Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Gábor 35 szept. 5. Creative Commons License 706

Igen....mostantól egész október végéig lehet próbálkozni. Én úgy csinálnám, hogy most csinálsz 10-et jövő héten megint 10-et. Azután megint 10 és így és így.....El kell találni azt az időpontot amikor mind a ketten akarják egymást.....

Előzmény: becko9 (705)
becko9 szept. 5. Creative Commons License 705

No, várjál, tehát most kellene kézben szemezni, és ledugványozni a fagyalt?

Előzmény: Gábor 35 (704)
Gábor 35 szept. 4. Creative Commons License 704

Aki fagyalozni szeretne szerintem az most próbálja meg elkezdeni.

becko9 aug. 28. Creative Commons License 703

Köszönöm, ez egy hasznos táblázat...

Előzmény: Gábor 35 (702)
Gábor 35 aug. 27. Creative Commons License 702

Közepesen gyökeresedik

itt egy táblázat:

Előzmény: becko9 (701)
becko9 aug. 27. Creative Commons License 701

A mai nap dugványoztam néhány picholine vesszőt, kíváncsian várom, mi lesz belőlük... Azt lehet tudni, hogy ez a fajta mennyire könnyen gyökeresedik?

TTNora aug. 27. Creative Commons License 700

Nagyon köszi a részletes választ! A termés miatt nem aggódom, nem számít, csak legyen újra szép fa. A teleltetést megoldjuk, remélhetőleg azon nem múlik. Fotót is tudok csinálni hamarosan, köszi!

Előzmény: Gábor 35 (699)
Gábor 35 aug. 26. Creative Commons License 699

Ha lebarnul a levele az a vízfelszívás gyenge pontját jelzi. Nálam ugyan ez a jelenség szokott leni mikor légbujtásról leválasztom és gyenge a gyökere. Ha nem sérült nagyon a gyökere ki fog hajtani...és szerintem ki is fog még ősszel. De ha nem, akkor még mindig nem kell aggódni, mert már történt velem az, hogy egy egész évet így átvegetált (oblica volt az elkövető). Amíg zöld a kéreg semmi baj. Aztán majd meglátjuk..:)

De mikor helyre jön ne számíts semmi jóra. Termés rajta szerintem 2 évig nem lesz és hagyni kell hogy helyrehozza önmagát. A teleltetésre figyeljetek ne túl hideg és ne túl meleg 1-5 fok ideális. Szerintem meg fog maradni. De sokkal többet segítene egy fotó (makró) az ágakról főleg a végeiről és akkor megtudom mondani hogy kb. hol van benne élet.

Egy biztos, hogy utána (mármint ha megmarad) szívósabb lesz mint valaha.

Előzmény: TTNora (698)
TTNora aug. 26. Creative Commons License 698

Írtam levélben is már, hogy a virágföldbe túrva elég jó állagúnak érzem a közeget, és az ágak is zöldek, ha megvakarom, de az összes levele barna és száraz. :-/

Bízom benne mert szeretjük nagyon. 

Előzmény: Gábor 35 (697)
Gábor 35 aug. 12. Creative Commons License 697
Ha a gyökere nem rohadt el teljesen akkor szerintem kihajt.....Meg túl vastag a törzse.....nem tudom elképzelni hogy ne ereszen új gyökeret. ...
Előzmény: TTNora (695)
Gábor 35 aug. 12. Creative Commons License 696
Az elég gáz..... szerencsésebb helyzet lenne ha magától hullott volna le a levél.
Tartsd úgy ahogy van.... istenigazából fogalmam sincs mi lesz a végeredmény de olajat ügyileg már értek pozitív meglepetések.....
Előzmény: TTNora (695)
TTNora aug. 11. Creative Commons License 695

Sajnos a levelei lebarnultak, a bogyók feketén potyogtak le. :-(

Előzmény: Gábor 35 (694)
Gábor 35 aug. 11. Creative Commons License 694

Nem hiszem hogy lesz különösebb baja. Szerintem még a levele is fentmarad és a termése is...

Előzmény: TTNora (693)
TTNora aug. 11. Creative Commons License 693

Én is új betegséggel találkoztam idén olajfa ügyben: A sok esőtől bedugultak a cserepek alján lévő lukak és belefulladt a sok vízbe. Kb 3 napig volt így, mire kimentem hozzájuk, észrevettem, de azalatt már jó büdös lett a földje. Kivettem az egész gyökérlabdát, lekotortam egy adag rohadt földet róla, és hagytam félárnyékos helyen szikkadni 2-3 napot. A cserépre új lukakat fúrtam, kavicsot tettem alulra és visszaültettem. Hogy az összes levele és termése lehullik, afelől sajnos nincs kétségem, de a szárakat megvakarva zöldnek látszódnak. 

Ugye túléli? :-(

Szép magas, a törzse kb mint a csuklóm és gyönyörű koronája van/volt. :-(

Gábor 35 aug. 5. Creative Commons License 692

Új kárfajtával találkoztam........ a neve: jégkár

Gyönyörűen kidekorált 'arbequina':

és 'ascolana':

Remélem több jégeső már nem lesz.

aidy01 aug. 2. Creative Commons License 691

Koszonom valaszod. Biztosan olajfa, mikor ott voltunk, mar bosegesen termett. 9 faja van, evente 300 kg-ot terem, amibol 50 liter olajat szokott preselni.

nem nagy beruhazas az ikeas doboz, kb 1000 ft :) a palackokkal az a baj, hogy nagyobb cserepekbe tettem, mint amire egy palackot szerintem ra lehet huzni, de lehet, hogy megprobalom. Hasznaltam gyokerezteto hormont Is, hatha megerednek :)

amugy epp neztem a dmkert-es novenyeket, meg mielott linkelted volna a kovetkezo hozzaszolasodban. Lehet, hogy beszerzek beloluk, ha ezek nem erednenek meg.

Előzmény: Gábor 35 (689)
Gábor 35 aug. 2. Creative Commons License 690

Sziasztok....

'aBaluuuu' kollegám újfajta jó fagytűrésű olajfákra hívta fel a figyelmemet (ezúton is köszönet neki...:)....)amit a dmkert-ből lehet rendelni.

Egyik a 'Cornicabra' akiről még régebben írtam:

http://dmkert.hu/eheto_gyumolcsot_termok/cornicabra_fagyturo_spanyol_olajfa_oliva

A másik egy bolgár csodabogár:

http://dmkert.hu/eheto_gyumolcsot_termok/elit_1_fagyturo_olajfa_oliva

Az elit-1-ről semmit sem tudok. 'aBaluuuu' kollegám is csak ezt az oldalt találta róla:

http://palmi.bg/product.php?ProductID=140&UILanguage=EN

Mindenesetre ha valaki elolvassa az angol szöveget akkor az nagyon meggyőző.... Egy misét valószínűleg megér és aki esetleg komolyabban akar 'olívászkodni' annak kötelezővé teszem...:)

A 'Corni' pedig nem csak a spanyolok legfagytürőbbje...  a top 10 légfagytűrőbb olajfa között benne van.

Gábor 35 aug. 2. Creative Commons License 689

Szia.....

Az olajfa dugványozása nem olyan egyszerű mint azt az ember gondolná.....Én speciel nem ruháznék be egy ikeás dobozra......megfelel erre a célra egy pillepalack is. Sajnos az eredésnek kicsi a valószínűsége. Vannak bizonyos szabályok amiket be kell tartani. Semmiképp ne legyen tűző napon és ne lakásban csináld.....

Ha horvátból hozol hajtás sajnos megvan az a hátránya hogy nem tudod milyen fajtát hozol. Sőt nálam már volt olyan hogy nem is olajfa volt hanem valami más. Ha mindenképp szeretnél egy olajfát érdemes külföldön faiskolában beszerezni megfelelő fagytűrésű fajtát vagy itthon rendelni szintén fagytűrőt....

Előzmény: aidy01 (688)
aidy01 aug. 2. Creative Commons License 688

Sziasztok!

egy hete jottunk haza Horvatorszagbol, a szallasadonk kertjeben levo olajfakrol szedtem par hajtast dugvanynak. Sajnos biztosan teleltetni kell majd, mert azt mondta, naluk nem szokott 7-8 foknal hidegebb lenni telen.

a kovetkezot szeretnem megkerdezni. A hajtasokat mar eltettem dugvanyozni, viszont eleg maceras rendszeresen szelloztetni oket ugy, hogy bezacskoztam oket. Az ikeaban lehet kapni ilyen atlatszo muanyag nagy dobozokat. Szerintetek ilyet hasznalhatnek "uveghaz" gyanant? Attol tartok, hogy meg ha nem is tennem ki direkt napfenynek, a dugvanyok megfőnének benne.

mit gondoltok errol? Ti milyen gyakran szelloztetnetek amugy a dugvanyokat?

nagyon koszonom!

Gábor 35 júl. 30. Creative Commons License 687

Sziasztok.....

Ma reggel voltam fent a hegyen és megnéztem menyi olajbogyó lesz a fán és hogy fejlődik...csináltam egy pár fotót.....ő egyébként aglandaou

Gábor 35 júl. 20. Creative Commons License 686

Régebben nekem is beköltöztek a hangyák az egyik cserépbe. Bár nem 60 literes volt hanem csak 12 de nem foglalkoztam vele. Aztán megjelentek a mellette levőbe is meg egy másikba..... akkor kicsit kezdtem ideges lenni mert a vödrökből jártak be a házba....Néhány erőtlen próbálkozás után azt találtam ki hogy egy tálcát teszek alá amibe mindig víz volt. Így nem tudtak bejárni a házba se felülről se alulról. Aztán egyszer csak eltűntek...... Amúgy a fában semmi kárt nem csináltak csak a levelekre mászkáltak reggel...tetű nem volt rajta....szerintem a levelek végeiről nyalogatják a reggeli harmatot....

Állítólag ha egy cserépdarabot teszel a föld tetejére akkor az a napon felmelegszik és akkor a cserép alá szállítják a tojásaikat.....Egy megfelelő pillanatban lekapod és ott lesz az egész társulat...:)

(nekem ez a módszer nem jött be de egy próbát megér)

Előzmény: örökkéúton (682)
H.J júl. 19. Creative Commons License 685

Szerintem tedd a dézsát egy nagyméretű fekete szemetes zsákba.Fújj bele cemotoxot és kösd össze szorosan közvetlenül  a cserép felett. (Az olajfa tövénél) Hagyd vagy két napig, majd ismételd meg.Friss levegő híján néhány alkalom után tutira kipurcannak.Esetleg jobb ötlet?

szuromia júl. 19. Creative Commons License 684

Biokill

TTNora júl. 18. Creative Commons License 683

Van rovarirtós permetszer, amit belocsolni is lehet, azzal esetleg?

örökkéúton júl. 18. Creative Commons License 682

sziasztok! az olajfám dézsájába beköltöztek a hangyák, nagyon sokan vannak, én meg kétségbeestem! próbáltam ezt a kiáztatós módszert egy napig, de nem tűnik hatékonynak, pedig ugye a túlöntözést nem szereti. bárkinek bármilyen ötlete? 60 literes a dézsa, a fahéjas sütőporos "kezelés" nem ér sokat... segítsetek!

TTNora júl. 15. Creative Commons License 681

Az idén talán még értékelhető mennyiségű termésünk is lesz...

TTNora júl. 10. Creative Commons License 680

pfff... de talán, el sem bírna ennyi beérett termést

Előzmény: leac (679)
leac júl. 8. Creative Commons License 679

Már ennyivel kevesebb van a fákon.

Előzmény: TTNora (678)
TTNora júl. 7. Creative Commons License 678

Látom, Nálad is lesz bőven termés. Szoktátok sós lében eltenni a gyümölcsét? A férjem meg van veszve érte, hogy szüretelni fogunk. :D

Előzmény: leac (672)
H.J jún. 30. Creative Commons License 677

Szia Gábor.Köszönöm a gyors választ.Akkor jól választottam.

Az Aglandau télire ledobálta a leveleit.Ezzel nem is volt gond.Azután tavasszal a többiek megindultak,

ő viszont nem.Megkapartam a kérgét,zöld volt,gondoltam semmi gond,várok.Ugyanúgy kinn volt mint a többi.

Vagy két hónapig nem csinált semmit.Amikor megint megkapartam,már teljesen száraz,halott volt.Nálam a talaj elég agyagos, meszes.Ezt összekeverem egy kis rész sóderrel (lazítás végett) és egy kis kert földdel.Szerinted jó lesz?

Itt Horvát o-ban borzasztó helyen élnek az olivák.Tiszta kő minden .A talaj pedig kavicsos vörös agyag.

Itt nincsenek elkényeztetve.

Előzmény: Gábor 35 (676)