Keresés

Részletes keresés

lalberto Creative Commons License 2014.04.15 0 0 266

Eladó Karinthy Ferenc:Szellemidézés c. könyve.

 

Mail:

lalberto@freemail.hu

 

FoxAlfa1 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 265

Kedves lakos,

 

a www.port.hu -n van egy szinte teljes összefoglaló K.F. műveiről:

www.port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=24462

 

Remélem, kielégítő a válasz!

 

Üdvözlettel!

 

xoyox Creative Commons License 2013.01.29 0 0 264

kiszeramerabavatag

ha lehet

lakos Creative Commons License 2013.01.14 0 0 263

Üdv

 

Kezembe akadt az Ördöggörcs c. köny, nemrég fejeztem be, nagyon sok érdekes, számomra új dolog volt benne.

Karinthy Gáborról pl. nagyjából semmit nem tudtam előtte.

Ugyanakkor a végére tudatosult bennem, hogy annak ellenére, hogy elég sok magyar szerzőt olvastam/ olvasok, főleg maiakat és XX. századból, de tulajdonképpen Karinthy Ferenctől nem olvastam még szinte semmit. Magam sem tudom mért, valahogy kimaradt eddig. Talán a Budapesti őszt, de az is csak nagyon halványan rémlik, maga a tény, hogy olvashattam valamikor, de maga a könyv már egyáltalán nem.

Szóval azt kérdezném, hogy mi az a 2-3 könyv tőle amivel érdemes kezdeni, ha lehet ezt így megfogalmazni?

Előzmény: Yogi (262)
Yogi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 262

Ma húsz éve halt meg, vagyis ma van az ötödik évfordulója...

Superb_ Creative Commons License 2010.05.04 0 0 261
:). Nincs új a nap alatt, de én hiszek abban, hogy a zseni nem ismer korlátokat beüzen ide nekünk még így is...

Jó, akkor legyen egy aktuális változat, figyelem ez nem Karinthy csak aktualizáltam:

- Nem ön a miniszterelnök?

- Nem kérem, nem én vagyok az.

- Bocsánat, pontosítok, nem Önt bízta meg a Köztársasági elnök a kormányalakítással?

- Nem, engem csupán a kormányalakítás előkészítésével bíztak meg.

- Akkor elnézést a zavarásért.

- Kérem, szót sem érdemel.


Előzmény: carbonara (260)
carbonara Creative Commons License 2010.05.02 0 0 260

Amikor olvastam, hogy az új, változtatott szerkezetű kormányban megszűnik a Miniszterelnöki Hivatal, helyette Miniszterelnökség lesz, azonnal ez a tárca ugrott be :


Hőskor

Az utcákon még alig lehetett járni a sok törmeléktől, bombatölcsértől, lódögtől, szétlőtt harckocsitól, és mindenki karszalagot viselt. Legtöbb volt az Orvos meg Rendőr - azóta se láttam ennyit Budapesten -, de akadt bőven Sajtó, Posta, Vízművek, Tolmács és így tovább, csupa közhasznú foglalkozás, kinek mi jutott, vagy mire futotta a találékonyságából. A Bérkocsis utca egyik kapujában alacsony, borostás férfi állt, gyűrött, három számmal nagyobb, ócska esőkabátban, hátizsákkal, fején zsíros micisapka; az orrát piszkálta, karján nemzetiszínű szalag: Miniszterelnökség.

- Bocsánat - léptem oda, vedlett kucsmámat tisztelettudón megemelve -, a miniszterelnök úrhoz van szerencsém?

- Nem, kérem - felelte az esőkabátos kissé meglepve, de korántsem megbántva. - Nem én vagyok.

- Nem ön a miniszterelnök?

- Nem kérem, nem én vagyok az.

- Akkor elnézést a zavarásért.

- Kérem, szót sem érdemel.



(Nem tudom, pontosan, mikor írta, nekem az Ez-az, avagy A  bicikliző tigris c. 1965-ben kiadott kötetben van meg)

Yogi Creative Commons License 2010.05.02 0 0 259
Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.02 0 0 258
Tudtátok, hogy Karinthy Ferenc írta a Tegnapelőtt című film forgatókönyvét?

http://www.port.hu/tegnapelott/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=37270
steko Creative Commons License 2009.11.04 0 0 257

Olvasom a naplót.....élvezem....néha gondolkodom,vajon mi maradt ki belőle.....

 

Azon is elgondolkodom,hogy ma sok kortárs iró ritkán engedheti meg magának,hogy a viszonylag olcsó Szigligeti Alkotóházban eltöltsön néhány napot....vannak kivételek...

 

a többiről nem is beszélve......

 

 

Ma Jancsó Miklós le tudná forgatni a nagy filmjeit.?.......kötve hiszem.....

Superb_ Creative Commons License 2009.05.15 0 0 256
Nekem is az a kiadás van meg, azonnal beszereztem. Egyúttal nagyon örülök, hogy végre egy jó kiadó vette a fáradságot és újra kiadta a - nekem - legjobb mai magyar író naplóját. Ami több mint napló, aki olvasta az tudja. Én azt vallom,, hogy nem Márton Ördöggörcse a hiányzó Karinthy nagy mű. Az már akkor kész volt: a Napló a nagy könyv!
Előzmény: Jimmy Leafs (255)
Jimmy Leafs Creative Commons License 2009.05.13 0 0 255
Keslekedtek? Mihez kepest? 1 evvel Cini halala utan megjelent, azota szamtalanszor olvastam, fo helyen all a konyvsepolcomnak...
Előzmény: Scutty (252)
Yogi Creative Commons License 2009.01.12 0 0 254
Előzmény: Scutty (253)
Scutty Creative Commons License 2009.01.12 0 0 253

Ja, és még valami:

   Az INDEX mai kiadásában (2009.01.12) megemlíti, hogy a http://konyves.blog.hu szerint K. F. "EPEPE" c. művét kiadták a fejlett Nyugaton, Kertész Imre és Bartis László (???) művei között / mellett. A zangol cím METROPOLE lett a szent keresztségben. Érdemes lenne utánakeresgélni, elolvasni a zangol fordító megjegyzéseit.

   Bár szerintem NEM ez az első K. F. mű, ami megjelent napnyugoton... lásd a NAPLÓ, amelyben többször is jelzi, hogy tárgyal x-y-z kiadókkal, a megjelenés érdekében.

 

Bye-bye, Scutty!

 

Scutty Creative Commons License 2009.01.12 0 0 252

   Most olvastam, hogy az Ulpius ház könyvkiadó kiadja a NAPLÓ első kötetét (1967-1969), elő lehet jegyezni, vagy megrendelni.

   Sokat késlekedtek vele, de remélhetőleg kiadják a két másik kötetet is.

   Akit érdekel, ne késlekedjen a vásárlással, mert gondolom, rém korlátozott példányszámban jön csak ki.

Üdv!

VVP Creative Commons License 2008.12.23 0 0 251

Igen sajnálom, hogy Ági néni meghalt... 

Szerencsémnek tartom, hogy személyesen is találkozhattam vele.  Az ismételt érdeklődésre megintcsak Czeizel E. könyvét ajánlanám, amiben Ő is szerepel.

Scutty Creative Commons License 2008.12.20 0 0 250

Károli-féle Biblia, a Korinthusbéliekhez írt I. levél, 13:

 

...

4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

...

 

Megérzésem szerint valahogy ez a pár szó fejezte ki legjobban szegény igazi valóját...

 

Adj békét Neki, Uram!

 

Superb_ Creative Commons License 2008.12.20 0 0 249
Nyugodjék békében.

A Napló alapján azt hiszem, hogy nagyon pozitív személyiség lehetett.
Előzmény: Scutty (246)
carbonara Creative Commons License 2008.12.20 0 0 248
Nyugodjék békében .


Egy kis érdekesség a gyászjelentésről : a Népszabadságban jelent meg, a Magyar Nemzetben nem (más napilapot nem láttam).
Saját kívánsága lehetett a csendes temetés, férjével ellentétben nem kedvelte a nyilvánosságot. Most is szívesen tudnék többet róla.
Előzmény: Scutty (246)
Yogi Creative Commons License 2008.12.20 0 0 247
Óóóó...
Remélem, van túlvilág és ott ismét egymásra eltek.
Előzmény: Scutty (246)
Scutty Creative Commons License 2008.12.20 0 0 246

Hogy mit tudunk szegényről???

 

Csak azt, amit a mai újság írt:

  

   Karinthy Ferencné,

       Boros Ágnes

          elhúnyt.

 

          Családja és barátai

         csendben eltemették.

 

  

       Nyugodjék békében.

 

Előzmény: carbonara (243)
VVP Creative Commons License 2008.12.18 0 0 245

Bár egy ideje nem írt ide senki, remélem a topic életben marad...

Néhány hozzászólás a korábbiakhoz, kezdve egy aprósággal:

-az "és az oroszok is itt vannak" téma: nem értem, mit nem lehet ezen érteni. Az illető az ismert írónak elpanaszol dolgokat. A közismert tréfamester meg ad egy jó magas labdát. Tessék elgondolni, mit lehetett akkoriban erre mondani (talán ez folytatódik úgy, hogy : -"ezt én nem mondtam!" KF: -én sem!) Ennyi. Nem arról szól, hogy KF ezzel elküldi az illetőt a fenébe. Ez egy vicc, tessék úgy érteni!

 

-zsidókérdés: olvasható az interneten egy újságírónőnek az erről való "értekezése". Szerintem hatalmas marhaság. KF az aasszimilációt tartotta megoldásnak, és szerintem (nem vagyok érintett...) teljesen igaza is volt.  Ez nem azt jelenti feltétlenül, hogy valaki nem tarthatja a vallását,identitását, nem mehet zsinagógába. De ha magyarnak érzi magát, akkor tehetségétől mérten mindent itt kell megtennie, ezen a nyelven, ezért az országért, stb. Ez egyébként most roppant aktuális kérdés, éppen egy másik népcsoport miatt. Arra is kb. ez lenne a megoldás. Kb. annyira lenni okosnak, szorgalmasnak, bűnözőnek, eltartottnak mint a többi magyar. Akkor senki nem cigányozna...Bocs az off-ért). Szóval ez, hogy KF-ben antiszemita zsidót látni,ez egy akkora marhaság, hogy nem is érdemes rá sok szót vesztegetni.

-Ági néni: minden tiszteletet megérdemel, mert Ő biztosította ennek a nem mindennapi embernek a hátteret, ahogy ezt KF le is írja a naplójában.

A családról, tehetségről, betegségeikről mindenki olvashat Czeizel tanár Úr idevonatkozó nagyszerű könyvében. Aki még nem ismerné, irány az antikvárium.

 

Úgy általánosságban: ma valóban nincs divatban KF. Mi ennek az oka? Nagyon egyszerű: minden kor olyan tehetségeket nevel, és olyan tehetségek emlékét ápolja, ami az aktuális általános állapotoknak megfelel. Tehát ma éppen annyi tehetséges művész születik, mint 100 éve 8ez genetikai törvény, kérem senki ne is akarjon vele vitatkozni...).

 Hol vannak ezek a tehetségek? Itt. Mit csinálnak? Hát kérem: buszvezetők, orvosok, eladók, mérnökök, stb. Ui. nincsen szükség a tehetségükre.Vagy maguknak alkotnak, vagy egyáltalán nem alkotnak, és letekerték magukban a megszólaló hangokat. Nem tudtak kibontakozni. A kutyát nem érdeklik. ill. egy nagyon szűk réteget érdekelnének. Hogy milyen világ van itt most, azt valószínűleg tudja,  aki ezt a topicot látogatja. Hogyan várjuk el, hogy itt KF-nek divatja legyen? Az empátiának, uraim? A normálisnak, hölgyeim? Majd máskor. Vagy máshol. Valaki utalt alább korunk ünnepelt magyar írójára, szerintem mindenki tudja kiről volt szó. A vicc, hogy KF is említi Naplójában, a "lilaság" kapcsán. Vigasztaljuk magunkat azzal, hogy ha egyetértünk kedvenc írónk vélemyényével, aki tagadhatatlanul művelt, intelligens ember volt, nos, akkor talán mi sem vagyunk elveszettek.

Üdv.    

   

Yogi Creative Commons License 2008.06.02 0 0 244
Fene tudja, biztos csak érzéki csalódás, de nekünk mintha családtag lenne.
Előzmény: carbonara (243)
carbonara Creative Commons License 2008.06.01 0 0 243
Mit tudunk Karinthy Ferenc feleségéről ? Szinte semmit. Az Ördöggörcsben rövid leírás megismerkedésükröl, néhány fénykép ahol másokkal együtt láthatók, a Naplóban néhány említés, hogy valahol együtt voltak. És persze ő adta ki a Naplót özvegyen. Talán ki is húzott néhány rá vonatkozó beírást ?
De hogy mit élt át az asszony majdnem félévszázadon át közismerten szoknyavadász férje mellett, érdekelte-e egyáltalán az irodalom stb, mindez nekem teljesen ismeretlen. Karinthy Frigyes fiatalon és régen elhúnyt első feleségéről sokkal többet lehet tudni. Vagy csak én vagyok ilyen tudatlan ?
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.20 0 0 242
Szia!

Két dolognak örültem ma; az egyik, hogy létezik a Karinthy topik, a másik az általad feltett műsorszám volt. :)

"Utazás a Karinthyak világába"- Túl későn kezdődött, ezért lemaradtam róla..
Kösz!
Előzmény: U.N. Owen (241)
U.N. Owen Creative Commons License 2008.05.18 0 0 241

feltették-e a netre?

 

http://www.rtlhirek.hu/video/7911

"Utazás a Karinthyak világába"

Előzmény: SnoopyPapa (238)
Superb_ Creative Commons License 2008.05.18 0 0 240
Én nem találom de lehet, hogy elbénáztam.
Előzmény: SnoopyPapa (238)
SnoopyPapa Creative Commons License 2008.05.17 0 0 239

, ja, hogy egyik szavam a másikba ne öltsem (valamit megnyomtam és elment, bocs), tehát, magam is szívesen megnéztem volna, de felületesen olvashattam a TV-újságot.

 

SnPapa.

 

Előzmény: SnoopyPapa (238)
SnoopyPapa Creative Commons License 2008.05.17 0 0 238
Érdeklődöm, feltették-e a netre? Magam nem találom,
Előzmény: Superb_ (237)
Superb_ Creative Commons License 2008.05.14 0 0 237
Lemaradtam, pedig érdekelne, megnézem hátha feltették a netre.
Előzmény: Bárzene (236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!