Keresés

Részletes keresés

vae victiske Creative Commons License 2017.09.10 -2 0 22774
lborli Creative Commons License 2017.08.24 -2 4 22773

Van ízlésük, mint általában a népeknek olaszhonban.

A gyereknél (Lille) ugyanazok a gusztustalan betonkockák éktelenkednek, mint amit a németországi tv felvételeken látni.

De: rossz irányba tapogatóznak, nem kell beengedni a nem odavalókat, s mindjárt nem kell akármilyen szép, de mégis csak ronda utcai akadályokat elhelyezni. Bár, aki gyártja tán másként vélekedik...

Előzmény: bonnita (22763)
cscs0827 Creative Commons License 2017.08.24 -1 0 22772

Uppppsz, ez el is kerülte a figyelmemet.

Ha ilyen kevés az idő, akkor a legegyszerűbb Pisaban megszállni, onnan vonattal könnyen megközelíthető Firenze és Lucca egy-egy napra, a maradék kicsi időben meg Pisa.

Előzmény: vélemény (22771)
vélemény Creative Commons License 2017.08.24 -1 0 22771

Ez 4 nap. Sőt nem is 4, hanem 2 teljes és 2 töredék nap. Ennyi nem fér bele, sem kocsival, sem vonattal. Csak állandón úton lennétek. Legalább SAienat és San Gimit hagyjátok ki, azok a másik irányban vannak. Pisa, Lucca, Firenze  is elég sok. Ennyi idő alatt csak a legeslegfontosabbak nézhetők meg.

Előzmény: gy1964 (22762)
cscs0827 Creative Commons License 2017.08.24 -1 0 22770

A környék vasúti csomópontja és természetesen fénypontja egértelműen Firenze, ha tömegközlekednétek, akkor ott szálljatok meg. Azt pedig már rengetegszer leírtuk, hogy amennyiben Firenzében van a szállás (meg úgy általában a nagyobbacska városokban), oda nem igazán praktikus az autó, mivel a belső részekre szigorúan csak engedéllyel rendelkezők hajthatnak be.

Catella Creative Commons License 2017.08.23 -1 0 22769

Szerencsére azért van szépérzékük. Ha már muszáj, legalább nézzen ki valahogy. A célt úgy is el lehet érni, hogy nem keltenek rettegést folyamatosan. (Előbbi rövid beírásom talán magyarázatra szorult)

Előzmény: bilek (22767)
janka72 Creative Commons License 2017.08.23 -1 0 22768

Jaj, tényleg :( Csak hirtelen olyan szépnek tűnt, hogy nem jöttem rá. Köszi.

Előzmény: bilek (22767)
bilek Creative Commons License 2017.08.23 -1 0 22767

Betontömb. :(

Előzmény: janka72 (22766)
janka72 Creative Commons License 2017.08.23 -1 0 22766

Ezmiez?

hutlen Creative Commons License 2017.08.23 0 0 22765

Én tudok neked több jó lehetőséget is ajánlani, ha érdekel küldj  nekem pivát mailt a vacanze@toscanarelax.net címre.

Catella Creative Commons License 2017.08.23 -1 1 22764

De legalább jól néz ki.

bonnita Creative Commons License 2017.08.23 -1 1 22763

Firenze védekezik

gy1964 Creative Commons License 2017.08.23 0 0 22762

sziasztok,

szeretnék segítséget kérni tőletek, októberben repülővel tervezünk egy hosszú hétvégét  (csüt- vasárnap), ( Firenze, Pisa, Lucca, Siena, San Gimiano) , nem tudjuk hol lenne ideális szállást foglalni, Pisába repülővel érkezünk, autót szeretnénk bérelni, de ha a szállásról tömegközlekedéssel elérhetők a tervezett helyek akkor bevállaljuk,  előre is köszönöm a segítségeteket

Előzmény: okinayab (22578)
hutlen Creative Commons License 2017.08.22 0 0 22761

Kedves mindneki:),

Lenne egy látszólag furcsa kérdésem, de nekem igen fontos lenne, hogy választ kapjak:

Nincs véletlenül valaki, aki szeptember 12-16 között kocsival megy Toszkánába?? (tulajdonképpen Firenzébe, de bármely közeli pont is jó lehet).

Nagyon szépen megköszönném a választ (pozitív választ főleg:))))

anblock_italia Creative Commons License 2017.08.19 0 0 22760

lehet, a mi elveszett holmijaink is megkerülnének, csak mi hamar feladjuk az utánajárást. Arra gondoltam, hogy ha a kisebb helyi járaton valaki fenn hagy valamit, ott már talán ismerik jól egymást a sofőr és az utasok, nem kellenek úgy a szabályok..., ez olyan idillikus megközelítés részemről :-) .

Előzmény: AmpugnanoVendégház (22759)
AmpugnanoVendégház Creative Commons License 2017.08.18 0 0 22759

Az elhagyott holmik maguktól sajnos még Toszkánában sem mindig találnak vissza a gazdájukhoz: a feledékeny kölkök drága szüleinek, vagyis nekünk kellett a buszpályaudvarra telefonálgatni, és ott a járat beazonosítása után általában megadták az illetékes sofőr elérhetőségét, aki megerősítette, hogy valóban megtalálta, és nála van az elveszített holmi, és onnantól már csak a buszvezetővel kellett egyeztetni, illetve olyan eset is előfordult, hogy be kellett menni a talált tárgyak osztályára, de eddig még minden visszakerült, szerencsére gyermekeink életkorának előrehaladtával az ilyen elveszítős esetek is egyre ritkábban fordulnak elő.

---
http://toszkana.info/

"de honnan tudták, hogy kié az elhagyott holmi? felteszem a sofőr már ismeri a gyerekeket.., meg az utasok is. ilyen helyzetben természetes a jóindulat."

Előzmény: anblock_italia (22757)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.18 0 1 22758

Csak hozzá teszem az én esetemet ezzel kapcsolatban, mert még mindig erről beszéltek. Mi Firenzében adtuk le nagyon szép autónkat a parkolóházban kulccsal együtt 3 napra. Azért, hogy ha arrébb kell vinni odébb tudjon vele menni a parkolóőr. Én ezen meglepődtem, de az autó tulajdonosának ez természetes volt. Felesleges azon vitatkozni kinek mi a nézete egyes dolgokról, mert azok igen sokfélék, attól függenek ki miket élt meg előzőleg.

anblock_italia Creative Commons License 2017.08.18 0 0 22757

de honnan tudták, hogy kié az elhagyott holmi? felteszem a sofőr már ismeri a gyerekeket.., meg az utasok is. ilyen helyzetben természetes a jóindulat.

Előzmény: AmpugnanoVendégház (22754)
cscs0827 Creative Commons License 2017.08.18 -2 2 22756

Mindig megvan annak a diszkrét bája, amikor egy külföldön élő magyar visszaköpköd.

Én is éltem hosszasan egy meglehetősen jól prosperáló, gazdag országban, egy pici faluban (ahol nem üzemeltettünk vendégházat). Ennek már több, mint 20 éve, de az ottaniak bizony akkor is zárták az ajtókat. Szerencsére mi mindig vigyáztunk az értékeinkre, így nincs tapasztalatom, hogy ki mit tett volna, ha elhagyom a bármimet a buszon.

Előzmény: vélemény (22755)
vélemény Creative Commons License 2017.08.18 0 0 22755

Csodák mindig, mindenütt vannak. Csak sajnos mindig, mindenütt egyre kevesebb.

Én 30 évvel ezelőtt idegenvezettem olasz csoportokat, köztük elég sok diákcsoportot is. Nem kellett nekik mondani, hogy vigyázzanak az értékeikre. Mindannyian elől hordták a hátizsákot, mert megszokták, hogy úgy biztonságos hordani.

AmpugnanoVendégház Creative Commons License 2017.08.18 0 0 22754

Mindegyik buszon felejtős eset Sienában történt, Ampugnano, a pici falu, ahol a lakunk (és a Vendégházunkat üzemeltetjük), Siena mellett van, a gyerekeink Sienába járnak iskolába.

"Őszintén kívánom, hogy éljetek mindig ilyen mesebeli helyen, és örülj neki, hogy a gyermekeid a drága hangszereiket, mobiljaikat mondjuk nem Sienában, vagy Firenzében hagyták el, hiszen, mint tudjuk az is Toszkána, mégsem hiszem, hogy a becsületes megtalálók hada ott állt volna a küszöbötökön."

Előzmény: cscs0827 (22751)
lborli Creative Commons License 2017.08.17 -2 2 22753

Úgy hiszem cscs0827 és bonnita alant mindent leírt, amit magam is mondani szerettem volna.

Előzmény: AmpugnanoVendégház (22750)
bonnita Creative Commons License 2017.08.16 -1 0 22752

Minden szavaddal egyetértek. Megjegyzem én is olyan környezetben élek, ahol nem zárják a kapukat, én magam is sokszor 

elfelejtem éjszakára bezárni a bejárati ajtót, néhol a kapuk előtt gyümölcsöt árulnak becsületkasszával, de a belvárosban és

bizonyos környékeken már nem így van, holott Sopron mindig nagyon biztonságos, nyugodt város volt. 

Az elmúlt 5-10 évben 60 ezerről 100 ezerre nőtt a lakosság száma.

Most pár napja egy kis toszkán faluban laktunk, ahol szintén nyitva vannak a  garázsok, kapuk stb, de kicsivel odébb

az első nagyobb város vasútállomásán és az előtte lévő téren már nem volt túl idilli a hangulat, hogy finoman fejezzem ki magam ...

Előzmény: cscs0827 (22751)
cscs0827 Creative Commons License 2017.08.16 -1 1 22751

Pedig nem kell ahhoz semmiféle szociológus, hogy az ember lássa, az általad leírt szivárványos-csillámpónis-habosbabos idill egyre kevésbé jellemző a nagyvilágban. Az egészséges gyanakvás valóban a túlélés része, nem csak Magyarországon, hanem lassan a világ bármely pontján. Még az állatvilágban is.

Emlékszem, mikor 1981-ben Máltán jártam, ők is büszkén mesélték, hogy a szigeten a bűnözés gyakorlatilag ismeretlen fogalom, jó, ha tízévente egy gyilkosság történik, az is általában féltékenyséből. Ha elhagytál valahol valamit, azt akár egy hét múlva is ugyanott találtad. Nos, manapság már náluk sem ilyen tünsérmese az élet.

Őszintén kívánom, hogy éljetek mindig ilyen mesebeli helyen, és örülj neki, hogy a gyermekeid a drága hangszereiket, mobiljaikat mondjuk nem Sienában, vagy Firenzében hagyták el, hiszen, mint tudjuk az is Toszkána, mégsem hiszem, hogy a becsületes megtalálók hada ott állt volna a küszöbötökön.

Tehát a gyanakvásért igazán nem kell Magyarországig jönnöd, az ugyanúgy megtalálható Toszkána picit nagyobb városaiban, a biztonsági őrökkel, tolvajokkal, csalókkal, kulcsrazárt (ne adj isten három biztonságizárral) egyetemben.

Előzmény: AmpugnanoVendégház (22750)
AmpugnanoVendégház Creative Commons License 2017.08.16 0 0 22750

Számomra az a meglepő, hogy a ti nézőpontotokból ez túl szépnek tűnik ahhoz, hogy igaz legyen.

Biztos egy szociológus érdekes tanulmányt tudna erről készíteni, hogy amikor az ember benne él egy bizonyos valóságban, jelen esetben ti Magyarországon, ahol a túlélés egyik feltétele, hogy az ember gyanakvó legyen, akkor az ettől eltérő tapasztalatokat egyszerűen elutasítja az ember pl. azzal, hogy nem igaz, nem hihető.

Pedig Toszkána az a hely, ahol

-a szomszéddal közösen használt garázsunknak nemhogy zárja, de ajtaja sincsen, bármelyik járókelő gyakorlatilag akadály nélkül bármit elvihetne (tűzifát, szerszámokat, kerékpárokat, motorkerékpárt, összesen néhány tízezer eurót képviselő értéket tartunk itt), soha semmi nem tűnt még el

-a sienai vasútállomás előtt több órára leparkolt, otthagyott motorkerékpárom a benne felejtett slusszkulccsal együtt sértetlen, érintetlen állapotban maradt

-a boltokban nincsen biztonsági őr, kamera sincs, a patikákban a szabadpolcos termékek sem tűnnek el
-az ilyen pici falvakban, mint Ampugano, a legtöbb lakás bejárati ajtajában kívülről benne van a kulcs a zárban

-sok birtok nincs bekerítve

-a bekerített birtokok, udvarok kertkapui általában nyitva vannak

-ha nem talál itthon a futár, a nekem címzett csomagot behozza a lakásba és leteszi az asztalra

-a gyerekeink autóbuszon felejtett drága hangszere, értékes mobiltelefonja mindig megkerült, volt, hogy a buszsofőr a saját kocsijával hozta vissza nekünk

-ismerős néni megütközött azon, hogy miuán Sienában egy élelmiszerbolt előtt kéregető asszonyt kisegített pénzzel, legközelebb ismét ott találta: "Dehát akkor ez az asszony üzletszerűen kéreget!" - mesélte döbbenettel.
- egy barátunk évekig közlekett, és közterületen parkolt olyan autóval, aminek elromlott a zárja, és nem lehetett bezárni

-a kézműves vásárokban a kézművesstandot hosszabb-rövidebb időre (pl. ebéd) felügyelet nélkül hagyhatja a stand tulajdonosa
-rengeteg dolog becsületkassza-alapon működik, és senki nem él vissza vele, pl. a faluünnepeken az össznépi együtt-étkezések is becsületkassza-alapon szoktak zajlani, senki nem ellenőrzi, hogy mindenki kifizette-e, amit fogyasztott.
és sorolhatnám még...

---

http://toszkana.info/

Előzmény: lborli (22746)
vélemény Creative Commons License 2017.08.16 0 0 22749

Nem bizony!

Előzmény: cscs0827 (22748)
cscs0827 Creative Commons License 2017.08.15 0 1 22748

Áááá, nem úszod meg ennyivel:))))

Kérünk egy jó kis "bonnitás" beszámolót!

Előzmény: bonnita (22747)
bonnita Creative Commons License 2017.08.15 0 0 22747

Toscana - Voltunk helyi termelőknél, (sajt, oliva, bor ) Jártunk Pisában, Volterrában, Viareggio-ban, San Gimiben, Fiesole-ban, és Firenzében.

lborli Creative Commons License 2017.08.15 -2 1 22746

Nekem is, de ez nem von le a megtaláló becsületességéből. (Már, ha az egész így történt.)

Előzmény: Flower2000 (22745)
Flower2000 Creative Commons License 2017.08.14 -3 1 22745

Ez a "kemoterápiás kezelés" azért kicsit gyanús nekem.

Előzmény: AmpugnanoVendégház (22744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!