Keresés

Részletes keresés

cilspemamal Creative Commons License 2015.07.06 0 0 793

Sziasztok! Ma vettem egy Frantoio fajtát. Azt olvastam, hogy ez a faj az olaszok legfagytűrőbb olajfája. Azt kérdezném, hogy jövő tavasszal kiültethetném déli fal elé? Mi a tapasztalat vele, hogy bírja a teleinket?

asdfvic1 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 792

Jav.: ki is

Előzmény: asdfvic1 (791)
asdfvic1 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 791

Annak mennyi igazságtartalma van, hogy az olajfa oltható/szemezhető orgonára? Talán gáborke írta régebben a fórumon, de kis is próbálta valaki? Vagy valami irományt tudtok róla adni? 

szuromia Creative Commons License 2015.06.21 0 0 790

A pácolás már a második lépés. Először ki kell áztatni a keserűséget. Ehhez a bogyókat hosszában meg kell vágni, úgy, hogy a vágás ne érjen a magig. Azután hideg vízbe kell rakni, amit rendszeresen cserélni kell rajta, én kétnaponta váltottam a vizet. Az áztatásnak legalább két hétig kell tartani, én egy hónapig csináltam. Igazából a zölden szedett bogyó ezalatt sötétedett be. A pácolás alatt ez a szín csak szebb lett a paprikáktól és a répától.

Előzmény: Gábor 35 (789)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.21 0 0 789

Szia!

 

Jók a fűszerek. A bogyók színe is szép, mondhatni guszta. A fanyarságot, azaz a fanyar ízt kihúzta a 7 hónapos pácolás?

Előzmény: szuromia (788)
szuromia Creative Commons License 2015.06.20 0 0 788

Szia!

Eredetileg egy edény neve. Víz, só, borecet vagy balzsamecet, kevés chilipaprika, őrölt paprika, babér, koriander, apróra vágott piros húsú paprika, sárgarépa, uborka, hagyma, fokhagyma. De nem én raktam össze a pácot, mert erre a pár bogyóra pazarlás lett volna. :) Megmentettem egy kis üveges Torremar levét, azt használtam, és biztos ami biztos, a hűtőben érlelődött. :)

Előzmény: Gábor 35 (787)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 787

Szia....

 

Gazpachera pácolás? Kíváncsi vagyok erre a pácolási formára....leírod hogy készítetted?

Előzmény: szuromia (786)
szuromia Creative Commons License 2015.06.19 0 0 786

A tavalyi termés kb 7 hónapos gazpachera pácolás után.

aidy01 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 785

Igen, voltak rajta terméskezdemények, főleg a lombkorona alsó ágain. Csak mivel ezen kb. 10-20x-osa volt, ezért választottam ezt :)

Előzmény: Gábor 35 (782)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 784

Akkor elég szépen haladsz.....most már engem is megöl a kíváncsiság mi lesz. Van az olajfánál is tartalékrügy, emiatt ne aggódj. Szóval ha megsérül az eredeti (nálam szinte mindig) akkor a felette lévő rejtett rügyből hajt ami igaz hogy később hajt ki de erőteljesebben is nő. Ha pl.: mind a kettő kihajt akkor a rejtettet hagyom meg. Nagyon várom a további fejleményeket....

Előzmény: gáborke (781)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 783

Akkor megvan a válasz, ő is nemes lehet.....nem szükséges átoltani, csak neked is egy másik fajta kellene melléje.

Előzmény: Silvan (780)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 782

Pontosan így van, ahogy mondod...egy másik fajta kell melléje. A mellette állón (a másik fajtán, a törzsesen) is voltak terméskezdemények?

Előzmény: aidy01 (779)
gáborke Creative Commons License 2015.06.14 0 0 781

Megkukkantottam a fagyalra oltott olajfa részeket. A héj alá oltott még zöld, és gyengén kihajtani kezd, a parafilmet sajna az olajfa nem tudja átbökni így, kicsit leszedtem, így láttam hogy alatta kicsit kunkorodik egy kis hajtás (2 mm csak). A sípolás is jól néz ki, az egyik szem kicsit mozog is ezt kicsit sikerült kibontáskor megpreparálni, de talán nem sérült nagyon. Ha letörök ilyen egyszemes oltás szemét, akkor még van tartalékrügy mellette az olajfánál is?

Azért még nem tuti, hogy ered persze, lehet hogy csak kihajtott a melegtől az oltás...

Silvan Creative Commons License 2015.06.14 0 0 780

Kb. 6-7 éve van meg,egyszer virágzott,dugványról lett szaporítva.

Előzmény: Gábor 35 (778)
aidy01 Creative Commons License 2015.06.14 0 0 779

Köszönöm a válaszod. A boltban egy ugyanilyen fajtájú fa volt mellette, ill. volt két másik is, ami hosszú törzzsel gömb alakú koronájúra volt nevelve, annak nem volt pontos fajta megnevezése, csak hogy nemes olajfa.

 

Magyarul ha idén hoz is sok termést, jövőre ez nem várható, ha csak be nem szerzek mellé egy másik fajtát is? :)

Előzmény: Gábor 35 (775)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 778

Az a helyzet, hogy a dugványos növények (mármint amit dugvánnyal szaporítanak) azok fordulnak leggyorsabban termőre.....ez lehet 2-6 év. Ez nagyon sok mindentől függ. Nem tudom mióta van nálad, de ha mostanában akkor még ne várd a csodát....ha most átoltod, akkor azon a rügyön (amit az oltás alatt kinevelsz) szintúgy 2-6 év alatt lesz termés,úgyhogy nem biztos hogy az oltás az eredményes....

Mióta van nálad? Milyen méretű?

Előzmény: Silvan (777)
Silvan Creative Commons License 2015.06.13 0 1 777

Dugványból lett szaporítva,de nem terem.

Előzmény: Gábor 35 (776)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 776

Szia

 

Miért akarod átoltani? Ha csak azért hogy teremjen, akkor nem biztos hogy szükséges. Csak akkor kell, ha magról keltetted ki. De ha ezt te valahonnan vásároltad, akkor nem biztos hogy szükség van rá, mert azok többnyire nemes dugványok és akkor azok hamar teremnek....

Ha pedig te szaporítottad magról, akkor is fog teremni csak kicsit később (átlag 15 év)....

 

Előzmény: Silvan (774)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 775

Szia....

 

A 'frangivento' az a 'cipressino' szinonimája. Így ezen a néven jobban találhatsz róla leírást az interneten. Egyébként magyarul a neve annyit jelent "szélfogó". Ideális a neve a tulajdonságához mert tényleg sövényszerűen nő. Dél-Olaszországból származik és ott nagyon is elterjedt. Nagyon nagy jellemzője a rengeteg virág (tényleg nagyon brutális) és az, hogy emiatt remek beporzó. Sajnos beporzót igényel tehát ezen a fán amit láttál (amin 1000-vel voltak a terméskezdemények) 1 hónap múlva talán 10-15 bogyó lesz (ha lesz annyi)....ha csak nem volt mellette egy másik fajta olajfa....mert akkor bőséges hozamot adhat.

 

Üdv: Gábor

Előzmény: aidy01 (773)
Silvan Creative Commons License 2015.06.13 0 0 774

Termő olajfa ágat szeretnék kérni átoltáshoz.Minden megoldás érdekel.

Köszönöm előre is.

 

aidy01 Creative Commons License 2015.06.13 0 0 773

Sziaszztok!

 

Ma láttam az egyik fővárosi kertészetben 8ezer Ft-ért egy kb. derék magasságú, Fragivento-nak nevezett fajtájú olajfát cserépben. Valaki hallott már erről a fajtáról? Szerintetek érdemes lenne megvenni?

 

Nem kimondottan magas törzsű fának, inkább ilyen sövényszerűnek nevelték, már alacsonyan elágaznak a törzsei. Én egyáltalán nem értek ezekhez a fákhoz, ami megtetszett, hogy gyakorlatilag roskadásig van terméskezdeményekkel...

 

Üdv, Adrián

szuromia Creative Commons License 2015.06.07 0 0 772

Gyakorlatilag egész nap a tűző napon vannak, késő délután kerülnek csak árnyékba. A műanyag cserepeket én kb 100 kilós kőedényekben tartom, nem borítja fel a szél, a fölös víz átfolyik rajta meg jól is néz ki. Mellesleg pedig nem kap a cserép direktbe napot, bár ez nem volt szempont.

Előzmény: becko9 (771)
becko9 Creative Commons License 2015.06.07 0 0 771

Üdv, Nektek a cserepes olajfák egész nap teljes napon vannak, vagy félárnyékban?

gáborke Creative Commons License 2015.06.03 0 0 770

Köszi. Csináltam 2 ilyen sípolást most, meg a maradék ágból egy héj alát, hátha.

Előzmény: Gábor 35 (769)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.03 0 0 769

szia.

 

Bár én nem foglalkozom már fagyalos oltásokkal, mert az olajfákat szintén olajfa alanyra oltom, de én megpróbálnám most ezt a technikát ill. ősszel (szeptember elejétől). Most ha belegondolok, így ebben a formában (mint amit a videón látni, hogy vastagabb az alany) nem próbáltam ki ezt a módszert ill. nem veséztem ki teljesen ezt a lehetőséget. Én a helyedben (ha az időd engedi) kipróbálnám......

 

 

Előzmény: gáborke (768)
gáborke Creative Commons License 2015.06.03 0 0 768

Jó kis videók!  A sípolásos oltást fagyalra is lehet próbálni? Ill. mikor érdemes, gondolom inkább mostanában nyár elején, mikor jól adja a héját?

Előzmény: Gábor 35 (764)
Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 767

Ismét sziasztok...:)

 

 A gyerekkori haverom telkén telepítettünk olajfákat. Készítettem egy videót az egyik olajfa ültetéséről. Ezen a linken nézhetitek meg:

 

https://www.youtube.com/watch?v=q3dJMpIc38Q

Gábor 35 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 766

Sziasztok!

 

A 'kollégám' szólt, hogy mutatni akar valamit. Mikor megláttam nem bírtam ki, hogy ne fotózzam le...:) Ezt a bőséges virágzást nézzétek:

 

 

unartis: Creative Commons License 2015.05.12 0 0 765

Sziasztok! Még tavaly hozta Görögországból egy ismerősöm ezt az olajfát, korábban nem tudtam, hogy több fajtája is van, mint minden kultúrnövénynek, ez  milyen fajta lehet?

 

   

Gábor 35 Creative Commons License 2015.05.06 0 0 764

Sziasztok......

 

Készítettem videókat egy átoltási formáról:

 

https://www.youtube.com/watch?v=sO_epaXb_Fw

 

és egy 2 részes videót vastagabb alannyal:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6zXUtSInSDg

 

2. rész (3 hét elteltével):

 

https://www.youtube.com/watch?v=KPQB5IlS7oA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!