Keresés

Részletes keresés

Diótörő Creative Commons License 2015.05.17 0 0 80

Kösz szépen, lepermeteztem a fákat, nekik már késő, de kis bitangok elpusztultak.

Majd jobban figyelem a második generációt.

Szerencsére értéktelen fácskák voltak.

Előzmény: coleng (79)
coleng Creative Commons License 2015.05.17 0 0 79
Előzmény: Diótörő (78)
Diótörő Creative Commons License 2015.05.16 0 0 78

Ide illik a kertészet témája:

25 éve élek Érden, de ilyen fa károsodást még nem láttam. Hatalmas és nagyon sok pókháló szerű képződmények vannak egyes fákon dögivel, benne rengeteg kis, apró méretű kukaccal.Az egész fa tele van velük. Ha megrázom a fát, a kukacok, mint a kommandósok, egy pókfonalon leereszkednek a talajra. Kicsit későn permeteztem le a szél miatt és két kis fácskának vége is lett.

Mik lehetnek ezek?

Máshol is láttam hasonlókat, de azoknak a telkeknek nincs gazdája.

SaGa Creative Commons License 2012.04.03 0 0 76

Köszönöm, ez a Vadlúd utcai volt korábban is megadva, csak nem ugrott be, melyik madár.

Előzmény: RJancsi (75)
RJancsi Creative Commons License 2012.04.03 0 0 75

Ne vedd 100%-nak, de a Vadlúd utca végén (a Sóskúti úthoz közel) van egy cég, amelyik korlátlan mennyiségben vesz át komposztálható zöld hulladékot. Gondolom a végterméket el is adják. Egy próbát megér...

 

Biztosabb, de kicsit messzebb van:

 

http://www.compostal.hu/hu/komposztalo+telep/komposzt+ertekesitese/minosegi+komposzt+3.html

 

 

Előzmény: SaGa (74)
SaGa Creative Commons License 2012.04.03 0 0 74

Valamikor az azóda "megboldogított" szemétszállítós topikban valaki írta, hogy hol lehet Érden, elfogadható áron, ömlesztett kertiföldet (esetleg némi komposzttal keverve) venni. Kellene vagy 5 köbméter. Tud valaki valami címet, céget, ahol érdemes nézelődni?

 

SaGa

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.27 0 0 72
Hogy neked mekkora szerencséd van, hogy a moderátorok nem járnak errefelé! Elég gáz ez az átlátszó önreklám. Az is hülye, aki rákattint.
Előzmény: Törölt nick (70)
otterlo Creative Commons License 2008.03.05 0 0 68

Kb. 7 éve vettem egy földlabdás példányt, 3 szál, kb 2 m magas náddal. Az évek során folyamatosan sűrűsödött. Néhány éve már körbe kell kötöznöm a téli időszakra, mert a hó és a jég szétterítené. Más téli védelmet tőlem nem kapott.

 

Színe szerint ilyennek kell lennie, hiszen örökzöld. Amúgy meg valószínűleg nem kellene ilyen sűrűre hagynom nőni. Rendszeres ritkítás eredményeképpen valószínűleg még magasabb és erősebb/vastagabb hajtásokból állna.

 

Amire még érdemes odafigyelnem a jövőben: valamilyen gyűrűvel körbe kell vennem a talajban, ami megakadályozza, hogy a gyökérzete oldalt továbbterjedjen. Rendkívül agresszív, ha nem nyúlnék hozzá, néhány éven belül 1-2 m átmérőjű nádasom lenne.

Előzmény: Ró-Ka (67)
Ró-Ka Creative Commons License 2008.03.05 0 0 67

Mióta neveled, hogy ilyen szép nagyra nőtt? Mennyire képes átvészelni a telet?

 

A nyár végén telepített bambuszomat a tövénél talajjal takartam. Kicsit aggódom érte. A levelei fele hosszúságban szárazak, szár felőli végükön zöldek. Ennek ilyennek kell lennie tél végén?

Előzmény: otterlo (66)
otterlo Creative Commons License 2008.03.05 0 0 66

A kép lemaradt, talán most sikerül:

 

 

Előzmény: otterlo (65)
otterlo Creative Commons License 2008.03.05 0 0 65

Szeretnél bambusznádat a kertedbe?

 

Az alábbi képen látható növényemet meg kell szüntetnem, ahova pedig átültetek belőle, oda a töredéke is elég.

 

 

Bárkinek szívesen adok belőle (természetesen ajándékba). Akit érdekel, jelentkezzen e-mailben vagy telefonon, hogy időpontot egyeztessünk.

pancsimánia Creative Commons License 2008.02.16 0 0 64

Ok köszi a tanácsot! :)

 

üdv

Előzmény: Csipibogyó (63)
Csipibogyó Creative Commons License 2008.02.16 0 0 63
Hát én lakberendező vagyok, nem kertész, de anyukám ebben az esetben a következőt szokta javasolni. Ha nincs kifúrva a cserép alja, azonnal megtenni, hogy kifolyhasson a felesleges víz a cserépből, mert a pangó vizet egy növény sem szereti. Kicsit ki kell szárítani, majd utána pici vizet tenni csak a földre, a cserép alá alátétbe vagy kaspóba  többet és a növény fel fogja szívni magának a szükséges mennyiséget. Próbáld meg. A yuccát én heti egyszer locsolnám, de az nem mérvadó, mi a nővéremmel rövid távra szoktunk egymásnak cserepes növényeket vásárolni, tekintettel azok igen gyors halálára:-)))
Előzmény: pancsimánia (62)
pancsimánia Creative Commons License 2008.02.15 0 0 62

Sziasztok!

 

 Tetszik a fórmotok! De most a segítségetekre lenne szükségem!

 Van egy bambuszom kb 40cm magas és eléggé lankadtak a levelei!

 Egy ismerősöm ajánlotta hogy öntözzem rendszeresen (mivel fölbe van)

 hát tocsog is az "iszapban". De jelentősen nem javult a helyzet!

 Mit javasoltok? Tegyem inkább vázába?

 Tápszer esetleg neki? Vagy a napfényes tavaszra lenne szüksége?

 

 A másik hogy vettem egy Yuccát is! Azt hetente elég egyszer öntözni?

 

 Bocs de elégkezdő vagyok még de szépet szeretem...

 

 Köszi!

 

 üdv:

 Szabolcs

Ró-Ka Creative Commons License 2007.11.21 0 0 61
Köszönöm, résen leszek.
Előzmény: babydevil (60)
babydevil Creative Commons License 2007.11.21 0 0 60

Szia!

Vagy a praktikerben vagy a brico store-ban szereztem be. Nem tudom pontosan, mert már kb 2 éve vettem és elég sokat járok barkácsáruházakba, szóval állandóan keverem őket.

Előzmény: Ró-Ka (59)
Ró-Ka Creative Commons License 2007.11.20 0 0 59
Nagyon gondos vagy. Megpróbálom a módszered, ha elárulod hol lehet beszerezni ezt a hormont. Virágüzlet, gazdabolt? Köszi a segítséget.
Előzmény: babydevil (58)
babydevil Creative Commons License 2007.11.20 0 0 58

én eddig azt csináltam, hogy beszórtam porral, majd bebugyoláltam vattával (hogy a por se tudjon gyorsan megszökni viszont a netán képződő kicsi gyökerek is át tudjanak hatolni a vattán) és úgy tettem vizbe, vagy amikor rózsát gyökereztettem, akkor föld és homok keverékébe.

Eddig csak rózsával próbálkoztam (kb 70%-os volt a szaporitás sikeressége), meg sövénynövényekkel.

Előzmény: Ró-Ka (57)
Ró-Ka Creative Commons License 2007.11.20 0 0 57
Erről a gyökereztető hormonról hallottam, de alkalmazását nem ismerem. Jól gondolom, hogy ha a hajtásvéget bekenem vele, akkor földben kell gyökereztetnem?
Előzmény: babydevil (56)
babydevil Creative Commons License 2007.11.20 0 0 56

Lehet kapni gyökereztető hormon (lágyszárú, félfás szárú és fásszárúakra) port.

Ennek a használata elősegitheti a mikulásvirág szaporitását a mostani időszakban esetleg?

Előzmény: rebondo (55)
rebondo Creative Commons License 2007.11.19 0 0 55
Én ezt másoltam.
5% alatt gondolom az esélyt,mert nem arra van beállva hormon...
Előzmény: Ró-Ka (54)
Ró-Ka Creative Commons License 2007.11.19 0 0 54
Bocsi, lemaradt a lényeg: köszönöm a válaszod.
Előzmény: Ró-Ka (53)
Ró-Ka Creative Commons License 2007.11.19 0 0 53

1. Igazad van, nem virágzó Mikulást vettem.:)

2. A mikulásvirág ágat tehát hagyhatom a vízben.

3. A dugványozás nem évszak függő?

Előzmény: rebondo (52)
rebondo Creative Commons License 2007.11.19 0 0 52
Egy mikulásvirág nem mikulásvirág? Dugványozással felszaporíthatjuk állományunkat. Júniusban, amikor úgyis vissza kell vágni a növényt, a levágott hajtásokat gyökereztessük vízben, vagy dugjuk nedves homokba.
Előzmény: Ró-Ka (51)
Ró-Ka Creative Commons License 2007.11.19 0 0 51

Vettem egy szép, terebélyes Mikulás virágot. Sajnos szállítás közben letört az egyik hajtása. Meg lehet-e menteni? Vízbe vagy virágföldbe dugjam, vagy rögtön a kukába?

 

 

 

egy simabőrű Creative Commons License 2006.04.28 0 0 50

Ragadós sárga lapocska, így jobban ismerik, nagyon hasznos! Én szerda délkörül fölaggattam a fákra húsz darabot és este már 82 cseresznyelegyet fogott. Az eső most kiszúrt velem. Egyébként  tíz fánn lógnak.

 Rebondó, ha erre jársz mi a véleményed?

 Ja és nincs nálam monilia, egyenlőre.

 Vége a politikának, ébresztő, vagy te is duzzogsz öregfiú?

Előzmény: Ró-Ka (49)
Ró-Ka Creative Commons License 2006.04.28 0 0 49
Ha így kérem az eladótól, akkor tudni fogja mire gondolok?:) Vagy van valmilyen "hivatalos" megnevezése is?
Előzmény: egy simabőrű (48)
egy simabőrű Creative Commons License 2006.04.28 0 0 48
Figyelem! Még nem késő! Helyezzétek ki a szexferomon csapdakat a cseresznye, szilva és meggyfákra. Sárga ragadós lapok, a gazdaboltokban kapható. Ha kisüt a nap hemzsegni fognak a cseresznyelegyek és a szilvadarazsak. Környezetkímélő, olcsó és szerintem hatásos.
mézontófű Creative Commons License 2005.11.24 0 0 47

Figyu,

madárkaját a terményesnél vegyél, mert másutt rablók...

 

Madáretetős topik

 

ezt biztos ismered, van ott néhány hivatásos madarász is, azokat érdemes figyelni.

Előzmény: babydevil (46)
babydevil Creative Commons License 2005.11.24 0 0 46

Na jó, akkor hétvégén kiteszem az összes etetőt, meg a szotyival töltött üditős flaskákat:-)

Szivem szerint már 2-3 hete kiraktam volna, de az uram szerint még korai lett volna. Hiába mondtam neki, hogy szerintem valahogy az idén kevesebb ehető termés volt.

Aztán valahogy elmaradt az etetők kirakása. Bár az gyanús volt, hogy hétvégén 5 db cinege ugrabugrált a szomszéd mandulafáján. Ezt vehettem volna intő jelnek...

A verebeket sose zavarom el, bár nagyon kis piszkok:-) Tavaly mindig igyekeztek kitúrni a cinkéket az etetőnél...Viszont arra nagyon jó a nálunk levő verébcsapat, hogy a zajongásukkal felhivják a többi madár figyelmét is a kajára. Szombaton már vettem a fresnapfban egy nagy adag madárkajcsit. Végülis a keritésre fellógattam már egy szotyis palackot, meg tettem mellé 2 fürt kölest, a matyiknak a mogyorót, ha ezek után kiteszem a többi etetőt is, valszeg rájönnek, hogy a kertünkben ottvan a terülj terülj asztalkám.Remélem legalábbis.

Most már van 2 távcsövünk, meg egy jó digit gépünk is, úgyhogy hétvégente én is nekiállok madarat lesni:-D

Előzmény: mézontófű (45)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!