteznek celprogramok is.
Nekem vannak a 60-as evekbol katonai szintvonalas kartonterkepeim. Nagyon profi a budai hegysegrol nagyon plasztikus, optikai uton keszult, sokkal jobb terhatasa van mint a fotosoppolt csodaknak.
Tavaly (vagy tavalyelott) a digitalis foto magazinnak is volt egy szama ami csak 3d-rol szolt, ahhoz csomagoltak egy kek-piros szemuveget is.
Előzmény: Chapsy (16)
Chapsy Creative Commons License 2007.01.04 0 0 16
nekem is kéne, de csak azért, hogy meg tudjam nézni 3D-be a Kémkölykök 3-D: Game Over c. filmet. megvan a film, és színesek a körvonalak, 3D-t meg nemtudok szerezni sehonnan
zwebi Creative Commons License 2006.07.23 0 0 15
Hú, ezek nagyon klasszak, köszi
Előzmény: jborjan (14)
jborjan Creative Commons License 2006.07.23 0 0 14
A Budafoki és Bertalan u. sarkán lehet kapni 360 Forintért, a Ferenciek terén a hologram boltban (Párizsi udvar) 390-ért.
Képeket nézhetsz w3.enternet.hu/jborjan/hobbi
és a jborjan.uw.hu oldalakon.
Magdi60 Creative Commons License 2005.11.13 0 0 13
hörcsi Creative Commons License 2005.11.13 0 0 12
up. fel. up.
hörcsi Creative Commons License 2005.11.11 0 0 11
huh. desokan írtatok. igen. pontosan anaglyph képekhez kell. de az a gáz hogy láttam több félét. (piros-kék, piros-zöld, zöld-kék, és talán kék-zöld). szal nemtom pontosan. ezért kéne valami ien cucc.
---------------------------------------------------------------------------
Semmi különös, valami műanyaglapot vágj bele, lehet még kapni ilyen színes genotermeket (nejlon iratgyűjtő, amibe pár papír belefér).
---------------------------------------------------------------------------
a fenti ötlet az naon jó. de később olvastam hogy 100 asával árulják őket :S
PETYUS Creative Commons License 2005.11.11 0 0 10
Nem tudom, de ha lesz spirálozógépem, akkor majd veszek egy csomaggal. Más valaki meg vehet egy más színű csomagot, és a felét elcseréljük.
Most jut eszembe, hogy van egy egyesületünk, "aki" nemrég csináltatott egy kupac anaglifnézegető szemüveget. Ha érdekel valakit, akkor megtudakolom hogy hol.
Előzmény: Magdi60 (9)
Magdi60 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 9
Nos, a spirálozógéphez ezek a színes lapok kb. 50 Ft/db, de csak százasával lehet venni, így ugye 2x 5000 Ft. Vagy esetleg vannak helyek, ahol ezt kibontják, és egyesével is lehet kapni?
Előzmény: PETYUS (8)
PETYUS Creative Commons License 2005.11.11 0 0 8
>lehet kapni színes szemüvegeket, kell venni egy pirosat és egy kéket, a lencséket meg csereberélni,

Ez valószínűleg nem gazdaságos megoldás. Főleg, ha a balos és jobbos lencsék nem cserélhetőek fel egymással.
Előzmény: Magdi60 (7)
Magdi60 Creative Commons License 2005.11.11 0 0 7

Nos, a Tesco papír-írószer részén nincs semmi ilyesmi.

Viszont, lehet kapni színes szemüvegeket, kell venni egy pirosat és egy kéket, a lencséket meg csereberélni, vagy papírkeretbe beragasztani.

Ezen kívül, de ezt meg csak nagyobb mennyiségben lehet venni, az Office-ban például, a fűzőgépekhez való elő- és hátlap, ezek között van ilyen színes átlátszó szép műanyaglap, de csak csomagban.

Előzmény: Magdi60 (3)
emceje Creative Commons License 2005.11.11 0 0 6
nem erre gondoltam, ez tiszta sor....:) a kerdes, hogy konkretan mit, mivel vannak mas technologiak is.
PETYUS Creative Commons License 2005.11.10 0 0 5
Szinte biztosra veszem, hogy anaglif képeket vagy videókat akar vele nézegetni.
Előzmény: emceje (4)
emceje Creative Commons License 2005.11.10 0 0 4
mire szeretned hasznalni?
Magdi60 Creative Commons License 2005.11.10 0 0 3
A bal oldali piros, a jobb oldali középkék.
Semmi különös, valami műanyaglapot vágj bele, lehet még kapni ilyen színes genotermeket (nejlon iratgyűjtő, amibe pár papír belefér)? De, ha nem, valamit csak lehet találni. Esetleg a gyerekjátékoknál?
Előzmény: hörcsi (-)
hörcsi Creative Commons License 2005.11.10 0 0 2
?
Előzmény: Törölt nick (1)
hörcsi Creative Commons License 2005.11.10 0 0 topiknyitó
tud valaki segíteni? köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!